Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dziś PKB za III kw. w strefie euro

Dziś PKB za III kw. w strefie euro

2008-11-14 Komentarz poranny Open Finance
Poznamy dziś także inflację w strefie euro, która według wstępnych prognoz eurostatu wyniosła 3,2 proc. w październiku. Opublikowana zostanie także dynamika PKB we Francji. Po tym jak niemiecka gospodarka technicznie znalazła się już w recesji oczekiwania na wzrost PKB w całej strefie euro nie są wysokie.
Emocjonujące zakończenie sesji za Oceanem

Emocjonujące zakończenie sesji za Oceanem

2008-11-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Za nami niezwykle emocjonująca sesja w USA. Po osiągnięciu pięcioletnich minimów przez Nasdaq i S&P 500 oraz spadku wartości indeksu Dow Jones poniżej 8000 punktów, na dwie-trzy godziny przed końcem sesji amerykańskiej, indeksy mocno odbiły i zakończyły dzień na zdecydowanych plusach.

Cuda nie tylko w Polsce, Dow uratował minima

Cuda nie tylko w Polsce, Dow uratował minima

2008-11-14 X-Trade Brokers Daily
Wczorajsza sesja na Wall Street była bardzo zaskakująca. Początek był słaby i to nie dziwiło biorąc pod uwagę jakiego typu informacje musieli przełknąć inwestorzy. Silny spadek PKB w Niemczech, bardzo duży wzrost liczby nowych bezrobotnych czy rewizja prognoz Wal Marta sprawiły, iż testowanie dołków z 10 października stawało się faktem.
Zwyciężyły byki

Zwyciężyły byki

2008-11-14 Raport poranny FMCM
Sesja w USA mimo dużej zmienności znamionującej jeszcze większą nerwowość przyniosła ostatecznie zwycięstwo byków. Główne indeksy amerykańskie zakończyły notowania znacznymi wzrostami przekraczającymi 6,5%. Ostrożnym jednak należy być w ferowaniu potencjalnych wyroków o powrocie wzrostów i zakończeniu spadków. Póki co tego typu sesje są jedyni technicznym odreagowaniem.
Wsparcie wybronione

Wsparcie wybronione

2008-11-14 Komentarz poranny DM IDMSA
Zniżki na giełdach światowych spowodowały na początku czwartkowych notowań w Warszawie spadki indeksów, w czym pomagał też sztucznie zawyżony fixing ze środy. Niedługo po mocnym porannym zanurkowaniu doszło do wzrostowego odreagowania i do końca sesji WIG20 poruszał się na wyraźnie wyższych poziomach od dziennego minimum.
Dzień upływał pod znakiem fixingu oraz EurUsd

Dzień upływał pod znakiem fixingu oraz EurUsd

2008-11-13 Raport popołudniowy FMCM
EurUsd: Dzisiejszy dzień upływał pod znakiem walki EurUsd z poziomem 1,25. Poranna znaczna aprecjacja dolara i minimum o wartości 1,2380 nie utrzymało się. Inwestorzy szybko wywindowali kurs tej pary do wartości 1,2430. Kolejny atak przyniósł znaczące przebicie 1,25.
Październikowa inflacja wyniosła 4,2 proc.

Październikowa inflacja wyniosła 4,2 proc.

2008-11-13 Komentarz popołudniowy Open Finance
Resort finansów ocenia sytuację najbardziej optymistycznie i widzi wzrost cen na poziomie 2,5 proc. już w połowie przyszłego roku. Według Katarzyny Zajdel-Kurowskiej, wiceminister finansów ten rok zakończymy z inflacją na poziomie 4,0 proc., a prognoza inflacji średniorocznej na poziomie 2,9 proc. pozostaje niezagrożona.
Fatalne dane z USA

Fatalne dane z USA

2008-11-13 Komentarz giełdowy Gold Finance
W czwartek cudów na GPW nie było, po środowym kontrowersyjnym fixingu, indeksy rano powróciły poniżej wczorajszych minimów. Podaż przeważała na naszym parkiecie od początku sesji. Brak istotnych publikacji makroekonomicznych sprawił, że nastroje głównie kształtowały wyniki kwartalne spółek.
Dane o inflacji bez wpływu na złotego

Dane o inflacji bez wpływu na złotego

2008-11-13 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Miniony dzień przyniósł umocnienie złotego w stosunku do dolara oraz euro. Kurs EUR/PLN pod koniec europejskiej sesji kształtował się na poziomie 3,7540, czyli o około figurę niżej niż na otwarciu – wciąż jednak pozostaje on w korytarzu wahań 3,7200-3,7900.
Złoty wobec najważniejszych walut pozostawał stabilny

Złoty wobec najważniejszych walut pozostawał stabilny

2008-11-13 Popołudniowy szkic walutowy AFS
Dzisiejsza sesja na lokalnym rynku walutowym była bardzo spokojna. Złoty wobec najważniejszych walut pozostawał stabilny i poruszał się w wąskim przedziale wahań. Inwestorzy cały czas patrzą bez przekonania na nasz region po ostatnich obniżkach ratingów dla Węgier, Rumunii i Bułgarii, co przekłada się, że kursy EURPLN oraz USDPLN są na bardzo wysokich poziomach.
Nowe pomysły Paulson'a rozczarowały inwestorów

Nowe pomysły Paulson'a rozczarowały inwestorów

2008-11-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Światowe giełdy kontynuują spadki. Wczorajsza sesja za Oceanem zakończyła się na sporych minusach – Dow Jones stracił 4,7%, a S&P 500 zniżkował o ponad 5%. Inwestorów rozczarował nowy pomysł Henry Paulson'a dotyczący przeznaczenia jeszcze nie rozdysponowanej kwoty z 700 mld dolarów planu pomocy dla amerykańskiego sektora finansowego.
Czy rynek wycenił dłuższą recesję?

Czy rynek wycenił dłuższą recesję?

2008-11-13 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wszystkie główne gospodarki światowe (USA, Euroland, Japonia) znajdują się w recesji, a dopalacz w postaci gospodarki chińskiej również "przestał działać". Ekonomiści prognozują spadek PKB o 3% w IV kwartale w USA oraz kolejny spadek o 1,5% w I kwartale 2009 roku.
Produkcja przemysłowa w Chinach wzrosła o 8,2 proc.

Produkcja przemysłowa w Chinach wzrosła o 8,2 proc.

2008-11-13 Komentarz poranny Open Finance
Październikowy wzrost produkcji przemysłowej był najwolniejszy od siedmiu lat i niższy o 3,2 pkt procentowe niż we wrześniu i zarazem niższy od przewidywań analityków. Winą za niższy wzrost produkcji obarczono spowolnienie gospodarcze na świecie ...
Gospodarka Niemiec w fazie recesji

Gospodarka Niemiec w fazie recesji

2008-11-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wyraźnym osłabieniu polskiej waluty na początku tygodnia, wczorajsza sesja przebiegała względnie spokojnie. Notowania USD/PLN poruszały się w przedziale 2,9450 – 3,0400, mimo że trend spadkowy EUR/USD wskazuje na możliwość przetestowania tegorocznych dołków, a co się z tym wiąże, dalsze osłabienie złotego względem dolara.
Ciekawa końcówka dnia giełdowego

Ciekawa końcówka dnia giełdowego

2008-11-13 Raport poranny FMCM
Polska Giełda: Wczorajsze popołudniowe wydarzenia na polskim rynku zdominował casus „cudownego” fixingu. Od samego otwarcia sesja na GPW wróżyła znaczne spadki. W trakcie dnia WIG20 tracił ponad 8%. Do godziny 16 obroty nieznacznie przekraczały miliard złotych.
Dane i wydarzenia – Dlaczego Obama chce słabego dolara?

Dane i wydarzenia – Dlaczego Obama chce słabego dolara?

2008-11-13 X-Trade Brokers Daily
Amerykańscy politycy lubią mówić o silnej walucie. Trudno o czołowego polityka USA, który byłby jawnym zwolennikiem słabego dolara. Powody są przede wszystkim polityczne – silny dolar pasuje do wizerunku ciągle największej potęgi gospodarczej i globalnego policjanta.
Niecodzienna sesja

Niecodzienna sesja

2008-11-13 Komentarz poranny DM IDMSA
Powrót do handlu po jednodniowej przerwie przyniósł inwestorom gigantyczną dawkę emocji. Zgodnie z oczekiwaniami odrabianie zaległości w handlu przyniosło od początku notowań przewagę podaży, późniejsze wydarzenia były jednak zadziwiające.
Deficyt obrotów bieżących wzrósł do 2 mld PLN

Deficyt obrotów bieżących wzrósł do 2 mld PLN

2008-11-12 Komentarz popołudniowy Open Finance
Deficyt obrotów bieżących narasta, ale dane o deficycie handlowym wyglądają już nieźle - eksport wzrósł bowiem we wrześniu o 22,5 proc. (r/r), a import o 21,2 proc. Pojawia się oczywiście pytanie o możliwość finansowania narastającego deficytu w przyszłości i o możliwość dalszego osłabienia złotego, skoro można się spodziewać niższego niż dotąd napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych.
BestBuy ważniejszy od polskich danych

BestBuy ważniejszy od polskich danych

2008-11-12 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
W środę na polskim rynku walutowym ponownie było nerwowo. Ci, którzy porównywali notowania złotego z poziomami z poniedziałku musieli przeżyć dość duże zaskoczenie – nasza waluta była wyraźnie słabsza.
GPW: Spadki przyszły z opóźnieniem

GPW: Spadki przyszły z opóźnieniem

2008-11-12 Komentarz giełdowy Gold Finance
Sytuacja na GPW od samego początku dnia była naprawdę trudna. Pogorszenie nastrojów na światowych parkietach i brak wczorajszej sesji na warszawskim parkiecie sprawił, że inwestorzy na rozwój sytuacji na innych rynkach mogli zareagować dopiero dzisiaj.