Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty najsłabszy do dolara od lipca 2009!

Złoty najsłabszy do dolara od lipca 2009!

2010-02-05 Komentarz walutowy Easy Forex
Złoty silnie traci trzeci dzień z rzędu chwilowo osiągając poziom 3 zł za dolara, niewidziany od lipca 2009 roku pod wpływem eskalacji globalnej awersji do ryzyka. Złoty obecnie traci 0.2% do euro handlując na poziomie 4.0840, 0.6% do dolara handlując na poziomie 2.9860 i zyskuje 0.1% % do franka handlując na poziomie 2.7760.
Niejednoznaczne dane z rynku pracy USA

Niejednoznaczne dane z rynku pracy USA

2010-02-05 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Po wczorajszych silnych spadkach w notowaniach eurodolara, dzisiejszą sesję kurs tej pary walutowej rozpoczął w okolicach poziomu 1,3700. Do godziny 14.30 notowania EUR/USD przebiegały stabilnie, natomiast po publikacji oficjalnych danych Departamentu Pracy USA na rynku nastąpił wzrost zmienności.

Klucz tkwi w obronie 1,3650 na EUR/USD

Klucz tkwi w obronie 1,3650 na EUR/USD

2010-02-05 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane o godz. 14:30 dane Departamentu Pracy w USA wiele nie zmieniły w obrazie rynku. Być może dlatego, iż były trudne w jednoznacznej interpretacji. Wprawdzie stopa bezrobocia nieoczekiwanie spadła w styczniu do 9,7 proc. z 10,0 proc. w grudniu, to jednak w sektorach pozarolniczych ubyło 20 tys. etatów (oczekiwano 5 tys. wzrostu), ...
Niedźwiedzie panują nad giełdami

Niedźwiedzie panują nad giełdami

2010-02-05 Podsumowanie dnia Gold Finance
Inwestorzy nie czekali na ważne dane zza oceanu i od rana chętnie pozbywali się akcji. Widać nie liczyli na zbyt wiele. I okazało się, że mieli rację. Oczekiwano, że liczba etatów w amerykańskim sektorze pozarolniczym zwiększy się o kilkanaście tysięcy, tymczasem spadła o 20 tysięcy.
Czy dane z rynku pracy odwrócą niekorzystny trend na rynkach?

Czy dane z rynku pracy odwrócą niekorzystny trend na rynkach?

2010-02-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Ostatnie kilkadziesiąt godzin to okres istnej histerii wśród inwestorów, która zaowocowała dość wyraźnym umocnieniem się amerykańskiego dolara, silnymi spadkami cen surowców i mocną przeceną na giełdach.
Dane z USA w centrum uwagi inwestorów

Dane z USA w centrum uwagi inwestorów

2010-02-05 Komentarz poranny TMS Brokers
W czasie wczorajszej sesji złoty kontynuował rozpoczęte jeszcze w środę odreagowanie. Po południu jednak osłabienie polskiej waluty przybrało na sile, w efekcie czego notowania EUR/PLN zwyżkowały aż do poziomu 4,0800. Na początku dzisiejszej sesji kurs tej pary walutowej kontynuuje wzrost, swoje maksimum ustanowił na 4,0950.
Silne ruchy na wszystkich rynkach

Silne ruchy na wszystkich rynkach

2010-02-05 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Czwartkowa sesja przyniosła silną zniżkę zarówno europejskich, jak i amerykańskich indeksów akcji. Na rynkach gościł niepokój związany z sytuacja fiskalną niektórych państw strefy euro (Grecji, Portugalii i Hiszpanii). Rozczarowały również dane z USA.
Na giełdach powiało grozą

Na giełdach powiało grozą

2010-02-05 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Spokojne rozpoczęcie notowań europejskich w trakcie dnia zamieniło się w mocne spadki, które objęły wszystkie rynki. Kiedy wczoraj popołudniu, ktoś zerkną na zamknięcie sesji w Europie to zachodził w głowę, co się stało. Odpowiedź nie jest zbyt skomplikowana, ...
Dalsza panika okazją dla daytraderów

Dalsza panika okazją dla daytraderów

2010-02-05 Komentarz poranny DM IDMSA
Po wczorajszych notowaniach można powiedzieć, że wszystkie kluczowe czynniki połączyły się przeciwko GPW. Spadek cen miedzi, zniżkujące indeksy w Europie, kiepskie dane makro, osłabienie złotego, a na koniec przełamanie technicznych wsparć - łącznie otrzymaliśmy wybuchową mieszankę, ...
Inwestorom puściły nerwy

Inwestorom puściły nerwy

2010-02-05 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Przecena akcji, silna wyprzedaż euro, umocnienie jena względem dolara, spadki cen surowców, wreszcie osłabienie złotego – wszystkie te elementy do siebie pasują, inwestorom puściły nerwy i tak jak w czasie kryzysu uciekali od ryzyka. Czy dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy mogą jeszcze zmienić ten obraz?
Wyprzedaż ryzykownych aktywów na świecie

Wyprzedaż ryzykownych aktywów na świecie

2010-02-05 Raport poranny FMCM
Silne spadki EUR/USD… Obawy inwestorów zawiązane z pojawieniem się większej korekty na rynkach akcji nabierają coraz większego znaczenia. Wczoraj mogliśmy obserwować silną wyprzedaż akcji na całym świecie, co miało przełożenie na pogorszenie nastrojów także na rynku walutowym.
EUR/CHF ostro w górę. SNB interweniuje.

EUR/CHF ostro w górę. SNB interweniuje.

2010-02-05 X-Trade Brokers Puls Rynku
W czasie godzin azjatyckich kurs EUR/CHF gwałtownie wzrósł, wspinając się do poziomu 1,4815 franka. Dynamika zmian, jak również ich skala sugeruje, że było to spowodowane interwencją Narodowego Banku Szwajcarii (SNB) lub na zlecenie tego banku.
Kontynuacja spadku EUR/USD

Kontynuacja spadku EUR/USD

2010-02-04 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja europejska upłynęła pod znakiem dalszego spadku kursu EUR/USD. Wartość euro względem dolara zeszła pod bardzo istotne wsparcie 1,3800. W pobliżu tego poziomu przebiega 50% zniesienia ruchu wzrostowego, jaki dokonał się w notowaniach eurodolara w 2009 r. Jeśli przebicie tej bariery okaże się trwałe, kolejnym celem dla kursu stanie się poziom 1,3600.
Aprecjacja dolara nie do zatrzymania

Aprecjacja dolara nie do zatrzymania

2010-02-04 Raport popołudniowy FMCM
Trend na EUR/USD bez zmian: Dzisiejszy dzień przyniósł kontynuację wczorajszych nastrojów na głównej parze walutowej. Od rana wspólna waluta traciła na wartości, przez co kurs EUR/USD zanotował kolejne nowe minimum i przed południem wyniósł 1,3830.
Problemy Toyoty szkodzą notowaniom złotego

Problemy Toyoty szkodzą notowaniom złotego

2010-02-04 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Czwartek przynosi dość pokaźne osłabienie złotego w relacji do głównych walut. Jeszcze na początku handlu polską walutą w Europie notowania pary EURPLN oscylowały w okolicach 4,00. O godzinie 15.30 jest to już powyżej 4,04.
Nerwowość rośnie

Nerwowość rośnie

2010-02-04 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Rynki akcji pozostają dość nerwowe przed jutrzejszym raportem z rynku pracy. Odbicie wzrostowe na S&P500 zatrzymało się w okolicach zniesienia 38,2% fibo, co świadczy o słabości strony popytowej. Zwiększoną awersję do ryzyka widać po notowaniach dolara amerykańskiego oraz jena, które zdecydowanie umacniają się.
Wyraźny sygnał na EURUSD

Wyraźny sygnał na EURUSD

2010-02-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Opublikowane wczoraj dane z amerykańskiej gospodarki były przeciętne i nie wystarczyły do kontynuacji poprawy sentymentu na rynku, którą obserwowaliśmy na początku tygodnia. Nie przeszkodziło to jednak w wyraźnym umocnieniu dolara. Dziś posiedzenia EBC i Banku Anglii.
Styczeń na rynkach walutowych - Słaby miesiąc dla euro

Styczeń na rynkach walutowych - Słaby miesiąc dla euro

2010-02-03 Analiza X-Trade Brokers
Temat Greckich problemów fiskalnych już drugi miesiąc przewija się przez rynki finansowe. O ile faktyczny wpływ tych obaw na notowania euro jest dyskusyjny, europejska waluta traciła do dolara, jena, franka i funta.
Złoty odreagowuje ostatnie umocnienie

Złoty odreagowuje ostatnie umocnienie

2010-02-03 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Od początku grudnia 2009 roku eurodolar wykonał solidny ruch spadkowy, którego struktura wskazywać mogła na pojawienie się pewnej korekty na rynku. Notowania tej pary walutowej po dojściu w okolice poziomu 1,3850 od początku bieżącego tygodnia wzrastały. Silnym sygnałem kupna byłoby trwałe pokonanie poziomu oporu 1,4000.
Inwestorzy stają się coraz bardziej nerwowi

Inwestorzy stają się coraz bardziej nerwowi

2010-02-03 Podsumowanie dnia Gold Finance
Po wtorkowym marazmie dziś sytuacja na giełdach nieco się zdynamizowała. Nastąpiło to jednak dopiero po publikacji pierwszych danych zza oceanu, choć nerwowość narastała już wcześniej. Próby powiększania skali wzrostów i w Warszawie, i na głównych parkietach europejskich szybko zostały zgaszone.