Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Blisko styczniowych minimów

Blisko styczniowych minimów

2011-12-14 Raport poranny FMCM
EMS nie będzie miał więcej środków: Wczorajszą spokojną sesję europejską zakłóciły pod koniec spekulacje jakoby kanclerz Niemiec Angela Merkel nie zgodziła się na zwiększenie budżetu Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego, który ma zostać uruchomiony w połowie 2012 roku. Plotka ta stała się idealnym pretekstem dla niedźwiedzi do dalszego spychania pary EUR/USD na niższe poziomy.
Agencje ratingowe, politycy i aukcje długu w roli głównej

Agencje ratingowe, politycy i aukcje długu w roli głównej

2011-12-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po tym, jak w poniedziałek rynki finansowe dyskontowały brak natychmiastowych rozwiązań europejskiego kryzysu długu, we wtorek lekkie odreagowanie wystąpiło tylko na giełdach. Natomiast rynek walutowy dalej był pod presją ucieczki do bezpiecznych aktywów, za jakie inwestorzy teraz uznają przede wszystkim dolara.

Rynki pod presją, złoty coraz słabszy

Rynki pod presją, złoty coraz słabszy

2011-12-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Notowania pary EURUSD nie obroniły wczoraj kluczowego poziomu 1,3145 i chyba to należy uznać za wydarzenie dnia. Taniejące euro pociągnęło za sobą bowiem przecenę złotego, spadki na rynkach akcji, a także spadek cen złota. Przedłużająca się niepewność zwiększa ryzyko wystąpienia kryzysu bankowego i panicznej ucieczki do dolara.
Angie, dokąd nas zaprowadzisz?

Angie, dokąd nas zaprowadzisz?

2011-12-13 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Początek sesji zapowiadał odbicie po wczorajszym bardzo mozolnym i głębokim osunięciu się indeksu, w trakcie którego zanotowano jeden z najniższych wolumenów obrotu w bieżącym roku. Jednak około 16-tej nastroje znacznie się pogorszyły i WIG20 zwalił się z hukiem do poziomu wczorajszego dna. Przyczyną pogorszenia nastroju był się sprzeciw Niemiec wobec planu podniesienia funduszu ESM.
Czy premier Tusk zapowiedział interwencję na złotym?

Czy premier Tusk zapowiedział interwencję na złotym?

2011-12-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Tusk zapytany o przyczyny obserwowanego w ostatnich dniach osłabienia się naszej waluty, wskazał na możliwe działania spekulacyjne w związku ze zbliżającym się końcem roku, a nie rozczarowania rynków finansowych wynikami ostatniego szczytu.
Bujanie przy minimach

Bujanie przy minimach

2011-12-13 Raport popołudniowy FMCM
Defetyzm nieco ograniczony: Próba powrotu powyżej poziomu 1,32 podczas dzisiejszej sesji azjatyckiej skończyła się wraz z rozpoczęciem handlu na Starym Kontynencie. Pesymizm ciągle utrzymujący się wśród inwestorów spychał notowania w okolicę październikowych minimów ustanowionych na 1,3144.
Niska zmienność na rynku

Niska zmienność na rynku

2011-12-13 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Po wczorajszych spadkach na Eurodolarze, w dniu dzisiejszym kurs EUR/USD konsolidował się poniżej przebitego wczoraj dołka z 25 listopada, w dosyć wąskim przedziale 1,3160- 1,3210. Z punktu widzenia analizy technicznej może to być odreagowanie po silnym ruchu spadkowym (oscylator RSI wyraźnie wskazywał na wyprzedanie rynku) i ruch powrotny do poziomu przebitego dołka, ...
Pesymizm dominuje

Pesymizm dominuje

2011-12-13 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wobec braku perspektyw na szybkie rozwiązanie kryzysu w strefie euro, sytuacja na rynkach pozostaje nerwowa. Pesymizm dominuje, co sprawia, że inwestorzy wybierają bezpieczniejsze aktywa. Rynki odczuwają niedosyt po brukselskim szczycie ‘ostatniej szansy’, co automatycznie przekłada się również na wyprzedaż europejskiej waluty, ...
Nastroje na rynkach globalnych pogrążają złotego

Nastroje na rynkach globalnych pogrążają złotego

2011-12-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie poniedziałkowego handlu złoty dynamicznie osłabł notując: -1,13% wobec wspólnej waluty, -2,30% w zestawieniu z dolarem amerykańskim oraz -1,29% w przypadku pary z frankiem szwajcarskim. Równocześnie gwałtownie wzrosła rentowność długu na rynku wtórnym, gdzie 10-letnie obligacje skarbowe notowane były po 5,966%.
Rynek już wycenia obniżki ratingów w strefie euro

Rynek już wycenia obniżki ratingów w strefie euro

2011-12-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
W poniedziałek niezadowolenie inwestorów z rezultatów szczytu UE zmaterializowało się. Unijnym przywódcom nie udało się odbudować zaufania do strefy euro i przynieść uspokojenie na rynki finansowe na ostatnie tygodnie roku. Euro znalazło się pod presją sprzedających, a w odniesieniu do dolara po wczoraj jest najsłabsze od ponad dwóch miesięcy.
Amerykanie również rozczarowani

Amerykanie również rozczarowani

2011-12-13 Raport poranny FMCM
Pesymizm nie opuszcza inwestorów: Wczorajsza popołudnie na rynku eurodolara przyniosło nam kontynuację spadków. Kurs bez problemu przebił się przez dołek z końca listopada i zatrzymał się dopiero w okolicy poziomu 1,3160. Widać zatem, że inwestorzy zza oceanu równie krytycznie co ich koledzy ze Starego Kontynentu ocenili efekty ostatniego szczytu przywódców Unii Europejskiej.
Agencje chłodno o wynikach szczytu

Agencje chłodno o wynikach szczytu

2011-12-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
O ile reakcja rynków na postanowienia Rady UE była mieszana, wczoraj była ona już jednoznacznie negatywna. Oliwy do ognia dolewały wszystkie trzy największe agencje, nie dając politykom czasu na złapanie oddechu.
Dolar najdroższy od czerwca 2010, euro od czerwca 2009

Dolar najdroższy od czerwca 2010, euro od czerwca 2009

2011-12-12 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Jeszcze w piątek inwestorzy mieli duże wątpliwości jak interpretować decyzje podjęte przez polityków podczas szczytu Unii Europejskiej. Rynki akcji i surowców przyjęły je optymistycznie. Na rynku walutowym oraz długu panowało niezdecydowanie. Dziś już nikt nie miał wątpliwości. Silne spadki na europejskich parkietach (CAC -2,7%, DAX -3,4%).
Euro z coraz większymi problemami

Euro z coraz większymi problemami

2011-12-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Grecki minister finansów, Ewangelos Wenizelos przyznał dzisiaj, że rozmowy w kwestii restrukturyzacji zadłużenia z udziałem prywatnych wierzycieli, które ma być jednym z elementów drugiego planu pomocowego, są bardzo trudne.
Słabe nastroje po szczycie Unii Europejskiej

Słabe nastroje po szczycie Unii Europejskiej

2011-12-12 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejszego dnia obserwowaliśmy spadki na Eurodolarze. Euro osłabiło się do poziomu 1,3230 w stosunku do dolara, posyłając tym samym kurs w okolice dolnej bandy kanału spadkowego zapoczątkowanego w pierwszych dniach grudnia. Przyczyny gorszych nastrojów upatruje się w niezadowalających rozstrzygnięciach szczytu UE.
Rynki w kiepskim nastroju

Rynki w kiepskim nastroju

2011-12-12 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar blisko minimów: Dzisiejsze notowania na rynkach finansowych przebiegły pod dyktando podaży. Od samego początku sesji europejskiej inwestorzy chętniej sprzedawali bardziej ryzykowne aktywa w tym akcje i mniej pewne waluty. Eurodolar już na półmetku dzisiejszego dnia znajdowało się blisko okolic minimów z końca listopada.
Niepokojąco rozbieżne wskazania indeksów surowcowych

Niepokojąco rozbieżne wskazania indeksów surowcowych

2011-12-12 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Stosunek wartości indeksów rynku surowcowego S&P GSCI i CRB Raw Industrial wzrósł w ostatnim czasie do 1,25 i od września przybiera wartości powyżej średniej dla ostatnich 50 sesji. W ostatniej dekadzie rekordową rozbieżność odnotowano w 2008 roku, ...
WIG blisko krótkoterminowego wsparcia

WIG blisko krótkoterminowego wsparcia

2011-12-12 Raport Home Broker
Negatywne doniesienia z Azji dominują na rynkach finansowych na początku tygodnia. Zimnym prysznicem był spadek aż o 5,1% w skali roku październikowej produkcji przemysłowej w Indiach. Spodziewano się, że regres wyniesie jedynie 0,5%.
Koniec okresu drogich zbóż

Koniec okresu drogich zbóż

2011-12-12 Komentarz surowcowy X-Trade Brokers
Wysokie poziomy cen zbóż mogą już wkrótce odejść w niepamięć. Ostatnie dynamiczne spadki ich notowań na większości giełd towarowych na świecie pokazują, że rosnąca podaż surowców rolnych przy względnie stabilnym popycie zaczyna coraz mocniej ciążyć notowaniom pszenicy, kukurydzy i soi.
Obawy o Europę wróciły, złoty traci na wartości

Obawy o Europę wróciły, złoty traci na wartości

2011-12-12 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Umiarkowany optymizm po szczycie Unii Europejskiej, jaki można było obserwować w piątek, dziś całkowicie wyparował. Pozostały jedynie wątpliwości. W tym te dotyczące ratingów państw europejskich.