Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Dane makro w centrum uwagi
2009-12-11 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajszą sesję giełdy na Wall Street zakończyły na plusie. Indeks Dow Jones wzrósł o 0,67%, S&P 500 o 0,58%, a technologiczny Nasdaq zyskał 0,33%. Wsparciem dla giełd okazały się wczorajsze publikacje danych makroekonomicznych.
Forte dało zarobić
2009-12-11 Komentarz X-Trade BrokersZwyżka indeksów na Wall Street ( S&P +0,58%, Nasdaq +0,54%) oraz wzrosty indeksów w Azji( Nikkei 225 +2,48%) przyniosły poprawę nastrojów na warszawskim parkiecie. Po raz kolejny większym zainteresowaniem cieszą się blue chipy. Indeks WIG20 (o godzinie 11.20)zyskuje 1%. Wzrosty w przypadku indeksów mWIG40 oraz sWIG80 są niższe i wynoszą odpowiednio 0,2% oraz 0,4%.
Dzisiaj dane z Polski o saldzie na rachunku obrotów bieżących
2009-12-11 Komentarz poranny TMS BrokersDzisiejszą sesję kursy EUR/PLN oraz USD/PLN rozpoczęły w okolicach poziomów odpowiednio: 4,1400 oraz 2,8100. Złoty w dalszym ciągu pozostaje stabilny, poruszając się w kilkugroszowym przedziale wahań. Sytuację tę w największym stopniu determinuje przebywający w konsolidacji kurs eurodolara.
Moody’s i Chińczycy nieco poprawili nastroje
2009-12-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPiątkowy handel rozpoczyna się w ciut lepszych nastrojach. W nocy inwestorzy otrzymali paczkę odczytów makroekonomicznych z Chin, które pokazały, że gospodarka Państwa Środka wciąż notuje „ponad-normatywne” tempo wzrostu, chociaż jeżeli przyjrzeć się dokładnie, to nieznaczny niepokój może wzbudzać ciut mniejszy od prognozowanego wzrost sprzedaży detalicznej w listopadzie („tylko” 15,8 proc. r/r).
Dane o sprzedaży mogą ożywić rynek
2009-12-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersWczorajszy dzień na rynkach był bardzo spokojny. Niewiele zmieniła też sesja azjatycka, podczas której opublikowano dobre dane z chińskiej gospodarki. Rynki czekają na impuls, którym mogą być dzisiejsze dane o sprzedaży detalicznej w USA.
Nadal utrzymuje się niepewna sytuacja
2009-12-11 Raport poranny FMCMSłabe odbicie od wsparcia: Mimo wczorajszej obrony istotnego wsparcia na głównej parze popyt na wspólną walutę nadal pozostaje słaby. Do pewnego stopnia mogą być za to odpowiedzialne wczorajsze dane makro, które, jeśli chodzi o rynek pracy, nieco rozczarowały inwestorów.
Czas na odbicie
2009-12-11 Komentarz poranny DM IDMSAAmerykańskie indeksy ostatnie spadki odreagowały niewielkimi wzrostami, co pozytywnie wpłynęło na nastroje inwestorów podczas otwarcia giełd europejskich. Warszawa rozpoczęła dzień od plusów, nie zważając na spadki parkietów azjatyckich, a w szczególności na półtoraprocentową zniżkę japońskiego indeksu Nikkei.
Sesja pod znakiem konsolidacji
2009-12-10 Komentarz popołudniowy TMS BrokersW czasie dzisiejszej sesji eurodolar kontynuował konsolidację powyżej poziomu 1,4700. Notowania EUR/USD wspierała poprawa nastrojów po publikacji lepszych od oczekiwań danych dotyczących deficytu obrotów bieżących w USA.
Nasza giełda nie ma siły na ruch w górę
2009-12-10 Podsumowanie dnia Gold FinanceDziś giełdy miały chęć na odreagowanie ostatnich spadków. Skala tego odreagowania nie była zbyt imponująca. Nasz rynek nie dotrwał w tej chęci do końca dnia. Innym we wzroście nie przeszkadzały tym razem gorsze niż się spodziewano dane z amerykańskiego rynku pracy.
Chińczycy polepszą jutro nastroje?
2009-12-10 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutCzwartek przyniósł nieznaczną próbę odreagowania rynku. Mimo tego widać, iż na rynku panuje duży strach, a zarządzający w funduszach chyba zaczynają być zdezorientowani, nie wiedząc tym samym, czy można jeszcze spodziewać się lepszej końcówki roku, czy też lepiej już teraz zacząć pozbywać się ryzykownych aktywów.
Nieśmiała poprawa nastrojów
2009-12-10 Raport popołudniowy FMCMPo walce euro zyskało: Pierwsze godziny dzisiejszej sesji przyniosły sporą niepewność inwestorów, ponieważ kurs EUR/USD podlegał znacznej zmienności. Wszystko to działo się w okolicach poziomu 1,47, który obecnie stanowi ważny poziom wsparcia dla tej pary.
Dolar przestał zyskiwać, złoty odrabia straty
2009-12-10 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersPo silnej przecenie z pierwszej połowy tygodnia w czwartek złoty odrabiał straty. Powrót do wyraźniejszego umocnienia nie jest jednak na ten moment oczywisty. W czwartek polskiej walucie pomagała stabilizacja nastrojów na rynkach globalnych.
Odbicie po trzech dniach przeceny
2009-12-10 Przedpołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersPoprawa nastrojów na europejskich giełdach w czwartek wspiera złotego, który po trzech dniach silnej wyprzedaży, próbuje odrabiać straty. O godzinie 11:05 kurs USD/PLN testował poziom 2,8132 zł, tracąc 0,8 gr. Kurs EUR/PLN spadał natomiast o 1,5 gr i testował poziom 4,1414 zł.
Szukanie kierunku c.d.
2009-12-10 Codzienny Puls Rynku IDMSAŚrodowa sesja nie przyniosła rozstrzygnięcia na rynkach akcji. W dalszym ciągu aktywność inwestorów pozostaje ograniczona. Giełdy europejskie zniżkowały w reakcji na obniżenie przez Standard & Poor’s ratingu Hiszpanii do negatywnej.
Zmiana perspektywy ratingu Hiszpanii
2009-12-10 Poranny Szkic Walutowy AFSKrótko po obniżeniu oceny wiarygodności kredytowej Grecji agencja ratingowa Standard & Poor’s zdecydowała się na zmianę perspektywy ratingu Hiszpanii. S&P obniżył go już rok temu – z AAA do AA+ - a teraz, wskutek odnotowania nadmiernego deficytu sektora wydatków publicznych, rozważa kolejną rewizję oceny.
Ciężki czwartek?
2009-12-10 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWczoraj wieczorem EUR/USD wybronił się w rejonie zakładanego wsparcia na 1,4670. Późniejsze odbicie w końcu sesji amerykańskiej i podczas handlu w Azji, doszło w okolice 1,4760. Było ono po części wynikiem zamknięcia się giełd w USA na lekkich plusach, ale i też lepszych informacji, jakie napłynęły z Australii i Nowej Zelandii.
Problemy fiskalne szkodzą walutom regionu
2009-12-10 Komentarz poranny TMS BrokersW czasie wczorajszej sesji złoty kontynuował osłabienie względem głównych walut, a kursy EUR/PLN i USD/PLN osiągnęły swoje dzienne maksima na poziomach odpowiednio: 4,1700 i 2,8400. Nastroje względem europejskich rynków wschodzących pogorszyły się po kolejnych negatywnych informacjach dotyczących ratingów w Europie.
Echa Dubaju
2009-12-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersBez wątpienia ostatnie dni należą do agencji ratingowych. Po weryfikacjach ratingów dla konglomeratów działających w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przyszła kolej na Grecję, a wczoraj na Hiszpanię.
Agencje ratingowe psują nastroje
2009-12-10 Raport poranny FMCMMimo wszystko euro zyskało: Wczorajszy dzień był swego rodzaju kopią sesji wtorkowej. Początkowo wydawało się, że byki w coraz większym stopniu opanowują sytuację na głównej parze. Jednak po południu na rynek napłynęła wiadomość, że perspektywa ratingu dla Hiszpanii uległa zmianie na negatywną (wg agencji S&P).
Wzrost obrotów alarmuje
2009-12-10 Komentarz poranny DM IDMSAŚrodowa sesja przyniosła kontynuację przeceny z początku tygodnia. Negatywnym wyróżnieniem wczorajszych notowań było to, że towarzyszyły im wysokie obroty. Tym razem nie mieliśmy do czynienia z biernym dostosowaniem się WIG20 do ruchów indeksów światowych, a z poważną wyprzedażą największych spółek na GPW.