Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Byki dążą do wzrostów za wszelką cenę. Ale nie w Warszawie

Byki dążą do wzrostów za wszelką cenę. Ale nie w Warszawie

2010-05-27 Podsumowanie dnia Gold Finance
Dziś na europejskich parkietach, po krótkim okresie wahania, powróciły dobre nastroje podsycane nadziejami na bardziej trwałe odreagowanie ostatnich spadków. Trudno było bowiem dopatrzeć się jakichkolwiek fundamentalnych podstaw do poważniejszych zwyżek.
Nastroje wokół euro wciąż słabe

Nastroje wokół euro wciąż słabe

2010-05-27 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Złoty pozostawał dzisiaj stosunkowo mocny względem euro. Kurs EUR/PLN zszedł nawet na moment w okolice poziomu 4,0750. Polskiej walucie służyły wzrosty obserwowane na europejskich parkietach. Trudno ocenić, ...

Słabe dane zepsuły końcówkę sesji

Słabe dane zepsuły końcówkę sesji

2010-05-27 Raport popołudniowy FMCM
Nie udało się pokonać 1.2340: Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od kontynuacji wzrostów na głównej parze walutowej, które pojawiły się zaraz po wczorajszym spadku w okolice 4-letnich minimów. Spadek ten wywołały pogłoski o ograniczeniu zakupu euroobligacji przez Chiny, które jednak szybko zostały zdementowane, co pozwoliło bykom przejąć na chwilę kontrolę na rynku.
Drugi dzień wzrostów w Europie

Drugi dzień wzrostów w Europie

2010-05-27 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Po dobrym początku sesji indeksy amerykańskie zakończyły ostatecznie dzień na minusach. Dow Jones zniżkował o 0,69%, a S&P 500 stracił 0,57%. Przed spadkami na koniec sesji nie uchroniły nawet dużo lepsze od oczekiwań kwietniowe dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku oraz o sprzedaży nowych domów.
Wysoka niepewność na rynkach

Wysoka niepewność na rynkach

2010-05-27 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczorajsza słaba końcówka sesji w USA przekłada się na kolejne niższe zamknięcie indeksów. Spadek nie było potwierdzony większą liczbą nowych 52 tygodniowych minimów. Wolumen był wysoki (blisko 2 miliardy akcji) i rozkładał się równo między spółki spadkowe i wzrostowe.
Nieznaczne umocnienie złotego

Nieznaczne umocnienie złotego

2010-05-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczorajszy dzień przyniósł uspokojenie na rynkach finansowych, co pozwoliło na nieznaczne umocnienie złotego. Kurs EURPLN opadł poniżej poziomu 4,12, pięć groszy poniżej wtorkowego maksimum.
Jest szansa na kontynuację odbicia

Jest szansa na kontynuację odbicia

2010-05-27 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Niskie poziomy, na których znalazły się europejskie indeksy zachęciły inwestorów do kupowania mocno przecenionych akcji. Taka sytuacja miała miejsce wczoraj, a graczom dodatkowo sprzyjały informacje, które napłynęły na rynek m.in. raport OECD pokazał brak zagrożeń dla wzrostu gospodarczego w strefie euro.
Tak się powinno wykorzystywać okazje

Tak się powinno wykorzystywać okazje

2010-05-27 Komentarz poranny DM IDMSA
Od kilku dni czekaliśmy na kontratak popytu na naszym wyprzedanym rynku i na wczorajszej sesji w końcu bykom udało się zdecydowanie zwyciężyć batalię z podażą. Ostateczny, ponad 4% wzrost prawdopodobnie przekroczył oczekiwania nawet największych optymistów, szczególnie przy obrocie przekraczającym na całym rynku 5 miliardów złotych.
Rośnie sprzedaż domów w USA

Rośnie sprzedaż domów w USA

2010-05-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kolejne lepsze dane z USA mogły nieco poprawić nastroje inwestorów, jednak na rynkach akcji nadal jest nerwowo. Względnie dobre nastroje na początku czwartkowego handlu w Europie zawdzięczamy odbiciu w Azji, m.in. w reakcji na wysiłki amerykańskiej administracji w celu przekonania Chin co do postawy Korei Płn.
Chińskie wahnięcie kursem euro

Chińskie wahnięcie kursem euro

2010-05-27 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Ten, komu wydawało się, że rynki finansowe to jeszcze nie wpełni połączone naczynia, mocno tego wczoraj wieczorem doświadczył. Notowania euro poszły wyraźnie w dół, nie tylko za sprawą słabszego zamknięcia indeksów na Wall Street (swoją drogą pokazało ono słabość obozu optymistów, co powinno zaznaczyć się na dzisiejszym zachowaniu się giełd europejskich).
Dolar drożał, euro taniało

Dolar drożał, euro taniało

2010-05-26 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Zdecydowana poprawa nastrojów na rynkach finansowych, przy jednoczesnym silnym spadku kurs EUR/USD, przełożyły się w środę na umocnienie złotego do euro oraz osłabienie do dolara. O godzinie 17:34 kurs USD/PLN testował poziom 3,3558 zł, rosnąc o 0,9 gr w stosunku do zamknięcia z dnia wczorajszego. Kurs EUR/PLN spadł natomiast o 3,5 gr do 4,0977 zł.
Nastroje inwestorów zmieniają się jak w kalejdoskopie

Nastroje inwestorów zmieniają się jak w kalejdoskopie

2010-05-26 Podsumowanie dnia Gold Finance
Źródłem dzisiejszej zdecydowanej poprawy nastrojów na giełdach europejskich był imponujący byczy rajd, obserwowany w drugiej części wtorkowej sesji na Wall Street. Rozpoczął się on tuż po dotarciu tamtejszych indeksów do lutowego dołka, dając tym samym wyraźny sygnał, że poziom ten może być przez popyt zdecydowanie broniony.
Eurodolar w dół, ale złoty nieco mocniejszy

Eurodolar w dół, ale złoty nieco mocniejszy

2010-05-26 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Inwestorzy wciąż nie mają zaufania do działań podejmowanych przez kraje strefy euro. Dobrze to skomentował przebywający dzisiaj w Londynie amerykański Sekretarz Skarbu. Timothy Geithner stwierdził, że „Europa ma dobry plan stabilizacyjny, ale rynki finansowe chcą w końcu zobaczyć działania”.
Spadek kursu EUR/USD po publikacji danych z USA

Spadek kursu EUR/USD po publikacji danych z USA

2010-05-26 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD pod koniec dzisiejszej sesji europejskiej spadł w okolice poziomu 1,2230. Impuls do tego ruchu dała publikacja znacznie lepszych od prognoz danych z USA na temat zamówień na dobra trwałego użytku oraz o sprzedaży domów na rynku pierwotnym.
Sytuacja ma rynku bez większych zmian

Sytuacja ma rynku bez większych zmian

2010-05-26 Raport popołudniowy FMCM
Pozytywne zaskoczenie danymi z USA: Cała dzisiejsza sesja europejska potwierdziła, że obecnie na rynku walutowym nie ma zdecydowanych faworytów. Nastroje inwestorów zmieniały się od negatywnych do pozytywnych i z powrotem. Przed południem byki walczyły o utrzymanie kursu ponad poziomem 1,23, ale chwilowo niedźwiedziom udało się zejść w okolice 1,2250.
Minorowe nastroje

Minorowe nastroje

2010-05-26 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wtorkowa sesja na giełdach przyniosła dalsze pogorszenie nastrojów inwestorów i pogłębienie spadków. Europejskie indeksy akcji średnio zniżkowały około 2,5%. Skala spadków na początku amerykańskiej sesji była również relatywnie duża, po czym indeksy odbiły i niektóre z nich zdołały zamknąć się na plusie (SP500, Nasdaq 100).
Inwestorzy w Europie odrabiają straty

Inwestorzy w Europie odrabiają straty

2010-05-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszą sesję amerykańskie indeksy zakończyły na poziomach zbliżonych do obserwowanych na poniedziałkowym zamknięciu. Dow Jones zniżkował lekko o 0,23%, a S&P zamknął się z minimalnym zyskiem wysokości 0,04%.
Dziś dane z Polski o sprzedaży detalicznej i stopie bezrobocia

Dziś dane z Polski o sprzedaży detalicznej i stopie bezrobocia

2010-05-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja upływała pod znakiem zdecydowanego osłabienia złotego. Notowania EUR/PLN zwyżkowały ponad poziom 4,1750, a kurs USD/PLN wzrósł do 3,4250, przebijając majowe maksima. Polska waluta jako najpłynniejsza w regionie, najsilniej zareagowała na kolejną falę pogorszenia światowych nastrojów inwestycyjnych i spadki na giełdach.
Sytuacja na giełdach jest niepokojąca

Sytuacja na giełdach jest niepokojąca

2010-05-26 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
We wtorek indeksy europejskie osiągnęły najniższy poziom od ośmiu miesięcy. Przyczyn spadków było kilka, jako główną można wymienić rosnące obawy o wzrost zadłużenia strefy euro oraz obawy o sytuację banków hiszpańskich po poniedziałkowym upadku jednego z nich.
Kolejna szansa dla popytu

Kolejna szansa dla popytu

2010-05-26 Komentarz poranny DM IDMSA
Nieudany kontratak kupujących w poniedziałek wraz ze słabymi impulsami z rynków zewnętrznych przyniosły na wtorkowej sesji kolejną falę spadkową na GPW. Awersja do ryzyka spowodowała, że na rynku walutowym kolejny dzień osłabiał się złoty, a na giełdzie główny indeks WIG20 zakończył dzień 2,4% zniżką.