Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Spokojna sesja na eurodolarze

Spokojna sesja na eurodolarze

2012-10-02 Raport popołudniowy FMCM
Popyt w przewadze: Wtorkowa sesja londyńska rozpoczęła się od spadku kursu eurodolara. Notowania odsunęły się od poziomu 1,2920 i ruszyły w kierunku wsparcia na 1,2880. Przyczyną słabszego w przypadku euro otwarcia była informacja jaką podała agencja Moody’s.
Hiszpania kontra Niemcy – kto wygra ten pojedynek?

Hiszpania kontra Niemcy – kto wygra ten pojedynek?

2012-10-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Potwierdzają się nasze wcześniejsze przypuszczenia, iż premier Mariano Rajoy zaczyna zdawać sobie sprawę z piętrzących się ryzyk gospodarczo-politycznych w najbliższych miesiącach i rozważa wykonanie ruchu wyprzedzającego w postaci złożenia wniosku o dodatkową pomoc finansową już w najbliższy weekend – agencja Reuters poinformowała o tym ...

Nastroje pozostają zmienne

Nastroje pozostają zmienne

2012-10-02 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Nastroje na rynkach pozostają zmienne w zależności od napływających danych z globalnej gospodarki. Podczas poniedziałkowej sesji pozytywnie zaskoczyły dane z USA. Po raz pierwszy od maja indeks obrazujący kondycję przemysłu w USA wzrósł we wrześniu powyżej 50pkt. czyli granicy oddzielającej wzrost od spowolnienia w sektorze i uplasował się na poziomie 51,5pkt.
Dolar australijski pod presją

Dolar australijski pod presją

2012-10-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Apetyt na ryzyko od poniedziałkowego poranka, kiedy nastroje popsuł odczyt PMI dla przemysłu Chin, wyraźnie wzrósł. Wczoraj zniżki kursu EUR/USD wyhamowały przy 200 – dziennej średniej ruchomej i linii trendu wzrostowego.
Złoty pozostaje stabilny czekając na jutrzejszą RPP

Złoty pozostaje stabilny czekając na jutrzejszą RPP

2012-10-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W trakcie porannego, wtorkowego handlu notowania złotego oscylują blisko poziomów wyznaczonych podczas godzin sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,11 PLN za euro, 3,19 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,39 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą obecnie 4,72% w przypadku obligacji 10-letnich.
W strefie euro pogłębienie recesji, w USA poprawa koniunktury

W strefie euro pogłębienie recesji, w USA poprawa koniunktury

2012-10-02 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wskaźniki PMI wskazują na pogłębienie recesji w Europie i trwanie dekoniunktury co najmniej do I kw. 2013 r. Nadzieja w gospodarce USA, gdzie po chwilowym zastoju, we wrześniu przemysł ponownie się rozwijał. Pytanie czy w najbliższej przyszłości to Stany Zjednoczone będą w większym stopniu wspierały wzrost w Europie czy Stary Kontynent osłabiał koniunkturę za oceanem.
Hiszpania gotowa poprosić o pomoc…

Hiszpania gotowa poprosić o pomoc…

2012-10-02 Raport poranny FMCM
Byki nadal w przewadze: Końcówka wczorajszej sesji londyńskiej charakteryzowała się sporą zmiennością. Strona popytowa podciągała kurs głównej pary na nowe maksima, wykorzystując ku temu m.in. lepsze dane odnośnie indeksu ISM dla przemysłu w USA, który powrócił powyżej poziomu 50 pkt.
Nastroje ważniejsze niż fatalne dane z Polski

Nastroje ważniejsze niż fatalne dane z Polski

2012-10-01 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty, po tym jak rozpoczął dzień od lekkiego osłabienia, w reakcji na nienajlepsze nastroje na rynkach globalnych i bardzo słaby odczyt indeksu PMI dla polskiej gospodarki, w kolejnych godzinach systematycznie zyskiwał na wartości. Pomogła poprawa nastrojów na rynkach europejskich.
Udany początek nowego kwartału i miesiąca

Udany początek nowego kwartału i miesiąca

2012-10-01 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W czasie hossy początek nowego miesiąca niezwykle często prowadzi do zwyżek indeksów na fali pozytywnych odczytów indeksów PMI oraz dzięki odnowieniu limitów inwestycyjnych przez fundusze. Choć w przypadku większości rynków mówienie o hossie niekoniecznie musi być zasadne, to dzisiejsze zwyżki z pewnością przypomnieć mogły czasy z końca 2009 roku, ...
W oczekiwaniu na słowa Wielkiego Bena

W oczekiwaniu na słowa Wielkiego Bena

2012-10-01 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane dzisiaj dane z USA były mieszane - chociaż kluczowy ISM dla przemysłu uległ poprawie rosnąc we wrześniu do 51,5 pkt. wobec 49,6 pkt. w sierpniu, ale liczony podobną metodą PMI dla przemysłu spadł do 51,1 pkt. z 51,5 pkt. Jednocześnie o 0,6 proc. m/m obniżyła się dynamika wydatków na inwestycje budowlane w sierpniu (oczekiwano wzrostu o 0,5 proc. m/m).
Słabszy start z lepszą końcówką

Słabszy start z lepszą końcówką

2012-10-01 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar na ważnym oporze: Otwarcie tygodnia na rynku głównej pary walutowej nie przebiegało zbyt pomyślnie dla wspólnej waluty. Już w pierwszych godzinach sesji azjatyckiej kurs osunął się do wartości 1,2803, czy wyrównał poziom z 11 września.
Dzisiaj wieczorem przemawia szef FED

Dzisiaj wieczorem przemawia szef FED

2012-10-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
„Pięć pytań na temat prowadzonej przez FED polityki monetarnej” – to temat dzisiejszego wieczornego (godz. 18:30) wykładu Bena Bernanke na forum ekonomicznym w Indianapolis. Konferencja jak najbardziej na rzeczy – niewykluczone, iż ustawi ona rynki pod publikowane w najbliższą środę zapiski z wrześniowego posiedzenia FOMC.
Polskie obligacje najdroższe od 6 lat

Polskie obligacje najdroższe od 6 lat

2012-10-01 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rentowności polskich 10-latek spadły do najniższego poziomu od marca 2006 r. Jest to dobra informacja dla rządu, ponieważ spadają koszty obsługi zadłużenia. Ale atrakcyjność obligacji w dłuższym okresie stwarza zagrożenie aprecjacji złotego.
Złoty nie zareagował znacząco na gorszy odczyt PMI dla Polski

Złoty nie zareagował znacząco na gorszy odczyt PMI dla Polski

2012-10-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia przynosi lekki spadek notowań złotego na rynku. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,114 PLN za euro, 3,204 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,403 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu pozostają poniżej psychologicznej granicy 5,00% i wynoszą obecnie 4,786% w przypadku instrumentów 10-letnich.
Hiszpania i banki centralne w centrum uwagi

Hiszpania i banki centralne w centrum uwagi

2012-10-01 Raport poranny FMCM
Kiepskie otwarcie nowego tygodnia: Końcówka piątkowej sesji na eurodolarze przebiegała pod znakiem umocnienia amerykańskiej waluty. Słabe odczyty indeksów Chicago PMI oraz Uniwersytetu Michigan pogorszyły nastroje na rynku i podniosły poziom awersji do ryzyka.
Audyt banków nie zaskoczył

Audyt banków nie zaskoczył

2012-10-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar dalej pogłębia korektę. Obecnie kurs znajduje się znacznie poniżej 23,6 proc. zniesienia Fibonacciego ruchu wzrostowego zapoczątkowanego w lipcu i sierpniu bieżącego roku. Obecnie ważnym wsparciem jest 200-dzienna średnia krocząca (1,2820). Dzisiejsza świeca formuje się w kształt młota i jeśli przez cały dzień utrzymałyby się takie tendencje to byłaby to zapowiedź spadków kursu EUR/USD.
Złoty może zyskać w październiku

Złoty może zyskać w październiku

2012-10-01 Komentarz walutowy DM BOŚ
Nadchodzące tygodnie mogą okazać się dobre dla złotego, dzięki spadkowi globalnego ryzyka. Inwestorzy będą uważnie przyglądać się sytuacji w Chinach i liczyć na postępy w kwestii rozwiązania problemów Hiszpanii i Grecji. Kluczowa może okazać się też dyskusja nt. zwiększenia skali programu QE3 w wydaniu FED.
Hiszpański tydzień

Hiszpański tydzień

2012-09-28 Raport popołudniowy FMCM
Słabe nastroje na początek:W nowy tydzień inwestorzy z rynku eurodolara wchodzili w nie najlepszych nastrojach. Wysoki stopień niepewności, co do przyszłości Grecji i Hiszpanii powodował spadek apetytu na ryzyko. Poprzez to podczas poniedziałkowego poranka kurs pary EUR/USD osunął się w kierunku minimów z 13 września.
Kłopoty Hiszpanii znów na pierwszym planie

Kłopoty Hiszpanii znów na pierwszym planie

2012-09-28 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kurs rozpoczął tydzień na 1,2970, w czwartek osiągnął minimum na 1,2830. W ciągu tygodnia kurs zdołał przełamać barierę 23,6 proc. zniesienia Fibonacciego fali wzrostowej z przełomu lipca i sierpnia, natomiast pod koniec tygodnia odbił się w górę, co może sygnalizować zakończenie korekty.
Hiszpania pozostanie w centrum uwagi

Hiszpania pozostanie w centrum uwagi

2012-09-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wprawdzie wczoraj Komisja Europejska pochwaliła hiszpański rząd za projekt przyszłorocznego budżetu, to jednak opinie, iż jest on mało wiarygodny nadal pozostają zauważalne. Dzisiaj poznamy wyniki drugiego audytu tamtejszego sektora bankowego, ale raczej nie rozwiążą one potencjalnych problemów.