Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Spowolnienie chińskiego smoka

Spowolnienie chińskiego smoka

2015-01-20 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Początek tygodnia został zdominowany przez wiadomości napływające z Dalekiego Wschodu, gdzie poniedziałkowa sesja upłynęła pod znakiem znaczących spadków na chińskiej giełdzie – indeks Shanghai Composite stracił wczoraj ponad 7.7%.
Spadają globalne prognozy wzrostu PKB

Spadają globalne prognozy wzrostu PKB

2015-01-20 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Po ubiegłotygodniowej rewizji prognoz PKB przez Bank Światowy, w dół poszły też oczekiwania Międzynarodowego Funduszu Walutowego. W tym roku PKB ma wzrosnąć o 3,5 proc. wobec 3,8 proc. oczekiwanych w październiku.

Dane z Chin i prognozy MFW

Dane z Chin i prognozy MFW

2015-01-20 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Poranek przynosi wzrosty na parkietach giełdowych całego świata. Mocne wzrosty obserwowaliśmy w Chinach i Japonii. Wzrosty również obserwujemy od początku sesji w Europie. Większość indeksów w Azji zakończyła sesję w kolorze zielonym. Nikkei wzrósł o ponad 2%, Shanghai Composite o ponad 2,3%, ...
Stawka jest coraz wyższa

Stawka jest coraz wyższa

2015-01-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Nieco lepsze od prognoz dane makro z Chin pomagają utrzymać umiarkowanie pozytywny klimat na rynku. Jednak dalej obecna jest nerwowość w oczekiwaniu na posiedzenie ECB, a inwestorzy zdają się być nad wyraz optymistyczni w stosunku do spodziewanego ogłoszenia QE.
Złoty słabszy, rynek analizuje wpływ mocniejszego CHF

Złoty słabszy, rynek analizuje wpływ mocniejszego CHF

2015-01-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lekki spadek wyceny polskiej waluty po wczorajszym nieznacznym wzroście wyceny wobec CHF. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2549 PLN za euro, 3,7445 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 4,2548 PLN względem franka szwajcarskiego.
Nadal w oczekiwaniu

Nadal w oczekiwaniu

2015-01-20 Raport poranny FMCM
Wąska zmienność: Dziś – jeśli mamy na myśli bardzo wczesne godziny poranne naszego czasu – EUR/USD lokuje się w okolicach 1,1580. To oznacza, że z jednej strony korekta wzrostowa okazała się zupełnie kosmetyczna (trudno powiedzieć, czy w ogóle zasługiwała na to miano, ...
W Europie dalsze wzrosty, w USA wolne

W Europie dalsze wzrosty, w USA wolne

2015-01-19 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Dzisiejsza sesja na europejskich parkietach w dalszym ciągu przebiegała pod dyktando kupujących. Mimo nieco słabej końcówki indeks DAX zakończył dzisiejszy dzień ponad 0,7% wzrostem pozostając w okolicach 10250 pkt.
QE na ostatniej prostej

QE na ostatniej prostej

2015-01-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Im bliżej czwartkowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego, gdzie „ma zapaść” decyzja ws. uruchomienia programu skupu aktywów (QE), tym więcej rynkowych spekulacji na ten temat. Niemiecki magazyn Der Spiegel pisze o ubiegłotygodniowym spotkaniu, które odbyło się za zamkniętymi drzwiami.
Moment uspokojenia

Moment uspokojenia

2015-01-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki odzyskują równowagę po zeszłotygodniowym szoku zgotowanym przez SNB a święto w USA bez wątpienia pomaga uspokojeniu. Kluczowe wydarzenia zgromadzone są w drugiej części tygodnia, podczas gdy dziś nieco szumu informacyjnego napływa z chińskiego rynku akcji.
Złoty w defensywie, inwestorzy czekają na EBC

Złoty w defensywie, inwestorzy czekają na EBC

2015-01-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji polskiej waluty po „burzliwym” handlu w trakcie ostatnich sesji. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3086 PLN za euro, 3,7296 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 4,3526 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,276% w przypadku obligacji 10-letnich.
Nowy początek

Nowy początek

2015-01-19 Raport poranny FMCM
Spokojny poniedziałek? Rynek wciąż trawi zawirowania wywołane gwałtowną aprecjacją franka szwajcarskiego w ubiegłym tygodniu. Na EUR/USD okazało się jednak, że minimum dzienne osiągnięte w piątek chwilowo na 1,1460, to na razie chyba pewien hamulec dalszych spadków.
Próba uspokojenia

Próba uspokojenia

2015-01-16 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywała się w cieniu wczorajszego zamieszania wokół osłabienia złotego do franka i przeceny sektora bankowego. Trudno było oczekiwać, by dzień po wydarzeniu rzadko oglądanym na rynku – jak blisko 2 mln obrotu licząc tylko dla WIG20 – kolejne rozdanie było wstanie równać się poprzedniemu.
Ślepa wiara w banki centralne odzyskuje wzrok

Ślepa wiara w banki centralne odzyskuje wzrok

2015-01-16 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Na razie w jednym przypadku, ale zakwestionowanie wiarygodności w fundamenty polityki prowadzonej przez inne główne banki centralne może mieć olbrzymie konsekwencje dla szeroko pojmowanych rynków finansowych.
Rynki walutowe: dzień po apokalipsie na CHF

Rynki walutowe: dzień po apokalipsie na CHF

2015-01-16 Komentarz walutowy Saxo Bank
Konsekwencje ruchu franka: Gospodarka Szwajcarii. Masowa i nieprzewidziana rewaluacja mocno uderzy w szwajcarskich eksporterów/przedsiębiorców i spowoduje deflację w Szwajcarii. Spadnie również zaufanie, ponieważ ogólne pogorszenie nastrojów najprawdopodobniej wpłynie na bardzo wysokie ceny nieruchomości. Szwajcarzy będą również przy każdej okazji jeździć za granicę na zakupy.
Szwajcarskie uderzenie

Szwajcarskie uderzenie

2015-01-16 Raport popołudniowy FMCM
Nie będzie przesadą ani też zbyt wielką nonszalancją stwierdzenie, że w tym tygodniu wszystkie standardowe kwestie (jak odczyty makroekonomiczne, wsparcia i opory etc.) zupełnie zbladły po wiadomym uderzeniu ze Szwajcarii. Odbiło się ono także na eurodolarze, prowadząc na tej parze do kolejnego umocnienia waluty amerykańskiej względem euro.
Koniec sztywnego kursu franka: co dalej?

Koniec sztywnego kursu franka: co dalej?

2015-01-16 Komentarz walutowy Saxo Bank
Przyczyny rezygnacji ze sztywnego kursu franka przez SNB: W 2014 r. Swiss National Bank odnotował zysk z rezerw w wysokości 38 mld CHF, przede wszystkim dzięki znacznej dewaluacji euro, z którą frank był powiązany kursowo.
Kredyt w CHF – co można zrobić z wysoką ratą?

Kredyt w CHF – co można zrobić z wysoką ratą?

2015-01-16 Poradnik kredytobiorcy
„Czarny czwartek” na rynku walutowym wywołał drżenie serca u wielu kredytobiorców zadłużonych w CHF. W ciągu kilku minut ich zadłużenie oraz raty wzrosły o kilkadziesiąt procent. Niestety w najbliższych miesiącach nie należy oczekiwać powrotu do sytuacji sprzed 15 stycznia.
Niemcy chcą Grecji w strefie euro

Niemcy chcą Grecji w strefie euro

2015-01-16 Komentarz walutowy Saxo Bank
Po ustąpieniu ze stanowiska prezydenta Włoch, Giorgio Napolitano, drugim krajem południa, który przyciąga uwagę inwestorów z Europy pozostaje Grecja. Zbliżający się termin wyborów parlamentarnych – przypadający na 25 stycznia – stał się okazją do dyskusji na temat przyszłości Hellady.
Euro dalej pod presją

Euro dalej pod presją

2015-01-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejsze słowa jednego z członków ECB (Benoit Coeure), że program QE, aby był efektywny musi być duży, nie mogły być wsparciem dla wspólnej waluty. Zwłaszcza, że rynek cały czas „zastanawia” się, co ostatecznie zaproponuje Europejski Bank Centralny.
Słabe wyniki na Wall Street

Słabe wyniki na Wall Street

2015-01-16 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Po wczorajszej najlepszej, przynajmniej od miesiąca sesji na europejskich parkietach, dzisiejszy poranek przynosi mieszane nastroje na giełdach. Wall Street zaliczyła dzisiaj kolejną spadkową sesję i ten tydzień prawdopodobnie również zakończy się spadkami.