Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

To będzie kluczowy tydzień dla wartości złotego

To będzie kluczowy tydzień dla wartości złotego

2013-07-15 Raport poranny FMCM
Konsolidacja powyżej 1,30: Dzisiejszą sesję na głównej parze walutowej zaczynamy od lekkich spadków, jednak na razie są to tylko kosmetyczne zmiany i obecnie znajdujemy się na podobnych poziomach jak w piątek popołudniu.
Krajowy odczyt wsparł złotego, inflacja CPI w kalendarzu

Krajowy odczyt wsparł złotego, inflacja CPI w kalendarzu

2013-07-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty w rejonie piątkowego zamknięcia. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2982 PLN za euro, 3,2836 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4694 PLN względem franka szwajcarskiego.

Tydzień uspokojenia

Tydzień uspokojenia

2013-07-12 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły kolejną sesję zwyżek cen. W przypadku największych spółek wzrost cen przełożył się na zysk WIG20 większy niż 1 procent. Bilansem jest zakończenie dnia i tygodnia nad 2300 pkt. i skierowanie uwagi na rejon 2330 pkt.
Silna wyprzedaż dolara

Silna wyprzedaż dolara

2013-07-12 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Po słowach szefa Rezerwy Federalnej amerykańska waluta silnie straciła na wartości. Kurs EUR/USD w zasadzie w jedną noc wymazał ponad połowę trzytygodniowych spadków i osiągnął maksimum na 1,3205. Wraz ze wzrostami eurodolara krótkoterminowo umocniła się polska waluta.
Pierwsza połowa nowego tygodnia może przynieść osłabienie dolara

Pierwsza połowa nowego tygodnia może przynieść osłabienie dolara

2013-07-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dość wyraźny wzrost rentowności portugalskich obligacji na przestrzeni ostatnich godzin (do 7,90 proc. w przypadku papierów 10-letnich) ma na razie aż tak dużego przełożenia na notowania wspólnej waluty.
USA wsparło eurodolara

USA wsparło eurodolara

2013-07-12 Raport tygodniowy FMCM
Umocnienie pary EUR/USD: W poniedziałek (8 lipca) na wykresie eurodolara wyhamowała deprecjacja europejskiej waluty, nastąpiło nawet delikatne cofnięcie się na wyższe poziomy. Na silniejszy ruch w górę zabrakło siły. Tego dnia dotarły do nas odczyty o produkcji przemysłowej z Niemiec, które zaskoczyły negatywnie (spadek roczny o 3,4 proc., miesięczny o 1 proc.).
Poprawa notowań polskiej waluty względem dolara

Poprawa notowań polskiej waluty względem dolara

2013-07-12 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Wzrost kursu USDPLN został w tym tygodniu powstrzymany po 3 tygodniach silnej wyprzedaży. Na taką sytuację miała wpływ ogólna słabość dolara względem większości głównych walut. Jeśli chodzi o rynki euro, franka czy funta to obserwujemy stabilizację i jedynie nieznaczne ruchy osłabiające polską walutę.
Spokojny koniec tygodnia

Spokojny koniec tygodnia

2013-07-12 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Czwartkowa sesja rozpoczęła się od opublikowania danych dotyczących sytuacji
na australijskim rynku pracy. Poziom tamtejszej stopy bezrobocia wyniósł w czerwcu 5.7% m/m. Wzrosła natomiast – o 10.3K – liczba osób zatrudnionych.
Dziś kolejne dane z USA

Dziś kolejne dane z USA

2013-07-12 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,3050: Piątkowy poranek rozpoczyna się spadkiem wartości głównej pary walutowej. Nie są to jednak duże spadki i obecnie znajdujemy się na poziomie 1,3062. Na gruncie analizy technicznej pierwsze wsparcie znajduje się w okolicach 1,3050, a po jego przebiciu możliwe są spadki do poziomu 1,30, który zapewne nie spotka się z przebiciem podczas dzisiejszej sesji.
Złoty pozostanie stabilny

Złoty pozostanie stabilny

2013-07-12 Komentarz poranny TMS Brokers
W trakcie sesji azjatyckiej notowania eurodolara stabilizowały się poniżej 1,31. Niska zmienność dominowała również na parach złotowych. Kurs EUR/PLN obecnie znajduje się na 4,3180, a USD/PLN na 3,30. Dziś podobnie jak w poprzednich dniach kalendarz danych makroekonomiczny jest bardzo ubogi.
Minister finansów Chin mówi jak jest

Minister finansów Chin mówi jak jest

2013-07-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczoraj podczas szczytu USA-Chiny w Waszyngtonie minister finansów Chin potwierdził, że spowolnienie może silnie i negatywnie odbić się na planowanym na ten roku wzroście gospodarczym w Państwie Środka.
Dolar słaby, giełdy mocne

Dolar słaby, giełdy mocne

2013-07-12 Poranny Szkic Walutowy AFS
Największa reakcja na działającym 24 godziny rynku walutowym na słowa prezesa Fed o dalszym prowadzeniu akomodacyjnej polityki pieniężnej oraz obawom o wzrost stopy bezrobocia miała miejsce w środę wieczorem i w nocy, po otwarciu rynku w Japonii. Sesja europejska na eurodolarze była już dużo spokojniejsza i przebiegała też pod dyktando korekty spadkowej.
W poszukiwaniu punktu równowagi

W poszukiwaniu punktu równowagi

2013-07-12 Komentarz walutowy Alior Bank
Czwartek na rynku walutowym upłynął pod znakiem poszukiwania punktu równowagi po wstrząsie, jaki wywołała środowa publikacja protokołu z posiedzenia FOMC oraz słowa Bena Bernanke. Z jednej strony spośród głównych banków centralnych Fed nadal jest najbliżej odgraniczenia programów ekspansji monetarnej, co powinno wspierać dolara w średnim terminie.
Rynek obawia się „grać” na umocnienie walut EM

Rynek obawia się „grać” na umocnienie walut EM

2013-07-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań blisko wczorajszych maksimów ustanowionych w trakcie sesji amerykańskiej. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1485 PLN za euro, 3,3008 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4828 PLN względem franka szwajcarskiego.
Fluktuacje dolara

Fluktuacje dolara

2013-07-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane o godz. 14:30 słabsze dane z amerykańskiego rynku pracy – wzrost cotygodniowego bezrobocia do 360 tys., co dało wzrost średniej 4-tygodniowej do 351,75 tys. – nie zdołały zmienić obserwowanego od porannych godzin umocnienia dolara.
Próba stabilizacji po słowach Bernanke

Próba stabilizacji po słowach Bernanke

2013-07-11 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W ostatnim komentarzu wspominaliśmy o tym, że wczoraj po godzinie 20:00 na rynku walutowym może rozpętać się „burza”. Tak też było, najpierw nieznacznie zmienność została zwiększona przez publikację protokołu z posiedzenia FOMC, a następnie przez rynek przeszła fala wyprzedaży dolara wspierana przez wypowiedzi Bena Bernanke.
Odreagowanie po wzrostach. Co dalej z kursem eurodolara?

Odreagowanie po wzrostach. Co dalej z kursem eurodolara?

2013-07-11 Raport popołudniowy FMCM
Nadal powyżej 1,30: Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej upłynęła nam na odreagowywaniu ostatnich mocnych wzrostów wartości eurodolara. Obecnie jego wartość wynosi 1,3040 PLN. Dziś kluczową informacją dla wartości tej pary były odczyty z amerykańskiego rynku pracy.
Poprawa nastrojów na złotym

Poprawa nastrojów na złotym

2013-07-11 Raport poranny FMCM
Eurodolar mocno w górę: Od zakończenia wczorajszej sesji główna para walutowa znacznie zyskała na wartości, a jej kurs wzrósł z poziomu w okolicach 1,285, do nawet 1,32. Obecnie jesteśmy świadkami odreagowania po wcześniejszym mocnym wzroście, a jej wartość wynosi 1,305.
Odwilż po słowach Bernanke

Odwilż po słowach Bernanke

2013-07-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
To minutes miały być wydarzeniem tygodnia, ale ostatecznie dopiero po serii pytań do szefa Fed na rynkach zrobiło się naprawdę gorąco. Dolar zaczął szybko tracić na wartości, zaś ceny akcji rosły po tym, jak przewodniczący tonował ostatnie reakcje rynków. Dziś tygodniowe dane z rynku pracy.
Zaskakujące słowa szefa Fed

Zaskakujące słowa szefa Fed

2013-07-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Po słowach szefa Fed Bena Bernanke amerykańska waluta silnie straciła na wartości. Od wczoraj dolar osłabia się o kilka procent wobec wszystkich walut z grona G-10. Silnie zyskały również waluty naszego regionu z rumuńskim lejem i polskim złotym na czele.