Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Agencje ratingowe w gotowości

Agencje ratingowe w gotowości

2011-12-19 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Nieustający szum związany z kryzysem zadłużeniowym w strefie euro skutecznie zniechęca inwestorów do angażowania się w bardziej ryzykowne aktywa. Nie rozstrzygnęły się bowiem jeszcze losy wartego 200 mld euro programu pomocowego dla borykających się z problemem zadłużenia krajów strefy euro. Państwa Unii Europejskiej spoza strefy euro po9winny uzbierać na ten cel 50 mld euro.
W oczekiwaniu na wyniki aukcji odkupu

W oczekiwaniu na wyniki aukcji odkupu

2011-12-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek tygodnia przynosi spadek wartości złotego na rynku, gdzie polska waluta o godzinie 10:00 wyceniana jest następująco: 4,4887 PLN wobec euro, 3,4470 PLN w zestawieniu z dolarem oraz 3,6790 PLN w przypadku pary CHF/PLN.

Grudzień może być najgorszy w historii

Grudzień może być najgorszy w historii

2011-12-19 Raport Home Broker
Na 9 sesji przed końcem grudnia bilans tego miesiąca na naszym rynku akcji jest mocno ujemny. Znacząco kontrastuje z oczekiwaniami, z jakimi wchodziliśmy w obecny miesiąc. Na bazie historycznych obserwacji miało dojść do mniejszych lub większych zwyżek. W przeszłości było tak w zdecydowanej większości przypadków.
Wciąż nie widać „rajdu św. Mikołaja”

Wciąż nie widać „rajdu św. Mikołaja”

2011-12-19 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Główne indeksy na Wall Street zamknęły się w piątek niewielkimi wzrostami. S&P500 zyskał 0,32 proc. Nasdaq zwyżkował o 0,56 proc. Dzień pod kreską zakończył jedynie indeks Dowa, który stracił 0,02 proc. zatrzymując się na poziomie 11 860 pkt.
Eurodolar w trendzie bocznym

Eurodolar w trendzie bocznym

2011-12-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD obecnie znajduje się w konsolidacji formułując formację flagi w trendzie spadkowym. Prawdopodobnym scenariuszem na najbliższe dni dla głównej pary walutowej jest przebicie ostatniego dołka na poziomie 1,2945 i powrót do trendu spadkowego. Poziomem, który ponownie może zatrzymać spadki na eurodolarze jest 1,2850.
Eurodolar nadal stabilnie

Eurodolar nadal stabilnie

2011-12-19 Raport poranny FMCM
Wyważony początek: Początek nowego tygodnia dla eurodolara rozpoczyna się całkiem stabilnie. Spadek w sesji azjatyckiej nie był zbyt duży i kurs osunął się z poziomu 1,3040 do 1,2990. Ponad poziom 1,30 ponownie powrócił wraz z otwierającym się rynkiem europejskim.
Rynki zależne od szybkości decyzji agencji ratingowych

Rynki zależne od szybkości decyzji agencji ratingowych

2011-12-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Końcówka minionego tygodnia upłynęła na rynkach dosyć spokojnie. Warszawska giełda co prawda straciła ponad 2 proc., jednak większość europejskich parkietów oraz Wall Street notowały mniejsze spadki. Na rynku walutowym natomiast dało się odczuć powiew lekkiego optymizmu – eurodolar powrócił powyżej bariery 1,30, ...
Tydzień agencji

Tydzień agencji

2011-12-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Przedświąteczny tydzień ma szanse należeć do agencji ratingowych. Wiele wskazuje na to, że obniżka ratingu Belgii była jedynie preludium, pytanie tylko czy najważniejsze zmiany (czytaj rating Francji) dokonają się już teraz, czy poczekamy na nie do nowego roku.
Zmienne nastroje, dane makro bez znaczenia

Zmienne nastroje, dane makro bez znaczenia

2011-12-16 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Na głównych rynkach bazowych miniony tydzień przyniósł spadek optymizmu wywołany grudniowym szczytem przywódców UE i powrót gorszych nastrojów. Rynki po dokonaniu pełniejszej analizy rezultatów szczytu doszły do wniosku, iż podjęte uzgodnienia dotyczyły jedynie działań średnio i długoterminowych zabrakło natomiast rozwiązań bieżących problemów.
Mała zmienność eurodolara, złoty poniżej silnych oporów

Mała zmienność eurodolara, złoty poniżej silnych oporów

2011-12-16 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Piątek okazał się być bardzo spokojnym dniem. Poranne spekulacje dotyczące możliwej obniżki ratingów, przez S&P, Hiszpanii i Włoch pozostały, na szczęście, jedynie w sferze plotek. Tym samym dziś EUR/USD lekko wzrastał.
Widmo decyzji agencji straszyło w tym tygodniu

Widmo decyzji agencji straszyło w tym tygodniu

2011-12-16 Raport tygodniowy FMCM
Początek pod dyktando podaży: Początek tygodnia nie przebiegał zbyt pomyślnie dla wspólnej waluty. Słaba ocena wyników zeszłotygodniowego szczytu przywódców Unii Europejskiej spowodowała, że inwestorzy odwrócili się od ryzykownych aktywów.
Ratingi, dane i przetarg

Ratingi, dane i przetarg

2011-12-16 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Miniony tydzień okazał się względnie neutralny dla notowań złotego. Polska waluta straciła wobec dolara i funta, ale zyskała wobec będącego pod presją euro. To niezły bilans tygodnia mając na uwadze fakt, iż jeszcze w środę rano na nastroje balansowały na granicy paniki.
W Europie skromne wzrosty na koniec spadkowego tygodnia

W Europie skromne wzrosty na koniec spadkowego tygodnia

2011-12-16 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Wczoraj na Wall Street indeksy kończyły notowania na skromnych plusach, a obroty były umiarkowane. Uspokojenie nastrojów na rynkach, które obserwujemy w ostatnich dniach tygodnia objawia się m.in. spadkami rentowności długu Włoch (rentowności 10 – letnich benchmarkowych papierów spadają drugi dzień z rzędu o ponad 20 pb i kształtują się na poziomie 6,3 proc.) oraz ...
Inflacja CPI w Stanach trzyma się mocno

Inflacja CPI w Stanach trzyma się mocno

2011-12-16 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Po wczorajszym zalewie danych ekonomicznych, które prawie w każdym przypadku pozytywnie zaskoczyły, u progu weekendu jedyną ważną publikacją będzie inflacja CPI w Stanach Zjednoczonych. Nie ma jednak gwarancji, ...
Dane w USA lepsze od oczekiwań

Dane w USA lepsze od oczekiwań

2011-12-16 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W dniu wczorajszym poznaliśmy bardzo dobre dane makro w stanach zjednoczonych co automatycznie powstrzymało spadki na rynkach i dało lepsze perspektywy odnośnie wzrostów szczególnie na rynkach akcji. Wskaźnik aktywności przemysłu indeks NY Empire State, odnotował znaczny wzrost w grudniu do 9,53 pkt. wobec prognozy 3,83 pkt. oraz odczytu listopadowego 0,61.
Inwestorzy czekają na trzy wiedźmy

Inwestorzy czekają na trzy wiedźmy

2011-12-16 Raport Home Broker
Trzeci piątek grudnia jest zazwyczaj podwójnie nietypowy na rynkach giełdowych. Z jednej strony, jak co kwartał wygasają wtedy grudniowe serie instrumentów pochodnych, co niesie ze sobą ryzyko nieprzewidywalnych zmian notowań w końcowej części dnia, kiedy ustalają się kursy rozliczeniowe.
Spadek awersji do ryzyka pomaga złotemu

Spadek awersji do ryzyka pomaga złotemu

2011-12-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
O godzinie 09:30 złoty wyceniany jest na rynku następująco: 4,5138 PLN wobec euro, 3,4715 PLN w zestawieniu z dolarem oraz 3,6812 PLN na prze CHF/PLN. Wczorajsze umocnienie się polskiej waluty można w dużej mierze przypisać polepszeniu się nastrojów na rynkach globalnych, gdzie EUR/USD wzrósł o 0,29%.
Powiew optymizmu zza oceanu

Powiew optymizmu zza oceanu

2011-12-16 Poranny Szkic Walutowy AFS
W ciągu ostatniej doby napięcia w strefie euro nieznacznie zelżały, a o problemach budżetowych Europy inwestorom pozwoliły na chwilę zapomnieć dobre dane ze Stanów Zjednoczonych, które przyniosły nieco optymizmu.
Dane lepsze, eurodolar wciąż nisko

Dane lepsze, eurodolar wciąż nisko

2011-12-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczoraj wspominaliśmy, że kierunek kursu EUR/USD wyznaczą dane makroekonomiczne. W szczególności, że nie były to dane o niskim znaczeniu. Rynek jednak po raz kolejny potwierdził niewielką reakcję na pozytywne dane, zachowując jednocześnie tendencję do przereagowywania podczas złych informacji.
Cisza przed burzą?

Cisza przed burzą?

2011-12-16 Raport poranny FMCM
Byki nadal nie rezygnują: Wczorajsze popołudnie nie przyniosło nam dużych zmian na rynku eurodolara. Kurs oscylował nieco powyżej poziomu 1,30 i podobnie jest dziś rano. Byki zatem nie chcą zbyt łatwo oddać pola, choć wyraźnie brakuje im siły aby wyprowadzić większą korektę po ostatnich spadkach.