Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Słaby początek
2011-09-19 Raport poranny FMCMWeekend bez newsów: Weekend nie przyniósł nam żadnych nowych istotnych informacji. Nie spełniły się także przewidywania części inwestorów odnośnie obniżenia ratingu Włoch, czy ogłoszenia niewypłacalności Grecji. Zwłaszcza tego ostatniego najbardziej obwiały się rynki i jak widać dziś rano strach ten nie zmalał.
Spokojny piątek na rynku eurodolara
2011-09-16 Komentarz popołudniowy TMS BrokersEurodolar pod koniec sesji naruszał wsparcie usytuowane pod poziomem 1,3800, które było testowane przez większą część dnia. Jak dotąd piątek, biorąc pod uwagę dystans pomiędzy dziennym maksimum a minimum osiąganym przez kurs, ...
Inwestorzy są nieco zdezorientowani
2011-09-16 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutRano pisałem, że z optymistycznymi ocenami wczorajszych deklaracji ECB i pozostałych banków centralnych w kwestii dostarczenia płynności w dolarach dla europejskich banków, warto nieco poczekać.
Złoty słaby i podatny na nastroje
2011-09-16 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersMiniony tydzień na rynkach finansowych to przejście od stanu bliskiego paniki w poniedziałek do wyraźnego optymizmu w czwartkowe popołudnie oraz w piątek. Rynek obawiał się scenariusza niekontrolowanej upadłości Grecji i kryzysu bankowego w Europie, ale wyraźny sygnał z Berlina i Paryża o udzieleniu pomocy i skoordynowana akcja banków centralnych w czwartek ...
Skoordynowana akcja banków centralnych
2011-09-16 Codzienny Puls Rynku IDMSAWydarzeniem wczorajszego dnia było porozumienie Europejskiego Banku Centralnego z Rezerwą Federalną, Bakiem Anglii, Bankiem Japonii oraz Narodowym Bankiem Szwajcarii o udostępnieniu finansowania w dolarach dla europejskich banków w IV kwartale tego roku.
Czy czwartkowa interwencja załatwia sprawę? Raczej nie.
2011-09-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutPo weekendowym spotkaniu na szczycie G-7 uzgodniono, iż skoordynowane interwencje banków centralnych nie są wykluczone, jeżeli zaistnieje taka konieczność. Tym razem zadziałano systemowo – ECB przy wsparciu głównych banków centralnych, zwłaszcza FED zagwarantował dodatkowe finansowanie w dolarach dla europejskich banków.
Komunikat banków centralnych wsparciem dla euro
2011-09-16 Komentarz poranny TMS BrokersNajważniejszym wydarzeniem dnia, które gwałtownie wpłynęło na kierunek notowań była deklaracja Europejskiego Banku Centralnego. O godzinie 15:00 EBC ogłosił, że wraz z Rezerwą Federalną, Bankiem Anglii, Narodowym Bankiem Szwajcarii oraz Bankiem Japonii ułatwi europejskim instytucjom finansowym dostęp do dolara.
Banki centralne uspokajają rynki, ale na jak długo
2011-09-16 Poranny Szkic Walutowy AFSInformacją dnia w czwartek było oświadczenie Europejskiego Banku Centralnego, że wraz z pozostałymi głównymi bankami centralnymi będzie dostarczał trzymiesięcznych pożyczek w dolarze dla banków komercyjnych strefy euro.
Efekt skoordynowanej akcji ciągle trwa
2011-09-16 Raport poranny FMCMLepsze nastroje, ale jak długo: Wczorajsza wspólna interwencja głównych banków centralnych mająca na celu zwiększenie płynność amerykańskiej waluty spowodowała poprawę nastrojów globalnych oraz pozwoliła głównej parze walutowej na zwiększenie dynamiki wzrostów.
Worek z dolarami rozwiązany
2011-09-15 Raport popołudniowy FMCMWspólne działania banków centralnych: Eurodolar mimo ciągłych napięć rynkowych i obaw m.in. o przyszłość Grecji i Włoch dobrze rozpoczął dzisiejsze notowania. Byki po raz kolejny podjęły próbę sforsowania krótkoterminowego oporu na poziomie 1,3750 i tym razem im się udało i to jeszcze przed południem.
PLN dalej traci na wartości
2011-09-15 Codzienny Puls Rynku IDMSARynki z niecierpliwością wyczekiwały na wczorajsza telekonferencję szefów rządu niemieckiego, francuskiego i greckiego. Choć nie padły żadne konkrety to wiemy jedno- „miejsce Grecji jest w strefie euro”. Optymistyczne zapewnienia polityków o skuteczności przyszłych decyzji zdołały podtrzymać nieco lepsze nastroje na rynkach akcji.
Dane z USA wskażą kierunek notowaniom
2011-09-15 Komentarz poranny TMS BrokersKraje Eurolandu nareszcie pokazały determinację i zdecydowanie w walce z kryzysem zadłużeniowym, dzięki czemu obawy o stabilność strefy euro łagodnieją. Najpierw przewodniczący Jose Manuel Barroso zapowiedział, że Komisja Europejska przedstawi wkrótce dostępne rozwiązania dotyczące wprowadzenia euroobligacji.
Słowne deklaracje to wciąż za mało
2011-09-15 Poranny Szkic Walutowy AFSPo środowej telekonferencji liderów Francji, Grecji i Niemiec, kanclerz Merkel i prezydent Sarkozy wydali wspólne oświadczenie, w którym wyrazili przekonanie, że miejsce Grecji jest w strefie euro. Premier Papandreou zapewnił, że jego kraj spełni wszystkie narzucone zobowiązania w zamian za finansową pomoc od UE i MFW.
Złoty słabnie w oczach
2011-09-15 Raport poranny FMCMTempo nie imponuje: Tempo w jaki eurodolar odrabia wcześniejsze straty nie jest zbyt oszałamiające. Mimo, że byki od początku tygodnia próbują przebić się na wyższe poziomy to dotychczasowe ich osiągnięcia są niewielkie.
Eurodolar krąży między poziomami zniesienia Fibonacciego
2011-09-14 Komentarz popołudniowy TMS BrokersNotowania eurodolara znowu odbywały się pod dyktando napływających wiadomości z Eurolandu. Dzień rozpoczął się od obniżenia oceny wiarygodności kredytowej dwóch francuskich banków. Agencja Moody’s zweryfikowała bowiem długoterminowy rating Credit Agricole (z Aa2 do Aa1) i Societe Generale (z Aa3 do Aa2).
Złoty traci przez forinta?
2011-09-14 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersZłoty w środę traci na wartości, pomimo lekkiej poprawy nastrojów na rynkach finansowych. Stoi to w kontrze do obserwowanego wczoraj, popołudniowego umocnienia polskiej waluty, gdy na fali nieco lepszych nastrojów, zdołała ona odrobić wcześniejsze duże straty, oddalając się od wielomiesięcznych ekstremów. Dzisiejsza słabość zmniejsza szanse na umocnienie złotego w krótkim terminie.
Rynkiem rządzą emocje
2011-09-14 Codzienny Puls Rynku IDMSAObawy o kryzys zadłużenia w strefie euro dominują. Na tapecie w ostatnim czasie pozostają Grecja i Włochy. Wraz z napływającymi informacjami sytuacja na rynkach zmienia się dość dynamicznie- rządzą emocje.
Huśtawka nastrojów
2011-09-14 Poranny Szkic Walutowy AFSWtorek pokazał, że rozchwianie nastrojów wśród inwestorów jest tak duże, że przejawia się nadmierną reakcją zarówno na negatywne, jak i pozytywne informacje dotyczące rozwoju wypadków wokół kryzysu zadłużenia w strefie euro.
Obniżka ratingów francuskich banków
2011-09-14 Komentarz poranny TMS BrokersKanclerz Niemiec Angela Merkel ucięła wczoraj spekulacje o bankructwie Grecji, jednak podkreśliła, iż walka z kryzysem zadłużeniowym Eurolandu będzie długim i stopniowym procesem. Dzisiaj, wraz z francuskim prezydentem Nicolasem Sarkozy odbędzie telekonferencję z premierem Grecji Jeorjos Papandreu dotyczącą wdrożenia reform oszczędnościowych, ...
Chiny gotowe do pomocy, ale nie za darmo
2011-09-14 Raport poranny FMCMRating francuskich banków w dół: Wczorajsza popołudniowa próba trwałego sforsowania poziomu 1,37 dolara za euro nie powiodła się. Mimo, że bykom sprzyjał amerykański optymizm to udało im się tylko na krótki czas przebywać na wyższym poziomie.