Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Problem grecki tylko odłożony, nie rozwiązany

Problem grecki tylko odłożony, nie rozwiązany

2011-10-27 Raport poranny FMCM
Eurodolar przy 1,40: Wczorajsze popołudniowe doniesienia o impasie w rozmowach między Unią Europejską a bankami popsuły nastroje przed spotkaniem przywódców państw w Brukseli. W reakcji na te doniesienia kurs eurodolara zaczął gwałtownie się osuwać docierając do okolic wartości 1,38.
Jest zarys porozumienia, reakcja przesadna

Jest zarys porozumienia, reakcja przesadna

2011-10-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Zarys zamiast ostatecznej wersji, rynki zareagowały przesadnie. Wyglądające nadal dość mgliście konkluzje szczytu to: Umorzenie długu Grecji przez sektor prywatny o 50% - nie znamy szczegółów, ale prezydent Francji powiedział, iż dług spadnie o ok. 100 mld EUR, co oznacza, że dług wobec rządów strefy, MFW, EBC, a także prawdopodobnie Banku Grecji nie będzie restrukturyzowany.

Jest zarys porozumienia, reakcja przesadna

Jest zarys porozumienia, reakcja przesadna

2011-10-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wyglądające nadal dość mgliście konkluzje szczytu to: Umorzenie długu Grecji przez sektor prywatny o 50% - nie znamy szczegółów, ale prezydent Francji powiedział, iż dług spadnie o ok. 100 mld EUR, co oznacza, że dług wobec rządów strefy, MFW, EBC, a także prawdopodobnie Banku Grecji nie będzie restrukturyzowany.
Złoty pod dyktando Europy

Złoty pod dyktando Europy

2011-10-26 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty w środę osłabił się w relacji do głównych waluty, reagując na pogorszenie nastrojów na rynkach akcji i silną przecenę EUR/USD, jaka miała miejsce w oczekiwaniu na wyniki dzisiejszego szczytu przywódców Unii Europejskiej, a po nim przywódców Strefy Euro.
Na kilka chwil przed szczytem

Na kilka chwil przed szczytem

2011-10-26 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Sytuację w dzisiejszych notowaniach kursu eurodolara można opisać następującymi słowami, ponowna huśtawka nastrojów. Negatywne informacje płynące z wystąpienia kanclerz Niemiec Angeli Merkel, która to podkreśliła, że oczekiwania rynku wobec przedstawienia konkretnego rozwiązania kryzysu w jeden dzień, ...
Spór z bankami przyciąga uwagę

Spór z bankami przyciąga uwagę

2011-10-26 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
We wczorajszym rannym komentarzu pisałem „bankowcy poprzez swoje stowarzyszenie IIF mówią jednak wyraźnie – 40 proc. to wszystko na co możemy się zgodzić. No chyba, że nie będzie to już „dobrowolne”, a przymusowe działanie.
Cisza przed burzą?

Cisza przed burzą?

2011-10-26 Raport popołudniowy FMCM
Względny spokój eurodolara: W przeciągu prawie całych środowych europejskich notowań na rynku walutowym można było obserwować stabilizację i spokój inwestorów. Niestety taki obraz rynku nie wynikał z braku impulsów w postaci danych makroekonomicznych, czy nieobecności jakiegoś ważnego ośrodka handlu tak jak to ma miejsce zazwyczaj w takich przypadkach.
Oczy inwestorów zwrócone na Brukselę

Oczy inwestorów zwrócone na Brukselę

2011-10-26 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Wczoraj zniknęły wszystkie czynniki, które w ostatnim czasie były motorem ruchu indeksów na północ. Ze Stanów napłynęły fatalne dane makroekonomiczne – indeks Conference Board, który oddaje nastroje konsumentów spadł do z 46,4 do 39,8 punktów i tym samym przybrał wartość najniższą od marca 2009 roku.
Wyczekiwanie na szczyt

Wyczekiwanie na szczyt

2011-10-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W dzisiejszym wydaniu włoskiego dziennika La Repubblica pojawiły się spekulacje, jakoby premier Silvio Berlusconi planował złożenie swojego mandatu w styczniu przyszłego roku, co sugerowałoby wcześniejsze wybory w 2012 r.
Wpływ szczytu UE na polską gospodarkę oraz rynki Europy

Wpływ szczytu UE na polską gospodarkę oraz rynki Europy

2011-10-26 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Polska gospodarka pozostaje w tym roku silna dzięki dużemu popytowi wewnętrznemu, ale mimo to słabnący handel zagraniczny stwarza dla niej zagrożenie. Ponadto wkład wydatków publicznych we wzrost będzie się zmniejszał, co dodatkowo powstrzyma wzrost.
Moment prawdy

Moment prawdy

2011-10-26 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Rynki w ostatnim czasie pozostają bardzo podatne na napływające informacje mające związek z kryzysem europejskim. Mniejsze znaczenie mają publikowane dane makroekonomiczne. Tak też było wczoraj. Wyraźne pogorszenie nastrojów nastąpiło w wyniki odwołania spotkania ministrów finansów UE przed środowym szczytem przywódców Unii Europejskiej.
Ograniczone możliwości banków centralnych

Ograniczone możliwości banków centralnych

2011-10-26 Raport Home Broker
Banki centralne na świecie w dalszym ciągu różnią się swoją polityką. O ile na przykład indyjskie władze monetarne podniosły stopy procentowe 13 raz w trwającym od początku 2010 r. cyklu, to kanadyjski, czy też węgierski bank centralny pozostawiły koszt pieniądza na niezmienionym poziomie.
Inwestorzy wciąż wierzą w dobre informacje

Inwestorzy wciąż wierzą w dobre informacje

2011-10-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Przywódcy państw europejskich obiecali przedstawić dziś kompleksowy plan rozwiązania kryzysu zadłużeniowego strefy euro. Jednakże w kontekście odwołanego dzisiejszego spotkania ministrów finansów Unii Europejskiej oraz m.in. nieporozumień decydentów dotyczących np. oprotestowania przez kanclerz Niemiec Angele Merkel pomysłu aby ECB kontynuowało skup obligacji, ...
W oczekiwaniu na szczyt UE

W oczekiwaniu na szczyt UE

2011-10-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczoraj spore zamieszanie na rynkach finansowych wywołała informacja, iż zaplanowane na dziś spotkanie ministrów finansów strefy euro (tzw. ECOFIN) nie odbędzie się. Zamieszanie wynikło w głównej mierze z niedokładności przekazu agencji informacyjnej, z którego można było wnioskować, że odwołane zostało spotkanie przywódców UE.
Czy niepewność się dziś skończy?

Czy niepewność się dziś skończy?

2011-10-26 Raport poranny FMCM
Eurodolar znów w konsolidacji: Wczorajsze popołudniowe odwołanie spotkania unijnych ministrów finansów, którzy mieli dopracować szczegóły rozwiązań antykryzysowych dla Strefy Euro popsuło nastroje inwestorów oraz wprowadziło sporo zamieszania na rynkach finansowych.
Złoty nieco słabszy, czeka na to co ustalą politycy

Złoty nieco słabszy, czeka na to co ustalą politycy

2011-10-26 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty w środę rano nieznacznie traci na wartości w relacji do głównych walut, reagując na obserwowane już wczoraj pogorszenie nastrojów na rynkach finansowych, jakie pojawiło się w związku z obawami o wyniki dzisiejszego szczytu europejskiego.
Kolejne rozczarowania

Kolejne rozczarowania

2011-10-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
EURUSD – politycy (ponownie) rozczarowali: Wewnętrzne podziały ponownie dały o sobie znać w Europie. Brak zgody co do sposobu powiększenia EFSF i umorzenia części greckiego długu spowodowały odwołanie spotkania ministrów finansów euro grupy przed dzisiejszym szczytem przywódców UE.
Na co czeka rynek?

Na co czeka rynek?

2011-10-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiaj niemiecka kanclerz Angela Merkel dała do zrozumienia, iż Niemcy nie zgodzą się, aby w oficjalnym dokumencie po szczycie Unii Europejskiej znalazł się zapis sugerujący, że ECB będzie nadal wspierał rynki długu poprzez interwencyjne operacje zakupu obligacji (głównie chodzi tutaj o papiery włoskie i hiszpańskie).
Odwołane spotkanie ECOFIN, huśtawka kursu eurodolara

Odwołane spotkanie ECOFIN, huśtawka kursu eurodolara

2011-10-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dziś rynkiem wstrząsnęła informacja o odwołaniu jutrzejszego spotkania rady ECOFIN, jak również spotkania ministrów finansów Unii Europejskiej. Powodem takiej decyzji jest prawdopodobnie brak ustaleń nad którymi mieliby pracować szefowie resortów finansów.
Wyboista droga na spotkanie, którego nie będzie

Wyboista droga na spotkanie, którego nie będzie

2011-10-25 Raport popołudniowy FMCM
Chaos informacyjny przegania byki: W przeddzień drugiego spotkania przywódców krajów należących do Strefy Euro główna para walutowa przez większość sesji europejskiej zachowywała się stabilnie. O poranku kurs kontynuował przez chwilę realizację zysków rozpoczętą jeszcze w sesji azjatyckiej, później jednak oparty o poziom 1,3880 systematycznie piął się do góry aż do wartości 1,3940.