Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Inwestorzy na PLN wrócą dopiero w środę
2015-01-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego na płytkim rynku. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,2970 PLN za euro, 3,6030 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5735 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,472% w przypadku papierów 10-letnich.
Już poniżej 1,20
2015-01-05 Raport poranny FMCMNisko i jeszcze niżej: Wykres EUR/USD oscyluje w poniedziałkowy poranek (po godzinie 5:00) w okolicach wyraźnie niższych niż 1,20 – schodząc mianowicie nawet poniżej 1,1950. Z jednej strony to zasługa czynników fundamentalnych – takich jak to, ...
Słabszy ISM nie zaszkodził zbytnio dolarowi
2015-01-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutBo natychmiast pojawiło się kilka wytłumaczeń tego stanu rzeczy. Przypomnijmy, że indeks ISM dla przemysłu nieoczekiwanie spadł w grudniu aż do 55,5 pkt. wobec 58,7 pkt. odnotowanych w listopadzie. Rynek nie wykluczał zniżki, ale do 57,6 pkt.
Dolar nadal zyskuje
2015-01-02 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersW czasie dzisiejszego handlu obserwowaliśmy spore umocnienie amerykańskiej waluty. Szczególnie mocno było to widoczne na parze EURUSD, która dotarła blisko okrągłego poziomu 1,20, jednak po gorszym od oczekiwań odczycie indeksu ISM dolar zaczął tracić.
Piątek silnego dolara
2015-01-02 Raport popołudniowy FMCMTydzień pod znakiem trendu: Nie tylko piątek 2 stycznia jest czasem silnego dolara i słabego euro. W istocie cały tydzień upłynął na potwierdzaniu ogólnego trendu, od wiosny (a na pewno od lipca) dominującego na głównej parze walutowej. To oczywiście trend spadkowy, umacniający walutę amerykańską.
Słaby początek roku na GPW
2015-01-02 Poranny komentarz giełdowy X-Trade BrokersPierwsza godzina handlu w Europie w nowym roku przebiegała w pozytywnych nastrojach. Nieco inaczej jest jednak na warszawskim parkiecie, na którym sesja rozpoczęła się dosyć płasko. Godzinę po rozpoczęciu handlu w Warszawie, najważniejszy indeks giełdowy WIG20 lekko traci, kontynuując ścieżkę z poprzedniego roku.
Dolar mocniejszy względem głównych walut
2015-01-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutW wywiadzie udzielonym dla niemieckiej gazety Handelsblatt, na który dzisiaj powołują się agencje informacyjne, szef Europejskiego Banku Centralnego daje do zrozumienia, że dotychczasowe działania nie wyczerpywały mandatu, zwłaszcza, że ryzyka z jakimi musi się zmierzyć bank centralny są większe, niż jeszcze pół roku temu.
Mocny dolar na początek 2015 roku
2015-01-02 Poranny Szkic Walutowy AFSDolar rozpoczął rok z wysokiego C poprawiając 2,5-letnie maksimum do euro. Wzrost popytu na dolar nie służy złotemu, który z kolei osłabł na pierwszej sesji w 2015 r. Odczyt indeksu PMI dla naszego kraju okazał się nieco słabszy niż prognoza, ...
Jaki nowy rok, taki cały rok
2015-01-02 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersJeśli ktokolwiek oczekiwał, iż nowy rok przyniesie (przynajmniej chwilową) zmianę nastrojów rynkowych, dziś przeżył niemiłe zaskoczenie. W trakcie pierwszych godzin handlu w 2015 wyraźnie widoczny jest prodolarowy sentyment, a także kontynuacja wyprzedaży europejskiej waluty, głównie pod wpływem wywiadu udzielonego przez Mario Draghiego, prezesa EBC.
Powolny powrót do normalności
2015-01-02 Komentarz poranny TMS BrokersDziś rynki finansowe nie funkcjonują jeszcze na pełnych obrotach przy zamkniętych rynkach w Chinach, Japonii i Szwajcarii. Nie wyklucza to jednak stopniowego odbudowywania pozycji po zawierusze z drugiej połowy grudnia, gdyż przez ostatnie dwa tygodnie fundamenty praktycznie nie uległy zmianie.
Piątkowe nowe rozdanie
2015-01-02 Raport poranny FMCMWejście w nowy rok: Po dniu sylwestrowym, w czasie którego giełdy i banki trochę przysypiały, oraz po 1 stycznia (dniu wolnym), rynki budzą się na chwilę (przed weekendem). Zobaczmy, jak przekłada się to na sytuację na trzech obserwowanych przez nas parach walutowych.
Finał roku
2014-12-31 Raport tygodniowy FMCMZ góry na dół: Eurodolar rozpoczynał ten rok mniej więcej w obszarze 1,36 – 1,38, a więc – z dzisiejszej perspektywy – naprawdę wysoko. Euro było mocne, dolar słaby (pod wpływem trwającej wówczas w Stanach Zjednoczonych operacji QE), zasadniczo mogło się też wydawać, że jeśli chodzi o kryzys w Strefie Euro, to najgorsze już za nami.
2015 rokiem zmian dla kredytobiorców
2014-12-31 Poradnik kredytobiorcyW nowym roku kredytobiorcy muszą liczyć się z istotnymi zmianami. Wśród nich, zgodnie z zaleceniami Komisji Nadzoru Finansowego, zmienia się minimalna wysokość wkładu własnego oraz strategia prowadzenia działalności w obszarze bankowości ubezpieczeniowej, czyli tzw. bancassurance.
Eurodolar w równowadze. Sygnał przyspieszenia w strefie euro.
2014-12-31 Poranny Szkic Walutowy AFSBrak impulsów do większego zaangażowania w handel. Kursy na koniec roku w większości ustalone. Dobre dane ze strefy euro nie poprawiły pozycji wspólnej waluty. Zloty w fazie odzyskiwania strat po sztucznej przecenie ze świątecznego okresu. Sesja upłynie bardzo spokojnie
Sylwestrowe ruchy na Forexie
2014-12-31 Raport poranny FMCMGłówna para w niskich rejonach: Zmienność w poprzednich dwóch dniach była na eurodolarze dość niewielka, podobnie zapowiada się sesja dzisiejsza. W każdym razie obecnie mamy 1,2160, co pokazuje, że strona popytowa jest słaba i nie ma zbyt wiele argumentów na rzecz podbicia kursu euro. Przedwczoraj maksima sięgały do 1,2217, wczoraj już tylko do 1,2185.
Inflacja w strefie euro to duże zmartwienie dla ECB
2014-12-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutOpublikowane dzisiaj rano wstępne dane na temat inflacji HICP w Hiszpanii nie napawają optymizmem. Wskaźnik nieoczekiwanie obniżył się w grudniu aż o 1,1 proc. r/r wobec oczekiwanych -0,7 proc. r/r i względem -0,5 proc. r/r w listopadzie.
Na bezrybiu i rak… rybą po grecku
2014-12-30 Komentarz poranny TMS BrokersEuro nie jest szczególnie zadowolone z przyspieszonych wyborów parlamentarnych w Grecji, ale też reakcja szerokiego rynku nie jest paniczna. Ryzyko zarażenia jest zdecydowanie mniejsze niż w 2012 roku, ale przyjdą momenty, kiedy ten temat będzie dobry, jak każdy inny, do pobudzenia zmienności.
Nowe rozdanie polityczne w Grecji
2014-12-30 Poranny Szkic Walutowy AFSEurodolar umiarkowanie reaguje na wzmożenie ryzyka politycznego w Grecji. Poziom równowagi i kurs na koniec 2014 r. to okolice 1,22. Złoty w fazie odzyskiwania strat, co potrwa kolejne 2-3 sesje. Poziom 4,24 kluczową barierą wsparcia na parze EUR/PLN.
Odreagowanie na PLN, czynniki zewnętrzne znów będą kluczowe
2014-12-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi dalszy wzrost wyceny polskiej waluty, która odreagowuje słabszy okres świąteczny. Złoty wyceniany jest następująco: 4,3000 PLN za euro, 3,5418 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5715 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,54% w przypadku papierów 10-letnich.
Sytuacja się uspokoiła?
2014-12-30 Raport poranny FMCMEurodolar wraca na niższe poziomy: Wczorajsza sesja nie obfitowała w odczyty makroekonomiczne, pojawiły się natomiast doniesienia z Grecji na temat tego, że dojdzie w tym kraju do przedterminowych wyborów. Eurodolar nie reagował na to w jakiś szczególny sposób, paradoksalnie zresztą wzrósł do 1,2210, co było lekką korektą techniczną.