Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wzrosty na Wall Street, dziś dane o PKB

Wzrosty na Wall Street, dziś dane o PKB

2015-01-30 Rynki o poranku
Inwestorzy amerykańscy nareszcie dołączają do europejskich i odważniej wchodzą na rynek. Wczorajsza sesja na Wall Street przyniosła solidne wzrosty i to mimo tego, że wyniki spółek raczej wyjątkowo rozczarowują.
Dziś poznamy amerykańskie PKB

Dziś poznamy amerykańskie PKB

2015-01-30 Raport poranny FMCM
Odczyt z USA wpłynie na rynek? Już o godzinie ósmej dowiemy się, jak kształtowała się sprzedaż detaliczna w Niemczech w grudniu ubiegłego roku. Może być to pewien prognostyk co do kursu eurodolara – dobry odczyt zapewne umocni euro, a w każdym razie nie wpłynie spadkowo na EUR/USD, słaby może sprowadzić notowania nieco niżej, ale mimo wszystko nie przecenialibyśmy jego roli.

Dolar australijski obawia się cięcia stóp przez RBA

Dolar australijski obawia się cięcia stóp przez RBA

2015-01-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Australijska waluta jest dzisiaj w wyraźnym odwrocie po tym, jak powróciły spekulacje dotyczące możliwego cięcia stóp procentowych przez RBA już 3 lutego. Wywołał je artykuł wpływowego komentatora wydarzeń ekonomicznych w Herald Sun, Terry’ego McCranna, ale i też widać tutaj wpływ ostatnich posunięć Banku Kanady (cięcie stóp), ...
Spokój na wagę złota

Spokój na wagę złota

2015-01-29 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Z uwagi na pogarszające się prognozy inflacyjne wczorajsze posiedzenie FED było jednym z najbardziej wyczekiwanych w ostatnich miesiącach. Inwestorzy oczekiwali, iż FOMC może w dość wyraźny sposób zasugerować możliwość opóźnienia rozpoczęcia cyklu podwyżek stóp procentowych, ...
Korygowanie eurodolara

Korygowanie eurodolara

2015-01-29 Raport popołudniowy FMCM
Znów powyżej 1,13: Na głównej parze walutowej zdarzały się dziś zejścia poniżej 1,1270, a to mianowicie pod wpływem wczorajszego komunikatu FOMC. W gruncie rzeczy jednak rynek dalej nie przyjął klarownego kursu, o czym świadczy fakt, ...
Co nam chce powiedzieć FED?

Co nam chce powiedzieć FED?

2015-01-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wymowa wczorajszego komunikatu wygląda na bardziej „jastrzębią”, niż można było oczekiwać. Słynny zwrot o byciu „cierpliwym” pozostał, ale członkowie FED poszli dalej – w kwestii wzrostu gospodarczego charakterystyka mówi o już o solidnym, a nie umiarkowanym wzroście, a rynek pracy jest silny.
Ku zadowoleniu wszystkich

Ku zadowoleniu wszystkich

2015-01-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Komunikat po posiedzeniu FOMC zawierał fragmenty zarówno o gołębim, jak i jastrzębim przesłaniu. Ogólnie oświadczenie pokazało, że w nastawieniu Fed w kwestii startu podwyżek stóp procentowych niewiele się zmieniło, co powinno wspierać USD przynajmniej w stosunku do walut, nad którymi ciąży widmo ekspansji monetarnej.
Fed pozostaje cierpliwy, optymistycznie ocenia gospodarkę

Fed pozostaje cierpliwy, optymistycznie ocenia gospodarkę

2015-01-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Amerykański bank centralny konfrontowany jest z dwoma przeciwstawnymi tendencjami – przyspieszającą gospodarką (czynnik za podwyżkami stóp) oraz spadającą presję inflacyjną (za pozostawieniem ich bez zmian).
Złoty stabilny, FED nie zaskoczył rynków

Złoty stabilny, FED nie zaskoczył rynków

2015-01-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego nie przynosi większych zmian w wycenie polskiej waluty. Złoty notowany jest na rynku następująco: 4,2445 PLN za euro, 3,7617 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 4,1319 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,021% w przypadku papierów 10-letnich.
Czwartkowe rozdanie

Czwartkowe rozdanie

2015-01-29 Raport poranny FMCM
Na głównej parze: Czwartkowe rozdanie na rynku forex zaczynamy po posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, a więc instytucji pełniącej w USA rolę mniej więcej taką jak Rada Polityki Pieniężnej w Polsce, tj. odpowiedzialnej za politykę monetarną banku centralnego (tam – Fedu).
Apple miażdzy wynikami

Apple miażdzy wynikami

2015-01-28 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Dzisiejsza sesja w Europie przebiegała w mieszanych nastrojach. Z jednej strony mamy wzrost w Niemczech, a z drugiej lekkie spadki we Francji. Z kolei na Wall Street początkowo mogliśmy obserwować pewne odbicie, głównie ze względu na świetne wyniki finansowe Apple'a.
Popyt na banki

Popyt na banki

2015-01-28 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie miały być zdominowane przez oczekiwanie na dwa wydarzenia. Pierwszym było solidarne z innymi rynkami czekanie na komunikat amerykańskiego banku centralnego, który miał pojawić się już po zamknięciu notowań w Europie.
Sytuacja na Antypodach

Sytuacja na Antypodach

2015-01-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Jest warta uwagi. Dlaczego? Dzisiaj niejako w cieniu komunikatu amerykańskiego FED, który poznamy o godz. 20:00 mamy też posiedzenie RBNZ, czyli banku centralnego Nowej Zelandii. Tutaj komunikat pojawi się o godz. 21:00. Nie będzie mu towarzyszyć konferencja prasowa Graeme Wheelera (tak schemat posiedzenia będzie miał miejsce 12 marca).
Rynkowe spekulacje przed FED

Rynkowe spekulacje przed FED

2015-01-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Inwestorzy na rynku dolara zaczynają się niecierpliwić. Wygląda na to, że komunikat FED musiałby dać inwestorom mocne argumenty uzasadniające możliwość zacieśnienia polityki w najbliższe wakacje. Tymczasem co najwyżej „przesłanie” banku centralnego może być zbliżone do tego, co otrzymaliśmy w grudniu, a to może dać pewne preteksty do rozwinięcia się korekty na dolarze.
Czym i czy w ogóle niepokoi się Fed?

Czym i czy w ogóle niepokoi się Fed?

2015-01-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Długie pozycje w USD w ostatnich godzinach były redukowane, gdyż słabsze dane makro z USA oraz wyniki spółek z Wall Street podnoszą wątpliwości, czy FOMC nie złagodzi stanowiska z powodu siły dolara? EUR/USD został pchnięty ponad 1,14, choć rynek wygląda, jakby badał, na ile można podciągnąć kurs, zanim podaż znów zaatakuje.
Polska gospodarka opiera się zawirowaniom

Polska gospodarka opiera się zawirowaniom

2015-01-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty stabilny przed Fed. Słabszy do euro, mocniejszy do dolara. Spodziewamy się kontynuacji tej tendencji w perspektywie najbliższych kilkudziesięciu godzin. Przekaz ze strony Rezerwy Federalnej powinien być względnie łagodny, co pozwoli na przyspieszenie wzrostów na parze EUR/USD.
Złoty mocniejszy do CHF, historyczne minima rentowności długu

Złoty mocniejszy do CHF, historyczne minima rentowności długu

2015-01-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku przynosi stabilizację polskiej waluty wobec zagranicznych dewiz. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2320 PLN za euro, 3,7253 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 4,1163 PLN względem franka szwajcarskiego.
Czas na FOMC

Czas na FOMC

2015-01-28 Raport poranny FMCM
Po korekcie – czy przed kontynuacją? Dziś rano, kwadrans przed godziną siódmą, na wykresie EUR/USD mamy okolice 1,1335 – 1,1345. To oznacza, że w zasadzie pozostajemy w obszarach rozpoznanego już kilka dni temu oporu, nawet jeśli wczoraj wieczorem notowano wyjścia do 1,1420.
Euro w dobrej formie

Euro w dobrej formie

2015-01-27 Rynki o poranku
Ogłoszenie QE przez Mario Draghiego ma ciekawe konsekwencje dla rynku pieniężnego, krótkiego końca krzywej i finalnie dla kursu EURUSD, który rośnie od wczoraj z poziomu 1,11 do obecnego 1,13.
Wszystkie negatywne wieści w cenach. Euro gotowe na obicie.

Wszystkie negatywne wieści w cenach. Euro gotowe na obicie.

2015-01-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Ani informacja o przytłaczającym zwycięstwie Syrizy, ani o utworzeniu koalicji skrajnych partii nie wywołała negatywnej reakcji na euro. Wszystkie negatywne informacje dla wspólnej waluty zostały zdyskontowane. Rynek czeka na jutrzejsze posiedzenie Fed, po którym powinien śmielej ruszyć w górę.