Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Stopy procentowe bez zmian, frank znowu rośnie
2011-08-04 Komentarz popołudniowy TMS BrokersWydarzeniem, na które inwestorzy czekali dziś najbardziej, była konferencja Europejskiego Banku Centralnego z udziałem prezesa Jean-Claude Tricheta. Zapowiedział on, że program skupowania obligacji nadal będzie realizowany.
Trichet nie zadowolił zbytnio inwestorów
2011-08-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutNiestety, ale obawy sceptyków, iż Europejski Bank Centralny będzie dzisiaj dość zachowawczy, dzisiaj się sprawdziły. Podczas konferencji prasowej, J.C.Trichet nie ogłosił dodatkowego programu wykupu obligacji zagrożonych krajów (PIIGS), na co liczyli inwestorzy.
Sesja dla niedźwiedzi
2011-08-04 Raport popołudniowy FMCMSłowa Trichet’a osłabiły euro: Początek dzisiejszej sesji wyglądał dość obiecująco. Inwestorzy zaczęli od kupowania wspólnej waluty, co sugerowało, że będziemy obserwować kontynuację dobrych nastrojów. Niestety popołudniowe wydarzenia zweryfikowały te nadzieje.
Odbicie w USA daje nadzieje na wzrosty na GPW
2011-08-04 Komentarz giełdowy TMS BrokersWczorajsza sesja amerykańska zakończyła się odbiciem indeksu S&P500 z najniższego poziomu w tym roku do 1260,80 punktów. Sytuacja gospodarcza USA jednak nadal nie napawa optymizmem, a indeksy koniunktury dla sektora usługowego i przemysłowego zawiodły oczekiwania rynkowe.
Bank Japonii zdecydował się na działanie
2011-08-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWysyłane wcześniej sygnały i ostrzeżenia zmaterializowały się. Dzień po tym jak na interwencję na franku zdecydowali się Szwajcarzy, na podobny, ale w znacznie większej skali (wydano ponad 1,2 tryliona jenów, czyli więcej niż 15 mld USD) zdecydował się Bank Japonii. W efekcie jen gwałtownie się dzisiaj osłabił, chociaż USD/JPY nie testował jeszcze bariery 80.00.
Japonia i Szwajcaria walczą z trendem
2011-08-04 Komentarz poranny TMS BrokersOd dłuższego czasu obserwujemy napływ kapitału do tzw. bezpiecznych aktywów, co jest spowodowane obawami międzynarodowych inwestorów o dalszy los euro oraz dolara. Za „bezpieczne waluty” uważany jest powszechnie frank szwajcarski oraz japoński jen.
Stabilna perspektywa ratingu Polski
2011-08-04 Raport poranny FMCMByki walczą o utrzymanie przewagi: Po wczorajszym udanym dniu, w sesji azjatyckiej doszło do korekcyjnych spadków na głównej parze. Stało się tak ze względu na dotarcie kursu do poziomu oporu w okolicach 1,4360. Jednak uspokojenie nastrojów dzięki interwencji Szwajcarskiego Banku Narodowego, ...
SNB samodzielnie nie powstrzyma trendu
2011-08-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutRanna interwencja Narodowego Banku Szwajcarii pozwoliła frankowi odetchnąć, ale nie na długo. Po południu notowania „szwajcara” znów zaczęły iść w górę, chociaż do porannych szczytów jest jeszcze daleko.
Stabilizacja nastrojów na międzynarodowych rynkach
2011-08-03 Komentarz popołudniowy TMS BrokersMiniony dzień był jednym ze spokojniejszych jakie mogliśmy obserwować w poprzednich tygodniach. Sytuacja kryzysowa w Stanach Zjednoczonych została opanowana. Zarówno Izba Reprezentantów, jak i amerykański Senat zatwierdziły decyzję o podniesieniu ustawowego limitu zadłużenia oraz towarzyszący jej plan cięcia wydatków o 2,1 biliona dolarów w ciągu najbliższych 10 lat.
Na rynkach panika, efekty interwencji znikają
2011-08-03 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersMimo, iż środowe dane z USA można ocenić jako neutralne niespecjalnie pomaga to rynkom. Rynki akcji spadają już pod własnym ciężarem – nowe minima, zarówno w Warszawie (pokonanie ważnego poziomu 2605 pkt.) jak i w Nowym Jorku (spadek notowań kontraktów na S&P500 poniżej 1242 pkt.) dodają niedźwiedziom wigoru.
Interwencja na franku poprawiła nastroje
2011-08-03 Raport popołudniowy FMCMW końcu jakieś działania: Pierwsza godzina dzisiejszej sesji nie zapowiadała nic dobrego dla byków. Utrzymywały się jeszcze wtorkowe nastroje, przez co główna para notowała kolejne spadki i znów przetestowała okolice 1,4150. Jednak słowna interwencja członków Szwajcarskiego Banku Centralnego, ...
Bank Szwajcarii podejmuje działania, frank zaczyna tracić
2011-08-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutW okolicach godziny 9 rano na rynek napłynęły nieoczekiwane komunikaty ze strony Narodowego Banku Szwajcarii. Przyznano, iż frank jest obecnie mocno przewartościowany, a ostatnie ruchy mogą mieć negatywny wpływ na gospodarkę.
Limit zadłużenia podwyższony; co zrobi S&P?
2011-08-03 Poranny Szkic Walutowy AFSWe wtorek stało się faktem, że Stany Zjednoczone nie będą musiały ogłaszać niewypłacalności. Senat przegłosował projekt podwyższenia limitu zadłużenia, a prezydent Barack Obama natychmiast podpisał ustawę i teraz USA może się zadłużać na dodatkowe 2,1 bln dolarów.
SNB interweniuje na rynku, frank ostro w dół
2011-08-03 Komentarz walutowy X-Trade BrokersDziś rano kurs EURCHF spadł poniżej poziomu 1,08 i nie można wykluczyć, że to było minimum w trendzie spadkowym. Bank Szwajcarii wydał bowiem bardzo zdecydowany komunikat i wprowadza szereg zmian w polityce, a wszystkie mają na celu osłabienie franka.
Stany podnoszą limit zadłużenia, możliwa interwencja na franku
2011-08-03 Komentarz poranny TMS BrokersRynków nie uspokoiło przyjęcie przez Senat projektu zakładającego podniesienie limitu zadłużenia w USA i cięcia wydatków o 2,1 biliona dolarów w ciągu najbliższych 10 lat. Już po zamknięciu sesji na Wall Street Fitch Ratings oraz Moody’s Inwestors Service potwierdziły najwyższy rating AAA, jednak Moody’s zmienił perspektywę ratingu USA do negatywnego.
Brakuje uspokajających informacji
2011-08-03 Raport poranny FMCMNerwy coraz bardziej widoczne: Na rynkach finansowych trwa ograniczanie ryzyka. Mimo podpisania przez prezydenta USA ustawy podwyższającej limit zadłużenia, inwestorzy wolą trzymać się bezpiecznego franka, niż wracać do euro lub dolara.
Rosną obawy o los globalnej gospodarki
2011-08-02 Komentarz popołudniowy TMS BrokersFrank szwajcarski ponownie osiągnął dziś najwyższy historycznie poziom względem euro i znalazł się blisko rekordowego względem dolara. Z powodu awersji do ryzyka na świecie spadały indeksy giełdowe, a surowce były pod presją.
Rynek zaczyna pomału spekulować pod QE3?
2011-08-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPo godz. 14:30, kiedy to okazało się, że dynamika wydatków Amerykanów spadła w czerwcu o 0,2 proc. m/m (spodziewano się wzrostu o 0,2 proc. m/m), a wskaźnik PCE Core, będący dobrym miernikiem cenowym dla FED, wyniósł tylko 0,1 proc. m/m (oczek. 0,2 proc. m/m), dolar zaczął wyraźnie tracić na wartości. W ślad za tym nieco zyskał też złoty, ale najmniej w relacji do franka.
Złoty stracił przez obawy o Europę
2011-08-02 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersWtorek przyniósł nowe rekordy na parze walutowej CHFPLN. Przyniósł też jednak ogólne osłabienie złotego. Rynek boi się o peryferia Europy oraz o wzrost gospodarczy. W ostatnich dniach wiele mówiło się o limicie długu w USA i ryzykach z tym związanych. Prawda jest taka, że na politycznym spektaklu w Waszyngtonie najbardziej ucierpiała Europa.
Praktycznie bez danych i z mieszanymi nastrojami
2011-08-02 Raport popołudniowy FMCMMało istotne publikacje: Kończąca się sesja europejska nie była zbyt dużym zaskoczeniem. Po silnej wyprzedaży wspólnej waluty, która miała miejsce w dniu wczorajszym, dziś przyszła pora na kontynuację tego trendu. Sprzyjał temu praktyczny brak istotnych informacji makro, gdyż na rynek napłynęły jedynie dane o inflacji PPI ze Strefy Euro oraz dynamice wydatków konsumentów zza oceanu.