Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Zysk amerykańskich blue chipów powyżej oczekiwań

Zysk amerykańskich blue chipów powyżej oczekiwań

2011-10-25 Komentarz giełdowy TMS Brokers
W poniedziałek amerykańskie indeksy wzrastały, a nie bez znaczenia dla ruchu na północ są wyniki wiodących firm. Tym razem pozytywne zaskoczenie przyniosła publikacja kwartalnego sprawozdania wiodącego producenta ciężkiego sprzętu budowlanego – Caterpillar.
Męczące wyczekiwanie na kluczowe decyzje

Męczące wyczekiwanie na kluczowe decyzje

2011-10-25 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Po tym jak agencje doniosły, jakoby podczas wczorajszego spotkania z parlamentarzystami, kanclerz Angela Merkel miała powiedzieć, że fundusz EFSF mógłby zostać zlewarowany do kwoty 1 bln EUR, późnym popołudniem i w godzinach wieczornych obserwowaliśmy poprawę nastrojów wokół euro.

nastroje nieco gorsze, złoty może tracić

nastroje nieco gorsze, złoty może tracić

2011-10-25 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Na dzień przed kolejnym europejskim szczytem, podczas którego mają zapaść kluczowe decyzje dla przyszłości Europy, jak również po dwóch dniach silnych wzrostów na rynkach akcji i surowców, wtorkowy poranek upływa pod znakiem umiarkowanej realizacji zysków na części ryzykownych aktywów. Póki co nie przekłada się to na silniejsze osłabienie złotego.
Rynek czeka na decyzje ws. strefy euro

Rynek czeka na decyzje ws. strefy euro

2011-10-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Powiew optymizmu, który szczególnie widoczny był na rynku akcji, stopniowo udzielił się szerszemu rynkowi. Koniec dnia przyniósł zdecydowany wzrost EUR/USD i umocnienie walut rynków wschodzących. Eurodolar dziś rano porusza się w bardzo wąskim trendzie bocznym. Po wczorajszym przebiciu poziomu 1,3950, dziś kurs lekko zniżkował, obecnie utrzymując się powyżej 1,3920.
S&P nie wyklucza podwyższenia ratingu Polski

S&P nie wyklucza podwyższenia ratingu Polski

2011-10-25 Poranny Szkic Walutowy AFS
W poniedziałek analityczka agencji ratingowej Standard & Poor’s Leila Butt w rozmowie z serwisem Bloomberg stwierdziła, że działania polskiego rządu na rzecz poprawy konkurencyjności gospodarki, pobudzenia wzrostu i powstrzymania przyrostu długu mogą przełożyć się na podwyższenie ratingu kraju, obecnie na poziomie „A-„. To dość zaskakujące stwierdzenie po serii ostrzeżeń, ...
Wiara w ratunek jest, ale na pół gwizdka

Wiara w ratunek jest, ale na pół gwizdka

2011-10-25 Raport poranny FMCM
Spora zmienność głównej pary: Wczorajsze popołudnie na rynku głównej pary walutowej było zupełnym przeciwieństwem tego co działo się w sesji europejskiej. Mimo początkowego podobieństwa, czyli umocnienia euro względem dolara w dalszej części notowań inwestorzy zza oceanu rozkręcali się coraz bardziej w kupowaniu mniej pewnych aktywów.
Złe dane z Europy przeoczone

Złe dane z Europy przeoczone

2011-10-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
WIG20 – dane z Europy rozczarowały, ale rynek się nie przejął : Dobra passa w danych o aktywności niestety zatrzymała się na Chinach. Wskaźniki dla Europy nie tylko nie pokazały poprawy koniunktury, ale zasygnalizowały jej wyraźne pogorszenie. Wskaźniki PMI obniżyły się zarówno w przypadku przemysłu, jak i usług do blisko 47 pkt., co oznacza pogłębiający się spadek aktywności.
Kontynuacja piątkowej zwyżki na GPW

Kontynuacja piątkowej zwyżki na GPW

2011-10-24 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Pierwsza sesja tygodnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosła kontynuację piątkowej zwyżki. Indeks grupujący spółki o największej kapitalizacji zyskał 2,83 procent, gdy szeroki WIG wzrósł o 2,49 procent.
Złoty nieco zyskał po słowach analityk S&P

Złoty nieco zyskał po słowach analityk S&P

2011-10-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Utrzymujące się pewne wątpliwości, co do wyników zapowiadanego na najbliższą środę szczytu Unii Europejskiej, nie zaszkodziły zbytnio złotemu. Nasza waluta, podobnie jak giełda, poszły w poniedziałek w górę. Złotemu pomóc mogła wypowiedź analityk S&P, która w wywiadzie dla Bloomberga przyznała, ...
Dane ze strefy euro rozczarowały

Dane ze strefy euro rozczarowały

2011-10-24 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejszy dzień na rynku walutowym nie przyniósł niespodzianek. Eurodolar po silnym porannym wybiciu do poziomu 1,3950, po godzinie 16:00 plasował się poniżej istotnego poziomu 1,39, którego po raz kolejny nie udało się trwale przekroczyć.
Aktywność we wspólnej gospodarce coraz słabsza

Aktywność we wspólnej gospodarce coraz słabsza

2011-10-24 Raport popołudniowy FMCM
Inwestorzy trzymają dystans: Dzisiejsze wzrosty eurodolara na początku sesji europejskiej i ustanowienie nowego lokalnego szczytu na 1,3953 mogły świadczyć, że uczestnicy rynku dobrze odebrali niedzielne spotkanie przywódców Unii Europejskiej.
Regres koniunktury w polskim budownictwie

Regres koniunktury w polskim budownictwie

2011-10-24 Raport Home Broker
Październik przynosi dalszy spadek aktywności gospodarczej w strefie euro. Tak wynika z najnowszych odczytów wskaźników PMI. Regres dotyczy zarówno sektora usług, jak i przemysłu. W przypadku sektora usługowego pogorszenie warunków było jednak większe. Wskaźnik obniżył się z 48,8 pkt we wrześniu do 47,2 pkt w tym miesiącu.
Czy warto czekać do środy? Chyba nie.

Czy warto czekać do środy? Chyba nie.

2011-10-24 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Weekend nie przyniósł, tak jak tego powszechnie oczekiwano, żadnych wiążących rozstrzygnięć dotyczących rozwiązania europejskiego kryzysu – politycy starali się jednak zapewniać, iż na środę będzie wszystko gotowe…
Sprawa Grecji jest wciąż w toku

Sprawa Grecji jest wciąż w toku

2011-10-24 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Weekend, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nie przyniósł wiążących decyzji w sprawie rekapitalizacji banków, redukcji długu Grecji cz tez wzmocnienia siły EFSF. Niemiecka kanclerz zapowiedziała, że do przełomu dojdzie w środę, kiedy to maja zostać podjęte daleko idące decyzje. Rynkami nadal żądzą plotki i spekulacje.
Inwestorzy wierzą w europejskie plany

Inwestorzy wierzą w europejskie plany

2011-10-24 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Choć zgodnie z oczekiwaniami niedzielny szczyt Unii Europejskiej nie przyniósł ostatecznego rozwiązania europejskiego kryzysu zadłużenia, to inwestorzy pozytywnie odebrali znaczny progres, który to dokonał się w tej sprawie. Według zapewnień Hermana Van Rompuya, szefa Rady Europejskiej, do środy, kiedy to odbędzie się szczyt strefy euro, poprzedzony spotkaniem przywódców UE, ...
Szczyt niezdecydowania

Szczyt niezdecydowania

2011-10-24 Komentarz poranny TMS Brokers
W piątek wieczorem dotarły do nas pozytywne sygnały, kiedy to ministrowie finansów strefy euro zaakceptowali wypłatę kolejnej transzy pomocowej dla Grecji. Tym samym duże nadzieje inwestorów związane były z niedzielnym szczytem przywódców państw Unii Europejskiej.
Krok bliżej finałowego rozwiązania w strefie euro

Krok bliżej finałowego rozwiązania w strefie euro

2011-10-24 Poranny Szkic Walutowy AFS
Weekendowy szczyt przywódców państw strefy euro nie zakończył debaty nad planem kompleksowego rozwiązania problemów budżetowych Europy i rozmowy będą kontynuowane podczas drugiego spotkania w tą środę. W niedzielę udało się jednak zakończyć spór dotyczący udziału Europejskiego Banku Centralnego.
Inwestorzy jak na razie kupili postanowienia z Brukseli

Inwestorzy jak na razie kupili postanowienia z Brukseli

2011-10-24 Raport poranny FMCM
Spory optymizm na początku tygodnia: W poprzednim tygodniu kurs głównej pary walutowej poruszał się w szerokim kanale konsolidacyjnym między poziomem 1,3650 a 1,39. Jednak od początku dzisiejszych notowań inwestorzy, wyposażeni w sporą dawkę optymizmu postanowili wyłamać się z tego ruchu.
Decyzje najwcześniej w środę?

Decyzje najwcześniej w środę?

2011-10-24 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Już pod koniec ubiegłego tygodnia stawało się jasne, iż weekendowy szczyt UE nie przyniesie konkretnych ustaleń i będziemy musieli na nie poczekać przynajmniej do środy, kiedy odbędzie się kolejny szczyt. Tym samym pierwsza połowa tygodnia to ponownie koncert plotek i spekulacji. Te, które są obecnie „na stole” to:
Duże zmiany na rynkach przed niedzielnym szczytem

Duże zmiany na rynkach przed niedzielnym szczytem

2011-10-21 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Rano pisałem, że „być może zobaczymy kolejne plotki i jakąś próbę zbliżenia na linii Paryż-Berlin odnośnie funkcjonowania EFSF – każda zostałaby odebrana dość dobrze przez rynki, niezależnie od tego jak byłaby wiarygodna”.