Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wysoka zmienność na rynku walutowym

Wysoka zmienność na rynku walutowym

2010-06-04 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Notowania złotego w minionym tygodniu podlegały sporym wahaniom. Jakkolwiek kurs EUR/PLN przez większość czasu poruszał się w przedziale 4,0600 – 4,1300, to dynamika i częstotliwość zmian były wysokie.
Umiarkowany optymizm na europejskich parkietach

Umiarkowany optymizm na europejskich parkietach

2010-06-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na giełdach w USA zakończyła się w umiarkowanie pozytywnych nastrojach. Dow Jones zwyżkował o 0,96%, a S&P 500 zamknął się z zyskiem na poziomie 0,41%. Optymizm wspierały niezłe dane z amerykańskiej gospodarki, wzrosty były jednak ograniczone przez jastrzębie komentarze ze strony trzech prezesów regionalnych Banków Rezerwy Federalnej.

W oczekiwaniu na popołudniowe dane

W oczekiwaniu na popołudniowe dane

2010-06-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe wydarzenie dzisiejszego dnia to oczywiście publikacja amerykańskiego Departamentu Pracy o godz. 14:30. Oczekuje się, iż w maju w gospodarce przybyło aż 513 tys. etatów (szacunki Reutersa), co byłoby największym jednorazowym wzrostem od września 1983 r. Co ciekawe rozstrzał prognoz jest dość duży - od 175 tys. do 750 tys – co tylko zwiększa emocje przed oficjalną publikacją.
W oczekiwaniu na dane z rynku pracy

W oczekiwaniu na dane z rynku pracy

2010-06-04 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Zarówno europejskie, jak i amerykańskie indeksy akcji kontynuowały w dniu wczorajszym zwyżkę, czemu sprzyjał dobry odczyt raportu ADP o zmianie zatrudnienia w sektorze prywatnym. W dalszym ciągu indeks SP500 znajduje się poniżej 200-okresowej średniej na wykresie dziennym, co jak na razie stanowi skuteczny opór przed dalszymi wzrostami.
Dziś publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy

Dziś publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy

2010-06-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczoraj, pomimo nieobecności polskich inwestorów, na krajowym rynku sporo się działo. Notowania EUR/PLN po porannej zniżce do poziomu 4,0600, wzrosły w ciągu dnia w pobliże wartości 4,1300. Kurs USD/PLN natomiast po spadku rano w okolice 3,3000, odbił o prawie 10 groszy w górę, podążając za zwyżkującym EUR/PLN i spadającym EUR/USD.
Inwestorzy w USA czekają na pół miliona miejsc pracy

Inwestorzy w USA czekają na pół miliona miejsc pracy

2010-06-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dobre dane z amerykańskiej gospodarki mogły sprawić, iż inwestorzy zapomną na chwilę o problemach europejskiej gospodarki. Publikowane w tym tygodniu figury były jak dotąd niezłe, choć nie rewelacyjne. Na ocenie tygodnia zaważy zatem kluczowa publikacja – dane o zatrudnieniu za maj.
W oczekiwaniu na dane zza oceanu

W oczekiwaniu na dane zza oceanu

2010-06-04 Raport poranny FMCM
Byki nadal pod presją: Wczorajszy dzień przyniósł kolejną próbę przełamania trendu spadkowego na głównej parze walutowej, jednak również tym razem to się nie udało. Po dotarciu do oporu na poziomie 1,2320 kurs EUR/USD zdecydowanie zawrócił i dziś rano znajduje się znów pod poziomem 1,22.
Irańskie spekulacje to tylko dyplomatyczna gra

Irańskie spekulacje to tylko dyplomatyczna gra

2010-06-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Środa nie obfitowała w szczególnie istotne informacje. Rano inwestorzy zajęci byli analizą posunięć niemieckiego rządu, który rozszerzył zakres ograniczeń w nagiej krótkiej sprzedaży na wszystkie instrumenty finansowe.
Giełdowe indeksy nie mogą poderwać się w górę

Giełdowe indeksy nie mogą poderwać się w górę

2010-06-02 Podsumowanie dnia Gold Finance
Obserwowane od kilku dni odbicie indeksów po spadkowej fali wciąż nie może nabrać rozpędu. Nie świadczy to najlepiej o sile rynku. Szczególnie słabo wygląda pod tym względem Wall Street, gdzie wysiłki byków są szybko niweczone przez podaż.
Konsolidacja w notowaniach złotego

Konsolidacja w notowaniach złotego

2010-06-02 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Podczas dzisiejszej sesji europejskiej w notowaniach EUR/USD obserwowaliśmy konsolidację w przedziale 1,2175-1,2275. Presję wzrostową tworzyły m.in. doniesienia o udanej aukcji portugalskich instrumentów dłużnych oraz zapewnienia ze strony takich państw jak np. Rosja, czy też Japonia, iż nie będą one zmniejszać swojego zaangażowania w euro.
Euro nadal traci

Euro nadal traci

2010-06-02 Raport popołudniowy FMCM
Rynek nieruchomości zaskoczył pozytywnie: Za nami kolejna sesja, w której inwestorzy nie mogli zdecydować się, w którą stronę powinien podążyć kurs EUR/USD. Początkowo wszystko wskazywało na to, że niedźwiedzi utrzymają przewagę i że będzie obserwować dalsze spadki.
Europejskich problemów ciąg dalszy

Europejskich problemów ciąg dalszy

2010-06-02 Maj na globalnych rynkach walutowych wg XTB
Rozwiązania europejskich problemów nie widać i jest to problem nie tylko dla notowań euro. Poprzez wzajemne powiązania pomiędzy poszczególnymi rynkami te problemy wpływają m.in. na notowania takich par walutowych jak AUDUSD oraz USDPLN. Od tego, jak dalej rozwijać się będzie sytuacja w Europie zależą wszystkie ważniejsze pary walutowe.
Rynki w zawieszeniu

Rynki w zawieszeniu

2010-06-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Po wczorajszych dość iracjonalnych zachowaniach rynku, gdzie nastroje zmieniały się o 180 stopni, dzisiaj rozpoczęliśmy handel „bez wyraźnego kierunku”. Część inwestorów zwraca uwagę na wypowiedź Christiana Noyera z ECB, który „zauważył”, iż notowania EUR/USD znajdują się przecież wokół średniej z 10-lat, ...
Niezdecydowanie panuje obecnie na rynku

Niezdecydowanie panuje obecnie na rynku

2010-06-02 Poranny Szkic Walutowy AFS
Ostatnie 24 godziny mogą najlepiej poświadczyć o tym, jak duże niezdecydowanie panuje obecnie na rynku i jak nerwowo mogą reagować inwestorzy. Po poniedziałkowych doniesieniach z EBC o szacunkowych stratach europejskiego sektora bankowego z tytułu złych kredytów (ok. 195 mld euro w ciągu najbliższych 18 miesięcy), ...
Spokojny początek sesji na rynku walutowym

Spokojny początek sesji na rynku walutowym

2010-06-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początku dzisiejszej sesji notowania euro względem złotego zniżkowały pod poziom 4,1000. Kurs USD/PLN porusza się natomiast w pobliżu wartości 3,3500. Po wczorajszej sporej zmienności na rynku, dziś notowania powinny przebiegać w spokojnych nastrojach, szczególnie biorąc pod uwagę ubogi kalendarz makroekonomiczny.
Sytaucja na giełdach nadal jest niewyjaśniona

Sytaucja na giełdach nadal jest niewyjaśniona

2010-06-02 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Początek sesji na rynkach europejskich rozpoczął sie od spadków, które podyktowane były gorszymi od oczekiwań danymi z Chin dotyczącymi sektora przemysłowego, które gracze odczytali, jako oznaki spowolnienia gospodarczego.
Euro nadal traci wobec głównych walut

Euro nadal traci wobec głównych walut

2010-06-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Indeks aktywności w amerykańskim przemyśle odnotował niewielki spadek w kwietniu, ale nie był to spadek tak duży jak oczekiwano. W rezultacie dane z USA na chwilę poprawiły nastroje na rynkach akcji.
Obawy mieszają się z nadziejami

Obawy mieszają się z nadziejami

2010-06-02 Raport poranny FMCM
Dołek, górka, dołek: Rynki finansowe od dłuższego już czasu pozostają w bardzo słabych nastrojach. Każda pojawiająca się wiadomość, którą nawet w niewielkim stopniu można zinterpretować jako negatywną, powoduje momentalne spadki na głównej parze walutowej.
Irracjonalne zachowania inwestorów

Irracjonalne zachowania inwestorów

2010-06-01 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wtorek zaczął się od wyraźnego umocnienia dolara na światowych rynkach i osłabienia złotego, a kończy się wyraźnym osłabieniem „zielonego” i umocnieniem złotego. I gdzie tu rynkowy racjonalizm? Najwidoczniej zaczyna go brakować, bo zachowanie się rynku po południu to głównie szybkie pokrywanie krótkich pozycji otwieranych rano, niż efektywny popyt.
Obawy przed spowolnieniem gospodarek psują nastroje na giełdach

Obawy przed spowolnieniem gospodarek psują nastroje na giełdach

2010-06-01 Podsumowanie dnia Gold Finance
Gorsze niż się spodziewano odczyty wskaźników aktywności przemysłu w Chinach i strefie euro, sugerujące możliwość ponownego spowolnienia gospodarczego na świecie, spowodowały, że inwestorzy w Azji i Europie byli w nie najlepszych nastrojach i chętnie pozbywali się akcji.