Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Fiasko rozmów w Mińsku i Brukseli

Fiasko rozmów w Mińsku i Brukseli

2015-02-12 Poranny Szkic Walutowy AFS
Według najnowszych doniesień prezydent Ukrainy P. Poroszenko określił jako niemożliwe do zaakceptowania warunki stawiane przez Rosję podczas rozmów w Mińsku. Jak dotąd nie ma więc dobrych informacji zarówno w sprawie pokoju na u naszych zachodnich sąsiadów, jak i renegocjacji warunków pomocy dla Grecji.
Porozumienie co do braku porozumienia

Porozumienie co do braku porozumienia

2015-02-12 Komentarz poranny TMS Brokers
EUR/USD utrzymuje stary zakres wahań, w czasie gdy szczyt Eurogrupy nie przynosi żadnych wniosków w sprawie Grecji. Wraca presja na AUD w obliczu słabych danych z rynku pracy. GBP i SEK czekają na informacje z banków centralnych.

Złoty czeka na informacje dot. Ukrainy

Złoty czeka na informacje dot. Ukrainy

2015-02-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przebiega w spokojnych nastrojach, gdyż inwestorzy czekają na doniesienia ze wschodu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2030 PLN za euro, 3,7112 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 4,001 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,359% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dziś działać mogą dane makro

Dziś działać mogą dane makro

2015-02-12 Raport poranny FMCM
Bez skutku: Wczoraj eurodolar poruszał się w bardzo wąskim obszarze i nie doszło do żadnych rozstrzygnięć. Dziś rano (kwadrans po szóstej) notujemy poziomy rzędu 1,1310 – 1,1315, czyli na razie trwa kontynuacja wczorajszego marazmu i niepewności.
Rynek nadal czeka na Europę

Rynek nadal czeka na Europę

2015-02-11 Rynki po południu
To co najważniejsze nadal przed nami – inwestorzy czekają na wieści w sprawie Grecji i konfliktu na Ukrainie. Patrząc na indeksy giełdowe w Atenach i Moskwie można odnieść wrażenie, że w pierwszym przypadku inwestorzy nie liczą na zbyt wiele, natomiast w drugim możemy liczyć na załagodzenie konfliktu.
Złoty reaguje na nastroje

Złoty reaguje na nastroje

2015-02-11 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar w stanie marazmu: Rankiem nie spodziewaliśmy się, by zmienność na EUR/USD była większa niż w granicach 1,1280 – 1,1360 – i tak w zasadzie było. Główna para poruszała się w tym stosunkowo wąskim pasie, jakby wyczekując jakichkolwiek rozstrzygnięć choćby w sprawie Grecji. Te jednak na razie nie nadeszły, co zresztą nie jest specjalnie zaskakujące.
Funt radzi sobie nieźle…

Funt radzi sobie nieźle…

2015-02-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowym wydarzeniem tego miesiąca dla brytyjskiej waluty będzie publikowany jutro Raport nt. Inflacji sporządzany przez Bank Anglii – tym samym będzie mu towarzyszyć konferencja prasowa Marka Carney’a – a także zapiski z posiedzenia BOE z początku miesiąca, które poznamy 18 lutego.
Powrót do przeszłości

Powrót do przeszłości

2015-02-11 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Obserwując sytuację rynkową w poprzednich dniach można było odnieść wrażenie, iż cofnęliśmy się do roku 2012. Na rynki powróciła zmienność, banki centralne uderzają w mocno gołębi ton, a Grecja znów straszy inwestorów. Środa zapowiada się na kolejny odcinek „greckiej tragedii”, której końca w dalszym ciągu nie widać.
Szczyt blefowania o wysoką stawkę

Szczyt blefowania o wysoką stawkę

2015-02-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Przed spotkaniem Eurogrupy, gdzie najważniejszym tematem jest przyszłoś pomocy finansowej dla Grecji, sytuacja pozostaje ekstremalnie zmienna, gdyż każda świeża informacja na temat porozumienia stoi w sprzeczności z poprzednią. Spór ciąży na euro, choć efekt jest umiarkowany, gdyż rynek wciąż liczy na pozytywny finał.
Dzień kluczowych rozmów

Dzień kluczowych rozmów

2015-02-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty słabnie, a rynek EUR/PLN wysyła sygnał kontynuacji wzrostów w kierunku 4,2250. Wyprzedaż złotego postępuje w dzień ważnych rozmów politycznych. Dla Ukrainy są to kluczowe pertraktacje pokojowe, dla Grecji początek negocjacji na temat zmiany warunków pomocy finansowej.
Środek tygodnia – polityka, a nie dane makro

Środek tygodnia – polityka, a nie dane makro

2015-02-11 Raport poranny FMCM
Co z Grecją, co z Ukrainą? Dzisiejsze kalendarium makroekonomiczne nie obfituje w publikacje, które miałyby znaczący wpływ na eurodolara (napływać będą dane raczej z takich państw jak Turcja czy Węgry). Rynek walutowy jest przede wszystkim nastawiony na wszelkie informacje dotyczące Grecji i napięć pomiędzy tamtejszym rządem a Brukselą i Niemcami.
Złoty słabszy, inwestorzy śledzą doniesienia z Grecji

Złoty słabszy, inwestorzy śledzą doniesienia z Grecji

2015-02-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację złotego po dwóch sesjach spadków. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1937 PLN za euro, 3,7076 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,9990 PLN względem franka szwajcarskiego. \
Grecja i ropa sterują rynkiem

Grecja i ropa sterują rynkiem

2015-02-10 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiaj do najbardziej zmiennych walut z pewnością należały euro i jen. Wahania nastrojów wśród inwestorów spowodowane niepewnością co do rozmów z Grecją przełożyły się także na wahania indeksów giełdowych.
Kompromis w sprawie Grecji?

Kompromis w sprawie Grecji?

2015-02-10 Rynki po południu
Temat Grecji ponownie pojawił się dziś na tapecie wraz z rynkowymi plotkami odnośnie możliwego porozumienia, które mają charakter nieoficjalny. Oficjalnego charakteru będą mogły nabrać dopiero jutro, gdy spotkają się ministrowie finansów strefy euro.
Chińskie wpływy

Chińskie wpływy

2015-02-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiaj rano najczęściej cytowanym wydarzeniem jest inflacja w Chinach, która wpisuje się w globalną tendencję do niskich odczytów. I tak dane za styczeń wskazały na wyhamowanie wskaźnika CPI do 0,8 proc. r/r z 1,5 proc. r/r w grudniu.
Otwarcie na minus

Otwarcie na minus

2015-02-10 Rynki o poranku
Początek dzisiejszej sesji przynosi lekkie spadki na większości europejskich parkietów, a z każdą minutą handlu do spadków dokładane są kolejne setne procenta. W centrum uwagi inwestorów nadal pozostaje Grecja. Dziś w nocy poznaliśmy ciekawe dane z Chin, a o poranku pozytywne informacje napłynęły z Francji.
Pomost donikąd

Pomost donikąd

2015-02-10 Komentarz poranny TMS Brokers
W obliczu ubogiego kalendarium danych makro na pierwszym planie pozostaje przyszłość programu ratunkowego Grecji, choć wciąż z niewielkim wpływem na euro. W Chinach gorsze dane to dobre dane, co wspiera AUD.
Słabość dolara

Słabość dolara

2015-02-10 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Sesja azjatycka przyniosła umocnienie tamtejszych walut – na rynku wyraźnie zyskują australijski i nowozelandzki dolar. Wzrost tych walut wynosi obecnie nieco pond 0,3% i to najpewniej efekt niskiego odczytu inflacji w Chinach, ...
Złoty koryguje

Złoty koryguje

2015-02-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty koryguje wcześniejszy wzrost wartości wobec wzrostu napięcia na Ukrainie oraz niepewnej sytuacji dotyczącej przyszłości Grecji w strefie euro. Ciążyć na walucie mogą również rosnące oczekiwania na głębsze niż 25 pb. cięcie oprocentowania w marcu. Zakładamy, że przez najbliższe kilka sesji kurs EUR/PLN pozostanie poniżej 4,20.
Złoty i dług pod presją, Ukraina i Grecja w centrum uwagi

Złoty i dług pod presją, Ukraina i Grecja w centrum uwagi

2015-02-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty po wczorajszym lekkim osłabieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1820 PLN za euro, 3,6878 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,9941 PLN względem franka szwajcarskiego.