Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar zaczyna tracić

Dolar zaczyna tracić

2014-10-27 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Czy przedstawiany w ostatnich komentarzach scenariusz osłabienia się dolara względem głównych walut mierzony m.in. koszykiem BOSSA USD zaczyna się realizować? Niewykluczone. Kluczem dla całego scenariusza będzie interpretacja tego, co znajdzie się w komunikacie FED w środę o godz. 19:00.
Słabsze Ifo, ale nie ma dramatu

Słabsze Ifo, ale nie ma dramatu

2014-10-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Gorszy odczyt niemieckiego indeksu Ifo obrazującego nastroje wśród tamtejszego biznesu, neguje pozytywną wymowę ostatniego odczytu przemysłowego PMI. W październiku Ifo spadł do 103,2 pkt. z 104,7 pkt. razem ze składowymi – subwskaźnikiem bieżącej kondycji (108,4 pkt.), oraz oczekiwań (98,3 pkt.).

Silne wzrosty po wynikach stres testów

Silne wzrosty po wynikach stres testów

2014-10-27 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Po niedzielnej publikacji wyników stres testów wszystkie indeksy w Europie rozpoczęły tydzień silnymi wzrostami. Inwestorzy spodziewali się, że kondycja europejskiego sektora bankowego jest dużo gorsza i stąd też widoczny optymizm.
Dobre wyniki polskich banków w stress testach

Dobre wyniki polskich banków w stress testach

2014-10-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Prezes NBP Marek Belka słownie wsparł złotego. Jego zdaniem złoty jest niedowartościowany a Polska jest idealnym miejscem do prowadzenia biznesu. Polskie banki w stress testach wypadły znacznie lepiej niż europejskie. Prezydencki Blok Petra Poroszenki wygrywa w wyborach parlamentarnych na Ukrainie.
Bez stresu po stress testach

Bez stresu po stress testach

2014-10-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Wyniki stress testów nie były tak straszne, jak obawiano się przed weekendem. W krótkim terminie presja na osłabienie euro powinna zelżeć, pod warunkiem braku rozczarowania w dzisiejszym Ifo. Mniejsza awersja do ryzyka w ogólnym ujęciu to zła wiadomość dla jena, ale dobra dla złotego.
Odreagowanie mocniejszego piątkowego zamknięcia na PLN

Odreagowanie mocniejszego piątkowego zamknięcia na PLN

2014-10-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi lekkie odreagowanie mocnego, piątkowego zamknięcia. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2110 PLN za euro, 3,3157 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4910 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,792% w przypadku papierów 10-letnich.
Po stress-testach

Po stress-testach

2014-10-27 Raport poranny FMCM
Nowy tydzień: W zasadzie nie chodzi o same stress-testy, co raczej o ich wyniki, które przedstawiono w niedzielę. Były to testy europejskich banków, prowadzone pod kątem ich odporności na czynniki kryzysowe. Europejski Bank Centralny zbadał 130 podmiotów ze Strefy Euro, 25 z nich – zgodnie z wcześniej krążącymi plotkami – oblało egzamin.
Powrót do wzrostów na Wall Street

Powrót do wzrostów na Wall Street

2014-10-24 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Bez względu na to, czy dzisiejsza sesja giełdowa na Wall Street skończy się pod, czy nad kreską, ten tydzień będzie należał do najlepszych w ostatnich kilku latach. Żeby tak się nie stało, ktoś musiałby wyciągnąć naprawdę „mocną” informację, aby spowodować panikę i wyprzedaż na amerykańskiej giełdzie.
Bez stresu przed stress testami

Bez stresu przed stress testami

2014-10-24 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Na początku mijającego tygodnia pytaniem nurtującym inwestorów było, czy kolejne dane makroekonomiczne z globalnej gospodarki potwierdzą obawy o hamowanie ożywienia, czy jednak szok z połowy października był nieco na wyrost?
Dolar – realizacja zysków przed weekendem

Dolar – realizacja zysków przed weekendem

2014-10-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Widać, że niektórzy inwestorzy chcą skasować część zysków z dolarowych pozycji przed weekendem. Zwłaszcza, że ten nie zapowiada się dramatycznie. Teoretycznie news agencji Bloomberg, która podała, że aż 25 ze 130 banków mogło oblać testy wytrzymałościowe (oficjalne wyniki poznamy w niedzielę) mógłby zaszkodzić euro.
Stressująca niedziela

Stressująca niedziela

2014-10-24 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Piątkowa sesja na rynku walutowym upływała w spokojnej atmosferze, co pozwoliło inwestorom złapać oddech przed emocjonującymi wydarzeniami przyszłego tygodnia. Już w niedzielę opublikowane zostaną wyniki stress-testów przeprowadzanych wśród banków w strefie euro, które mogą mieć znaczący wpływ na sentyment rynkowy w nadchodzących dniach.
Stresujący weekend dla inwestujących w euro

Stresujący weekend dla inwestujących w euro

2014-10-24 Komentarz walutowy Saxo Bank
W bilansie handlowym Nowej Zelandii odnotowano najgorszy deficyt w historii kraju, co stanowi kolejny argument (oprócz przeszacowania waluty, wrogiego nastawienia banku centralnego oraz gwałtownego spadku ceny najważniejszego towaru eksportowego, tj. mleka) za osłabieniem dolara nowozelandzkiego.
Maro Draghi – przebudzenie?

Maro Draghi – przebudzenie?

2014-10-24 Komentarz walutowy Saxo Bank
Sytuacja gospodarcza w Eurostrefie po sześciu latach stagnacji, nadal - pomimo uporczywego zaklinania rzeczywistości przez polityków - nie wykazuje tendencji do trwałego ożywienia. Co więcej, gros ekonomistów słusznie wskazuje na możliwość przetoczenia się kolejnej fali kryzysu przez państwa Europy, które kupując czas tanimi pieniędzmi, zwlekały z niezbędnymi reformami.
Czeka nas nudny piątek?

Czeka nas nudny piątek?

2014-10-24 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane o godz. 10:30 wstępne wyliczenia wzrostu PKB za III kwartał w Wielkiej Brytanii były zgodne z oczekiwaniami rynku – zwyżka o 0,7 proc. kw/kw i 3,0 proc. r/r. To pozwoliło na chwilę odetchnąć funtowi, chociaż nastawienie do brytyjskiej waluty pozostaje negatywne, po tym jak wcześniejsze dane makroekonomiczne, ...
Protokół z posiedzenia RPP pokazuje sporo zagrożeń

Protokół z posiedzenia RPP pokazuje sporo zagrożeń

2014-10-24 Poranny Szkic Walutowy AFS
Protokół z posiedzenia RPP ukazuje wiele zagrożeń przed polską gospodarką. Utrzymujące się spowolnienie w strefie euro i niska presja inflacyjna mogą być przyczyną kolejnego cięcia. Wczorajsze PMI pokazały, że ze strefą euro nie jest jeszcze aż tak źle choć dobry wynik był głównie zasługą Niemiec.
Z jednym wyjątkiem

Z jednym wyjątkiem

2014-10-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Mniej obaw o globalny wzrost pomaga ryzykownym aktywom, ale informacje o przypadku eboli w Nowym Jorku zdołały nastraszyć inwestorów. Europa czeka na niedzielne wyniki stress testów banków i dziś pozycjonowanie pod to wydarzenie utrzyma podwyższoną zmienność.
Zaskakująco duży eksport soi z USA do Chin

Zaskakująco duży eksport soi z USA do Chin

2014-10-24 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po środowym spadku, w czwartek notowania indeksu CRB zawróciły w górę. Wartość tego indeksu wzrosła wczoraj o 0,77% do poziomu 272,43 pkt. Był to efekt m.in. dynamicznej zwyżki na rynkach zbóż, a także wzrostu notowań ropy naftowej czy miedzi.
Złoty najsłabszy do USD od 15-miesięcy

Złoty najsłabszy do USD od 15-miesięcy

2014-10-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi utrzymanie 6-sesyjnej konsolidacji na parach. Polska waluta jest wyceniana przez rynek następująco: 4,2275 PLN za euro, 3,3387 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5016 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie wzrosły i wynoszą 2,696% w przypadku obligacji 10-letnich.
Zielono na Wall Street

Zielono na Wall Street

2014-10-23 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Czwartkowa sesja na rynku giełdowym obfitowała w wiele niezwykle interesujących wydarzeń. O poranku na rynek napłynęły wstępne odczyty PMI dla przemysłu z europejskiej gospodarki, a w godzinach popołudniowych poznaliśmy cotygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy.
Zaskakujące dane z Europy

Zaskakujące dane z Europy

2014-10-23 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Czwartkowa sesja na rynku walutowym upłynęła pod znakiem wstępnych odczytów PMI dla przemysłu w strefie euro. Wśród europejskich gospodarek prym wiodła gospodarka niemiecka z której odczyt pozytywnie zaskoczył rynki.