Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Spadkowy sygnał zostanie załamany

Spadkowy sygnał zostanie załamany

2010-04-26 Komentarz poranny DM IDMSA
Choć inwestorzy, a przede wszystkim pracownicy domów maklerskich, byli w ostatnich dniach skoncentrowani na ofercie PZU, rynek naturalnie nie zrobił sobie przerwy i tydzień na GPW należał do bardzo ciekawych.
Wspólna waluta odzyskała część sił

Wspólna waluta odzyskała część sił

2010-04-26 Raport poranny FMCM
Pieniądze popłyną do Grecji: W ostatnich tygodniach problematyka greckiego długu i ewentualnej pożyczki ze Strefy Euro oraz MFW stanowiła dobre podłoże do spekulacji na rynku walutowym. W zeszłym tygodniu wszelkie informacje sugerujące, że Grecja jednak zdecyduje się poprosić o te fundusze powodowały wyprzedaż wspólnej waluty.

Grecja ciągle w centrum uwagi

Grecja ciągle w centrum uwagi

2010-04-23 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Podczas dzisiejszej sesji europejskiej eurodolar odrobił część strat jakie poniósł w czasie handlu na rynkach azjatyckich. Po silnej zniżce oraz przebiciu wsparcia 1,3270, wyznaczonego przez tegoroczne minima i spadku do poziomu 1,3200 kurs głównej pary walutowej w dalszej części dnia powrócił w okolice 1,3300.
Tydzień pod znakiem konsolidacji na rynku złotego

Tydzień pod znakiem konsolidacji na rynku złotego

2010-04-23 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W mijającym tygodniu kurs EUR/PLN przez większość czasu pozostawał w wąskim przedziale wahań 3,8500 – 3,8900. Jedynie na początku tygodnia wartość euro wzrosła chwilowo w okolice 3,9100 zł, by jednak w kolejnych dniach powrócić do konsolidacji.
Byki powstrzymały przecenę dzięki bierności podaży

Byki powstrzymały przecenę dzięki bierności podaży

2010-04-23 Podsumowanie dnia Gold Finance
Uspokojenie nastrojów w trakcie piątkowej sesji możemy zawdzięczać przede wszystkim zaskakującej wolcie, jaką obserwowaliśmy w czwartek na Wall Street. Przejście z głębokiego spadku tamtejszych indeksów do sporego wzrostu mogło zrobić wrażenie.
Grecja w końcu oficjalnie poprosiła o pomoc

Grecja w końcu oficjalnie poprosiła o pomoc

2010-04-23 Raport tygodniowy FMCM
Dalszy ciąg tematyki greckiej: W mijającym tygodniu wciąż aktualna pozostawała „sprawa Grecji”, która nie sprzyjała pozytywnym nastrojom na rynkach finansowych. Spread między greckimi i niemieckimi obligacjami 10-letnimi rósł w ciągu ostatnich dni w zastraszającym tempie.
Zamieszanie wokół Grecji (już) nie szkodzi złotemu

Zamieszanie wokół Grecji (już) nie szkodzi złotemu

2010-04-23 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty stracił wczoraj na wartości wobec głównych walut po informacji z Eurostatu o nowych, wyższych szacunkach długu i deficytu, jednak – jak już podkreśliliśmy we wczorajszym komentarzu – była to głównie reakcja pośrednia, związana z wyraźnie negatywną reakcją rynków akcji i pary EURUSD.
Złoty odporny na doniesienia z Grecji

Złoty odporny na doniesienia z Grecji

2010-04-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Pomimo pesymistycznych doniesień, napływających z Grecji, notowania EUR/PLN pozostają stabilne w pobliżu poziomu 3,8800. Zdecydowanie zwyżkuje natomiast kurs USD/PLN – po godz. 10.00 znajdował się on na poziomie 2,9200. Wzrost ten ma jednak miejsce pod wpływem silnego spadku eurodolara.
Moody’s obniżyła rating Grecji do oceny A3

Moody’s obniżyła rating Grecji do oceny A3

2010-04-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
Agencja ratingowa Moody’s błyskawicznie zareagowała na opublikowane wczoraj przez Komisję Europejską dane o kształtowaniu się deficytu budżetowego oraz długu publicznego w krajach Unii Europejskiej. Moody’s obniżyła rating Grecji do oceny A3.
Podaż dominuje na giełdach w Europie

Podaż dominuje na giełdach w Europie

2010-04-23 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Czwartkowa sesja na rynkach europejskich upłynęła pod znakiem dalszych spadków. Wczorajsza sesja była praktycznie kopią zachowania giełd w środę. Po pozytywnym początku kolejne godziny mijały pod znakiem stopniowego osłabienia indeksów.
Wyprzedaż ryzykownych aktywów

Wyprzedaż ryzykownych aktywów

2010-04-23 Raport poranny FMCM
Przebite ważne wsparcia: Wczorajsza sesja była kluczowa dla dalszego przebiegu zmian na rynku walutowym. Kurs głównej pary, pod wpływem dobrych wiadomości z rynku amerykańskiego oraz złych dotyczących Grecji, a także związanych z nimi plotek o ewentualnym ogłoszeniu przez Grecję bankructwa, zanotował bardzo duży spadek.
WIG20 wyszedł przed szereg

WIG20 wyszedł przed szereg

2010-04-23 Komentarz poranny DM IDMSA
Od piątkowej przeceny w USA nerwowość na rynkach akcji lekko wzrosła, co ilustrowane jest przez wytworzenie krótkoterminowych potencjalnych formacji odwrotu na głównych indeksach. Wczorajsza fala realizacji zysków na rynkach akcji spowodowała, ...
Eurostat zapewnia nowe minima na EURUSD

Eurostat zapewnia nowe minima na EURUSD

2010-04-23 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczorajsza publikacja szacunków dotyczących finansów publicznych krajów strefy euro była zimnym prysznicem dla tych, którzy sądzili, że Grecja nie może już niczym (negatywnym) zaskoczyć. Gdyby nie wyjątkowa sytuacja polityczna, Grecja z pewnością byłaby zmuszona do ogłoszenia bankructwa.
Indeks największych spółek poniżej 2500 punktów

Indeks największych spółek poniżej 2500 punktów

2010-04-22 Podsumowanie dnia Gold Finance
Wisząca w powietrzu korekta znalazła dziś sprzyjające warunki do rozwoju. I tak nie najlepsze już nastroje popsuła „nowelizacja” wielkości deficytów budżetowych Grecji i Irlandii. Trudno jednak sądzić, że amerykańscy inwestorzy przejęli się tym aż tak bardzo, by tamtejsze indeksy traciły po ponad 1 proc. Mieli więc pewnie swoje powody, by pozbywać się akcji.
Kurs EUR/USD w pobliżu tegorocznych minimów

Kurs EUR/USD w pobliżu tegorocznych minimów

2010-04-22 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja europejska przyniosła kontynuację spadku kursu EUR/USD. Wartość euro względem dolara zeszła poniżej poziomu 1,3300 i tym samym zbliżyła się istotnie do tegorocznego dołka (1,3270). W najbliższym czasie może mieć miejsc test tego minimum.
Grecki deficyt pęcznieje, złoty traci

Grecki deficyt pęcznieje, złoty traci

2010-04-22 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Wydarzeniem czwartkowego handlu na rynku złotego była niewątpliwie publikacja Eurostatu dotycząca szacunków deficytu i długu publicznego za 2009 rok. Dane dotyczące polskiego sektora finansów publicznych nie zrobiły jednak większego wrażenia na inwestorach, po pierwsze dlatego, ...
Przez Grecję inwestorzy nie chcą euro

Przez Grecję inwestorzy nie chcą euro

2010-04-22 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar wciąż w dół: Dzisiejszy dzień główna para walutowa rozpoczęła dość pozytywnie - od okolic 1.3380 zmierzała w górę do lokalnego maksimum tuż po poziomem 1.3420. Dobrym nastrojom pomogły lepsze od oczekiwań odczyty indeksów PMI ze Strefy Euro.
Eurostat zepsuł nastroje

Eurostat zepsuł nastroje

2010-04-22 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Informacje o tym, iż grecki rząd ponownie zaniżył wysokość zeszłorocznego deficytu budżetowego, były dzisiaj swoistym „dolaniem oliwy do ognia”. Po publikacji Eurostatu, iż deficyt w 2009 r. wyniósł 13,6 proc. PKB (a nie 12,7 proc. PKB), ale z zastrzeżeniem, iż dane otrzymane z Grecji są wciąż nieprecyzyjne i możliwa jest ich rewizja w górę do 13,9-14,1 proc. PKB, ...
Niepewność na rynkach wzrosła

Niepewność na rynkach wzrosła

2010-04-22 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Środową sesję na giełdach europejskich indeksy rozpoczęły od wzrostów, kupującym starczyło jednak sił zaledwie na początku sesji. Obawy o sytuację greckiej gospodarki zdominowały wczorajszy dzień, po tym jak rentowność obligacji w Grecji przekroczyła 8%.
Wspólna waluta pozostaje słaba

Wspólna waluta pozostaje słaba

2010-04-22 Raport poranny FMCM
Nastroje bez zmian: Wczorajszy dzień nie przyniósł nowych danych makro, ani bardzo ważnych wypowiedzi, dlatego w trakcie sesji europejskiej nie pojawiły się zdecydowane ruchy na głównej parze. Po czasowym testowaniu okolic 1,3450 kurs zanotował silny spadek i znalazł się pod 1,34.