Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty odreagował wraz pozostałymi rynkami

Złoty odreagował wraz pozostałymi rynkami

2013-06-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi stabilizację polskiej waluty w pobliżu piątkowego zamknięcia. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,2380 PLN za euro, 3,1812 PLN wobec amerykańskiego dolara oraz 3,4419 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności w przypadku długu 10-letniego wynoszą 3,711%.
W oczekiwaniu na inflację

W oczekiwaniu na inflację

2013-06-12 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Środa przynosi stabilizację na rynku złotego wraz ze stabilizacją na polskim rynku długu (obligacje 10-letnie oscylują wokół 4 proc.). PLN nieznacznie zyskuje na wartości wobec funta, euro i franka, a nieco bardziej umacnia się do dolara, czemu pomaga kontynuacja zwyżki na eurodolarze.

Poprawa nastrojów na rynku długu wspiera złotego

Poprawa nastrojów na rynku długu wspiera złotego

2013-06-12 Raport popołudniowy FMCM
Względna stabilizacja: Podczas dzisiejszej sesji główna para walutowa stabilizowała się w okolicach 1,33. Obecnie jej wartość wynosi 1,3302. Brak było dziś znaczących odczytów makro, a lepszy od prognoz wynik produkcji przemysłowej w Strefie Euro za kwiecień bieżącego roku (przypomnijmy wzrost o 0,4 proc m/m, wobec prognozy na poziomie -0,2 proc., ...
Kolejne tąpnięcie w Chinach

Kolejne tąpnięcie w Chinach

2013-06-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na rynkach azjatyckich nadal jest nerwowo. Sytuacja na japońskim Nikkei nieco się ustabilizowała, ale palmę pierwszeństwa przejmują Chiny. Najważniejszy tamtejszy indeks traci czwarty dzień z rzędu. Rosną też premie na rynkach wschodzących.
Złoty drożeje. Sprawdź dlaczego?

Złoty drożeje. Sprawdź dlaczego?

2013-06-12 Raport poranny FMCM
Eurodolar mocniejszy: Dziś rano główna para walutowa lekko drożeje, ponownie testowany jest poziom 1,33, a na chwile obecną para EUR/USD wyceniana jest na 1,3309. Z technicznego punktu widzenia nadal znajdujemy się w trendzie wzrostowym.
Polowanie na okazje

Polowanie na okazje

2013-06-12 Komentarz walutowy Alior Bank
Stabilizacja wtorkowych notowań na rynku złotego przy kontynuowanej przecenie na polskim rynku długu jest najlepszym dowodem, że piątkowa interwencja walutowa Narodowego Banku Polskiego pozostawiła po sobie pewien ślad.
Dolar znów będzie mocny

Dolar znów będzie mocny

2013-06-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar naruszył ubiegłotygodniowe maksima i znalazł się na najwyższym poziomie od ponad trzech miesięcy (1,3315). Przed rozpoczęciem sesji europejskiej kurs EUR/USD ponownie jednak zniżkuje poniżej 1,33.
Rząd zakłada wyraźny wzrost inflacji w 2014 r.

Rząd zakłada wyraźny wzrost inflacji w 2014 r.

2013-06-12 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rząd przyjął założenia do przyszłorocznego budżetu. Gabinet D. Tuska zakłada wyraźne przyspieszenie wzrostu gospodarczego i inflacji. Pozostaje to w sprzeczności z projekcjami NBP. Złoty z rana szybko odrabia straty.
Interwencja ograniczyła zmienność, dług testuje 4,00%

Interwencja ograniczyła zmienność, dług testuje 4,00%

2013-06-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty w obszarze poniedziałkowego otwarcia. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2730 PLN za euro, 3,2087 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4739 PLN względem franka szwajcarskiego.
Złoty stabilny wobec przeceny na rynku obligacji

Złoty stabilny wobec przeceny na rynku obligacji

2013-06-11 Raport popołudniowy FMCM
Bez przełomu: Podczas dzisiejszej sesji nie mieliśmy znaczących odczytów makro. Poznaliśmy jedynie odczyty produkcji przemysłowej z Wielkiej Brytanii, które wypadły lekko powyżej prognoz.
Na gruncie analizy technicznej, podczas dzisiejszej sesji bykom nie udało się przebić psychologicznej bariery 1,33 na parze EUR/USD, ...
Wzrost rentowności polskiego długu

Wzrost rentowności polskiego długu

2013-06-11 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Poniedziałek upłynął dość spokojnie. Mimo braku istotnych danych makro euro umocniło się wobec dolara. Amerykańskiej walucie nie pomogła wczoraj perspektywa podniesienia ratingu dla Stanów Zjednoczonych przez agencje Standard & Poor’s z negatywnej na stabilną. Dolarowi nie pomogło również wystąpienie szefa FEDu z St. Louis.
Fed zareaguje na dane z rynku pracy

Fed zareaguje na dane z rynku pracy

2013-06-11 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się od publikacji danych ze szwajcarskiego rynku pracy. Zgodnie z oczekiwaniami, stopa bezrobocia wyniosła tam 3,2%. Po południu uwaga inwestorów przeniosła się za Ocean, gdzie szef Fed z St. Louis, James Bullard, wziął udział w międzynarodowym forum ekonomicznym w Montrealu.
Jen mocny, dolar słaby

Jen mocny, dolar słaby

2013-06-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczorajsze podniesienie perspektywy ratingu USA przez agencję Standard&Poor’s nie wpłynęło istotnie na wycenę amerykańskiego dolara. Wzrost wartości tej waluty jest bowiem obecnie hamowany przez oczekiwania utrzymania przez amerykańską Rezerwę Federalną dotychczasowej skali programu luzowania ilościowego. To zaś wywiera presję na obniżanie wartości dolara.
Czerwono na rynkach w Azji

Czerwono na rynkach w Azji

2013-06-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
BOJ nic nie zmienia, jen się umacnia: Bank Centralny Japonii podczas dwudniowego posiedzenia nie zmienił nic w swojej ultra luźnej polityce monetarnej. Od kwietnia, gdy nowe władze banku ogłosiły rewolucyjnie zobowiązanie do aktywnego działania na rynku poprzez silne zwiększenie ...
Ratingi mają drugorzędne znaczenie

Ratingi mają drugorzędne znaczenie

2013-06-11 Komentarz walutowy Alior Bank
W poniedziałek agencja ratingowa S&P poinformowała o podwyższeniu perspektywy oceny wiarygodności kredytowej USA do stabilnej z negatywnej, uzasadniając decyzję spadkiem prawdopodobieństwa obniżki ratingu poniżej 33%.
BoJ nie zmienia swojej polityki

BoJ nie zmienia swojej polityki

2013-06-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Po chwilowym umocnieniu w reakcji na informację o podniesieniu perspektywy ratingu USA przez agencję S&P, dolar amerykański ponownie stracił na wartości. Przed rozpoczęciem sesji europejskiej kurs EUR/USD znajduje się na 1,3265. Od początku tygodnia osłabia się polska waluta.
S&P pozytywnie o USA

S&P pozytywnie o USA

2013-06-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty stracił połowę zysków powstałych po interwencji NBP, ale szanse na trwały powrót kursu EUR/PLN powyżej 4,30 oceniam jako niskie. Rynek bez reakcji na podniesienie perspektywy ratingu USA przez S&P. Euro nadal w ofensywie wobec dolara i taka tendencja powinna się utrzymywać.
Czy polski dług nadal będzie szkodził złotemu?

Czy polski dług nadal będzie szkodził złotemu?

2013-06-11 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko poziomu 1,33: Główna para walutowa od wczorajszego popołudnia zyskała nieco na wartości i obecnie jej wartość wynosi 1,3270. Z technicznego punktu widzenia nastąpiło wybicie z formacji flagi, więc można się spodziewać, że w niedługim czasie będziemy świadkami testowania poziomu 1,33.
Dług wyraźnie traci, złoty pod presją

Dług wyraźnie traci, złoty pod presją

2013-06-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lekkie osłabienie polskiej waluty kontynuując poniedziałkową zniżkę. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2710 PLN za euro, 3,2170 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4514 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wyraźnie wzrosły i wynoszą aktualnie 3,940% w przypadku obligacji 10-letnich.
Agencja S&P ponownie zaskakuje

Agencja S&P ponownie zaskakuje

2013-06-10 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po atrakcjach jakie w piątek zapewnił comiesięczny raport z amerykańskiego rynku pracy wydawało się, że początek nowego tygodnia będzie spokojny. Wskazywało na to względnie puste kalendarium oraz zdobyte już wcześniej przez byki poziomy. Ostatecznie sesja rzeczywiście nie doprowadziła do większych zmian, ale w jej trakcie dramaturgii jednak nie brakowało.