Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Niższe stopy i co dalej?

Niższe stopy i co dalej?

2008-10-08 Komentarz X-Trade Brokers
Mamy Plan Paulsona, mamy brytyjski plan pomocy dla sektora bankowego, mamy wreszcie niższe stopy i to od razu we wszystkich kluczowych gospodarkach za wyjątkiem Japonii. Oczywiście interwencjonizm państwowy dał już o sobie znać w momencie gdy Fed obniżał stopy na początku roku, a później pomagał w przejęciu Bear Stearns.
Zwrot o 180 stopni

Zwrot o 180 stopni

2008-10-08 Puls Walutowy FIT DM
Środa była kolejnym dniem, kiedy z rynków kolejny raz powiało grozą. Można było odnieść wrażenie, że inwestorzy nie wierzą już nikomu i chcą jak najszybciej spieniężyć to, co im jeszcze zostało. Tak można by skomentować, to co wczoraj stało się na Wall Street.

Bajka o wilkach i owcach, czyli co stało u źródeł Kryzysu

Bajka o wilkach i owcach, czyli co stało u źródeł Kryzysu

2008-10-08 Analiza Bankier.pl
Chociaż obecny kryzys finansowy jeszcze nie dobiegł końca (a może nawet nie osiągnął apogeum), to wielu ekonomistów i publicystów próbuje zdiagnozować jego przyczyny. Często słychać o błędach rynku, chciwości finansistów, czy wręcz o klęsce kapitalizmu. Ale to tylko część prawdy.
Skoordynowana obniżka stóp procentowych

Skoordynowana obniżka stóp procentowych

2008-10-08 X-Trade Brokers Daily
Amerykańska Rezerwa Federalna, Europejski Bank Centralny, Bank Anglii, Bank Kanady, Narodowy Bank Szwajcarii o godzinie 13-tej zdecydowały się na nadzwyczajnych posiedzeniach obniżyć stopy procentowe po 50 punktów bazowych. Tę decyzję wsparł Ludowy Bank Chin, który obniżył koszt pieniądza o 27 punktów bazowych.
Fed nie odbudował zaufania inwestorów

Fed nie odbudował zaufania inwestorów

2008-10-08 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Na rynku w dalszym ciągu utrzymują się nienajlepsze nastroje. Wczorajsza decyzja Fed o stworzeniu mechanizmu skupowania krótkoterminowych papierów dłużnych emitowanych przez firmy nie zdołała odbudować na trwałe naruszonego zaufania inwestorów.
Wciąż wzrasta awersja do ryzyka

Wciąż wzrasta awersja do ryzyka

2008-10-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na krajowym rynku walutowym przebiegała pod znakiem korekcyjnego umocnienia się złotego, wynikającego w znacznym stopniu z obserwowanego odreagowania na parze EUR/USD. Polską walutę wsparła dodatkowo wypowiedź ministra finansów Jacka Rostowskiego, który poinformował, że obecne zawirowania na rynku finansowym nie opóźnią wstąpienia naszego kraju do strefy euro.
Bernanke postraszył, a Nikkei spadł o 9,4 proc.

Bernanke postraszył, a Nikkei spadł o 9,4 proc.

2008-10-08 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Ben Bernanke, prezes Fed powiedział, że wzrosło ryzyko spowolnienia gospodarczego w USA, a stopa bezrobocia może sięgnąć 9-10 proc. Indeksy zanurkowały. Najbardziej wystraszyli się inwestorzy w Azji.
Kolejny dzień paniki na światowych parkietach

Kolejny dzień paniki na światowych parkietach

2008-10-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Można powiedzieć, iż wczoraj obserwowaliśmy kolejny dzień paniki na światowych giełdach. Rynek jest w tak złym nastroju, że nic nie jest w stanie poprawić atmosfery na dłuższy czas – inwestorzy koncentrują bowiem swoja uwagę na negatywnych sygnałach, ignorując prawie całkowicie napływające dobre informacje.
Dane i wydarzenia – Coraz większe napięcie

Dane i wydarzenia – Coraz większe napięcie

2008-10-08 X-Trade Brokers Daily
Szef Fed, Ben Bernanke przyznał we wczorajszym wystąpieniu, iż w nowych okolicznościach cięcie stóp może okazać się uzasadnione. Rynki futures wliczają w ceny obniżkę o minimum 50 bp jeszcze w tym miesiącu.
2100 jest już blisko

2100 jest już blisko

2008-10-08 Komentarz poranny DM IDMSA
Udany początek sesji był wszystkim, na co było stać kupujących na GPW. Wśród dużych inwestorów padły decyzje o zdecydowanej wyprzedaży akcji i nawet przy próbach wzrostów w Europie w trakcie sesji, nasz rynek nie potrafił się podnieść.
Fed odkorkował rynek pieniężny, zastąpił banki

Fed odkorkował rynek pieniężny, zastąpił banki

2008-10-07 Komentarz popołudniowy Open Finance
Fed utworzył wehikuł inwestycyjny specjalnego przeznaczenia - będzie kupował papiery korporacyjne emitowane przez sklasyfikowane podmioty. A więc zapewni płynność poza sektorem bankowym. Oczywiście nowy wehikuł Fed nie będzie kupował papierów od każdego i po każdej cenie.
Słowa ministra finansów wsparły złotego

Słowa ministra finansów wsparły złotego

2008-10-07 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dziś informacją numer jeden na międzynarodowym rynku finansowym były doniesienia o gwałtownej obniżce stóp procentowych przez Reserve Bank of Australia. Bank obniżył koszt pieniądza aż o 100 pb, co zaskoczyło rynek – jakkolwiek inwestorzy spodziewali się obniżki stóp, jednak nikt nie przewidział, iż będzie ona aż tak radykalna.
Kolejna decyzja FED

Kolejna decyzja FED

2008-10-07 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wtorkowa sesja na warszawskim parkiecie rozpoczęła się od wzrostów w ślad za innymi giełdami europejskimi. Powodów do optymizmu wśród inwestorów w zasadzie nie było. Po porannym otwarciu, indeksy dosyć szybko znalazły się poniżej wczorajszego zamknięcia.
Niewielka ilość informacji makro

Niewielka ilość informacji makro

2008-10-07 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Po wczorajszej panicznej wyprzedaży na światowych giełdach oraz mocnej przecenie walut rynków wschodzących, dziś panował względny spokój. Giełdy europejskie poruszały się w okolicach wczorajszych zamknięć, natomiast indeks WIG20 systematycznie tracił na wartości.
System bankowy w Europie utrzyma płynność

System bankowy w Europie utrzyma płynność

2008-10-07 Raport popołudniowy FMCM
FED pomaga kolejny raz: Pierwsze godziny dzisiejszej sesji charakteryzowały się dużą zmiennością eurodolara. Kurs poruszał się w szerokim zakresie między 1,3520 a 1,3610. Opublikowane w południe lepsze dane z Niemiec pomogły w umocnieniu euro, ale ponownie wzrosty nie były trwałe.
Nieśmiała poprawa, ale na jak długo?

Nieśmiała poprawa, ale na jak długo?

2008-10-07 Puls Walutowy FIT DM
Mimo, że na rynkach finansowych wciąż panuje duża niepewność i nerwowość, to jednak wtorek jak na razie przynosi próbę pewnego odreagowania silnej przeceny z poniedziałku. Widać to dobrze w notowaniach złotego, który od wczorajszych minimów zyskał średnio 4 grosze względem euro i dolara, ale przede wszystkim w notowaniach EUR/USD, które w ostatnich dniach stał się głównym wyznacznikiem dla trendu naszej waluty.
Bank Australii obniżył stopy o 100 punktów

Bank Australii obniżył stopy o 100 punktów

2008-10-07 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Działania podjęte przez bank centralny Australii (na regularnym posiedzeniu) wywołały lawinę plotek na temat możliwej skoordynowanej akcji banków centralnych na świecie. Ekonomiści oczekiwali, że stopy w Australii spadną o 50 pkt, tymczasem bank zdecydował się na cięcie dwa razy głębsze - główna stopa spadła z 7 do 6 proc.
EUR/USD – to jeszcze nie koniec spadków

EUR/USD – to jeszcze nie koniec spadków

2008-10-07 Raport specjalny TMS Brokers
Obserwowane we wrześniu wydarzenia na światowym rynku finansowym przyczyniły się do dynamicznych zmian na rynku walutowym. W naszym ostatnim raporcie specjalnym opublikowanym 2 września oczekiwaliśmy spadku kursu EUR/USD do poziomu 1,3800 w horyzoncie 2 – 3 miesięcy.
Decyzja RBA impulsem dla odreagowania

Decyzja RBA impulsem dla odreagowania

2008-10-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Dzisiejsza decyzja Reserve Bank of Australia, która stała się impulsem do wzrostu eurodolara, wsparła również złotego. Dziś rano po godzinie 9.00 kurs USD/PLN znajdował się na poziomie 2,5330, EUR/PLN zanotował natomiast spadek do 3,4340.
Możliwe skoordynowane obniżki stóp

Możliwe skoordynowane obniżki stóp

2008-10-07 Codzienny Puls Rynku IDM SA
W obliczu przedłużającego zamrożenia rynku kredytowego po rynku krążą plotki, że banki centralne przeprowadzą serię skoordynowanych obniżek stóp procentowych. Wczoraj Bank Australii obniżył niespodziewanie stopy procentowe o 100 punktów bazowych.