Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Poprawa nastrojów w Europie i USA?
2013-06-03 Raport popołudniowy FMCMW górę i w dół: Podczas dzisiejszej sesji główna para walutowa cechowała się podwyższona zmiennością. Przez pierwszą połowę dnia stroną dominującą był popyt, a za taki stan rzeczy odpowiadały dziś dobre odczyty indeksów PMI dla przemysłu z głównych gospodarek Strefy Euro oraz eurolandu jako całości.
Ważny tydzień dla dolara
2013-06-03 Codzienny Puls Rynku IDMSARozpoczynający się tydzień przyniesie inwestorom sporo emocji. Wszystko za sprawą danych makro publikowanych w tym tygodniu. Już dziś od godz. 8 opublikowane zostały wskaźniki PMI dla przemysłu ze strefy euro jak i poszczególnych krajów. Wszystkie odczyty pozytywnie zaskoczyły.
Wzrost ISM powinien umocnić dolara
2013-06-03 Komentarz poranny TMS BrokersOd rana amerykański dolar nieznacznie traci wobec wszystkich oprócz franka szwajcarskiego walut z grona G-10. Kurs EUR/USD wzrasta do 1,3020. Lekko umacnia się polska waluta. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,2740, a USD/PLN na 3,2820.
Dzień pod znakiem odczytów PMI. Złoty drożeje
2013-06-03 Raport poranny FMCMEurodolar w górę: Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od lekkiego umocnienia głównej pary walutowej. Obecnie wartość eurodolara wynosi 1,3027. Naszym zdaniem z technicznego punktu widzenia większe szanse powodzenia mają byki, które przy sprzyjających warunkach mogą doprowadzić do wzrostu kursu nawet w okolice 1,32.
Handel pod dyktando danych makro
2013-06-03 Komentarz walutowy Alior BankKoniec minionego tygodnia to z jednej strony podtrzymanie podwyższonej awersji do ryzykownych aktywów, a z drugiej podsycanie oczekiwań na prędkie ograniczanie programu skupu obligacji przez Rezerwę Federalną. W obu przypadkach zainteresowanie skupia się na amerykańskim dolarze i tak też było w piątek.
Ważny tydzień na rynku złotego – w kalendarzu PMI, RPP
2013-06-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi próbę wygenerowania korekty ostatnich wyraźnych spadków. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1780 PLN za euro, 3,2793 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4338 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,602% w przypadku obligacji 10-letnich.
Sądny tydzień walut państw wschodzących
2013-05-31 Komentarz tygodniowy TMS BrokersPozytywny sentyment międzynarodowych inwestorów w stosunku do rynków naszego regionu gwałtownie wyparował. Dobitnie potwierdza to obliczany przez nas indeks apetytu na ryzyko dla państw zaliczanych do grupy EMEA, który bardzo dynamicznie spadł do poziomu najniższego od czerwca ubiegłego roku.
Wyprzedaż polskich obligacji trwa. Złoty nadal słaby
2013-05-31 Raport popołudniowy FMCMBatalia o poziom 1,30: Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej przebiega w atmosferze walki o ważny technicznie i psychologicznie poziom 1,30. Początkowo stroną dominującą była podaż, teraz do głosu doszedł popyt. Obecnie wartość tej pary wynosi 1,3005.
Przełamanie istotnych oporów, silna wyprzedaż złotego
2013-05-31 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersBieżący tydzień był wyjątkowo nieudany dla polskiej waluty. Złoty wyraźnie tracił w relacji do wszystkich głównych walut światowych. Równie kiepsko prezentuje się sytuacja na rynku obligacji polskich, których rentowność wyraźnie wzrosła od rekordów ustanowionych w kwietniu.
Czy jest szansa na umocnienie złotego?
2013-05-31 Raport poranny FMCMEurodolar powyżej 1,30: Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od korekty kursu głównej pary walutowej. Obecnie jest ona wyceniana na 1,3021. Wczoraj zgodnie z naszą wcześniejszą prognozą mówiąca, że zapewne do czwartku pozostaniemy poniżej poziomu 1,30, ...
Złoty słabnie, ale przejściowo
2013-05-31 Komentarz walutowy Alior BankPrzerwa świąteczna na lokalnym rynku dzień po gwałtownej przecenie krajowej waluty niemal zawsze przynosi kontynuację deprecjacji. Złoty w czwartek osłabił się do euro do 4,2875, co oznacza najsłabszy poziom od prawie roku.
Złoty najsłabszy od roku
2013-05-31 Komentarz poranny TMS BrokersPozytywny sentyment w stosunku do aktywów z państw emerging markets wyraźnie wyparowuje, nawet w przypadku rynków długu, które szczególnie przyciągały kapitał. Także waluty naszego regionu trąca na wartości i wydaje się, że tendencja ta może okazać się stosunkowo trwała.
Złoty najsłabszy do euro od 10 miesięcy
2013-05-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, mało płynny handel na rynku złotego przynosi kontynuację dynamicznego osłabienia polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2765 PLN za euro, 3,2800 PLN wobec amerykańskiego dolara oraz 3,4355 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wzrosły do poziomu 3,525% (10YT) – jest to najwyższy poziom od 15 kwietnia br.
Dolar zaczął słabnąć
2013-05-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPo dzisiejszym osłabieniu dolar, układ na koszykowym wykresie BOSSA USD jest coraz bardziej negatywny, co potwierdzałoby zarysowany w rannym komentarzu scenariusz wyraźniejszej korekty majowego umocnienia tej waluty, która mogłaby mieć miejsce w pierwszej połowie czerwca.
Obligacje osłabiają złotego. Lepszy odczyt nie pomógł
2013-05-29 Raport popołudniowy FMCMEurodolar blisko 1,2950: Podczas dzisiejszego dnia główna para walutowa kierowała się na północ. W głównej mierze taki scenariusz był zdeterminowany przez wczorajsze mocne spadki i chęć odreagowania takiego stanu rzeczy oraz dodatkowo bieżącą sytuacją techniczną na wykresie.
Nerwowa końcówka miesiąca na złotym
2013-05-29 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersTuż przed polskim długim weekendem doszło do istotnych zmian na rynku złotego. Zwłaszcza na parze EURPLN, która zwyżkowała do poziomów ostatnio obserwowanych w lipcu 2012 roku. Złoty tracił także znacząco względem funta oraz franka. Z kolei w relacji do dolara, po pierwszej fali osłabienia, zobaczyliśmy zdecydowanych ruch powrotny.
Złoty osłabia się po danych PKB
2013-05-29 Codzienny Puls Rynku IDMSAŚroda pozostanie ważnym dniem dla złotego. O godzinie 10 opublikowane zostały informacje o wielkości PKB w Polsce za I kw. tego roku. Odczyt na poziomie 0,5% r/r był niewiele większy od prognozy (0,4%), lecz pokazał dalsze kurczenie się naszej gospodarki (poprzedni wynik 0,7%). Złoty osłabił się wobec głównych walut.
Dolar pomału „łapie szczyt”
2013-05-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutOstatnie godziny przyniosły sugerowaną wczoraj po południu korektę umocnienia się dolara po publikacji lepszych danych z USA, które wywołały ponownie dyskusję na temat możliwości wcześniejszej redukcji skali programu QE3 przez FED.
Raport o PKB przybliży obniżkę stóp w czerwcu
2013-05-29 Poranny Szkic Walutowy AFSWzrost awersji do ryzyka wywołany pod koniec ubiegłego tygodnia publikacją sprawozdania z majowego posiedzenia Fed, wystąpieniem prezesa Rezerwy Federalnej B. Bernanke przed połączonymi izbami Kongresu, a także niekorzystnym odczytem chińskiego indeksu PMI, był bardzo krótkotrwały. Od początku tygodnia popyt na ryzykowne aktywna powrócił ze zdwojoną siłą.
Czynniki globalne ponad lokalne
2013-05-29 Komentarz walutowy Alior BankWe wtorek bardzo krótko można było się nacieszyć najsilniejszymi od tygodnia poziomami złotego. Wstępnie nic nie zapowiadało istotnego umocnienia, które w kulminacyjnym momencie sięgało 2,5 groszy do 4,17 za euro. Polska waluta była ciągnięta przez węgierskiego forinta, gdzie inwestorzy jeszcze przed oficjalną decyzją banku centralnego dyskontowali obniżkę stóp procentowych.