Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Sytuacja wokół Grecji coraz bardziej napięta

Sytuacja wokół Grecji coraz bardziej napięta

2011-11-03 Raport poranny FMCM
Referendum na początku grudnia: Dziś rano na początku sesji europejskiej nie widać śladu po wczorajsze próbie odreagowania spadków z początku tygodnia. Już wczoraj po południu kurs głównej pary walutowej zaczął szybko oddalać się od poziomu 1,38 i dziś o poranku notuje wartość 1,3660.
Nerwowo przed G20

Nerwowo przed G20

2011-11-03 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
EURUSD – obniżka tak, ale w grudniu: Po posiedzeniu Fed pora na EBC. Dziś odbędzie się pierwsze posiedzenie Rady pod przewodnictwem nowego prezesa Mario Draghiego. Na rynku coraz częściej mówi się o perspektywie obniżek stóp procentowych w euro landzie.

Złoty odrabia straty, PMI pomaga

Złoty odrabia straty, PMI pomaga

2011-11-02 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W środę złoty z nawiązką odrobił gwałtowne straty z wtorku, gdy na mało płynnym rynku, w następstwie „referendalnej paniki” na świoecie, kurs USD/PLN został wywindowany do 3,2943 zł, a EUR/PLN do 4,4864 zł. Dziś pomogła poprawa nastrojów na rynkach globalnych oraz bardzo dobre dane makroekonomiczne z Polski.
Twarde stanowisko przywódców UE ws. referendum

Twarde stanowisko przywódców UE ws. referendum

2011-11-02 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Rynek dziś wyczekuje między innymi na popołudniowe nadzwyczajne spotkanie przywódców Francji, Niemiec, delegatów UE oraz przedstawicieli MFW, które ma się odbyć w Cannes. Spekuluje się, że premier Grecji, Georgios Papandreou, usłyszy dziś, że nie ma możliwości aby Grecja odrzuciła plan wymaganych reform.
To tylko chwilowe odreagowanie?

To tylko chwilowe odreagowanie?

2011-11-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W środę nastroje na rynkach były nieco lepsze, pomimo, że elektryzującej rynki finansowe kwestii greckiego referendum wiele się nie zmieniło. Pojawiła się wprawdzie teza, iż równie ważne będzie najbliższe głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Papandreou zapowiedziane na piątek – gdyby premier je przegrał to oznaczałoby to ...
W oczekiwaniu na FOMC i spotkanie w Cannes

W oczekiwaniu na FOMC i spotkanie w Cannes

2011-11-02 Raport popołudniowy FMCM
Lepsze dane z amerykańskiego rynku pracy: Po nerwowej końcówce poniedziałkowych notowań i niespokojnym wtorku dziś przyszedł czas na uspokojenie nastrojów i lekkie odreagowanie wcześniejszych spadków. Od początku notowań europejskich byki z rynku eurodolara delikatnie sugerowały chęć powrotu na wyższe poziomy.
Lepszy odczyt polskiego PMI

Lepszy odczyt polskiego PMI

2011-11-02 Raport Home Broker
W cieniu informacji o pomyśle na referendum w Grecji w sprawie pakietu pomocowego dla tego kraju, poznajemy październikowe odczyty wskaźników aktywności w przemyśle. W Polsce doszło do poprawy sytuacji w porównaniu z poprzednim miesiącem (PMI podniósł się z 50,2 pkt do 51,7 pkt), ale wciąż jednak mamy do czynienia z tendencjami stagnacyjnymi, ...
Grecja kluczowa, ale rynek oczekuje na Fed

Grecja kluczowa, ale rynek oczekuje na Fed

2011-11-02 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Poniedziałkowe ogłoszenie przez premiera Grecji referendum w sprawie nowego planu ratunkowego dla Hellady, jednomyślnie poparte dziś w nocy przez grecki rząd, a które to według najnowszych informacji mogłoby się odbyć w grudniu, jest bez dwóch zdań cały czas czynnikiem nr 1 determinującym zachowania globalnych inwestorów.
Czarne chmury kłębią się nad Półwyspem Apenińskim

Czarne chmury kłębią się nad Półwyspem Apenińskim

2011-11-02 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Spotkanie liderów państw G-20, negocjacje posiedzenie FOMC, aukcja hiszpańskich obligacji, bardzo istotne i liczne odczyty makroekonomiczne i dane dotyczące włoskiego deficytu budżetowego - druga część tygodnia będzie bogata w bardzo istotne wydarzenia.
Sprawa grecka na tapecie

Sprawa grecka na tapecie

2011-11-02 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Ten tydzień rozpoczął się od schłodzenia nastrojów na rynkach finansowych. Czynnik silnego wzrostu awersji do ryzyka był dość niespodziewany. Premier Grecji zapowiedział, że odbędzie się referendum nad drugim pakietem pomocowym, który wymaga od Greków dalszych głębokich reform fiskalnych.
W co gra Papandreou?

W co gra Papandreou?

2011-11-02 Poranny Szkic Walutowy AFS
Czy grecki premier zapowiadając w poniedziałek możliwość przeprowadzenia społecznego referendum ws. pakietu reform koniecznych do przyjęcia drugiego bailoutu (czym podobno zaskoczył nawet swoich ministrów), nie wiedział co robi? Mało prawdopodobne – Georgios Papandreou to doświadczony polityk.
Nowy akt greckiej tragedii

Nowy akt greckiej tragedii

2011-11-02 Poranny Szkic Walutowy AFS
W poniedziałek premier Grecji Georgios Papandreou wprawił wszystkich w osłupienie informując, że rozpisane zostanie referendum w sprawie przyjęcia pakietu ratunkowego i zgody na związane z nim reformy gospodarcze. Zdaniem Papandreou referendum będzie jasnym sygnałem o stanowisku Greków w kwestii uczestnictwa w strefie euro, a on sam wierzy w osąd i decyzję obywateli.
Greckie referendum na świeczniku

Greckie referendum na świeczniku

2011-11-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsze niespodziewane ogłoszenie przez premiera rządu greckiego Andreasa Papandreu, referendum, które miałoby się odbyć prawdopodobnie w grudniu lub na początku przyszłego roku, a dotyczące przyjęcia przez rząd grecki drugiego pakietu ratunkowego, spowodowało nagłe spadki na światowych giełdach.
Na co liczy Grecja i jej premier?

Na co liczy Grecja i jej premier?

2011-11-02 Raport poranny FMCM
Strach powraca i mocno uderza: Wypowiedziane w poniedziałek po południu słowa premiera Grecji wpędziły rynki finansowe w ogromy popłoch. Inwestorzy w panice zaczęli wyprzedawać bardziej ryzykowne aktywa, co widać było po mocnych spadkach światowych indeksów giełdowych, przecenie mniej pewnych walut i obniżce cen surowców.
Inwestorzy sprowadzeni na ziemię

Inwestorzy sprowadzeni na ziemię

2011-11-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
EURUSD – Grecja znów mrozi krew w żyłach: „Każdy z nas myślał, iż kryzys zadłużenia jest za nami, przynajmniej w krótkiej perspektywie” – to komentarz jednego z zarządzających z Bostonu, tłumaczący wydawałoby się wręcz lekceważąco optymistyczną reakcję rynku na szczyt UE.
Wzrosty rentowności obligacji Włoch i Hiszpanii

Wzrosty rentowności obligacji Włoch i Hiszpanii

2011-10-31 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Odczyt październikowego indeksu Chicago PMI, zdaje się potwierdzać pierwsze symptomy oczekiwanego w IV kw. 2011 r. wyhamowania tempa wzrostu PKB w USA do 1,9 proc. Nie mniej jednak dzisiejszy odczyt znajduje się ciągle ponad granicą 50 pkt i ostatecznie wyniósł 58,4 pkt. Rynek wprawdzie oczekiwał spadku, ale znacznie mniejszego.
Mieszane nastroje nie służą ryzykowniejszym aktywom

Mieszane nastroje nie służą ryzykowniejszym aktywom

2011-10-31 Raport popołudniowy FMCM
Trudna obrona na wsparciu: nWspólna waluta nie rozpoczęła nowego tygodnia zbyt pomyślnie. Interwencja Banku Centralnego Japonii z jednej strony pozwoliła na umocnienie dolara, a postawione przez Chiny żądania ws. udzielenia pomocy Europie podniosły obawy rynkowe i zwiększyły awersję do ryzyka.
Interwencja BoJ przyczyną porannych spadków na EUR/USD

Interwencja BoJ przyczyną porannych spadków na EUR/USD

2011-10-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Bank Japonii, prowokowany w ostatnich tygodniach pogłębiającym się umocnieniem jena w stosunku do dolara, powziął dziś w nocy czasu polskiego decyzję o jednostronnej interwencji na rynku walutowy. Kurs USD/JPY spadł do 75,55 jenów, wyznaczając nowe historyczne minimum.
Władze Japonii wkraczają na rynek jena

Władze Japonii wkraczają na rynek jena

2011-10-31 Poranny Szkic Walutowy AFS
W nocy z niedzieli na poniedziałek Ministerstwo Finansów Japonii interweniowało na rynku jena, dzięki czemu kurs USD/JPY wzrósł o 4,3 proc. do poziomu 79,25, najwyżej od 4 sierpnia 2011 r. Wcześniej jen względem dolara był najsilniejszy od czasów II Wojny Światowej, a kurs na otwarciu sesji spadł do 75,50.
Emocje zmalały, lecz w tym tygodniu znów może być ich sporo

Emocje zmalały, lecz w tym tygodniu znów może być ich sporo

2011-10-31 Raport poranny FMCM
Inwestorzy realizują zyski: Obniżka kursu eurodolara rozpoczęła się jeszcze w piątek. Mimo, że wtedy ruch na południe był niewielki to jednak był to sygnał, że euforia, która zagościła na rynkach po środowym szczycie przywódców krajów Strefy Euro powoli zaczyna się wyczerpywać.