Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Inflacja CPI poniżej oczekiwań - funt pod presją

Inflacja CPI poniżej oczekiwań - funt pod presją

2013-11-12 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Miniony tydzień przyczynił się do dużej zmienności na rynku walutowym, co z kolei przełożyło się na zmianę układu sił na wykresach. Nieoczekiwany ruch ze strony ECB, a także zaskakująco dobre dane z amerykańskiego rynku pracy doprowadziły do silnego spadku na eurodolarze.
Gdzie ta inflacja?

Gdzie ta inflacja?

2013-11-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejsze dane ze Szwecji, a także odczyty z Wielkiej Brytanii, oraz wcześniejsze publikacje ze strefy euro, które stały się przesłanką do zaskakującej obniżki stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny, zaczynają pokazywać pewną niepokojącą tendencję.

Fałszywe wybicie?

Fałszywe wybicie?

2013-11-12 Komentarz walutowy Alior Bank
Tak naprawdę trudno wskazać, co w ciągu ostatnich dwóch dni handlowych (piątek i poniedziałek) były kluczowym czynnikiem, który doprowadził do osłabienia złotego i wyłamania się EUR/PLN z trwającej pięć tygodni konsolidacji 4,16-4,20.
Czwartek kluczowym dniem dla rynku. Złoty nieco zyskuje

Czwartek kluczowym dniem dla rynku. Złoty nieco zyskuje

2013-11-12 Raport poranny FMCM
Eurodolar w pobliżu 1,34: Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej rozpoczyna się od próby korekty ostatniego spadku wartości eurodolara. Jednak po dotarciu do poziomu 1,34 kurs napotykał istotny technicznie opór.
Powraca temat redukcji QE

Powraca temat redukcji QE

2013-11-12 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po dwóch bardzo dobrych raportach z USA (o PKB i z rynku pracy) wzrosło zagrożenie redukcji programu skupu obligacji przez Fed wcześniej niż oczekiwano (wiosna). Stąd wyprzedaż złotego, która jednak nie przerodzi się w silniejszy i dłuższy trend deprecjacyjny. Na EUR/USD oczekuję stabilizacji notowań między 1,3300 a 1,3450.
Funt silniejszy od dolara

Funt silniejszy od dolara

2013-11-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wczorajszym osłabieniu dziś od rana dolar amerykański zyskuj wobec wszystkich walut z grona G-10. Kurs EUR/USD zniżkuje do 1,3380. Dolar umacnia się również wobec walut naszego regionu. Jedną z najsłabszych w tym gronie jest polski złoty. Kurs USD/PLN wzrasta do 3,15, a EUR/PLN pod 4,22.
Osłabienie złotego na płytkim rynku

Osłabienie złotego na płytkim rynku

2013-11-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań po wczorajszym wyraźnym osłabieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2131 PLN za euro, 3,1471 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4158 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowości polskiego długu ponownie wzrosły do okoli 4,376% w przypadku obligacji 10-letnich.
Decyzja ECB wydarzeniem tygodnia

Decyzja ECB wydarzeniem tygodnia

2013-11-08 Raport tygodniowy FMCM
Zobacz jak minął ten tydzień na rynku walut: Poniedziałkowa sesja (4 listopada) upłynęła nam na stabilizacji kursu głównej pary walutowej w okolicach poziomu 1,35. Ponadto dzień minął nam na płaskim handlu i pomimo dość istotnych figur makroekonomicznych nie cechował się dużą zmiennością kursu.
Po decyzji…. Dziś dane NFP

Po decyzji…. Dziś dane NFP

2013-11-08 Raport poranny FMCM
Eurodolar powyżej 1,34: Dzisiejsza sesja (podobnie jak ostatnie kilkanaście godzin) upłynęło nam na korekcie wczorajszych spadków na głównej parze walutowej. Na chwile obecną znajdujemy się na poziomie 1,3416. Obecna skala odreagowania może nieco zaskakiwać.
Na samej obniżce się nie skończy

Na samej obniżce się nie skończy

2013-11-08 Poranny Szkic Walutowy AFS
Za sporą niespodziankę należy uznać wczorajszą decyzję EBC o obniżce głównej stopy procentowej o połowę do 0,25%, czym prezes Mario Draghi pokazuje swoją zdolność do przekonywania członków Rady Zarządzającej do swojej wizji polityki pieniężnej.
W Europie luzowanie, w USA zacieśnianie?

W Europie luzowanie, w USA zacieśnianie?

2013-11-08 Poranny Szkic Walutowy AFS
W obliczu deflacji EBC łagodzi politykę pieniężną, a w Stanach Zjednoczonych gospodarka przyspiesza zwiększając oczekiwania na wcześniejszą (niż wiosną) redukcję programu QE3. Na bazie tych obaw skutkujących odwrotem od ryzyka złoty stracił wczoraj wobec najważniejszych walut.
Zaskakujące decyzje władz monetarnych

Zaskakujące decyzje władz monetarnych

2013-11-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Niespodziewana decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżce stóp (niesymetrycznej) wywołała silny spadek wartości wspólnej waluty. Katalizatorem spadków EUR/USD okazał się natomiast znacznie wyższy od oczekiwań odczyt dynamiki PKB w USA. Kurs EUR/USD zniżkował do 1,33. W kolejnych godzinach notowania odbiły i obecnie kurs znajduje się na 1,34.
Duża zmienność na złotym po decyzjach EBC oraz CNB

Duża zmienność na złotym po decyzjach EBC oraz CNB

2013-11-08 Komentarz poranny DM BOŚ
Poranny, piątkowy handel na rynku złotego przynosi lekkie osłabienie polskiej waluty kontynuując ruch z wczorajszej sesji. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1970 PLN za euro, 3,1342 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4163 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do okolic 4,207% w przypadku papierów 10-letnich.
Dane z USA równie ważne jak informacje z ECB

Dane z USA równie ważne jak informacje z ECB

2013-11-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Uwaga rynków nadmiernie koncentruje się na dzisiejszym posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego. Inwestorzy zastanawiają się, jakie asy wyciągnie z rękawa Mario Draghi. To co zastanawia to względna słabość euro w ostatnich dniach, pomimo lepszych danych PMI, a także lokalnych danych z Niemiec (wczorajsze zamówienia w przemyśle).
Wydarzenie dnia – decyzja ECB

Wydarzenie dnia – decyzja ECB

2013-11-07 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Czwartek zapowiada się bardzo ciekawie na rynku walutowym. Inwestorzy będą oczekiwali na decyzje Banku Anglii i Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych. W przypadku BoE konsensus rynkowy nie zakłada zmian w polityce monetarnej. Oczekuje się również utrzymania programu skupu aktywów na poziomie 375 mld GBP.
Dziś kluczowa sesja dla złotego i dolara

Dziś kluczowa sesja dla złotego i dolara

2013-11-07 Raport poranny FMCM
Eurodolar powyżej 1,35: Dzisiejszy poranek na głównej parze walutowej wygląda niemal identycznie jak ostatnie kilkanaście godzin, mianowicie handel konsoliduje się powyżej poziomu 1,35, a obecnie kurs eurodolara wynosi 1,3518.
EBC zapowie obniżkę stóp?

EBC zapowie obniżkę stóp?

2013-11-07 Poranny Szkic Walutowy AFS
Pewne złagodzenie komunikatu po dzisiejszym posiedzeniu EBC jest w dużej mierze uwzględnione w cenie euro. Do końca zdyskontowana nie jest natomiast obniżka stóp procentowych w grudniu. W mojej ocenie, potencjał deprecjacji wspólnej waluty w krótkim terminie nie został wyczerpany.
Złoty najsilniejszy w regionie

Złoty najsilniejszy w regionie

2013-11-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Notowania głównej pary walutowej od początku tygodnia pozostają w trendzie bocznym. Od początku sesji azjatyckiej kurs EUR/USD stabilizuje się tuż powyżej 1,35. Lekko osłabia się polska waluta. Kurs EUR/PLN wzrasta powyżej 4,17, a USD/PLN do 3,0850.
W wypowiedzi prezesa EBC liczy się każde słowo

W wypowiedzi prezesa EBC liczy się każde słowo

2013-11-07 Komentarz walutowy Alior Bank
Wydarzeniem dnia jest decyzja Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych (13:45) oraz późniejsza konferencja prasowa prezesa Mario Draghiego. Od zeszłego tygodnia, kiedy to rynek zszokowały dane o inflacji w strefie euro (0,7% r/r), oczekiwania na obniżkę stóp na dzisiejszym posiedzeniu są dużo mniejsze.
RPP zgodnie z oczekiwaniami, rynek czeka na EBC

RPP zgodnie z oczekiwaniami, rynek czeka na EBC

2013-11-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację polskiej waluty po wczorajszym dość wyraźnym umocnieniu. Euro kosztuje 4,1706 PLN, dolar amerykański wyceniany jest na 3,0846 PLN, a franka szwajcarski kwotowany jest za 3,3829 PLN. Rentowności polskiego długu ustabilizowały się blisko granicy 4,29% w przypadku obligacji 10-letnich.