Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Niepewność w sprawie Grecji wpływa na rynek
2011-10-04 Komentarz poranny TMS BrokersNa sesji azjatyckiej obserwowaliśmy lekką korektę kursu EUR/USD, który wzrastał do 1,3230. Jednak od rana eurodolar powrócił do spadków i jeszcze przed 10:00 testował wsparcie powiązane z wczorajszymi dołkami. Wciąż aktualny w notowaniach eurodolara pozostaje scenariusz spadkowy, a kolejny poziom wsparcia usytuowany jest w pobliżu 1,3150.
W oczekiwaniu na wystąpienia Tricheta i Bernanke
2011-10-04 Codzienny Puls Rynku IDMSAPoczątek czwartego kwartału charakteryzował się nerwowością. Po tym, jak Grecja przyznała , że nie spełni swych celów w zakresie redukcji deficytu budżetowego powróciły obawy o jej niewypłacalność . Kontrolowane bankructwo Grecji wydaje się nieuniknioną kwestią.
Eurogrupa dolewa oliwy do ognia
2011-10-04 Poranny Szkic Walutowy AFSJeżeli ministrom finansów strefy euro zależało, żeby wprowadzić jeszcze większą nerwowość na rynki finansowe, to niewątpliwie po pierwszym dniu szczytu im się to udało. Wczoraj głównym przedmiotem rozmów Eurogrupy w Luksemburgu była rewizja udziału prywatnych inwestorów w drugim pakiecie ratunkowym dla Grecji w związku z pogorszeniem sytuacji gospodarczej w porównaniu z prognozami z przed kilku miesięcy.
NBP znów przypomina o sobie
2011-10-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutOstatnio aktywność Narodowego Banku Polskiego na rynku walut jest coraz bardziej widoczna. Pierwsza od długiego czasu interwencja miała miejsce 23 września – wtedy kurs EUR/PLN spadł dość wyraźnie, bo o ponad 10 groszy w dość krótkim czasie. Wtedy jak szacowano na rynku NBP mógł wydać na to 1-2 mld EUR.
NBP pomógł złotemu
2011-10-03 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersZłoty, który rozpoczął październikowe notowania od osłabienia, reagując na wzrost awersji do ryzyka wywołany obawami o przyszłość Grecji, w kolejnych godzinach próbuje odrabiać straty. Ruch ten koreluje z korekcyjnym odbiciem na parze EUR/USD, po tym jak rano wyznaczyła ona najniższy poziom od stycznia br.
Co przyniesie IV kwartał?
2011-10-03 Codzienny Puls Rynku IDMSAKoniec trzeciego kwartału miał negatywne zakończenie na rynkach finansowych. Zagraniczne indeksy akcji zniżkowały, powróciła niepewności a brak konkretów w sprawie Grecji grał na nerwach inwestorom. Dzisiaj w Luxemburgu odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Eurogrupy, na którym ministrowie finansów będą dyskutowali o postępach w prowadzaniu reform przez grecki rząd.
Grecka tragedia wciąż trwa
2011-10-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutW piątek wieczorem na rynku pojawiły się nieoficjalne informacje podane przez włoski serwis Linkiesta.it, jakoby eksperci Trójki (MFW, KE i ECB) rozważali nawet 75 proc. redukcję greckiego długu pozostającego w rękach prywatnych wierzycieli (podczas lipcowego szczytu państw strefy euro uzgodniono poziom 21 proc., ...
PMI powinien być neutralny dla złotego
2011-10-03 Komentarz poranny TMS BrokersDzisiejszy dzień na rynku krajowym nie obfituje w dane makroekonomiczne. Poznaliśmy jedynie publikacje indeksu PMI za wrzesień. Po wzroście tego indeksu miesiąc wcześniej obecnie rynek oczekiwał odczytu na poziomie 51,0 pkt. (mediana prognoz w ankiecie Parkietu).
Grecy znów rozczarowują
2011-10-03 Poranny Szkic Walutowy AFSWedług zatwierdzonego w niedzielę przez rząd grecki budżetu na 2012 rok, deficyt w 2011 roku sięgnie 8,5 proc. w relacji do PKB, a nie 7,6 proc., które było jednym z założeń przy udzielaniu Grecji drugiego pakietu ratunkowego dwa miesiące temu.
Spotkanie ministrów w trudnej atmosferze
2011-10-03 Raport poranny FMCMGrecja nie zrealizuje założeń: Rozpoczynające się dziś spotkanie ministrów finansów Strefy Euro odbywać się będzie w nienajlepszej atmosferze. Weekend nie przyniósł bowiem zbyt pozytywnych informacji. Głównym zamartwieniem szefów resortów finansów będzie zapewne przyjęty przez rząd Grecji plan budżetu na przyszły rok. Zakład on ograniczenie deficytu budżetowego z 8,5% do 6,8%.
Tydzień pod znakiem zaskakujących danych makro
2011-09-30 Komentarz tygodniowy TMS BrokersKurs EUR/USD na początku ostatniego tygodnia września zniżkował do poziomu najniższego od ponad pół roku i osiągnął poziom 76,4 proc. zniesienia Fibonacciego ruchu wzrostowego obserwowanego od styczniowych minimów (1,2860), który usytuowany jest w okolicach 1,3350.
Dolar znów maszeruje na północ
2011-09-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutNotowaniom euro nie pomogły dzisiaj nieoficjalne informacje, jakoby Słowacy byli bliżej zażegnania kryzysu politycznego i głosowanie nad rozszerzeniem uprawnień dla EFSF może być udane – tamtejsza premier, Iveta Radicova podała, iż może mieć ono miejsce w dniach 11-14 października.
Spadki eurodolara w obliczu obaw o spowolnienie
2011-09-30 Komentarz popołudniowy TMS BrokersPiątek upłynął pod znakiem zróżnicowanych danych makroekonomicznych napływających z całego świata. Nad ranem polskiego czasu poznaliśmy odczyt indeksu PMI dla sektora przemysłowego w Chinach.
Narodowy Bank Polski to nie SNB
2011-09-30 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersKończący się tydzień na większości najważniejszych rynków był albo neutralny (EURUSD, amerykański rynek akcji) albo pozytywny (niemiecki i polski rynek akcji). W tym kontekście złoty wygląda bardzo blado – polska waluta straciła do wszystkich głównych walut.
Inwestorzy boją się interwencji NBP
2011-09-30 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersPowrót obaw co do zdolności Strefy Euro do przezwyciężenia kryzysu zadłużenia oraz niepokojące dane makroekonomiczne, jakie dziś napłynęły z Chin, Niemiec, Strefy Euro i Szwajcarii, znajdują odbicie w silnym pogorszeniu nastrojów na rynkach finansowych.
Złoty słabnie
2011-09-30 Codzienny Puls Rynku IDMSAZłoty słabnie względem dolara amerykańskiego, euro oraz franka szwajcarskiego. Interwencja na złotym, którą obserwowaliśmy w ubiegły piątek została już w nieco ponad 50% zniewelowana i w najbliższym czasie spodziewamy się ustanowienia nowego szczytu na USDPLN oraz EURPLN. Rozwojowi takiej sytuacji sprzyjają spadki na głównej parze walutowej, czyli EURUSD.
Pesymizm powraca na rynki?
2011-09-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutWe wczorajszym raporcie popołudniowym pisałem, iż pozytywną decyzję niemieckiego Bundestagu ws. EFSF inwestorzy potraktowali jako dobry pretekst do sprzedaży EUR/USD. Dostrzeżono też konsekwentny opór Niemiec w kwestii pomysłu zlewarowania EFSF nawet do kwoty 2 bln EUR, o którym to na rynku spekuluje się od kilku dni.
Eurodolar bez wyraźnego trendu
2011-09-30 Komentarz poranny TMS BrokersKurs EUR/USD nadal porusza się bez wyraźnego trendu i ponownie wczoraj przed południem, po ogłoszeniu wyniku głosowania w Bundestagu nad reformą EFSF, wspólna waluta umacniała się w stosunku do dolara, po czym w drugiej połowie dnia traciła.
BGK czuwa na rynku złotego
2011-09-30 Poranny Szkic Walutowy AFSW czwartek na rynku złotego ponownie ujawnił się Bank Gospodarstwa Krajowego, sprzedając sporą ilość dolarów. Jest to już druga w przeciągu tygodnia interwencja banku na rynku walutowym , w odróżnieniu jednak od zeszłego piątku osamotniona, bez udziału Narodowego Banku Polskiego. Skala umocnienia złotego była nieduża – kurs USD/PLN spadł „tylko” o 3 grosze, z 3,2570 do 3,2250.
Dobry nastrój się wyczerpuje
2011-09-30 Raport poranny FMCMEurodolar przy poziomie wsparcia: Mimo dużo lepszych danych z amerykańskiej gospodarki bykom nie udało się wczoraj podjąć kolejnej próby przebicia się przez ustanowione w ostatnim czasie szczyty na eurodolarze. W miarę upływu czasu byki coraz bardziej oddawały pole niedźwiedziom, a przyspieszenie procesu nastąpiło po opublikowaniu informacji o obniżeniu przez agencję Fitch ratingu Nowej Zelandii.