Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czy rynki nadal wierzą w rating AAA USA?

Czy rynki nadal wierzą w rating AAA USA?

2011-08-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Choć amerykański rating został w piątek obniżony to rynki nadal wydają się wierzyć w najwyższa zdolność kredytową USA. Prezydent Obama powiedział że „bez względu na oceny wydawane przez agencje ratingowe Stany Zjednoczone zawsze były i będą krajem o ratingu AAA”.
Dolar wraca do łask?

Dolar wraca do łask?

2011-08-08 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Obawy, iż dolar będzie słabł, a inwestorzy będą unikać amerykańskich obligacji po tym, jak w piątek wieczorem agencja S&P obniżyła rating USA, a dzisiaj jej przedstawiciele ocenili, iż na 33 proc. mogą tak zrobić po raz kolejny w ciągu najbliższych 6-24 miesięcy, okazały się błędne.

Rekordowy popyt na bezpieczne aktywa - frank po  3,78zł

Rekordowy popyt na bezpieczne aktywa - frank po 3,78zł

2011-08-08 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Poniedziałkowe popołudnie upłynęło na lekkim odreagowaniu na rynkach. Decyzja S&P nie bez powodu została ogłoszona w piątek po zakończeniu sesji w USA – dzięki temu przez weekend inwestorzy mogli przygotować strategie inwestycyjne na rozpoczynający się dziś tydzień.
Inwestorzy w kiepskich nastrojach

Inwestorzy w kiepskich nastrojach

2011-08-08 Raport popołudniowy FMCM
EBC skupuje obligacje: Piątkowa decyzja o obniżeniu ratingu Stanów Zjednoczonych negatywnie odbiła się na poniedziałkowych nastrojach inwestorów. Mimo, że część rynku spodziewała się takiego posunięcia, a dwie pozostałe agencje potwierdziły obecny poziom oceny kredytowej USA to poziom awersji do ryzyka znacznie się podniósł.
Złoty traci po decyzji S&P

Złoty traci po decyzji S&P

2011-08-08 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty w poniedziałek traci na wartości do głównych walut na fali pogorszenia klimatu inwestycyjnego, wywołanego weekendową decyzją Standard&Poor's Ratings Services (S&P) o obniżeniu długoterminowego ratingu USA do poziomu AA+ z wcześniejszego AAA.
Stany Zjednoczone utraciły prestiżowy rating

Stany Zjednoczone utraciły prestiżowy rating

2011-08-08 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Miniony tydzień należał do bardzo emocjonujących. Obserwowaliśmy silne spadki na rynkach akcji oraz większą zmienność na rynku walutowym. Słabe nastroje wiązały się z obawami o eskalację kryzysu zadłużenia w krajach grupy PIIGS, a także politykę fiskalną USA.
Rynki pod kontrolą?

Rynki pod kontrolą?

2011-08-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
A jednak stało się – w piątek wieczorem agencja S&P obniżyła rating USA do AA+ i nadała mu perspektywę negatywną, co oznacza, że kolejne cięcie ratingu nie jest wykluczone w ciągu najbliższych 6-24 miesięcy (taką opinię wyraził też dyrektor zarządzający S&P).
Perspektywa długu USA negatywna, złoto po 1715 USD

Perspektywa długu USA negatywna, złoto po 1715 USD

2011-08-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Po raz pierwszy w historii amerykańskie obligacje zostały zdegradowane o poziom poniżej najwyższego AAA. W piątek wieczorem agencja S&P obniżyła rating USA, czego spodziewano się od ponad tygodnia.
Mobilizacja polityków dla stabilizacji rynków finansowych

Mobilizacja polityków dla stabilizacji rynków finansowych

2011-08-08 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po tygodniu gwałtownej deterioracji nastrojów rynkowych i narastających obaw, że nadmierne zadłużenie państw po obu stronach Atlantyku przyniesie mocne zahamowanie globalnego ożywienia, politycy i bankierzy centralni mobilizują się w celu powstrzymania dalszej eskalacji sceptycyzmu.
USA już bez potrójnego A

USA już bez potrójnego A

2011-08-08 Raport poranny FMCM
S&P surowsze niż inne agencje: I stało się. Po trwających od dłuższego czasu spekulacjach na temat możliwości obcięcia ratingu Stanom Zjednoczonym na taki ruch zdecydowało się S&P. Jest to reakcja na uchwalony plan podwyższenia limitu zadłużenia, którego wynik nie zadowolił agencji.
Dobre dane z USA, frank ponownie kosztuje 3,74 zł

Dobre dane z USA, frank ponownie kosztuje 3,74 zł

2011-08-05 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Zdecydowanie najważniejszymi danymi na jakie czekały dziś rynki były oficjalne informacje na temat amerykańskiego bezrobocia, które nadeszły o godzinie 14:30. Okazały się one być lepsze niż przewidywano – bezrobocie spadło do 9,1 proc, wobec poprzedniego poziomu 9,2.
Złoty słabszy, rekordy franka

Złoty słabszy, rekordy franka

2011-08-05 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Ogólne umiarkowane osłabienie złotego i rekordowy kurs franka. To przynosi pierwszy tydzień sierpnia. Obraz złotego należy ocenić jednak dobrze na tle załamania na rynkach akcji. Mimo to na rynku jest bardzo nerwowo i jeśli rynek nie przyniesie ochłodzenia emocji złoty będzie pod presją.
Dużo niepewności przez Stany Zjednoczone

Dużo niepewności przez Stany Zjednoczone

2011-08-05 Raport tygodniowy FMCM
Limit zadłużenia w USA podniesiony: Ten tydzień upłynął na rynku walutowym w cieniu dwóch najważniejszych wydarzeń. Pierwszym z nich było ostateczne uchwalenie przez władze USA podniesienia limitu zadłużenia oraz jednocześnie planu oszczędnościowego na najbliższe lata.
Złoty czeka na dane z USA

Złoty czeka na dane z USA

2011-08-05 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty w piątek lekko umacnia się do dolara i szwajcarskiego franka oraz traci w relacji do wspólnej waluty. Nastroje na rynku walutowym pozostają stosunkowo stabilne, na co wpływ miało pewne uspokojenie sytuacji na rynkach globalnych, po tym jak dzisiejszy poranek przyniósł kontynuację wczorajszej wyprzedaży akcji i surowców.
Silny wzrost awersji do ryzyka

Silny wzrost awersji do ryzyka

2011-08-05 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Bieżący tydzień z pewnością zaliczy się do jednych z gorszych na rynkach finansowych. Końcówka tego tygodnia przynosi przyśpieszenie spadków na rynkach akcji . Europejskie indeksy akcji średnio zniżkowały o 3,5%, natomiast amerykańskie indeksy akcji spadały średnio o ponad 4,5%.
Trichet osłabia euro, frank zyskuje wbrew interwencjom SNB

Trichet osłabia euro, frank zyskuje wbrew interwencjom SNB

2011-08-05 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Wczorajsze przemówcie Jean-Claude Trichet spowodowało na rynkach wzrost awersji do ryzyka i ponowne obawy o los strefy euro. Prezes Europejskiego Banku Centralnego powiedział, że ECB skupował obligacje Irlandii i Portugalii, co może zastanawiać, gdyż te dwa kraje nie mają w ostatnim czasie tak dużych problemów fiskalnych jak Włochy czy Hiszpania.
Słowa prezesa EBC nie wystarczyły, by uspokoić rynki

Słowa prezesa EBC nie wystarczyły, by uspokoić rynki

2011-08-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Na czwartkowej konferencji Jean-Claude’a Trichet, prezes Europejskiego Banku Centralnego, nie wydał się na tyle przekonujący dla inwestorów, aby przynieść uspokojenie nastrojów na rynku finansowym. W odniesieniu do polityki stóp procentowych stwierdził, że bank uważnie monitoruje sytuację, a presja inflacyjna nie jest silna, co najprawdopodobniej wyklucza kolejną podwyżkę za miesiąc.
Złoty traci przez nastroje zagraniczne

Złoty traci przez nastroje zagraniczne

2011-08-05 Raport poranny FMCM
Więcej euro na rynku spycha EUR/USD w dół: Mimo dobrego początku, wczorajszy dzień przyniósł ostatecznie znaczne osłabienie wspólnej waluty. Wszystko za sprawą wypowiedzi przewodniczącego EBC, który zasygnalizował, że EBC ponownie zaczęło skupować obligacje państw europejskich w celu zasilenia gospodarki dodatkowymi pieniędzmi.
Złoto umacnia się po interwencji banków centralnych

Złoto umacnia się po interwencji banków centralnych

2011-08-04 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Mijający tydzień przyniósł kolejny nowy rekord ceny złota. Uncja trojańska kosztowała już 1682 dolary amerykańskie. Trend wzrostowy nie słabnie od 4 lipca i od tamtego dnia XAU/USD zdrożało o blisko 14 proc. W czwartek przed południem cena złota znajdowała się 10 dolarów poniżej osiągniętego wczoraj maksimum, a po godzinie 16:00 został wyznaczony nowy rekord.
Działania SNB wystarczyły na jeden dzień

Działania SNB wystarczyły na jeden dzień

2011-08-04 Komentarz walutowy X-Trade Brokers
W czwartek kurs EUR/CHF, po tym jak jeszcze w nocy testował poziom 1,1138, spadł w godzinach popołudniowych do 1,0859. Tym samym na zaledwie jeden dzień wystarczyła interwencja Narodowego Banku Szwajcarii (SNB), który wczoraj obniżył stopy procentowe i zapowiedział działania zmierzające do osłabienia nadmiernie przewartościowanego szwajcarskiego franka.