Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dzisiaj decyzje ECB i BoE w sprawie stóp

Dzisiaj decyzje ECB i BoE w sprawie stóp

2008-12-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Od wczorajszego popołudnia polska waluta osłabiła się względem euro oraz dolara. Kursy USD/PLN oraz EUR/PLN pokonały górne ograniczenia przedziałów wahań w których pozostawały od kilku dni, co może dać impuls do ich kilkugroszowych wzrostów.
Dziś czeka nas obniżka stóp w Strefie Euro

Dziś czeka nas obniżka stóp w Strefie Euro

2008-12-04 Raport poranny FMCM
Eurodolara stopniowo w dół: Wczorajsza sesja nic nowego nie wniosła (mimo słabszych danych zarówno z Europy jak i Stanów Zjednoczonych), gdyż na zamknięciu kurs eurodolara znalazł się w punkcie wyjścia, czyli na poziomie 1,2703. Dziś od rana ponownie obserwujemy osłabienie waluty europejskiej, co z pewnością spowodowane jest przewidywaniami odnośnie dzisiejszej decyzji EBC.

Pierwszy klub piłkarski na parkiecie

Pierwszy klub piłkarski na parkiecie

2008-12-04 Komentarz poranny DM IDMSA
Trzeci dzień z rzędu obroty na warszawskim parkiecie utrzymują się na relatywnie niskim poziomie. Skala zmienności na rynku jest jednak dość wysoka, a w przeciwieństwie do sesji wtorkowej, gdzie po słabym otwarciu indeks wspinał się w górę, w środę mieliśmy dokładnie odwrotną sytuację, a na koniec sesji WIG20 stracił 2,15% w stosunku do poprzedniego zamknięcia..
Niska zmienność w oczekiwaniu na decyzję ECB

Niska zmienność w oczekiwaniu na decyzję ECB

2008-12-03 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Pomimo wielu istotnych danych makroekonomicznych, jakie napłynęły dziś na rynek, sesja przebiegała pod znakiem niskiej zmienności. Eurodolar prawie nie zareagował na słabe odczyty wskaźników makro ze Stanów Zjednoczonych – jeszcze przed ich publikacją kurs EUR/USD zniżkował nieznacznie z poziomu 1,2700 do 1,2630 i w dalszej części dnia oscylował wokół tej wartości.
GPW: Przeważyły słabe dane makro

GPW: Przeważyły słabe dane makro

2008-12-03 Komentarz giełdowy Gold Finance
Przez większą część dzisiejszej sesji parkiet nie mógł obrać kierunku. Wczorajsze zwyżki na Wall Street uspokoiły nieco inwestorów, ale nie wystarczyło to do utrzymania dobrych nastrojów przez całą sesję. Znowu na zachowanie naszego parkietu wpłynęła sytuacja na innych rynkach europejskich, gdzie indeksy od początku sesji systematycznie słabły.
Usługi w Europie i USA także w regresji

Usługi w Europie i USA także w regresji

2008-12-03 Raport popołudniowy FMCM
Seria gorszych danych: Dziś inwestorzy poznali garstkę informacji zarówno ze Strefy Euro jak i Stanów Zjednoczonych. Rano zapowiadało się, że niewielką przewagę będą mieli kupujący eurodolara, jednak już przedpołudniowe godziny handlu pokazały coś zupełnie przeciwnego.
Równowaga utrzymuje się

Równowaga utrzymuje się

2008-12-03 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Nerwowe wahania indeksów powyżej minimów z 2002 roku prawdopodobnie potrwają do końca roku. Wydaje się, że podaż na akcjach przestała od jakiegoś czasu agresywnie sprzedawać. Dlatego rynki są w stanie odbijać się nawet po kilka procent w ciągu dnia.
Huśtawka nastrojów na Wall Street

Huśtawka nastrojów na Wall Street

2008-12-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Drugi dzień miesiąca przyniósł znaczące wahania na Wall Street. Dow Jones po poniedziałkowych spadkach o prawie 700 punktów, wczoraj na zamknięciu zyskał ich 270, kończąc dzień z ponad 3-procentowym zyskiem. Rosły również S&P500 i NASDAQ odpowiednio o 4% i 3,7%.
Dane przeszkadzają w kontynuacji wzrostów

Dane przeszkadzają w kontynuacji wzrostów

2008-12-03 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowa sesja na warszawskiej giełdzie powinna rozpocząć się od niewielkich wzrostów. Wskazuje na to doskonałe zachowanie rynku w dniu wczorajszym, gdy początkowa wyprzedaż akcji (WIG20 na otwarciu spadł o 3,3 proc.), ...
Rynek czeka na istotne dane

Rynek czeka na istotne dane

2008-12-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji na rynku złotego obserwowaliśmy konsolidację notowań. Kurs EUR/PLN pozostawał w zakresie 3,8100-3,8700, natomiast USD/PLN – 3,0100-3,0600. W przedziałach tych znajdują się również dzisiaj.
Dziś dane z sektora usługowego w Europie i USA

Dziś dane z sektora usługowego w Europie i USA

2008-12-03 Raport popołudniowy FMCM
Inflacja PPI mocniej w dół: W dniu wczorajszym nie pojawiły się żadne istotne dane oprócz inflacji PPI ze Strefy Euro. Inflacja spadła mocniej niż tego oczekiwano, co pozwala sądzić, że obniżki stóp przez EBC są przesądzone.
Doszło do klasycznego odreagowania na Wall Street

Doszło do klasycznego odreagowania na Wall Street

2008-12-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po drastycznych spadkach na Wall Street doszło do klasycznego odreagowania, indeksy wzrosły o ponad 3% na wczorajszym zamknięciu. Nie miało to jednak znaczącego przełożenia na kurs złotego, który zwykł zyskiwać na wartości wraz z poprawą sytuacji na głównych parkietach.
Pozytywne zaskoczenie nic nie zmienia

Pozytywne zaskoczenie nic nie zmienia

2008-12-03 Komentarz poranny DM IDMSA
Przebieg wczorajszej sesji był na pewno zaskakujący. Po porannym spadku będącym reakcją na poniedziałkowe załamanie się indeksów w USA, na rynkach akcji rozbudziła się strona popytowa, która podciągnęła w górę zarówno kontrakty amerykańskie jak i giełdy europejskie.
Odreagowanie na giełdach wsparło eurodolara

Odreagowanie na giełdach wsparło eurodolara

2008-12-02 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Po porannym otwarciu na minusach, po południu europejskie indeksy zaczęły odrabiać straty. Około godziny 15:30 DAX zwyżkował o 1,4%, FTSE i CAC40 natomiast zyskiwały niecały 1%. W tym samym czasie kurs EUR/USD wzrósł do poziomu z końca listopada, przebijając 1,2720 dolara za euro.
Na GPW trwa huśtawka nastrojów

Na GPW trwa huśtawka nastrojów

2008-12-02 Komentarz giełdowy Gold Finance
We wtorek inwestorzy na GPW już na początku sesji założyli, że wczorajsze spadki za Oceanem były tylko jednodniowym epizodem i dzisiaj w USA nastąpi odbicie. Indeks WIG20 zaczął sesję ponad 3% spadkiem, ale byki już na początku dnia rozpoczęły proces systematycznego odrabiania strat, biorąc przykład z zachowania innych giełd europejskich.
Wciąż słabe nastroje na rynku surowców

Wciąż słabe nastroje na rynku surowców

2008-12-02 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Mimo poprawy nastrojów na światowych rynkach, jaka miała miejsce w minionym tygodniu, cena ropy Brent nie zdołała wzrosnąć ponad poziom 55 USD. Większą zwyżkę uniemożliwiła decyzja Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową o wstrzymaniu się z dalszym ograniczaniem wydobycia „czarnego złota” oraz wyhamowanie korekty wzrostowej w notowaniach wartości euro względem dolara.
Po słabym początku pojawiły się wzrosty

Po słabym początku pojawiły się wzrosty

2008-12-02 Raport poranny FMCM
Dolar tracił bez wyraźnej przyczyny: Początek dzisiejszej sesji nie był pomyślny dla byków. Kurs eurodolara obniżył się jeszcze bardziej niż wczoraj przebijając nawet poziom 1,2580. Jednak od tej pory sytuacja zaczęła powoli zmieniać się na korzyść kupujących, gdyż para EUR/USD zaczęła wspinać się coraz wyżej.
Czy obecna recesja jest

Czy obecna recesja jest "inna"?

2008-12-02 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Niewątpliwie kryzys finansowy wywołany przez załamanie się systemu "rozdawnictwa" kredytów, który sztucznie przedłużył boom na rynku nieruchomości ma ogromny wpływ na realną gospodarkę. Ujawnia się to w ostatnio publikowanych danych.
Powrót spadków na światowe giełdy

Powrót spadków na światowe giełdy

2008-12-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Po pięciodniowych wzrostach, indeksy w Stanach Zjednoczonych oddały podczas wczorajszej sesji ponad połowę zysków z zeszłego tygodnia. Za Oceanem Dow Jones i S&P500 spadły po około 8%, technologiczny Nasdaq zaś o 8,95%.
Mało miejsca na spadki

Mało miejsca na spadki

2008-12-02 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs GBP/USD wybił się we wtorek rano dołem z 20-to godzinnej konsolidacji, jaka miała miejsce po wczorajszej gwałtownej przecenie, a którą na wykresie godzinowym można zamknąć przedziałem 1,4826-1,4927 dolara.