Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czy odczyt z Polski ma szanse wesprze złotego?

Czy odczyt z Polski ma szanse wesprze złotego?

2013-05-29 Raport poranny FMCM
Eurodolar niżej : Wczorajsza sesja zakończyła się mocnym spadkiem wartości głównej pary walutowej, dodatkowo dziś w nocy przez moment przebity został poziom 1,2850. Na chwilę obecną mamy niewielkie odreagowanie, a kurs tej pary wynosi 1,2862.
Dolar wznawia aprecjację, koniec ery Carneya

Dolar wznawia aprecjację, koniec ery Carneya

2013-05-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Motywem przewodnim sesji azjatyckiej była aprecjacja dolara, wywołana całą serią wskaźników makroekonomicznych, które przybrały wysokie wartości. Uważamy, że relatywnie dobra koniunktura napędzająca spekulacje o ograniczeniu tempa łagodzenia przez Fed będzie motorem umocnienia amerykańskiej waluty w kolejnych tygodniach i miesiącach.

Umocnienie dolara szkodzi złotemu, PKB w kalendarzu

Umocnienie dolara szkodzi złotemu, PKB w kalendarzu

2013-05-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lekkie umocnienie polskiej waluty po wczorajszej przecenie podczas sesji amerykańskiej. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2032 PLN za euro, 3,2718 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3485 PLN względem franka szwajcarskiego.
Lepsze dane z USA wsparły dolara

Lepsze dane z USA wsparły dolara

2013-05-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W rannym komentarzu zwracaliśmy uwagę, że popołudniowe dane z USA mogą okazać się wsparciem dla amerykańskiej waluty. I rzeczywiście – na uwagę zasługuje mocny, bo 10,9 proc. r/r wzrost wskaźnika CaseShiller obrazującego ceny nieruchomości w 20 metropoliach (opublikowany o godz. 15:00) – ale przede wszystkim kluczem stał się dzisiaj ...
W oczekiwaniu na finalny odczyt PKB

W oczekiwaniu na finalny odczyt PKB

2013-05-28 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
We wtorek handel na rynkach finansowych toczy się już normalnie. Inwestorzy z USA oraz Wielkiej Brytanii powrócili na rynek, po tym jak wczoraj duża część instytucji w tych krajach była zamknięta z okazji Dnia Pamięci oraz wiosennego święta bankowego.
Lepsze dane z USA umacniają dolara

Lepsze dane z USA umacniają dolara

2013-05-28 Raport popołudniowy FMCM
Umiarkowana zmienność na eurodolarze: Dzisiejsza sesja przebiegała w atmosferze większej zmienności niż wczoraj. Główna para walutowa przez niemal całą dzisiejszą sesje kierowała się na północ, lecz wzrosty zatrzymały się na maksimach z dnia wczorajszego i lekko odbiły.
Złoty czeka na jutrzejsze dane

Złoty czeka na jutrzejsze dane

2013-05-28 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Poniedziałek upłynął na rynkach spokojnie. Widać było niską zmienność. Taka sytuacja była wynikiem dnia świątecznego w USA i Wielkiej Brytanii. Brak było również istotnych danych makro, które mogłyby wpłynąć na zmienność.
Duża zmienność na rynku jena

Duża zmienność na rynku jena

2013-05-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Poprawa nastrojów na japońskiej giełdzie stała się pretekstem do wyraźnego odreagowania wcześniejszego umocnienia jena. Co ciekawe nie przeszkodziły w tym słowa doradcy premiera Japonii (Koichi Hamada), który stwierdził, że wycena jena jest blisko poziomu „optymalnego”, który zapewnia konkurencyjność gospodarki na poziomie sprzed kryzysu z 2008 r.
Nikkei 225 odbija, jen traci na wartości

Nikkei 225 odbija, jen traci na wartości

2013-05-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Najgodniejsze odnotowania są dziś pary jenowe, USD/JPY rośnie powyżej 102,3, a deprecjacji japońskiej waluty towarzyszyło silne odbicie na tokijskiej giełdzie. Eurodolar pozostaje w uporczywej konsolidacji, ale tak długo jak kurs nie powróci powyżej dwustusesyjnej średniej ruchomej 1,3020 aktualny jest scenariusz spadkowy.
Powrót amerykanów rozbudzi rynki?

Powrót amerykanów rozbudzi rynki?

2013-05-28 Raport poranny FMCM
Eurodolar niżej: Dzisiejszy poranek rozpoczyna się od niższych wycen wartości pary EUR/USD. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,2909. Sesja zapowiada się nieco ciekawiej niż wczorajsza, a to przede wszystkim za sprawą powrotu Amerykanów i Brytyjczyków na rynek.
Ponowny start

Ponowny start

2013-05-28 Komentarz walutowy Alior Bank
Normą jest, że gdy na rynkach finansowych brakuje inwestorów z Londynu i Nowego Jorku (wczoraj było święto w Wielkiej Brytanii i USA), płynność, a co za tym idzie także i zmienność zanika. Można zatem przyjąć, ze w zasadzie dopiero dziś zaczyna się faktyczny tydzień na rynkach.
Marazm na rynku walutowym

Marazm na rynku walutowym

2013-05-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
Jak można się było domyślać, nieobecność inwestorów z Wielkiej Brytanii i USA spowodowała, że zmiany na rynku były bardzo ograniczone. Złoty nieznacznie zyskał na wartości. Mocne wzrosty zanotowała natomiast warszawska giełda. Dziś ponownie czeka nas spokojna sesja. Kurs EUR/PLN utrzyma się poniżej 4,2100, a USD/PLN w okolicach 3,2500.
Niska aktywność na rynku złotego

Niska aktywność na rynku złotego

2013-05-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację stabilizacji kwotowań głównych par związanych z polską walutą. Złoty wyceniany jest przez rynki następująco: 4,1938 PLN za euro, 3,2477 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3616 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu ustabilizowały się w rejonie 3,4% w przypadku obligacji 10-letnich.
Kolejny pokaz siły GPW

Kolejny pokaz siły GPW

2013-05-27 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Jeszcze niedawno narzekań na słabość GPW nie było końca. Warszawski parkiet uważany był za zapomniany przez globalny kapitał i skazany na niełaskę przez nierozwiązaną kwestię OFE. Pieczątkę nad „i” miała postawić korekta rynków bazowych, ale tak się nie stało.
Spokojny poniedziałek

Spokojny poniedziałek

2013-05-27 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W poniedziałek złoty jest bardzo stabilny w relacji do głównych światowych walut. Notowania cały czas oscylują przy cenach z piątkowego zamknięcia. Taki stan rzeczy jest podyktowany tym, że większość światowych instytucji dziś nie pracuje. Zarówno w Stanach Zjednoczonych, ...
W poszukiwaniu impulsów. Złoty lekko drożeje

W poszukiwaniu impulsów. Złoty lekko drożeje

2013-05-27 Raport popołudniowy FMCM
Kryzysu w Strefie Euro nie ma? Dzisiejsza sesja z racji braku Amerykanów i Brytyjczyków minęła bardzo spokojnie. Widoczne były tylko niewielkie odchylenia. Jedynym wartym wspomnienia wydarzeniem było publiczne wystąpienie Jörga Asmussena, członka zarządu Europejskiego Banku Centralnego ...
W tym tygodniu czeka nas dolarowy rollercoaster

W tym tygodniu czeka nas dolarowy rollercoaster

2013-05-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Im bliżej będzie ważnych publikacji z USA, które są zaplanowane na pierwsze dni czerwca (indeksy ISM, dane Departamentu Pracy) tym więcej będzie wątpliwości wśród inwestorów, kiedy FED rzeczywiście zredukuje skalę programu QE3 – bo to, że stanie się to 19-19 czerwca jest mało prawdopodobne.
Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2013-05-27 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Eurodolar rozpoczął tydzień od lekkich wzrostów. Poprzedni przebiegał jednak pod dyktando europejskiej waluty. Ostatnie umocnienie euro względem dolara może być korektą większego trendu spadkowego.
Dolar tanieje na przygaszonym rynku

Dolar tanieje na przygaszonym rynku

2013-05-27 Raport poranny FMCM
Dziś „tylko” Jörg Asmussen: Podczas dzisiejszej sesji z racji dni wolnych w USA i Wielkiej Brytanii nie mamy żadnych istotnych figur makroekonomicznych. Obędzie się jedynie publiczne wystąpienie członka zarządu ECB - Jörga Asmussena. Z tego względu spodziewamy się dziś umiarkowanej zmienności na rynku walutowym.
Przedłużony weekend

Przedłużony weekend

2013-05-27 Komentarz walutowy Alior Bank
Dane makroekonomiczne ze strefy euro i USA, które zostały opublikowane przed weekendem, tchnęły nieco optymizmu w ocenę sytuacji gospodarczej po obu stronach Atlantyku. Indeks niemieckiego instytutu Ifo wskazał, że nastroje przedsiębiorców największej gospodarki Starego Kontynentu uległy silniejszej od oczekiwań poprawie.