Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dynamiczny spadek eurodolara

Dynamiczny spadek eurodolara

2008-10-21 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przebiegała pod znakiem silnej zniżki kursu EUR/USD. Para ta po wybiciu się dołem z konsolidacji oraz pokonaniu ostatniego dołka na poziomie 1,3250 zniżkowała jeszcze 100 pkt.
Efekty wypowiedzi Bernanke widoczne również dzisiaj

Efekty wypowiedzi Bernanke widoczne również dzisiaj

2008-10-21 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar przełamuje wsparcia: Przebieg dzisiejszej sesji od rana sprzyjał spadkom kursu EUR/USD. Już pierwsze godziny handlu to spadek o prawie jednego centa do poziomu 1,3230. Brak jakichkolwiek wiadomości makroekonomicznych dodawał sił podaży, gdyż brakowało sygnałów dających nadzieję na zmianę aktualnego trendu.

Spadek EUR/USD negatywnie wpływ na ceny ropy

Spadek EUR/USD negatywnie wpływ na ceny ropy

2008-10-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
We wtorek ropa tanieje na światowych rynkach. O godzinie 13:47 za baryłkę ropy Brent trzeba był zapłacić 70,86 dol., wobec 72,48 dol. w poniedziałek na zamknięciu. Przeciwwagą dla wczorajszych obaw o to, że prawdopodobna decyzja OPEC o ograniczeniu wydobycia ropy, ...
Dolar już po 2,72 zł

Dolar już po 2,72 zł

2008-10-21 Puls Walutowy FIT DM
Wtorek przyniósł dalszy wzrost notowań dolara na rynkach światowych, co natychmiast przełożyło się na sytuację w kraju. Notowania USD/PLN osiągnęły nowe maksima w fali wzrostowej rozpoczętej w lipcu b..r – 2,7270 zł. Z kolei kurs EUR/PLN znalazł się powyżej poziomu 3,60 zł.
Giełdowy przełom

Giełdowy przełom

2008-10-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Warszawskiej indeksy po 1,5-godz. notowań, nie tylko są na dużych plusach (WIG 2,25 proc.; WIG20 2,98 proc.), ale przede wszystkim rynek nie doświadczył gwałtownej realizacji zysków po dzisiejszym wysokim otwarciu, co m.in. można było oglądać w dniu wczorajszym.
Dolar nadal mocny

Dolar nadal mocny

2008-10-21 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Odreagowanie na giełdach nie przełożyło się na osłabienie dolara. Waluty z rynków wschodzących nadal znajdują się pod presją. Według oceny szefa Fedu Bena Bernanke gospodarka amerykańska "może doświadczyć (czytaj doświadczy) przedłużonego okresu spowolnienia (protracted slowdown)".
Dziś inflacja bazowa

Dziś inflacja bazowa

2008-10-21 Komentarz poranny Open Finance
Ekonomiści oczekują, że inflacja bazowa po wyłączeniu cen żywności i energii wzrosła we wrześniu z 2,7 do 2,8 proc. Jeśli tak się stanie jastrzębia część RPP będzie miała opory przed obniżeniem stóp. Zresztą wiele zależeć też będzie od projekcji inflacji, więc póki co nie można przesądzać stanowiska Rady na przyszłotygodniowym posiedzeniu, poza tym jednym pewnikiem, że obejdzie się bez podwyżki stóp.
GPW rozczarowuje... do czasu

GPW rozczarowuje... do czasu

2008-10-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Po poprzednim tygodniu, który w pełni zasłużył na miano tygodnia rozczarowań na warszawskiej giełdzie, obecny również rozpoczął się od rozczarowania. Śladowy, bo sięgający jedynie 0,16 proc., wzrost indeksu WIG oraz brak zmian indeksu WIG, w sytuacji gdy wzrostami zakończyły się poniedziałkowe sesje w Azji i Europie Zachodniej, muszą martwić posiadaczy akcji.
Słowa szefa Fed wsparły dolara

Słowa szefa Fed wsparły dolara

2008-10-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początku dzisiejszej sesji rynek złotego znalazł się w bardzo istotnym punkcie. Kurs USD/PLN doszedł do istotnego oporu 2,7000, który od ponad tygodnia hamuje jego wzrosty. W pobliżu istotnej bariery 3,6000-3,6100 znajduje się również para EUR/PLN. Jeśli poziomy te zostaną trwale pokonane, osłabienie polskiej waluty może przybrać na sile.
Szansa na kolejny dzień zwyżki na światowych parkietach

Szansa na kolejny dzień zwyżki na światowych parkietach

2008-10-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Zgodnie z oczekiwaniami, wczoraj na światowych parkietach dominowały pozytywne nastroje. Skala działań interwencyjnych w sektorze finansowym podjętych przez rządy i władze monetarne wielu państw, dała inwestorom nadzieję na poprawę stabilizacji na rynkach i przynajmniej chwilowo przywróciła zaufanie.
Dane i wydarzenia – Szykuje się kolejny pakiet

Dane i wydarzenia – Szykuje się kolejny pakiet

2008-10-21 X-Trade Brokers Daily
Po serii pakietów chroniących sektor finansowy, Fed i amerykański rząd zastanawiają się w jaki sposób najlepiej będzie pomóc gospodarce, która z pewnością ucierpi w wyniku utrudnionego dostępu do kredytu. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas kolejny pakiet fiskalny.
Być może będzie potrzebny kolejny plan

Być może będzie potrzebny kolejny plan

2008-10-21 Raport poranny FMCM
Dolar umacnia się przez Bernanke: We wczorajszym wystąpieniu Ben Bernanke zapowiedział, że najprawdopodobniej będzie potrzebny kolejny pakiet pomocowy dla sektora finansowego, którego zadaniem miałaby być pomoc instytucjom finansowym w wyjściu z kryzysu.
WIG20 nie lubi poniedziałków

WIG20 nie lubi poniedziałków

2008-10-21 Komentarz poranny DM IDMSA
Poniedziałki w tym miesiącu nie należą do ulubionych dni przez inwestorów. Wczoraj na rynku ponownie przeważała strona podażowa i mimo prób wzrostu, ostatecznie indeks największych spółek zakończył dzień w okolicy piątkowego zamknięcia.
Nieudana aukcja bonów, ale stopy procentowe spadają

Nieudana aukcja bonów, ale stopy procentowe spadają

2008-10-20 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Rezerwa z jaką zagraniczni inwestorzy traktują polskie aktywa odbiła się na wynikach aukcji bonów skarbowych. Przy niewystarczającym popycie MF sprzedało mniej niż połowę tego co planował. Resort finansów wystawił na poniedziałkową aukcję 13- i 52- tygodniowe bony skarbowe, oferując papiery o wartości 1 mld PLN w każdej z pul.
Sentyment do złotego wciąż słaby

Sentyment do złotego wciąż słaby

2008-10-20 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Eurodolar kolejny dzień z rzędu nie zdołał na dłużej przebić poziomu 1,3500. Słaby sentyment do wspólnej waluty cały czas widoczny jest na rynkach – euro osłabia się pomimo rosnących dziś cen ropy i wzrostów na giełdach, które zwykle wspierają europejską walutę.
Brak popytu na rynkach surowcowych

Brak popytu na rynkach surowcowych

2008-10-20 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Początek minionego tygodnia przyniósł próbę odreagowania spadków na parze EUR/USD. Ważnym wsparciem, które powstrzymało spadki jest poziom 1,34 i jeśli na kolejnych sesjach nastąpi przebicie i dalsza aprecjacja amerykańskiej waluty to kolejnym przystankiem mogą być dopiero okolice 1,30.
Klienci TFI dyktują warunki

Klienci TFI dyktują warunki

2008-10-20 Komentarz giełdowy Gold Finance
Poniedziałkowa sesja na GPW potwierdziła tendencję, która utrzymuje się od dłuższego czasu na naszym parkiecie. Nawet jeśli na początku notowań na rynku utrzymują się wzrosty, to w trakcie dnia do głosu dochodzi strona podażowa, co wpływa na systematyczne osłabienie indeksów.
Zaraźliwa nieufność osłabia złotego

Zaraźliwa nieufność osłabia złotego

2008-10-20 Komentarz walutowy Money Expert
Rynek przyzwyczaił się już do kolejnych doniesień o rządowych interwencjach. Nie reaguje też specjalnie na złe dane makro ze Stanów Zjednoczonych. Kryzys w USA zaczyna przeradzać się w problem wszystkich gospodarek, a w takich sytuacjach inwestorzy lokują pieniądze w mniej ryzykowne instrumenty. Dzięki temu dolar systematycznie zyskuje na wartości.
Uspokojenie na rynkach finansowych

Uspokojenie na rynkach finansowych

2008-10-20 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dzisiejsza sesja przyniosła uspokojenie na rynkach finansowych. Brak ważniejszych publikacji makroekonomicznych spowodował, że główne pary walutowe pozostawały stabilne, czego nie można powiedzieć o polskiej walucie, która od rana traciła wobec większości walut.
Inwestorzy boją się jutra

Inwestorzy boją się jutra

2008-10-20 Puls Walutowy FIT DM
Tak w wielkim skrócie można skomentować przebieg dzisiejszych notowań na rynkach akcji, a także walut – gdyż w ostatnich tygodniach są one dość ze sobą skorelowane. Zaczęło się dość dobrze – giełdy otworzyły się na mocnych plusach, a dolar tracił na wartości – co dawało szanse na realizację przedstawionego w piątek scenariusza.