Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Jest nadzieja na odrodzenia konsumpcji w Polsce

Jest nadzieja na odrodzenia konsumpcji w Polsce

2013-05-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Z uwagi na święto w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii dzisiejsza sesja najpewniej nie przyniesie żadnych gwałtownych zmian na rynku walutowym. Na przestrzeni tygodnia kluczowe będą odczyty PKB.
Niska zmienność gwarantowana

Niska zmienność gwarantowana

2013-05-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Od początku sesji żadna z walut państw wysokorozwiniętych nie zmienia swojej wartości do dolara o więcej niż 0,3 proc. Niska zmienność zapewne zostanie utrzymana, wszak dwa główne światowe centra finansowe: Londyn oraz Nowy Jork dziś nie pracują.

Lepszy tydzień wspólnej waluty

Lepszy tydzień wspólnej waluty

2013-05-24 Raport tygodniowy FMCM
Eurodolar w górę: Poniedziałkowa sesja przebiegała w spokojnym tonie, w zakresie małej zmienności. Brak było również istotnych impulsów z rynku. Eurodolar pod koniec sesji wyceniana była na 1,2850. We wtorek (21 maja) główna para walutowa, po porannym nieznacznym wzroście kursu, przez resztę dnia podążała na południe.
Złoty stabilny mimo niepokoju na giełdach

Złoty stabilny mimo niepokoju na giełdach

2013-05-24 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Bieżący tydzień był dość spokojny jeśli chodzi o rynek walutowy. Główne pary walutowe nie podlegały dużym wahaniom, podobnie zachowywał się polski złoty. Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja na rynku giełdowym.
Sprzeczne sygnały ws. QE3

Sprzeczne sygnały ws. QE3

2013-05-24 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W tym tygodniu najmocniejsze względem amerykańskiego dolara były japoński jen, szwajcarski frank i euro, które umocniły się odpowiednio o: 1,8; 0,9 i 0,7 proc. Kurs EUR/USD znajduję się obecnie na poziomie 1,2920.
Tydzień wzrostów na EURUSD

Tydzień wzrostów na EURUSD

2013-05-24 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Mijający tydzień będzie należeć do euro. Od poniedziałku wspólna waluta zyskała do dolara niemal 1%. W dniu dzisiejszym na EURUSD również dominuje strona popytowa. Ma ona wsparcie w danych fundamentalnych, które rano opublikowały Niemcy.
Mario Draghi uspokaja. Złoty lekko zyskuje.

Mario Draghi uspokaja. Złoty lekko zyskuje.

2013-05-24 Raport poranny FMCM
Eurodolar nadal w górę: Poranek na głównej parze walutowej rozpoczął się od lekkich wzrostów kursu, a obecnie wartość tej pary wynosi 1,2940. Warto dodać, że pomimo iż cały czas obowiązuje (jeszcze) krótkoterminowy trend spadkowy, to od dwóch dni kurs zmierza na północ, a pierwszym widocznym oporem są maksima z ostatnich dni czyli okolice 1,2958.
Na rynkach zagościł strach

Na rynkach zagościł strach

2013-05-24 Poranny Szkic Walutowy AFS
Obawy o skrócenie programu QE3, które pojawiły się po publikacji sprawozdania z ostatniego posiedzenia Fed, powodują odpływ kapitału z rynków wschodzących. Traci więc i złoty, który wyrównał tegoroczny rekord słabości.
Złoty odrobi straty

Złoty odrobi straty

2013-05-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Od rana wspólna waluta lekko zyskuje wobec amerykańskiego dolara. Kurs EUR/USD wzrasta do 1,2940. Wczoraj kurs EUR/PLN wzrósł do 4,21, tym samym odnotował najwyższy poziom od prawie czterech miesięcy. Notowania jednak powróciły poniżej 4,20 i przed rozpoczęciem sesji europejskiej znajdują się na 4,1950.
Złoty głuchy na czynniki lokalne

Złoty głuchy na czynniki lokalne

2013-05-24 Komentarz walutowy Alior Bank
Silnie gołębie sygnały z Rady Polityki Pieniężnej były niewystarczającym argumentem dla zatrzymania korekty na polskim rynku długu, a odpływ kapitału z Polski miał negatywne konsekwencje dla złotego, który w czwartek był najsłabszy do euro od końca stycznia, naruszając poziom 4,21 zł za jednostkę unijnej waluty.
Złoty najsłabszy od stycznia, trwa korekta na rynku długu

Złoty najsłabszy od stycznia, trwa korekta na rynku długu

2013-05-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ SA
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty w zakresie wczorajszych minimów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1975 PLN za euro, 3,2454 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3556 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wzrosły 10 sesję z rzędu i wynoszą aktualnie 3,49% w przypadku obligacji 10-letnich.
Panika w Azji nie sprzyja złotemu

Panika w Azji nie sprzyja złotemu

2013-05-23 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dziś na parach ze złotym obserwowaliśmy dużą zmienność. Sytuacja na rynku CHFPLN zmieniła się o 180 stopni w porównaniu do tego, co działo się wczoraj. Z kolei notowania EURPLN znajdują się na najwyższym poziomie od końca stycznia i testują istotne miejsce oporu.
Czy RPP stać na kolejne obniżki?

Czy RPP stać na kolejne obniżki?

2013-05-23 Raport popołudniowy FMCM
Lepsze dane ze Strefy Euro: Po wczorajszym spadku przez niemal całą dzisiejszą sesję główna para walutowa zmierzała na północ. Obecnie jej kurs wynosi 1,2907. Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy serię odczytów indeksów PMI dla najważniejszych gospodarek europejskich oraz Strefy Euro jako całości.
Ben Bernanke ostudził oczekiwania

Ben Bernanke ostudził oczekiwania

2013-05-23 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczoraj rynki wyczekiwały słów Bena Bernanke. Niestety, szef FEDu nie przekazał nic konkretnego. Mimo to już na samym początku wystąpienia kurs EURUSD poszybował do 1,2997. Jednak w miarę upływu czasu i braku konkretów w wypowiedziach Bena Bernanke kurs powrócił w rejony 1,2860 – 1,2890.
FED: Patrzmy na dane

FED: Patrzmy na dane

2013-05-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wbrew temu co można sądzić, polityka Bena Bernanke jest dość przemyślana. Szef FED zdaje sobie sprawę, że operacja wychodzenia z programu QE3 będzie o wiele bardziej trudniejsza, niż jego wprowadzenie. Dlatego też woli zawczasu przygotować na to rynki finansowe.
Niewykorzystana szansa. Złoty tanieje

Niewykorzystana szansa. Złoty tanieje

2013-05-23 Raport poranny FMCM
Duże wahania: Po wczorajszym chwilowym wzroście kursu głównej pary walutowej, nastąpił gwałtowany spadek i obecnie testowane są okolice 1,2840. Za wczorajsze duże wahania na eurodolarze w głównej mierze odpowiada przede wszystkim wystąpienie szefa Fed (Bena Bernanke) oraz późniejsze ukazanie się protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC.
Pochopne interpretacje słów bankierów centralnych

Pochopne interpretacje słów bankierów centralnych

2013-05-23 Komentarz walutowy Alior Bank
Sporego zamieszania na rynku walutowym narobił w środę prezes Fed Ben Bernanke. Wpierw podczas przesłuchania przed Kongresem w pierwszych słowach przestrzegł przed przedwczesnym zaostrzeniem polityki monetarnej, gdyż nie się to ze sobą poważne ryzyka, nic nie wspominając o możliwym wygaszaniu programu skupu aktywów.
Bernanke za trwaniem QE3, Fed mocno podzielony

Bernanke za trwaniem QE3, Fed mocno podzielony

2013-05-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczorajsze wystąpienie szefa Fed całkowicie zmieniło obraz rynku, a dzisiejszy odczyt wskaźnika PMI dla chińskiego przemysłu oraz sprawozdanie z posiedzenia Banku Japonii jeszcze zwiększyły zmienność. Nastroje nienajlepsze. Złoty nieco słabszy.
Fed coraz bardziej „jastrzębi”

Fed coraz bardziej „jastrzębi”

2013-05-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Po dynamicznym wzroście do pod 1,30 eurodolar równie szybko powrócił poniżej 1,29. Przed rozpoczęciem sesji europejskiej kurs EUR/USD znajduje się na 1,2830. Od rana osłabia się polska waluta. Kurs EUR/PLN wzrasta do 4,1950, a USD/PLN do 3,27.
Złoty pod presją, korekta umocnienia do stosunku do CHF

Złoty pod presją, korekta umocnienia do stosunku do CHF

2013-05-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lekkie osłabienie polskiej waluty w ślad za zniżką na rynku bazowym. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1894 PLN za euro, 3,2611 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3390 PLN względem franka szwajcarskiego.