Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Sytuacja w Europie gorsza, niż w USA?
2011-09-01 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutOpublikowane chwilę przed godziną 10.00 słabe dane o indeksach PMI w przemyśle - gorsze dane napłynęły z Włoch, Francji i Niemiec, co przełożyło się na spadek finalnego odczytu dla całego Eurolandu do 49 pkt. w sierpniu z 49,7 pkt. w lipcu – stały się pretekstem do osłabienia się euro.
Przemysł w USA nadal się rozwija
2011-09-01 Raport popołudniowy FMCMPMI dla przemysłu słabiej, ISM lepiej: Dzisiejszego dnia wspólna waluta nie będzie mogła zaliczyć do udanych. Od początku europejskiego handlu kurs mocno spadał i po bezproblemowym sforsowaniu wsparcia ustalonego na 1,4350 zaliczył dołek na poziomie 1,4261, który jest także minimum z 19 sierpnia.
Indeksy PMI w centrum uwagi
2011-09-01 Komentarz poranny TMS BrokersW czasie sesji azjatyckiej obserwowaliśmy wzrosty głównych indeksów, osłabienie jena oraz spadek kosztu zabezpieczeń przed niewypłacalnością widoczny w notowaniach indeksu Markit iTraxx Asia. Wobec lepszych nastrojów zyskiwały również dolar australijski oraz nowozelandzki.
W oczekiwaniu na odczyt ISM
2011-09-01 Codzienny Puls Rynku IDMSASierpień charakteryzował się dużo nerwowością i niepewnością na globalnych rynkach finansowych, jednak końcówka miesiąca była zaskakująco dobra. Na rynkach akcji utrzymują się lepsze nastroje, których nie zdołały popsuć wczorajsze dane z amerykańskiej gospodarki.
Test kondycji amerykańskiego przemysłu
2011-09-01 Poranny Szkic Walutowy AFSSeria dobrych danych makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych coraz silniej staje naprzeciw obawom, że największa gospodarka świata bezwładnie popada w recesję. W środę zaskakująco dobrze wypadł odczyt indeksu Chicago PMI, mierzącego aktywność wytwórczą w rejonie Chicago, odnotował spadek zaledwie do 56,3 pkt. z 58,8 pkt. w lipcu.
Kiedy inwestorzy wrócą do fundamentów
2011-09-01 Raport poranny FMCMDane makro nadal traktowane po macoszemu: Czwartkową sesję europejską główna para walutowa zaczyna w okolicy wsparcia ustanowionego na poziomie 1,4350. Wczoraj po południu, mimo całkiem niezłych danych z USA i utrzymaniu się pozytywnego sentymentu dolar zyskiwał na wartości względem wspólnej waluty.
Dane przesądzą o kursie franka
2011-09-01 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersUmiarkowanie dobre dane z USA pozwoliły podtrzymać dobry sentyment na rynkach. Jednak mimo to obserwowaliśmy wyraźne umocnienie franka. Dziś ważne dane nie tylko z USA, ale także ze Szwajcarii.
Lepsze nastroje nie pomogły
2011-08-31 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersW środę, pomimo utrzymujących się dobrych nastrojów na rynkach finansowych, złoty osłabił się w relacji do dolara i szwajcarskiego franka i pozostał stabilny do euro. Handel przez większość dnia przebiegał w spokojnej atmosferze, a inwestorzy nie reagowali na napływające dziś dane z Europy i USA.
Dobre dane z amerykańskiego przemysłu
2011-08-31 Raport popołudniowy FMCMInwestorzy ignorowali dziś większość czynników: Prawie całą dzisiejszą europejską aktywność inwestorów na rynku eurodolara można określić jako symboliczną. Początkowo uczestnicy rynku pozytywnie odebrali dane z niemieckiej gospodarki, co pozwoliło na lekką aprecjację euro względem dolara.
Realizacja zysków umacnia franka
2011-08-31 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersPo silnym osłabieniu szwajcarskiego franka w relacji do euro i dolara, jakie miało miejsce w piątek i poniedziałek, a co przyniosło wybicie notowań EUR/CHF i USD/CHF górą z kilkudniowej konsolidacji, środa upływa pod znakiem realizacji zysków. Kurs EUR/CHF wrócił do 1,1630 z 1,1834. Natomiast kurs USD/CHF spadł do 0,8055 z 0,8196.
Członkowie Fed podzieleni
2011-08-31 Codzienny Puls Rynku IDMSAAgencja ratingowa S&P obniżyła wczoraj prognozy tempa wzrostu gospodarczego do 1,7% w 2011roku oraz do 1,5% w 2012 roku, jednocześnie zwracając uwagę na to, że nie spodziewa się kolejnej recesji w regionie.
FED rozważał odważniejsze kroki – czy podejmie je we wrześniu?
2011-08-31 Komentarz poranny TMS BrokersZ opublikowanego wczoraj protokołu FOMC wynika, że Rezerwa Federalna rozważała w sierpniu bezprecedensowy krok, polegający na związaniu polityki przyszłych stóp procentowych z określonym poziomem stopy bezrobocia.
Skoncentrowani na kolejnych danych makro…
2011-08-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutOpublikowany wczoraj protokół z posiedzenia FED pozostawił tak naprawdę w grze „wszystkie możliwości dalszych interpretacji”, chociaż widać było, że delikatnie wsparł optymistów, którzy wciąż liczą na to, że Rezerwa Federalna będzie starać się wspierać słabnącą gospodarkę.
Rynek dalej wierzy w Fed
2011-08-31 Poranny Szkic Walutowy AFSPublikowane wczoraj dane z USA i strefy euro wprawdzie nie były dobre, jednak nie zdołały zmącić względnego optymizmu, jaki utrzymywał się na rynkach. Indeks nastrojów w gospodarce Eurolandu spadł do 98,3 pkt. wobec 104 pkt. przed miesiącem i przy oczekiwaniach na poziomie 100,5 pkt.
Niska zmienność na eurodolarze, rynki czekają
2011-08-31 Raport poranny FMCMWiększość członów FOMC za QE3: Wczorajsze popołudnie nie przyniosło dużych zmian w wartości wspólnej walut względem dolara. Także dziś rano euro zachowuje się stabilnie. Może to świadczyć o tym, że rynki czekają na rozwój wydarzeń zarówno za oceanem jak i w Strefie Euro.
Wskaźniki świadczą o załamaniu nastrojów w Europie i USA
2011-08-30 Komentarz popołudniowy TMS BrokersZaraz po godzinie 11:00 nadeszły dane świadczące o gwałtownym załamaniu się indeksu nastrojów w gospodarce strefy euro. Komisja Europejska poinformowała, że spadł on do 98,3 pkt. wobec lipcowego poziomu 103 pkt., co jest najniższym odczytem od połowy 2010 r.
Wracają gospodarcze demony?
2011-08-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWprawdzie wszyscy zdają się zgadzać z twierdzeniem, że dane o polskim PKB za II kwartał są „solidne”, to widać, że nie zdołały one dzisiaj wesprzeć złotego. Inwestorzy dość słusznie zauważyli, że nieco spowolniła dynamika spożycia indywidualnego (3,5 proc. r/r), a także popytu krajowego (4,3 proc. r/r), co stwarza pewne ryzyka na przyszłość – hamująca konsumpcja.
Rynki tracą optymizm
2011-08-30 Raport popołudniowy FMCMInwestorzy czekają na nowe sygnały: Przez znaczną większość dzisiejszych notowań na rynku głównej pary walutowej inwestorzy wyprzedawali wspólną walutę. Kurs eurodolara spadł bowiem z poziomu 1,4530 do wartości 1,44. Dopiero to wsparcie obroniło się przed naporem niedźwiedzi i pozwoliło na lekkie odreagowanie po południu.
Dobry początek tygodnia
2011-08-30 Codzienny Puls Rynku IDMSAWidać wyraźną poprawę nastrojów wśród inwestorów. Przede wszystkim ma to swoje przełożenie na giełdy, gdzie zagraniczne indeksy akcji zwyżkują. Nastroje wsparła informacja o fuzji dwóch greckich banków- Alpha i EFG Eurbank.
Trwa polepszenie nastrojów na rynkach
2011-08-30 Komentarz poranny TMS BrokersPiątkowa konferencja szefa FEDu w połączeniu z dobrymi danymi jakie nadeszły wczoraj poprawiły nastroje na rynkach. W lipcu nastąpił wyraźny wzrost wydatków konsumenckich w USA, którego odczyt w ujęciu m/m to 0,8 proc.