Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Słabe perspektywy, EUR/USD na równi pochyłej
2011-10-20 Raport poranny FMCMBanki będą potrzebowały mniej niż sądzono: Wnioski płynące z opublikowanej wczoraj Beżowej Księgi nie nastroiły inwestorów zbyt dobrze. Pomimo, że w poprzednim miesiącu gospodarka USA rozwijała się, to był to co najwyżej umiarkowany wzrost. Dodatkowo potwierdzono, że perspektywy dla koniunktury nadal pozostają słabe, co nie zostało dobrze odebrane przez rynek.
Raz w górę, raz w dół
2011-10-20 Poranny Szkic Walutowy AFSNerwowość nie opuszcza rynków finansowych, gdyż inwestorzy wciąż nie mają pewności, jaki finał będzie miał niedzielny szczyt UE. W środę powodem do niepokojów stała się wypowiedź prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego, który stwierdził, że rozmowy na temat opanowania kryzysu długu w Europie stanęły w miejscu, gdyż strony nie mogą porozumieć się w kwestii powiększenia EFSF.
Trudno o konsensus?
2011-10-19 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutRanny optymizm, jaki było widać na rynkach po południu nieco przygasł. Gazeta Financial Times Deutschland powołując się na partyjne źródła w CDU/CSU podała, iż minister Wolfgang Schauble miał powiedzieć na spotkaniu z partyjnymi kolegami, iż fundusz EFSF mógłby wzrosnąć do 1 bln EUR, ale przy założeniu, ...
EFSF może nie być wystarczająco zwiększony
2011-10-19 Raport popołudniowy FMCMKwestia lewaru nadal otwarta: Mimo zdementowania prasowych spekulacji o porozumieniu między Niemcami a Francją ws. lewarowania EFSF w ciągu dzisiejszej sesji europejskiej silniejszą stroną rynku eurodolara był popyt. Byki od samego rana próbowały się oddalić od obszaru 1,3780 - 1,38.
Coś jest na rzeczy
2011-10-19 Codzienny Puls Rynku IDMSANegatywny trend do bardziej ryzykownych aktywów nieco wyhamował. Obserwowana na początku tygodnia wyprzedaż była wynikiem zbiegu kilku nienajlepszych informacji. Po pierwsze niemiecki minister finansów rozwiał wygórowane oczekiwania dotyczące konkretnych propozycji rozwiązania problemów w strefie euro w najbliższą niedzielę.
Rekordowa korelacja zmian kursu eurodolara i S&P 500
2011-10-19 Komentarz poranny TMS BrokersEurodolar rano wzrastał do 1,3840, jednak zwyżki zostały zahamowane poprzez doniesienia, że konsensus w sprawie planu mającego zażegnać kryzys zadłużeniowy ciągle jest odległy. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu dni obserwujemy zdecydowane nasilenie 30 - okresowej korelacji dziennych zmian procentowych kursu eurodolara i indeksu S&P 500 - współczynnik wzrósł aż do 0,86.
Rynek znów żyje plotkami
2011-10-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutSpekulacje brytyjskiego dziennika The Guardian, jakoby Niemcy i Francja porozumieli się w kwestii zlewarowania Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej (miałoby to nastąpić w kilku etapach – docelowo do kwoty 2 bln EUR, a więc tej, o której od dawna mówi część ekonomistów) doprowadziły wczoraj późnym wieczorem do silnej zwyżki notowań euro.
Szum informacyjny sprawcą huśtawki nastrojów
2011-10-19 Poranny Szkic Walutowy AFSWe wtorek brytyjski dziennik The Guardian doniósł, że Francja i Niemcy porozumiały się w kwestii zwiększenia możliwości gwarancyjnych Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej z obecnych 440 mld euro aż do dwóch bilonów euro, które mają posłużyć na wsparcie europejskich rządów i banków, jeśli te znalazłyby się w kłopotach w przypadku bankructwa Grecji bądź innego państwa.
Plotki znów podgrzewają nadzieję
2011-10-19 Raport poranny FMCMCzyżby jednak lewar: W kontekście wczorajszych popołudniowych i wieczornych wzrostów eurodolara ostatnie dwa dni spadków można potraktować jak głębszą korektę wcześniejszych dwutygodniowych umocnień wspólnej waluty. Bykom udało się bowiem obronić na wsparciu i dziś rano kurs pary EUR/USD znów znajduje się wysoko, w okolicy 1,3825.
Perspektyw złotego nie są jasne
2011-10-18 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersZłoty, który w ubiegłym powyborczym tygodniu mocno zyskiwał w relacji do głównych walut, w tym tygodniu równie mocno traci na wartości. Po wczorajszej silniej przecenie, która w dużej mierze miała miejsce już po zamknięciu aktywnego handlu na rodzimym rynku międzybankowym, polska waluta dziś kontynuował osłabienie.
Dolar już po 3,20 zł
2011-10-18 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWtorek był kolejnym dniem umocnienia się dolara na rynkach światowych – to efekt znów rosnącego ryzyka związanego ze strefą euro, konkretnie doszedł nowy element układanki jaką jest ryzyko obniżki ratingu dla Francji, o czym wspomniała agencja Moody’s – o ewentualnych skutkach takiego posunięcia pisałem szeroko rano (Paryż i Berlin to niejako fundamenty strefy euro, ...
Odczyt indeksu ZEW zwiastunem niemieckiej recesji
2011-10-18 Komentarz popołudniowy TMS BrokersKluczową publikacją makroekonomiczną dzisiejszej sesji był odczyt danych z USA dotyczący inflacji producenckiej. Podane po godzinie 14:30 dane okazały się być wyższe od oczekiwanych. Inflacja PPI w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 0,8 proc. m/m (konsensus przewidywał wzrost o 0,2 proc.). Wzrost także odnotowała inflacja bazowa do poziomu 0,2 proc. m/m.
Euro walczy na wsparciu
2011-10-18 Raport popołudniowy FMCMNastroje słabe, lecz jeszcze nie najsłabsze: Wtorkowa sesja europejska na eurodolarze była kontynuacją zapoczątkowanych wczoraj spadków. Kurs w szybki tempie zmierzał w okolice wsparci zlokalizowanego w obszarze 1,3650 – 1,37. Niedźwiedziom nadal sprzyjały wczorajsze spekulacje na temat możliwości obcięcia ratingu Francji.
Francja na celowniku, euro dalej mocno w dół
2011-10-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutOstatnio można było odnieść wrażenie, że rynek w mniejszym stopniu reaguje na działania agencji ratingowych – niższe oceny dla Włoch, czy Hiszpanii, a także seria niższych not dla europejskich banków, nie przekładały się na spadki europejskiej waluty.
Inwestorzy wciąż niepewni, co do przyszłości strefy euro
2011-10-18 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajszy dzień na rynkach giełdowych przyniósł silne spadki, szczególnie po niemieckich komentarzach łagodzących oczekiwania inwestorów, co do szybkiego przedstawienia planu rozwiązania kryzysu zadłużeniowego w strefie euro. Negatywne nastroje udzieliły się również inwestorom amerykańskim, gdzie wszystkie indeksy zakończyły dzień pod kreską.
Chłodzenie nastrojów i oczekiwań
2011-10-18 Poranny Szkic Walutowy AFSDo wczoraj rynki finansowe żyły nadzieją, że na szczycie przywódców państw UE, który zaplanowany jest na 23 października, zostaną przyjęte już konkretne ustalenia, do których preludium był weekendowy szczyt ministrów finansów i prezesów banków centralnych państw wchodzących w skład grupy G20.
Złoty mocno przeceniony
2011-10-18 Raport poranny FMCMNadzieje na rozwiązanie kryzysu wyparowały: Wczorajsze popołudniowe notowania wspólnej waluty przebiegały pod dyktando niedźwiedzi. Pojawiające się na rynku plotki o możliwym obniżeniu w niedalekiej przyszłości ocen wiarygodności kredytowej Niemiec i Francji podkopały wiarę uczestników rynku w stabilizację.
Zimny prysznic
2011-10-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWpierw artykuł w niemieckim Handelsblatt, iż Niemcy, oraz Francja mogą utracić obecny rating, w którym powołano się na ostatni, piątkowy komunikat agencji Fitch zwracający uwagę na zagrożenia obniżką ratingu dla siedmiu największych banków inwestycyjnych (w tym Deutsche Banku), a także opinie wpływowych ekonomistów, ...
Wyhamowanie tempa wzrostu eurodolara
2011-10-17 Komentarz popołudniowy TMS BrokersPodczas dzisiejszych notowań kurs EUR/USD zniżkował do poziomu 1,3760. Umocnienie dolara jeszcze przed odczytem danych makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych, mogło wskazywać na nagły spadek nastrojów i zaufania na rynku europejskim. Dzisiejsze wystąpienie rzecznika prasowego niemieckiej kanclerz Angeli Merkel, przełożyło się także negatywnie na poziom kursu EUR/USD.
Nastroje pozostają dobre, złoty zyskuje
2011-10-17 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersSpotkanie ministrów finansów państw G20, do jakiego w miniony weekend doszło w Paryżu, jakkolwiek nie przyniosło nowych konkretnych ustaleń, to zdołało podtrzymać rynkowe nadzieje na opracowanie planu wyjścia Strefy Euro z kryzysu długu, w jakim pogrąża się od ponad roku. Nieco skróciła się natomiast perspektywa inwestorów.