Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rynki lekko odreagowują

Rynki lekko odreagowują

2013-06-21 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Po dwóch dniach silnej przeceny rynki lekko odbijają. Przypomnijmy, iż w środę Ben Bernanke zapowiedział ograniczanie skupu aktywów przez FED jeszcze w tym roku. Na ten komunikat rynki zareagowały dużą przeceną.
Krajobraz po bitwie. Co dalej z rynkiem walut?

Krajobraz po bitwie. Co dalej z rynkiem walut?

2013-06-21 Raport poranny FMCM
Lekkie odreagowanie: Ostatnie godziny handlu upłynęły na lekkim odreagowaniu kursu po wczorajszych mocnych spadkach na niemal wszystkich rynkach, w tym na walutach. Obecnie para EUR/USD jest wyceniana na 1,3235 PLN.

Gdy kurz już opadnie

Gdy kurz już opadnie

2013-06-21 Komentarz walutowy Alior Bank
Czwartkowy handel na rynkach finansowych przebiegał pod dyktando dyskontowania wstrząsających doniesień z Fed. Perspektywa rychłego ograniczania ekspansji monetarnej stała się powodem do przeceny na rynkach akcji oraz długu.
Era wyższych stóp

Era wyższych stóp

2013-06-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kontrakt na 6 miesięczny LIBOR w USD z datą wykonania 18 miesięcy był wczoraj notowany na poziomie 92 bp – najwyżej od kwietnia 2012. Rentowność 10-latki wynosiła 2,42%, 80 bp wyżej niż na początku maja i najwyżej od sierpnia 2011. A to dopiero początek. Rynki będą musiały się przyzwyczaić do wyższych stóp.
Brak danych sprzyja odreagowaniu

Brak danych sprzyja odreagowaniu

2013-06-21 Komentarz poranny TMS Brokers
W trakcie sesji azjatyckiej aprecjacja dolara, spadki cen surowców oraz deprecjacja walut rynków wschodzących nieco wyhamowała. Po odnotowaniu minimum na 1,3160, kurs EUR/USD cofnął się do 1,3250. Kurs EUR/PLN ponownie wzrósł pod 4,35, obecnie jednak złoty odrabia straty. EUR/PLN zniżkuje do 4,32, a USD/PLN do 3,26.
Co dalej po Fed?

Co dalej po Fed?

2013-06-21 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dziś powinno nastąpić uspokojenie sytuacji po dramatycznej wyprzedaży, jaka dotknęła wczoraj rynki finansowe. Złoty ma szansę na lekkie wzmocnienie, ale raczej nie będzie to jeszcze początek trwałej tendencji aprecjacyjnej. W dłuższej perspektywie pozostaje wiele ryzyk dla wyceny polskiej waluty i przyszłości koniunktury na rynkach.
Uspokojenie po dwóch nerwowych dniach na rynkach walutowych

Uspokojenie po dwóch nerwowych dniach na rynkach walutowych

2013-06-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj rynki finansowe w zasadzie przez cały dzień pozostawały pod dużym wpływem środowych słów Bena Bernanke na konferencji prasowej po posiedzeniu FOMC. Na rynkach walutowych dolar pozostawał silny, a US Dollar Index kontynuował środowe odbicie w górę. Wczoraj wartość tego indeksu wzrosła o 0,61% do poziomu niewiele poniżej 82 pkt.
FED zmienił nastroje wokół emerging markets

FED zmienił nastroje wokół emerging markets

2013-06-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań złotego w rejonie wczorajszych minimów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3400 PLN za euro, 3,2785 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,5397 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu skokowo wzrosły do poziomu 4,267% w przypadku obligacji 10-letnich.
Panika na walutach. Zobacz jak wyglądają kwotowania złotego?

Panika na walutach. Zobacz jak wyglądają kwotowania złotego?

2013-06-20 Raport popołudniowy FMCM
Nadal w dół: Przez niemal całą dzisiejszą sesję główna para walutowa kierowała się na południe. Jest to „echo” wczorajszych słów Bena Bernanke, który przypomnimy stwierdził, że jeśli prognozy gospodarcze się sprawdzą, ...
Dolar silny po wczorajszym wystąpieniu Bena Bernanke

Dolar silny po wczorajszym wystąpieniu Bena Bernanke

2013-06-20 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zgodnie z oczekiwaniami, komunikat po posiedzeniu FOMC był wczoraj najważniejszym wydarzeniem na rynku walut. Fed wprawdzie nie zaskoczył, lecz przynajmniej częściowo rozwiał wątpliwości dotyczące terminu potencjalnego redukowania programu stymulacyjnego, a dodatkowo przedstawił pozytywne prognozy dla amerykańskiej gospodarki.
Na horyzoncie ograniczenie skupu aktywów w USA

Na horyzoncie ograniczenie skupu aktywów w USA

2013-06-20 Raport Home Broker
Choć wynik czerwcowego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku w USA nie przyniósł żadnych nowych informacji dotyczących przyszłego kształtu polityki pieniężnej w Ameryce, to reakcje inwestorów praktycznie na wszystkich rynkach finansowych były bardzo silne.
Bogate kalendarium. Złoty słabszy

Bogate kalendarium. Złoty słabszy

2013-06-20 Raport poranny FMCM
Ben Bernanke osłabia eurodolara: Wczoraj koło 20:00 główna para walutowa zaczęła mocno tracić na wartości. Wyprzedaż wspólnej waluty trwa nadal, a obecnie para EUR/USD jest wyceniana 1,3238. Za powyższym stanem rzeczy stoją wczorajsze słowa Bena Bernanke, ...
Jastrzębi komunikat Fed zatrząsnął rynkami

Jastrzębi komunikat Fed zatrząsnął rynkami

2013-06-20 Komentarz walutowy Alior Bank
Zdecydowanie łagodniejszego stanowiska oczekiwano po wczorajszym komunikacie FOMC, dlatego reakcja rynków finansowych po posiedzeniu jest gwałtowana. Oczekiwania odnośnie momentu ograniczenia tempa skupu obligacji przez Fed nie zostały ostudzone, wręcz przeciwnie, wśród inwestorów umocniło się przeświadczenie, że QE3 zacznie być zmniejszane na jesieni tego roku.
Czy to już czas dolara

Czy to już czas dolara

2013-06-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Amerykański bank centralny oficjalnie nie zmienił polityki pieniężnej. W długim komunikacie zmieniono jedynie jedno zdanie. Jednak sam fakt, iż Bernanke podczas konferencji mówił o zacieśnianiu monetarnym zdenerwował inwestorów. Efekt to przede wszystkim umocnienie dolara, które może być początkiem większego ruchu.
Jeszcze w tym roku ograniczenie QE3

Jeszcze w tym roku ograniczenie QE3

2013-06-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Trwa wyprzedaż na rynkach wschodzących po obniżeniu prognoz bezrobocia przez Fed oraz zapowiedzi zakończenia QE3 do połowy 2014 r. Złoty najsłabszy od roku. Możliwa ponowna interwencja NBP. Bez niej polska waluta będzie nadal tracić na wartości.
Wyjście z QE3 coraz bliżej

Wyjście z QE3 coraz bliżej

2013-06-20 Komentarz poranny TMS Brokers
W reakcji na rozstrzygnięcia zakończonego wczoraj posiedzenia FOMC dolar amerykański dynamicznie zyskał na wartości wobec wszystkich walut z grona G-10 oraz zdecydowanej większości rynków wschodzących. Nad ranem dodatkowo nastroje popsuł spadek indeksu PMI dla chińskiego przemysłu.
Słowa Bernanke osłabiły złotego

Słowa Bernanke osłabiły złotego

2013-06-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku złotego przynosi kontynuację osłabienia polskiej waluty zapoczątkowaną w trakcie wczorajszej sesji amerykańskiej. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2860 PLN za euro, 3,2391 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4809 PLN względem franka szwajcarskiego.
Decyzja FOMC i konferencja szefa FED

Decyzja FOMC i konferencja szefa FED

2013-06-19 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Na całym rynku walutowym zakres wahań jest dziś bardzo mały. Zarówno główne pary walutowe, jak i złoty wyczekują na decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych w USA, a także na konferencję prasową Bena Bernanke – szefa FED.
Oczy zwrócone na FED. Co ze złotym?

Oczy zwrócone na FED. Co ze złotym?

2013-06-19 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar blisko 1,34: Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej przebiega w atmosferze wyczekiwania na posiedzenie FOMC w sprawie stóp procentowych (godz. 20:00), projekcje makroekonomiczne oraz późniejszą konferencję Bena Bernanke (godz. 20:30).
Wiele niewiadomych przed dzisiejszym FED

Wiele niewiadomych przed dzisiejszym FED

2013-06-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wykresy rentowności amerykańskich obligacji nie wskazują na „jastrzębi” scenariusz w którym Rezerwa Federalna zapowiada rychłe ograniczanie skali programu QE3. Byłoby jednak pewnym błędem sądzić, że FED będzie chciał pozostać relatywnie „gołębi” – członkowie FOMC mają świadomość, ...