Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Mieszane nastroje

Mieszane nastroje

2011-12-12 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Zakończony szczyt w Brukseli nie dał inwestorom wszystkich odpowiedzi oraz doprowadził do rozłamu Unii Europejskiej na Wielką Brytanie i pozostałe 26 krajów. Reakcje na porozumienie wypracowane przez państwa europejskie nie są jednoznaczne.
Euro znów pod presją agencji ratingowych

Euro znów pod presją agencji ratingowych

2011-12-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
„… strefa euro i cała Unia Europejska pozostają podatne na dalsze szoki, a spójność strefy euro pozostaje zagrożona” – to fragment komunikatu agencji Moody’s, która zapowiedziała przegląd obecnych ratingów krajów UE do końca I kwartału 2012 r.

Niedźwiedzie w natarciu

Niedźwiedzie w natarciu

2011-12-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Pomimo rozczarowania inwestorów ustaleniami z piątkowego szczytu, giełdy na świecie nie zareagowały negatywnie. Być może nastroje był już tak złe, że byle jakie informacje, okazały się być lepsze od braku informacji.
Szczyt UE nie przynosi oczekiwanej ulgi

Szczyt UE nie przynosi oczekiwanej ulgi

2011-12-12 Poranny Szkic Walutowy AFS
Ustalenia zeszłotygodniowego szczytu przywódców państw Unii Europejskiej trudno uznać za przełomowe na tyle, aby przerodziły się w euforyczną reakcję rynków finansowych. Zobowiązanie się 26 państw UE (poza Wielką Brytanią) do ścisłego przestrzegania limitu deficytu budżetowego pod groźbą automatycznych sankcji jest krokiem ...
S&P znów dyktuje nastroje

S&P znów dyktuje nastroje

2011-12-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątek na rynkach upłynął pod znakiem podwyższonej nerwowości w oczekiwaniu na rozstrzygnięcia szczytu Unii Europejskiej. Uzgodniono na nim wprowadzenie automatycznych sankcji za łamanie dyscypliny budżetowej oraz dokapitalizowanie Międzynarodowego Funduszu walutowego kwotą 200 mld EUR, która ma pochodzić z banków centralnych.
Pomimo wspierających komentarzy złoty dalej traci

Pomimo wspierających komentarzy złoty dalej traci

2011-12-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek handlu w nowym tygodniu przynosi dalszy spadek wartości złotego na rynku. Polska waluta o godzinie 09:00 notuje: 4,5150 PLN wobec euro (-0,24%), 3.3927 PLN w zestawieniu z dolarem (-0.62%) oraz 3.6564 w przypadku pary CHF/PLN. Przy braku kluczowych odczytów makroekonomicznych złoty poruszać się będzie w rytm nastrojów na globalnych rynkach.
Mieszane nastroje po szczycie

Mieszane nastroje po szczycie

2011-12-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po raz kolejny okazało się, iż szczyt „ostatniej szansy” wcale nie musi dać inwestorom wszystkich odpowiedzi. Co więcej, na część odpowiedzi możemy poczekać aż do marca, o ile wcześniej rynki finansowe nie przyprą polityków do muru. Jak na razie reakcja na szczyt jest spokojna. W tym tygodniu poza Europą także dane z Chin i USA.
Eurodolar trawi decyzje i czeka na agencje

Eurodolar trawi decyzje i czeka na agencje

2011-12-12 Raport poranny FMCM
Podaż w przewadze: Pierwsze notowania eurodolara po zakończonym w miniony piątek szczycie przywódców Unii Europejskiej nie przebiegają zbyt pomyślnie dla wspólnej waluty. O poranku traci ona względem dolara prawie 0,5% i kurs oscyluje wokół poziomu 1,3325.
Szczyt nie przyniósł przełomu

Szczyt nie przyniósł przełomu

2011-12-09 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Ubiegły tydzień na rynkach walutowych rozpoczął się od oczekiwania na wystąpienie kanclerz Merkel i prezydenta Sarkozego. Rynki wykazywały pozytywne nastawienie wspierane jeszcze dodatkowo planem oszczędnościowym zaprezentowanym w niedzielę przez nowego włoskiego premiera M.Montiego. W efekcie lepszych nastrojów kurs EUR/USD wzrósł w okolice 1,3480.
Unijny szczyt nie pomógł złotemu

Unijny szczyt nie pomógł złotemu

2011-12-09 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Wydarzeniem mijającego tygodnia był szczyt Unii Europejskiej. Pod presją rosnących rentowności europejscy przywódcy mieli zdecydować o większej integracji fiskalnej, która przywróci wiarę w możliwość funkcjonowania strefy euro. Szczyt przyniósł pewien kompromis, EBC rozluźnił politykę monetarną, ale to nie wystarczyło by poprawić nastroje rynkowe. W efekcie złoty stracił.
Pakt fiskalny bez Wielkiej Brytanii

Pakt fiskalny bez Wielkiej Brytanii

2011-12-09 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W dniu dzisiejszym kurs EUR/USD osiągnął swoje maksimum na poziomie 1,3430. Nie zdołał jednak utrzymać się na tym poziomie i notowania euro względem dolara ponownie zaczęły spadać. Wpływ na wartość kursu głównej światowej pary walutowej miały przede wszystkim doniesienia z trwającego szczytu państw Unii Europejskiej.
Tydzień w cieniu szczytu

Tydzień w cieniu szczytu

2011-12-09 Raport tygodniowy FMCM
Dobry początek: Od samego początku tygodnia notowania eurodolara otoczone były atmosferą wyczekiwania na zaplanowany pod koniec tygodnia szczyt przywódców Unii Europejskiej. Inwestorzy z entuzjazmem podchodzili do tego wydarzenia, choć zachowywali odpowiedni dystans.
Rynki nie wierzą w powodzenie szczytu?

Rynki nie wierzą w powodzenie szczytu?

2011-12-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Mimo, że na polu europejskich dysydentów, którzy nie chcą zgodzić się na zmiany w unijnym traktacie zostały tylko Wielka Brytania i Czechy, to jakoś trudno doszukiwać się w tym pozytywów. Przede wszystkim uczestnicy rynków zaczynają sobie zdawać sprawę z tego, że obecne ustalenia nie są w żadnym stopniu wiążące.
Niejednoznaczne wnioski po pierwszym dniu szczytu UE

Niejednoznaczne wnioski po pierwszym dniu szczytu UE

2011-12-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Stanowczy opór Wielkiej Brytanii dotyczący zmian w traktacie (Londyn chciał przy okazji wynegocjować korzystne dla siebie „wyłączenia”), a także sceptycyzm Szwecji (premier Fredrik Reinfeld mówił wcześniej, że konieczne są szybsze zmiany legislacyjne i stworzenie wiarygodnej „zapory ogniowej” w strefie euro), ...
ECB zwiększa płynność

ECB zwiększa płynność

2011-12-09 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Przygaszone nadzieje na szybkie przełamanie impasu w strefie euro oraz ‘nie’ Europejskiego Banku Centralnego dla skupu długu zagrożonych państw strefy euro istotnie zwiększyły awersję do ryzyka. Unia Europejska nie zdołała uzyskać poparcia od wszystkich 27 krajów członkowskich dla zmian traktatowych.
UE odrzuca możliwość zmiany traktatu – co dalej ze strefą euro?

UE odrzuca możliwość zmiany traktatu – co dalej ze strefą euro?

2011-12-09 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczoraj na rynki dotarła informacja o tym, że składająca się z 27 państw Unia Europejska odrzuciła możliwość zmiany traktatu, zaś brytyjski premier okazał się jednym z głośniejszych przeciwników zmian, stwierdzając: „Moim zdaniem ta oferta po prostu nie była wystarczająco dobra dla Wielkiej Brytanii. Lepiej jest pozwolić tym krajom, by radziły sobie same.”
Decydujący szczyt UE

Decydujący szczyt UE

2011-12-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Pod koniec wczorajszych notowań na europejskich parkietach kurs EUR/USD znajdował się na swoich dziennych minimach w okolicach poziomu 1,3290. Po nocnym odreagowaniu kurs ponownie zaczął zniżkować i o godzinie 8:00 testuje wczorajsze minima.
Ponowne rozczarowania

Ponowne rozczarowania

2011-12-09 Poranny Szkic Walutowy AFS
Podczas pierwszego dnia szczytu przywódców państw Unii Europejskiej uczestnicy wypracowali nowe porozumienie fiskalne zakładające większą dyscyplinę finansową, jednak nie udało się uzyskać pełnej aprobaty dla umieszczenia nowych zasad w traktacie.
Impas w EBC uderza w złotego

Impas w EBC uderza w złotego

2011-12-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie wczorajszej sesji złoty dynamicznie osłabił się notując: -1,12% wobec euro, -1,86% w zestawieniu z dolarem oraz 1,41% w przypadku pary CHF/PLN. Wzrost presji podażowej wystąpił również na rynku wtórnym polskiego długu, gdzie 10-letnie obligacje zanotowały wzrost rentowności do 5,967%, a instrumenty 2-letnie przez moment notowane były powyżej 5,03%.
Obligacje znów pod presją

Obligacje znów pod presją

2011-12-09 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Szczyt UE przynosi pewne ustalenia i wygląda na to, iż przynajmniej kraje strefy poprą niemieckie propozycje. Jednak optymizm rynków już prysł i obligacje na europejskich rynkach znów tanieją, ciągnąc w dół notowania EURUSD i akcji.