Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Składowe ISM dobrą wróżbą przed danymi o zmianie zatrudnienia

Składowe ISM dobrą wróżbą przed danymi o zmianie zatrudnienia

2011-11-04 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Jak w kalejdoskopie zmieniają się nastroje inwestorów, do czego walnie przyczyniają się sprzeczne informacje dotyczące losów referendum w Grecji i losów gabinetu Papandreou. Dziś obok głosowania nad wotum zaufania dla greckiego premiera kluczowe będą wyniki szczytu G-20. Duży wpływ na notowania będą mieć również dane makroekonomiczne.
Draghi zaskoczył rynki

Draghi zaskoczył rynki

2011-11-04 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Czwartkowa sesja charakteryzowała się dużą zmiennością. Duży udział w tym miała Grecja. Na początku spekulowano na temat ewentualnego wyjścia Grecji ze strefy euro oraz wynikach planowanego referendum w sprawie pakietu pomocowego dla Grecji.

Temat Grecji szybko się nie skończy

Temat Grecji szybko się nie skończy

2011-11-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiaj grecki parlament będzie głosował nad wotum zaufania dla premiera Georgiosa Papandreu – wbrew temu co twierdzi część uczestników rynku, nie będzie to mało znaczący fakt. We wczorajszym popołudniowym raporcie zwracałem uwagę, ...
Eurodolar oczekuje na dane z USA

Eurodolar oczekuje na dane z USA

2011-11-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsze zaskakujące decyzje ECB o obniżce stóp procentowych oraz wypowiedź premiera Grecji o odwołaniu referendum, przyniosły dość wyraźną huśtawkę nastrojów na rynku walutowym. Ostatecznie jednak przeważyły dobre nastroje. Tym samym wczoraj wieczorem w kursie eurodolara odnotowaliśmy podejście pod listopadowe maksima na poziomie 1,3850.
Greckiego referendum nie będzie

Greckiego referendum nie będzie

2011-11-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Grecki premier Georgios Papandreou stwierdził, że jego zamiarem w ogóle nie było zorganizowanie referendum w sprawie nowego pakietu pomocowego dla kraju. Jego poniedziałkowe oświadczenie miało jedynie zmusić opozycję do poparcia zatwierdzonych tydzień temu planów redukcji greckiego długu znajdującego się w rękach prywatnych inwestorów.
Oficjele temperują Grecję

Oficjele temperują Grecję

2011-11-04 Raport poranny FMCM
Dziś głosowanie nad wotum zaufania: Wczorajsze popołudnie na rynkach finansowych upłynęło w atmosferze dużej ilości, często nieprawdziwych informacji odnośnie Grecji i jej premiera. Z jednej strony donoszono, że szef rządu poda się do dymisji, z drugiej szybko dementowano te plotki.
Grecka telenowela

Grecka telenowela

2011-11-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Referendum nie będzie, dziś głosowanie: Premier Grecji pokazał w tym tygodniu jak wpaść z deszczu pod rynnę. Pod naciskiem europejskich przywódców i przede wszystkim części swojej partii zrezygnował z referendum, więc z jego poniedziałkowej propozycji pozostało jedynie głosowanie nad wotum zaufania dla rządu, które odbędzie się dziś.
W czwartek rynki finansowe żyły dwoma wydarzeniami

W czwartek rynki finansowe żyły dwoma wydarzeniami

2011-11-03 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Doniesieniami z Grecji, gdzie ważyły się losy rządu premiera Papandreu. Jak również nieoczekiwaną obniżką stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny (ECB). To one nadawały ton notowaniom złotego. Ostatecznie zyskał on na wartości do głównych walut. O godzinie 17:30 kurs USD/PLN testował poziom 3,1669 zł, a EUR/PLN 4,3592 zł.
Papandreu i Draghi jednak wstrząsnęli rynkami

Papandreu i Draghi jednak wstrząsnęli rynkami

2011-11-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W ciągu kilku godzin sytuacja polityczna w Grecji radykalnie się zmieniła i okazało się, że greccy politycy zupełnie niepotrzebnie wciągnęli rynki finansowe we własną polityczną grę. Premier Papandreou po tym, jak okazało się, że traci zaufanie do podejmowanych działań we własnej partii PASOK (w kwestii przeprowadzenia referendum), podał się do dymisji i wezwał do stworzenia rządu jedności narodowej, ...
Dzień zaskakujących informacji

Dzień zaskakujących informacji

2011-11-03 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Zaskakująca decyzja Europejskiego Banku Centralnego, pod przewodnictwem nowego prezesa Mario Draghi, o obniżeniu wysokości stóp procentowych w strefie euro o 25 pb do poziomu 1,25 proc. spowodowała nagłe umocnienie się dolara w stosunku do euro (w minutę kurs spadł o 100 pipsów) odnotowując wsparcie na poziomie 1,3670.
EBC zaskakuje obniżką

EBC zaskakuje obniżką

2011-11-03 Raport popołudniowy FMCM
Najpierw Grecja, później EBC, następnie znów Grecja: Czwartkowa sesja europejska na eurodolarze wyglądała bardzo ciekawie. Od pierwszych godzin handlu przewagę na rynku zyskiwała strona popytowa. Byki niezrażone wynikami środowych wydarzeń zza oceanem i w Cannes, gdzie odbyło się nadzwyczajne posiedzenie ws. greckiego referendum chętnie zmierzały w kierunku wczorajszych maksimów.
Spadek różnicy cen ropy w Europie i USA

Spadek różnicy cen ropy w Europie i USA

2011-11-03 Komentarz surowcowy X-Trade Brokers
Ceny baryłki ropy Brent od kilku tygodni są dużo bardziej stabilne od cen surowca wydobywanego w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze we wrześniu różnica w notowaniach baryłek ropy Brent i WTI wynosiła ponad 25 USD, dziś zbliża się ona do 15 USD.
Co powie nowy prezes EBC?

Co powie nowy prezes EBC?

2011-11-03 Raport Home Broker
Amerykańska Rezerwa Federalna nic nie zmieniła w sygnałach, jakie wysyła do rynków finansowych. Podtrzymała gotowość podjęcia kolejnego skupu aktywów, ale jednocześnie wskazała na dalsze słabnięcie kondycji gospodarki USA.
Wkrótce obniżka stóp EBC? Gospodarka USA nadal się telepie

Wkrótce obniżka stóp EBC? Gospodarka USA nadal się telepie

2011-11-03 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Spotkanie kanclerz Merkel, prezydenta Sarkozy’ego i premiera Papandreu przed szczytem G20 nie poszło zgodnie z planem liderów Francji i Niemiec, ponieważ Grek zaczął się upierać, by ogłoszone raczej nieoczekiwanie referendum jednak się odbyło – prawdopodobnie 4 lub 5 grudnia.
Papandreu, Draghi i dalsza dezorientacja na rynkach?

Papandreu, Draghi i dalsza dezorientacja na rynkach?

2011-11-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczorajsze wieczorne negocjacje europejskich polityków z szefem greckiego rządu, raczej nie były zbyt owocne. Po spotkaniu, tandem Sarkozy-Merkel, w ślad za wcześniejszymi sygnałami z Międzynarodowego Funduszu Walutowego, zdecydował o wstrzymaniu jakiejkolwiek pomocy dla Grecji (w tym szóstej transzy, która miała wpłynąć do połowy listopada).
Pierwsze posiedzenie ECB, któremu przewodzi Draghi

Pierwsze posiedzenie ECB, któremu przewodzi Draghi

2011-11-03 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczorajsza konferencja prasowa Bernanke zakończyła dwudniowe posiedzenie FOMC. Federalny Komitet Otwartego Rynku zgodnie z oczekiwaniami zdecydował się pozostawić stopę procentową na niezmienionym poziomie oraz kontynuować tzw. operację Twist.
Rekordowe rentowności długu Włoch

Rekordowe rentowności długu Włoch

2011-11-03 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Niebezpiecznie wysokie rentowności długu, ostro hamująca koniunktura, rosnące napięcia na scenie politycznej, niedokapitalizowany sektor bankowy – ta niebezpieczna kombinacja czynników ryzyka sprawia, że szczególnie bacznie należy monitorować rozwój wypadków na Półwyspie Apenińskim.
Grecy odcięta od pomocy do czasu referendum

Grecy odcięta od pomocy do czasu referendum

2011-11-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz prezydent Francji Nicholas Sarkozy postawili premierowi Grecji Georgiosowi Papandreou twarde ultimatum – do 5 grudnia ma czas na przeprowadzeni referendum w sprawie przynależności kraju do strefy euro i od jego wyniku zależy, czy Grecja otrzyma pomoc finansową ze strony bloku.
Grecki rząd pod ścianą

Grecki rząd pod ścianą

2011-11-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsze nadzwyczajne spotkanie w Cannes miało na celu w zasadzie uspokojenie inwestorów. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami rząd premiera Georgiosa Papandreou usłyszał ostrą reprymendę ze strony decydentów UE.
Greckiej tragedii ciąg dalszy

Greckiej tragedii ciąg dalszy

2011-11-03 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Po wczorajszych rozmowach na linii Grecja-reszta zainteresowanych, czyli przywódcy Niemiec i Francji, szefowie unijnych instytucji oraz Międzynarodowy Fundusz Walutowy, stało się jasne, że do czasu do kiedy Hellada nie zdecyduje czy chce pozostać w strefie euro, nie otrzyma kolejnej szóstej już transzy z zeszłorocznej pomocy.