Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty zyskał na fali lepszych nastrojów

Złoty zyskał na fali lepszych nastrojów

2012-09-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane dzisiaj przez Główny Urząd Statystyczny dane nt. dynamiki sprzedaży detalicznej w sierpniu (wzrost o 5,8 proc. r/r wobec 6,9 proc. r/r w lipcu), oraz stopy bezrobocia (zwiększyła się do 12,4 proc. z 12,3 proc. w lipcu) dodały nieco punktów tym, którzy liczą na cięcie stóp procentowych o 25 p.b. podczas posiedzenia RPP w dniu 3 października.
Słabe dane z polskiej gospodarki i lepsze z amerykańskiej

Słabe dane z polskiej gospodarki i lepsze z amerykańskiej

2012-09-25 Raport popołudniowy FMCM
Mimo negatywów eurodolar do góry: Pierwsza część dzisiejszych notowań eurodolara przebiegała pod znakiem obrony wsparcia na 1,29. Próby ataku podejmowane przez stronę podażową nie przynosiły jednak spodziewanych efektów. Sprzedający nie potrafili skorzystać z porannego nie najlepszego sentymentu globalnego, ...

Próba znalezienia kompromisu

Próba znalezienia kompromisu

2012-09-25 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Przed dzisiejszym spotkaniem Angeli Merkel i członka Europejskiego Banku Centralnego, Joerga Asmussena z szefem ECB, Mario Draghim, atmosfera robi się dość gęsta. Dzisiejszy „Bild” donosi, jakoby prawnicy Bundesbanku zaczęli sprawdzać legalność ogłoszonego we wrześniu przez ECB programu stabilizacji rynku długu (OMT), na co zareagował już sam ECB.
Utrzymują się obawy o globalny wzrost

Utrzymują się obawy o globalny wzrost

2012-09-25 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Podczas poniedziałkowej sesji brakowało pozytywnych informacji, które mogłyby podtrzymać optymizm, jaki gościł na rynkach w ostatnim czasie. Bez ech przeszła informacja, że europejscy decydenci rozważają zwiększenie mocy pożyczkowej Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego do kwoty 2 bln euro, ...
Złoty stabilny przed publikacją danych o sprzedaży

Złoty stabilny przed publikacją danych o sprzedaży

2012-09-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel przynosi stabilizację notowań złotego na rynku. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,147 PLN za euro, 3,214 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,426 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie spadły i wynoszą obecnie 4,9% w przypadku instrumentów 10-letnich.
Eurodolar testuje ważne opory

Eurodolar testuje ważne opory

2012-09-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Kryzys zadłużeniowy na Startym Kontynencie jest niczym hydra. W miejsce odciętej głowy, czyli rozwiązanego lub częściej zamiecionego pod dywan, czynnika ryzyka, błyskawicznie pojawia się nowa głowa: kolejne zagrożenie.
Czy Bank Węgier znów zaskoczy?

Czy Bank Węgier znów zaskoczy?

2012-09-25 Poranny Szkic Walutowy AFS
W ostatnim czasie zmiany nastrojów odnośnie przyszłych ruchów w polityce pieniężnej w Polsce i krajach regionu w największym stopniu wpływają na wahania złotego, forinta i korony. Dziś decyzja Banku Węgier. Ewentualne zaskoczenie i obniżka stóp może ponownie negatywnie odbić się na wycenie walut regionu. W przypadku naszej RPP, zdania odnośnie pierwszej obniżki są nadal mocno podzielone.
Istotne dane dla złotego

Istotne dane dla złotego

2012-09-25 Raport poranny FMCM
Euro wciąż walczy: Poniedziałkowa sesja amerykańska przyniosła poprawę nastrojów na rynku eurodolara. Kurs oddalił się od dziennych minimów i osiągną poziom 1,2935. Dalsze wzrosty nastąpiły na początku notowań azjatyckich. Wtedy też na wykresie pojawiało się maksimum na poziomie 1,2954.
Spadek IFO psuje nastroje

Spadek IFO psuje nastroje

2012-09-24 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar balansuje na 1,29: Początek poniedziałkowej sesji na eurodolarze przebiegał pod znakiem spadków. Nie najlepsze nastroje inwestorów z Azji udzieliły się handlującym na Starym Kontynencie. Poprzez to kurs głównej pary osuwał się systematycznie w kierunku minimów z zeszłego tygodnia.
Hiszpania pod lupą

Hiszpania pod lupą

2012-09-24 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W tym tygodniu Hiszpania będzie pozostawała w centrum uwagi inwestorów. Hiszpański rząd bowiem przedstawi projekt budżetu na 2013 rok oraz zaprezentuje pakiet nowych reform gospodarczych wraz z harmonogramem ich wprowadzania.
Korekta będzie kontynuowana

Korekta będzie kontynuowana

2012-09-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Fiaskiem zakończyła się próba sforsowania bariery 1,3050 i trwałego wyjścia ponad górną bandę kanału spadkowego, w którym poruszał się kurs EUR/USD. W rezultacie należy oczekiwać kontynuacji korekty, co jest zgodne z naszym scenariuszem zarysowanym w Raportach Porannych z ubiegłego tygodnia.
W centrum uwagi Hiszpania

W centrum uwagi Hiszpania

2012-09-24 Poranny Szkic Walutowy AFS
I pytanie, kiedy zwróci się o pomoc do EBC. Czy dobrowolnie, być może już w tym tygodniu, jak sugerują niektórzy, czy dopiero, kiedy zostanie do tego zmuszona przez rynek? Bardziej prawdopodobne jest to drugie rozwiązanie. Niepewność wokół peryferii strefy euro osłabia złotego. Po korekcyjnym spadku kursy ponownie zwyżkują.
To będzie hiszpański tydzień

To będzie hiszpański tydzień

2012-09-24 Komentarz walutowy DM BOŚ
W poniedziałkowy poranek na rynkach walutowych kontynuowany jest trend z poprzedniego tygodnia, sygnalizujący awersję do ryzyka – świadczy o tym umocnienie się dolara amerykańskiego, który bądź co bądź nadal pozostaje jedną z „bezpiecznych przystani” w czasie, gdy sytuacja w strefie euro znacząco odbiega od ideału.
Hiszpania i Grecja znów w centrum uwagi

Hiszpania i Grecja znów w centrum uwagi

2012-09-24 Raport poranny FMCM
Początek w nie najlepszych nastrojach: Otwarcie nowego tygodnia na rynkach finansowych przebiega pod znakiem przewagi strony podażowej. Większość indeksów azjatyckich notuje spadki, zaś przed rozpoczęciem handlu na Starym Kontynencie cena wspólnej waluty obniżyła się do poziomu 1,2940 dolara.
Możliwy powrót do średnioterminowych trendów

Możliwy powrót do średnioterminowych trendów

2012-09-21 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W czwartek inwestorzy poznali serię danych makroekonomicznych z Europy, Azji i USA. Dane były mieszane i w dalszym ciągu nie pozwoliły na wyciągnięcie jednoznacznych wniosków odnośnie perspektyw globalnej gospodarki.
Próba wygenerowania korekty wzrostowej na złotym

Próba wygenerowania korekty wzrostowej na złotym

2012-09-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie porannego, piątkowego handlu złoty nieznacznie zyskuje odrabiając część strat z tego tygodnia. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,142 PLN za euro, 3,189 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,422 PLN wobec franka szwajcarskiego.
W FOMC jastrzębi coraz mniej

W FOMC jastrzębi coraz mniej

2012-09-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD od początku tygodnia znajduje się w fazie korekty, w ramach której porusza się w krótkoterminowym kanale spadkowym. Zgodnie z tym, co pisaliśmy we wczorajszym Raporcie Porannym, impet spadków wyhamował, co uzasadniał fakt, ...
Czyżby Europa traciła jeden z motorów wzrostu?

Czyżby Europa traciła jeden z motorów wzrostu?

2012-09-21 Poranny Szkic Walutowy AFS
We wrześniu nastąpiło prawdziwe załamanie nastrojów menadżerów logistyki we Francji. Kraju, który dotychczas, wespół z Niemcami, ciągnął gospodarkę całej strefy euro. Czyżby dane o PMI sugerowały, że Europa traci jeden z motorów wzrostu?
Próba powrotu do wzrostów

Próba powrotu do wzrostów

2012-09-21 Raport poranny FMCM
Garść lepszych informacji: Po trzech dniach kiepskich nastrojów wczorajsze popołudnie przyniosło pierwszy sygnał próby zmiany sytuacji. Przyczynił się do tego lepszy od oczekiwań analityków odczyt indeksu FED z Filadelfii. Wynik ten pomógł eurodolarowi odsunąć się od intra-sesyjnego dołka na poziomie 1,2920.
Złoty ma szanse odrobić straty w najbliższych dniach

Złoty ma szanse odrobić straty w najbliższych dniach

2012-09-20 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Obserwowane w ostatnich dniach osłabienie naszej waluty jest oczywiście wynikiem splotu kilku niekorzystnych czynników, w których dominują obawy związane z globalnym wzrostem gospodarczym – bo słabł nie tylko złoty, ale i też pozostałe waluty rynków wschodzących.