Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Przeważyły obawy przed pogłębieniem korekty
2010-02-01 Podsumowanie dnia Gold FinanceNa europejskich giełdach było dziś dość nerwowo. Powodem była pogarszająca się sytuacja po piątkowych spadkach na Wall Street oraz spore zniżki na parkiecie w Szanghaju. Obecna fala spadków przekroczyła tam już 10 proc.
Kurs EUR/PLN testuje poziom 4,0000
2010-02-01 Komentarz popołudniowy TMS BrokersPrzez większość dzisiejszej sesji kurs złotego względem euro testował poziom 4,0000. Przed godz. 17.00 notowania pary EUR/PLN kształtowały się nieco poniżej tej bariery – kurs zanotował swoje dzienne minimum na poziomie 3,9870.
Tydzień rozpoczęliśmy od umocnienia ryzykownych aktywów
2010-02-01 Raport popołudniowy FMCMDane nie wpływały mocno na rynek: Początek nowego tygodnia inwestorzy rozpoczęli od realizowania zysków z ostatnich spadków. Sprzyjały temu nieco lepsze dane o indeksie PMI dla sektora produkcyjnego w Strefie Euro, który niespodziewanie wzrósł do poziomu 52,4 pkt (oczekiwano 52 pkt).
Tydzień bogaty w dane makro
2010-02-01 Codzienny Puls Rynku IDMSAPomimo bardzo dobrego odczytu wstępnych danych na temat amerykańskiego PKB w czwartym kwartale 2009r, a także wzrostu indeksu Chicago PMI do poziomu 61,5pkt. w styczniu, na rynku w dalszym ciągu utrzymują się minorowe nastroje.
Styczeń rozczarował inwestorów
2010-02-01 Komentarz poranny TMS BrokersPiątkową sesję giełdy na Wall Street rozpoczęły od wzrostów, jednak ostatecznie pomimo napływu pozytywnych danych makro zakończyły dzień poniżej poziomów poprzedniego zamknięcia. Indeks Dow Jones zniżkował o 0,52%, S&P 500 o 0,98%, a technologiczny Nasdaq stracił 1,45%. W piątek poznaliśmy kilka istotnych publikacji, które okazały się lepsze od prognoz.
Rekordowy złoty
2010-02-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutNowy miesiąc rozpoczęliśmy od dość mocnego otwarcia złotego. Już przed godz. 9:30 udało się sforsować poziom 4 zł za euro, podczas kiedy jeszcze dwie godziny wcześniej euro oscylowało wokół poziomu 4,05.
Poranna zniżka EUR/PLN pod poziom 4,0000
2010-02-01 Komentarz poranny TMS BrokersZłoty umacnia się na początku dzisiejszej sesji – notowania EUR/PLN zeszły nawet pod psychologiczny poziom 4,0000, w okolice 3,9920. Pozostałe waluty regionu pozostają jednak stabilne. Wparciem dla złotego może być podana jeszcze w sobotę informacja o planowanej na 4-9 lutego budowie księgi popytu na 16-procentowy pakiet państwowej spółki energetycznej Enea.
Efekt stycznia działał tylko przez chwilę
2010-02-01 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego NotusPiątkowa sesja wpisała się w spadkową tendencję utrzymującą się na światowych parkietach w ubiegłym tygodniu. Można zastanawiać się, co spowodowało, że po optymistycznych nastrojach z początku miesiąca nie ma już śladu.
Skutki umocnienia dolara
2010-02-01 Komentarz poranny DM IDMSASpadek eurodolara, który był dość długo ignorowany przez rynki, w ostatnim tygodniu przełożył się negatywnie na notowania rynków akcji. Jeśli jest to opóźniona reakcja na umocnienie amerykańskiej waluty, spadki jeszcze się nie skończyły.
Złoty wyraźnie zyskuje na wartości
2010-02-01 Raport poranny FMCMTrend bez zagrożeń: Ostatnia sesja zeszłego tygodnia nie przyniosła zmiany trendu na głównej parze walutowej, co oznaczało dalsze umacnianie dolara. W rezultacie kurs EUR/USD wyznaczył nowe lokalne minimum na poziomie 1,3861.
kluczowe miesięczne dane z amerykańskiej gospodarki
2010-02-01 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersPomimo dobrych danych z USA i wyników spółek ubiegły tydzień na rynkach akcji zakończył się wyraźną przewagą sprzedających. Niedźwiedzie dominują również na parze EURUSD, mimo iż oczekiwania na podwyżki stóp w USA nie wzrosły po środowym posiedzeniu Fed. W tym tygodniu najważniejsze miesięczne dane makroekonomiczne z amerykańskiej gospodarki.
Umocnienie złotego w czasie piątkowej sesji
2010-01-29 Komentarz popołudniowy TMS BrokersDzisiejsza sesja przyniosła umocnienie polskiej waluty w okolice poziomu 4,0250 PLN za EUR. Złotemu sprzyjały dobre nastroje, jakie zapanowały na rynku po kilku lepszych od oczekiwań publikacjach z amerykańskiej gospodarki.
Plan naprawy finansów publicznych wspiera złotego
2010-01-29 Komentarz walutowy Easy ForexZłoty umacnia się dziś do innych walut wsparty przez plan rozwoju i konsolidacji finansów publicznych i wczorajsze dane o PKB. Złoty obecnie zyskuje 1.3% do euro handlując na poziomie 4.0260, 0.9% do dolara handlując na poziomie 2.8920 i 0.9% do franka handlując na poziomie 2.7460.
Amerykańska gospodarka nie obudziła byków
2010-01-29 Podsumowanie dnia Gold FinanceOczekiwanie na dane dotyczące tempa wzrostu amerykańskiej gospodarki sparaliżowało aktywność naszych inwestorów. Gdy okazało się, że w czwartym kwartale PKB skoczył aż o 5,7 proc. radość nie była zbyt wielka.
Premier w cieniu amerykańskich danych
2010-01-29 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersDobre dane dotyczące amerykańskiego PKB są osłodą na koniec tygodnia dla inwestorów, którzy wcześniej musieli przełknąć kolejne porcje zacieśnienia monetarnego fundowanego przez Chiny, a następnie Indie. Dzisiejsze wystąpienie premiera Tuska na rynku walutowym nie zrobiło większego wrażenia.
Kurs EUR/PLN testuje wsparcie 4,0600
2010-01-29 Komentarz poranny TMS BrokersNa początku dzisiejszej sesji notowania EUR/PLN testują dolne ograniczenie kilkudniowego przedziału wahań 4,0600 – 4,1000. Fakt, iż złoty nie osłabia się, pomimo eskalacji problemów fiskalnych w Eurolandzie świadczy pozytywnie o nastrojach na polskim rynku, a także w regionie, gdzie notowania walut w większości zachowują się dość stabilnie.
Bernanke zostaje na drugą kadencję
2010-01-29 Raport poranny FMCMRynki spokojnie przyjęły wynik głosowania: Wczorajsze głosowanie nad przedłużeniem kadencji Bena Bernanke na kolejne cztery lata na stanowisku przewodniczącego FED przebiegło pomyślnie dla Bernanke. Jednak rynki nie zareagowały prawie w ogóle na tę wiadomość.
Indie zacieśniają politykę pieniężną
2010-01-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersWielu inwestorów obawiało się, iż korekta na rynkach akcji będzie pochodną zacieśnienia polityki monetarnej przez Fed. Tymczasem Fed nie spieszy się z wdrażaniem strategii odejścia od super luźnego pieniądza, ale korekta i tak przyszła – politykę monetarną zacieśniają nowe azjatyckie tygrysy. Po Chinach przyszedł czas na Indie.
Ben Bernanke został wybrany na drugą kadencję
2010-01-29 Poranny Szkic Walutowy AFSBen Bernanke został wybrany na drugą kadencję na stanowisku szefa Rezerwy Federalnej. Siedemdziesięciu senatorów było za, trzydziestu przeciw. Wśród przeciwników przedłużenia kadencji Bernanke znalazło się pięciu senatorów Partii Demokratycznej i siedemnastu Partii Republikańskiej, głównie ci, których czekają trudne walki wyborcze jeszcze w tym roku.
Sił nie starczyło na długo
2010-01-29 Komentarz poranny DM IDMSASpadek indeksu WIG20 na koniec czwartkowych notowań o 0,4% nie jest duży, lecz sesję należy oceniać jednoznacznie negatywnie, gdyż bardziej istotne od tego ile spadł indeks jest to, jaki był styl tego spadku, a ten nie nastraja optymistycznie.