Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Interwencja ograniczyła zmienność, dług testuje 4,00%
2013-06-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚŚrodowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty w obszarze poniedziałkowego otwarcia. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2730 PLN za euro, 3,2087 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4739 PLN względem franka szwajcarskiego.
Złoty stabilny wobec przeceny na rynku obligacji
2013-06-11 Raport popołudniowy FMCMBez przełomu: Podczas dzisiejszej sesji nie mieliśmy znaczących odczytów makro. Poznaliśmy jedynie odczyty produkcji przemysłowej z Wielkiej Brytanii, które wypadły lekko powyżej prognoz.
Na gruncie analizy technicznej, podczas dzisiejszej sesji bykom nie udało się przebić psychologicznej bariery 1,33 na parze EUR/USD, ...
Na gruncie analizy technicznej, podczas dzisiejszej sesji bykom nie udało się przebić psychologicznej bariery 1,33 na parze EUR/USD, ...
Wzrost rentowności polskiego długu
2013-06-11 Codzienny Puls Rynku IDMSAPoniedziałek upłynął dość spokojnie. Mimo braku istotnych danych makro euro umocniło się wobec dolara. Amerykańskiej walucie nie pomogła wczoraj perspektywa podniesienia ratingu dla Stanów Zjednoczonych przez agencje Standard & Poor’s z negatywnej na stabilną. Dolarowi nie pomogło również wystąpienie szefa FEDu z St. Louis.
Jen mocny, dolar słaby
2013-06-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutWczorajsze podniesienie perspektywy ratingu USA przez agencję Standard&Poor’s nie wpłynęło istotnie na wycenę amerykańskiego dolara. Wzrost wartości tej waluty jest bowiem obecnie hamowany przez oczekiwania utrzymania przez amerykańską Rezerwę Federalną dotychczasowej skali programu luzowania ilościowego. To zaś wywiera presję na obniżanie wartości dolara.
Ratingi mają drugorzędne znaczenie
2013-06-11 Komentarz walutowy Alior BankW poniedziałek agencja ratingowa S&P poinformowała o podwyższeniu perspektywy oceny wiarygodności kredytowej USA do stabilnej z negatywnej, uzasadniając decyzję spadkiem prawdopodobieństwa obniżki ratingu poniżej 33%.
BoJ nie zmienia swojej polityki
2013-06-11 Komentarz poranny TMS BrokersPo chwilowym umocnieniu w reakcji na informację o podniesieniu perspektywy ratingu USA przez agencję S&P, dolar amerykański ponownie stracił na wartości. Przed rozpoczęciem sesji europejskiej kurs EUR/USD znajduje się na 1,3265. Od początku tygodnia osłabia się polska waluta.
S&P pozytywnie o USA
2013-06-11 Poranny Szkic Walutowy AFSZłoty stracił połowę zysków powstałych po interwencji NBP, ale szanse na trwały powrót kursu EUR/PLN powyżej 4,30 oceniam jako niskie. Rynek bez reakcji na podniesienie perspektywy ratingu USA przez S&P. Euro nadal w ofensywie wobec dolara i taka tendencja powinna się utrzymywać.
Czy polski dług nadal będzie szkodził złotemu?
2013-06-11 Raport poranny FMCMEurodolar blisko poziomu 1,33: Główna para walutowa od wczorajszego popołudnia zyskała nieco na wartości i obecnie jej wartość wynosi 1,3270. Z technicznego punktu widzenia nastąpiło wybicie z formacji flagi, więc można się spodziewać, że w niedługim czasie będziemy świadkami testowania poziomu 1,33.
Dług wyraźnie traci, złoty pod presją
2013-06-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lekkie osłabienie polskiej waluty kontynuując poniedziałkową zniżkę. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2710 PLN za euro, 3,2170 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4514 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wyraźnie wzrosły i wynoszą aktualnie 3,940% w przypadku obligacji 10-letnich.
Efekty piątkowej interwencji NBP
2013-06-10 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersPoczątek tygodnia przynosi osłabienie złotego w relacji do wszystkich głównych walut. Jest to poniekąd odreagowanie po piątkowej zaskakującej interwencji Narodowego Banku Polskiego na rynku złotego.
Dolar zyskuje w ślad za wzrostem rentowności obligacji
2013-06-10 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPotencjalne dyskusje na temat możliwości ograniczenia skali programu QE3 przez FED, które będą mieć miejsce w najbliższych miesiącach, to główny motor wzrostu rentowności amerykańskich obligacji (było to widoczne zwłaszcza w piątek, ale dzisiaj ustanowiliśmy nowe maksima w tym roku) i tym samym mocny argument za umocnieniem się dolara.
Lepszy rating dla USA umacnia dolara
2013-06-10 Raport popołudniowy FMCMGorsze dane z Europy: Informacją dzisiejszego dnia było podwyższenie perspektywy długoterminowej dla USA z negatywnej do stabilnej przez Standard & Poor's Ratings Services, przy czym sam rating nadal wynosi AA+.
Piątkowe dane katalizatorem wzrostów na giełdach
2013-06-10 Codzienny Puls Rynku IDMSAPiątkowe dane przyniosły sporo zmian na rynkach. Przypomnijmy, iż w piątek publikowane były informacje o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (Non-farm pay-rolls). Odczyt na poziomie 175 tys. był nieco lepszy niż prognoza na poziomie 170 tys. Informacje nt. rynku pracy w USA wpłynęły inaczej na giełdy i na dolara.
Więcej punktów dla dolara
2013-06-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutSłowa europejskich oficjeli, że ożywienie euro-gospodarki będzie co najwyżej umiarkowane, a także obniżenie prognoz wzrostu dla Niemiec przez Bundesbank w ostatni piątek, to sygnały przemawiające za utrzymaniem „gołębiego” nastawienia przez Europejski Bank Centralny w najbliższych miesiącach.
„NBP leje po łapach spekulantów„ - Złoty tanieje
2013-06-10 Raport poranny FMCMEurodolar lekko w dół: Poniedziałkowy poranek rozpoczyna się od lekkiego osłabienia głównej pary walutowej, obecnie jej wartość wynosi 1,3187. Z technicznego punktu widzenia, kurs eurodolara nadal znajduje się w krótkoterminowym trendzie wzrostowym, dopiero przełamanie okolic poziomu 1,3175, może przynieść głębszą korektę.
NBP hamuje deprecjacje złotego
2013-06-10 Komentarz poranny TMS BrokersOd piątkowego zamknięcia dolar amerykański umacnia się wobec wszystkich walut z grona G-10. Przed rozpoczęciem sesji na Starym Kontynencie kurs EUR/USD znajduje się na 1,32. Po piątkowej interwencji Narodowego Banku Polskiego Kurs EUR/PLN osiągnął minimum na 4,20.
NBP interweniuje i umacnia złotego
2013-06-10 Poranny Szkic Walutowy AFSInterwencja NBP na rynku spowodowała największe, jednodniowe umocnienie złotego od 9 miesięcy. Ostatnie tego typu działania ze strony banku centralnego okazywały się skuteczne. NBP dobrze wybierał momenty na sprzedaż lub kupno walut.
Naprawianie własnych błędów
2013-06-10 Komentarz walutowy Alior BankW piątek po południu Narodowy Bank Polski interweniował na rynku walutowym, przyczyniając się do silnego umocnienia złotego. W ciągu niecałych dwóch godzin kurs EUR/PLN obniżył się o ponad 8 gr (ok. 2%) do 4,2250.
Interwencja wsparła złotego, jednak presja utrzymuje się
2013-06-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskie waluty w okolicach maksimów wypracowanych w trakcie piątkowej sesji. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2360 PLN za euro, 3,2111 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4279 PLN względem franka szwajcarskiego.
Sprawdź jak zmieniał się rynek walutowy w tym tygodniu
2013-06-07 Raport tygodniowy FMCMEurodolar powyżej 1,32: W poniedziałek 3 czerwca kurs głównej pary walutowej cechował się podwyższona zmiennością. Przez pierwszą połowę dnia stroną dominującą był popyt, a za taki stan rzeczy odpowiadały dobre odczyty indeksów PMI dla przemysłu z głównych gospodarek Strefy Euro oraz Eurolandu jako całości.