Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Korekcyjne ruchy

Korekcyjne ruchy

2014-11-03 Raport popołudniowy FMCM
Po odczytach z Europy: Wskaźnik PMI dla przemysłu Strefy Euro wyniósł (za październik) 50,6 pkt (prognozowano 50,7 pkt), dla Niemiec 51,4 pkt (zakładano 51,8 pkt). Odczyty te były więc gorsze od prognoz, jakkolwiek nieznacznie. W każdym razie nie jest to dobry znak dla euro, nawet jeśli na głównej parze utrzymuje się wciąż lekka korekta.
MFW sugeruje wprowadzenie kolejnych obniżek s.p. w Polsce

MFW sugeruje wprowadzenie kolejnych obniżek s.p. w Polsce

2014-11-03 Komentarz walutowy Western Union Business Solutions
Główne zainteresowanie inwestorów w zeszłym tygodniu skupiało się wokół historycznego wręcz spotkania FOMC. Amerykański bank centralny ogłosił zakończenie programu luzowania polityki monetarnej, co było zgodne z oczekiwaniami rynków.

Banki centralne Japonii i Rosji zaskakują

Banki centralne Japonii i Rosji zaskakują

2014-11-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Bank centralny Japonii rozszerzył QE a bank centralny Rosji podniósł stopę procentową aż o 1,5 proc. do 9,5 proc. Obie decyzje były dużym zaskoczeniem dla rynków. Dolar ustanawia nowe roczne minimum do euro pokazując, że amerykańska gospodarka jest dobrze rozpędzona.
Powrót na utartą ścieżkę

Powrót na utartą ścieżkę

2014-11-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Po kilku tygodniach przerwy rynek walutowy wraca na tory różnicowania polityki monetarnej USA i reszty globu. Indeks dolarowy poprawia czteroletnie szczyty, a potencjalny, wyraźny hamulec dla umocnienia może wystąpić dopiero pod koniec tygodnia.
W oczekiwaniu na PMI oraz RPP

W oczekiwaniu na PMI oraz RPP

2014-11-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi lekki spadek wyceny polskiej walut kontynuując niekorzystny układ z piątku. Złoty jest wyceniany przez inwestorów następująco: 4,2200 PLN za euro, ...
Ważne wsparcie pękło

Ważne wsparcie pękło

2014-11-03 Raport poranny FMCM
Poniżej 1,25: Pisząc o eurodolarze w poprzednich tygodniach i miesiącach, zapowiadaliśmy, że byłoby pochopne żegnanie się z wizją kursów niższych niż 1,25. W istocie – to się sprawdziło, pomimo faktu, że obserwowaliśmy ostatnio dość poważne zachowania korekcyjne (w rodzaju powrotów niemal pod 1,29). Finalnie jednak w początkach listopada, ...
Tydzień na rzecz dolara

Tydzień na rzecz dolara

2014-10-31 Raport tygodniowy FMCM
Fed miał wpływ: Zgodnie z tym, co można było zakładać już od dłuższego czasu, centralnym punktem tego tygodnia było środowe posiedzenie FOMC (ściślej: komunikat, jaki po nim wydano). Ciekawe jest to, że nie do końca było wiadomo, jaka będzie wymowa tego wydarzenia. Otóż dane makroekonomiczne układały się w ostatnich czasach rozmaicie.
Helikopter jenów

Helikopter jenów

2014-10-31 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Poranek na rynku walutowym przyniósł niemałe zaskoczenie w postaci dalszego luzowania ze strony Banku Japonii. Działania BoJ wyraźnie zaskoczyły rynki, co doprowadziło do potężnej wyprzedaży japońskiej waluty. Kluczową figurą, którą poznamy w dniu dzisiejszym będzie inflacja PCE na rynku amerykańskim.
Decyzja BoJ sprzyja zakupom

Decyzja BoJ sprzyja zakupom

2014-10-31 Komentarz walutowy Saxo Bank
W czwartek uwagę inwestorów po obu stronach Oceanu przyciągnęły wiadomości napływające z Europy. Jak wynika z danych opublikowanych przez Federalny Urząd Pracy, stopa bezrobocia w Niemczech – po uwzględnieniu czynników sezonowych – utrzymała się na niezmienionym poziomie 6.7%.
W listopadzie ECB rozpocznie skup ABS

W listopadzie ECB rozpocznie skup ABS

2014-10-31 Poranny Szkic Walutowy AFS
ECB zamierza w listopadzie rozpocząć skup ABSów. Do współpracy w tej operacji zaprosili największe instytucje finansowe na świecie. MFW szacuje wzrost PKB w Polsce w tym roku na około 3 proc. oraz zaleca kontynuację obecnej polityki monetarnej.
Jen spadł do 7-letnich minimów wobec USD

Jen spadł do 7-letnich minimów wobec USD

2014-10-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Bank Japonii zaskoczył rynek, zwiększając poziom skupu obligacji do około 727 mld USD rocznie. Program luzowania ilościowego będzie w opinii BOJ kontynuowany tak długo, jak tylko będzie to konieczne. Bank Centralny Japonii zakomunikował także, że potroi swoje zakupy ETF, także zwiększy wartość funduszy związanych z rynkiem nieruchomości.
Podwójny cios w jena

Podwójny cios w jena

2014-10-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Niespodziewana decyzja Banku Japonii oraz zapowiedź agresywniejszych inwestycji państwowego funduszu emerytalnego podbiły indeks Nikkei i złamały kurs jena, który jest najsłabszy do dolara od siedmiu lat.
Siła waluty USA

Siła waluty USA

2014-10-31 Raport poranny FMCM
W stronę południową: O godzinie 8:00 poznamy niemieckie dane o sprzedaży detalicznej za wrzesień. Prognoza to wzrost o 1,2 proc. w skali rocznej i spadek o 1,0 proc. m/m (poprzednie, sierpniowe wyniki, to +0,1 proc. r/r i +2,5 proc. m/m).
Po szoku?

Po szoku?

2014-10-30 Raport popołudniowy FMCM
Na 1,26: Mówienie o szoku jest tak naprawdę trochę na wyrost. Sama wymowa komunikatu Rezerwy Federalnej, podanego wczoraj wieczorem, nie była aż tak zaskakująca – tym niemniej ruch w dół po publikacji okazał się znaczny.
Dolarowy byk znów za kierownicą

Dolarowy byk znów za kierownicą

2014-10-30 Komentarz walutowy Saxo Bank
„Jastrzębi” FOMC: Rynek zajmował pozycje obliczone na bardzo gołębie korekty sformułowań w komunikacie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, których jednak nie dokonano. W rezultacie USD mocno zyskał na wartości.
Dolar zyskuje po posiedzeniu Fed

Dolar zyskuje po posiedzeniu Fed

2014-10-30 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Amerykański bank centralny w ostatnich latach tak bardzo przyzwyczaił inwestorów do ekspansywnej polityki, że kiedy wczoraj po prostu zrobił swoje, rynek był w głębokim szoku. Dolar umacnia się, a euro i złoty tracą po kolejnych słabych danych o inflacji.
Jastrzębi wydźwięk komunikatu po posiedzeniu FOMC

Jastrzębi wydźwięk komunikatu po posiedzeniu FOMC

2014-10-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Fed pozostawił osławione „considerable time” ale przewagę zyskali jastrzębie. Fed widzi obniżającą się presje inflacyjną oraz dostrzega bliskość pełnego wykorzystania zasobów ludzkich w gospodarce. Dzisiaj wstępny odczyt PKB z USA za III kwartał oraz wystąpienie J. Yellen.
Nigdy nie lekceważ FOMC

Nigdy nie lekceważ FOMC

2014-10-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Bardziej optymistyczna ocena stanu gospodarki w komunikacie FOMC, szczególnie podkreślenie stopniowej poprawy na rynku pracy, przyczyniły się do umocnienia dolara. Rynek stopy procentowej ponownie jest wspierający dla amerykańskiej waluty, a w dzisiejszych danych o PKB z USA jest potencjał do pozytywnego zaskoczenia.
Ku dolarowi

Ku dolarowi

2014-10-30 Raport poranny FMCM
A jednak niżej: Dopuszczaliśmy co prawda możliwość, że wczorajszy komunikat Fed może pobudzić euro, a nie dolara, ale nawet w przypadku realizacji takiego scenariusza uważaliśmy, że byłby to ruch raczej krótkoterminowy. Mimo wszystko nasze stałe przewidywania były od dawna raczej takie, że więcej czynników przemawia za silnym dolarem – w dalszej perspektywie.
Złoty traci do dolara po FED

Złoty traci do dolara po FED

2014-10-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty wobec euro i franka oraz spadek wyceny względem dolara amerykańskiego. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2155 PLN za euro, ...