Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Tydzień dużej zmienności na eurodolarze
2009-01-10 Komentarz tygodniowy TMS BrokersMijający tydzień na krajowym rynku walutowym upłynął pod znakiem zmiennych nastrojów. Jego pierwsze dni sugerowały możliwość głębszej korekty grudniowej deprecjacji złotego. Notowania EUR/PLN spadły do poziomu 3,8800, dwudniowa zniżka tej pary walutowej wyniosła 20 groszy.
Dolar utrzymał przewagę nad euro
2009-01-10 Raport weekendowy FMCMISM niespodziewanie w górę: Kończący się tydzień nie dostarczył nam zbyt wielu pozytywnych publikacji makro. Wprawdzie indeks ISM dla sektora usług w USA nieoczekiwanie wzrósł do poziomu 40,6 pkt., ale była to jedyna dobra wiadomość.
Tydzień straconych nadziei
2009-01-10 Komentarz giełdowy Gold FinanceJak pokazał pierwszy tydzień stycznia, inwestorzy w tym roku nie będą mogli narzekać na brak emocji związanych z rynkiem kapitałowym. Przyglądając się ostatnim sesjom można odnieść wrażenie, że sytuacja na światowych parkietach wraca do normalności. Nieuzasadniony wybuch euforii na początku tygodnia i ignorowanie złych danych, zemściło się na graczach w drugiej części tygodnia.
Surowce – W defensywie
2009-01-09 X-Trade Brokers DailyDobry sentyment na rynku surowców z przełomu roku nie potrwał zbyt długo. Choć z pewnością nie możemy mówić jeszcze o panicznej wyprzedaży, która często miała miejsce jesieniom, inwestorzy z dużą niepewnością spoglądają na rynki akcji i większość surowców systematycznie tanieje.
Banki pod presją sprzedających
2009-01-09 Komentarz poranny DM IDMSACzwartkowe notowania przyniosły drugi dzień przewagi strony podażowej na GPW. Indeksy traciły na zamknięciu po około 1%, co jest nienajgorszym osiągnięciem biorąc pod uwagę wyraźne osłabienie w USA, z którym mieliśmy do czynienia w środę wieczorem.
Bank Anglii zaskoczył brakiem zaskoczenia
2009-01-09 X-Trade Brokers DailyWczoraj Bank Anglii po raz kolejny obniżył stopy procentowe. Tym razem cięcie wyniosło 50 bp i główna obniżyła się do 1,5%. Nie byłoby w tym absolutnie nic dziwnego, gdyż właśnie takiej decyzji oczekiwał rynek, przynajmniej na papierze.
Wyczekiwanie na godzinę 14.30
2009-01-09 X-Trade Brokers DailyW grudniu w amerykańskiej gospodarce ubyło 533 tys. miejsc pracy. Dane były sporym zaskoczeniem, gdyż to bardzo zła figura, a w dodatku raport ADP nie wskazywał na niebezpieczeństwo takiego odczytu. Tym razem jest inaczej.
Przeciąganie liny
2009-01-08 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersW pierwszych dniach handlu w 2009 roku mogło się wydawać, że polska waluta może wyraźniej się umocnić, zwłaszcza, że kilka instytucji finansowych wymieniało ją w gronie walut z perspektywami na większe umocnienie.
Znaczne wahania na złotym
2009-01-08 Komentarz popołudniowy TMS BrokersW czasie czwartkowej sesji na rynku walutowym obserwowaliśmy kolejne próby przebicia przez kurs EUR/USD istotnego oporu oporu na poziomie 1,3700. Dziś jednak, w przeciwieństwie do środy, okazały się one skuteczne.
GPW: Indeksy ponownie pod kreską
2009-01-08 Komentarz giełdowy Gold FinanceDzisiejsza sesja na GPW miała dwa oblicza. Po słabym początku wynikającym z przeceny na innych światowych rynkach, indeksy walczyły o powrót do wczorajszych poziomów. Niestety nasz rynek okazał się słaby i końcówka dnia ponownie upłynęła pod znakiem dominacji strony podażowej.
Niepewność zwyciężyła
2009-01-08 Raport popołudniowy FMCMLepsze dane nie pomogły dolarowi: Większość dzisiejszej sesji europejskiej upłynęła stosunkowo spokojnie, gdyż wahania kursu eurodolara nie przekraczały 0,5 centa. Impulsu do zmian nie dostarczyły poranne publikacje ze Strefy Euro, ...
Grudzień na rynkach surowców - Próby odrabiania strat
2009-01-08 Komentarz X-Trade BrokersGrudzień na rynku surowców przyniósł ponownie bardzo dużą zmienność. Wykresy z liniową skalą mogą dawać tu mylący obraz rzeczywistości, gdyż ceny wielu (a tak naprawdę w zasadzie wszystkich) surowców są dużo niższe niż odnotowane na jeszcze całkiem niedawnych szczytach.
Oczy zwrócone na Bank Anglii
2009-01-08 Puls Walutowy FIT DMDzisiejszą sesję zdominuje zaplanowana na godz. 13:00 decyzja Banku Anglii w kwestii stóp procentowych. Szacuje się, że i tak najniższe od słynnej Wielkiej Depresji z lat 30-tych XX wieku, zostaną obniżone po raz kolejny o minimum 50 punktów bazowych.
Coraz bardziej nerwowo
2009-01-08 Codzienny Puls Rynku IDM SAImpulsem do wczorajszej wyprzedaży był raport ADP będący prognostykiem piątkowego raportu z rynku pracy. Indeksy od kilku dni nie były zdolne do dalszych wzrostów, więc rynek był podatny na korektę i realizację zysków.
Ochłodzenie noworocznego entuzjazmu na Wall Street
2009-01-08 Komentarz popołudniowy TMS BrokersŚrodowa sesja przyniosła na Wall Street znaczne ochłodzenie nastrojów. Przez cały dzień inwestorzy sprzedawali akcje, co zaowocowało spadkami wszystkich głównych indeksów. Dow Jones zamknął się wczoraj na poziomie 8769 pkt, oddając 2,72%, S&P500 spadł o 3%, Nasdaq zaś o 3,2%.
Rynek czeka na decyzję BoE
2009-01-08 Komentarz poranny TMS BrokersW drugiej połowie wczorajszej sesji na rynku złotego miało miejsce odreagowanie, obserwowanego od początku bieżącego tygodnia umocnienia złotego. Kurs EUR/PLN powrócił ponad psychologiczną barierę 4,0000. Polska waluta traciła na wartości w ślad za spadkami na giełdach, które oddały dużą część zysków uzyskanych od początku bieżącego tygodnia.
Zapasy powodem sporych spadków na ropie
2009-01-08 X-Trade Brokers DailyJeszcze wczoraj rano ropa drożała, ale nie udało się dojść do wtorkowych maksimów (nieco powyżej poziomu 52 USD), kiedy to z kolei nie udało się wybić oporu z 15 grudnia na poziomie 52,50 USD. To stawiało kontynuację korekty wzrostowej w przypadku tego surowca pod znakiem zapytania.
Nagły skok zmienności
2009-01-08 Komentarz poranny DM IDMSAWczorajsza sesja przyniosła realizację zysków po kilku udanych dniach na warszawskim parkiecie. Zarówno na szerokim rynku jak i w segmencie największych spółek na koniec dnia przeważał kolor czerwony, co było zgodne z ruchem pozostałych indeksów europejskich.
W oczekiwaniu na potwierdzenie obaw
2009-01-08 Raport poranny FMCMNiekorzystna prognoza piątkowych danych: Wczorajsze dane szacunkowe dotyczące zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym po raz kolejny mocno negatywnie zaskoczyły rynek. Jeśli ponownie okażą się zbliżone do oficjalnych statystyk rządowych, amerykańska waluta mocno na tym ucierpi.
Poziom 1,33 na razie skuteczny
2009-01-08 X-Trade Brokers DailyTo co obecnie obserwujemy na parze EURUSD jest pokłosiem skutecznej obrony poziomu 1,33 dwa dni temu. Zatrzymanie dynamicznych spadków właśnie na tym istotnym technicznie poziomie wsparcia uwarunkowało dość śmiałe odbicie, które wczoraj dotarło nawet do poziomu 1,3745.