Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

W Polsce długi weekend ale na świecie będzie się działo

W Polsce długi weekend ale na świecie będzie się działo

2007-08-10 Komentarz X-Trade Brokers
Za sobą mamy kolejny niespokojny tydzień na rynkach walutowych. Kursy głównych par walutowych kształtowały się w rytm danych makroekonomicznych jak i sygnałów napływających z amerykańskiego rynku akcji. Decyzja FOMC jak i dane potwierdzające nadciągającą presję inflacyjną wywindowały dolara do poziomu 1.3646 w stosunku do euro. Złotówka traciła na wartości do głównych walut. Kursy USDPLN i EURPLN wzrosły odpowiednio do nawet 2.7717 i 3.7861.
Zamrożenie przez BNP Paribas 2 funduszy

Zamrożenie przez BNP Paribas 2 funduszy

2007-08-10 Raport walutowy FMCM
Kolejny raz informacje na temat zataczających coraz szersze kręgi negatywnych skutków kryzysu na rynku kredytów hipotecznych wywołały spore perturbacje na rynkach finansowych. Tym razem iskrą do eksplozji obaw i awersji do ryzyka stały się informacje o zamrożeniu przez BNP Paribas 2 funduszy oraz o wpompowaniu przez EBC ponad 100 mld EUR do systemu bankowego w celu zwiększenia płynności tego sektora.

Awersja do ryzyka umacnia dolara

Awersja do ryzyka umacnia dolara

2007-08-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Czwartkowa sesja przyniosła wyraźne schłodzenie pozytywnych nastrojów na rynku złotego. Wzrost awersji do ryzyka ze względu na złą sytuację na rynku kredytów hipotecznych i spadki głównych indeksów na światowych giełdach to wystarczające przesłanki do deprecjacji rodzimej waluty. Kurs USD/PLN po przetestowaniu podczas czwartkowego otwarcia poziomu 2,73 odbił się docierając do pułapu 2,77.
Kolejne załamanie rynków akcji

Kolejne załamanie rynków akcji

2007-08-10 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy dzień przyniósł kolejną falę wyprzedaży akcji na całym świecie (druga największa w tym roku), jednak prym wiódł rynek amerykański, który otworzył się nisko po spadkach w Europie. Zwiększona zmienność i skala ruchów spowodowała, że wiele instytucji masowo likwidowało pozycje co dalej zwiększało dynamikę spadków.
Rynki finansowe są w trudnej sytuacji

Rynki finansowe są w trudnej sytuacji

2007-08-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rynki finansowe są w trudnej sytuacji: problemy w amerykańskim sektorze pożyczek hipotecznych zaczynają rozprzestrzeniać się na Europę i Japonię. BNP Paribas zawiesił obliczanie wartości trzech ze swoich funduszy inwestycyjnych, których aktywa zainwestowane były w papiery wartościowe oparte właśnie o pożyczki hipoteczne.
Awersja do ryzyka znów rośnie

Awersja do ryzyka znów rośnie

2007-08-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środa przyniosła nam kolejną zmianę nastrojów na rynku. Tym razem na gorsze. Awersja do ryzyka wyraźnie wzrosła, czego najlepszym świadectwem jest silne umocnienie jena, gdzie kurs USDJPY z poziomu 119,80 spadł w okolice 118,20. Na wartości zyskał również amerykański dolar, pomimo faktu, że źródło niepokoju tkwi właśnie na rynku amerykańskich kredytów hipotecznych. Kurs EURUSD spadł w ciągu dnia z 1,38 w okolice 1,3680.
Ucieczka kapitału z ryzykownych aktywów

Ucieczka kapitału z ryzykownych aktywów

2007-08-09 Raport popołudniowy FMCM
Dzisiejszy dzień jest kolejną odsłoną ucieczki kapitału z ryzykownych aktywów po informacjach o negatywnym wpływie kryzysu na rynku kredytów hipotecznych na wyniki instytucji finansowych oraz funduszy inwestycyjnych. Impulsem do redukcji ryzyka portfeli inwestorów na całym świecie stały się dziś informacje ogłoszone przez BNP Paribas o utracie wartości i zamrożeniu z tego powodu działalności zarządzanych przez siebie 3 funduszy, co jest oczywiście wynikiem kryzysu na rynku kredytów hipotecznych w USA.
Rynkiem rządziły dziś eksplozje niepewności

Rynkiem rządziły dziś eksplozje niepewności

2007-08-09 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Rynkiem rządziły dziś eksplozje niepewności: wobec błahej zawartości kalendarza inwestorzy spodziewali się spokojnej sesji, szczególnie mając na uwadze trzy dobre dni na amerykańskiej giełdzie. Poranny komunikat BNP Paribas o zawieszeniu wypłat oraz o zamrożeniu obliczania wartości trzech funduszy inwestycyjnych w związku z wydarzeniami na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych spowodował znaczny wzrost awersji do ryzyka wśród światowych inwestorów.
Kryzys w sektorze pożyczek hipotecznych

Kryzys w sektorze pożyczek hipotecznych

2007-08-09 Raport popołudniowy TMS Brokers
Tak jak kilkukrotnie ostrzegaliśmy w naszych komentarzach, korekta na światowych rynkach finansowych jeszcze nie została zakończona. Dziś, po bardzo udanej sesji na giełdzie amerykańskiej, gdy analitycy zapowiadali udaną sesję w Europie, na rynek dotarła wiadomość, że BNP Paribas, jeden z największych banków Starego Kontynentu wstrzymał wypłaty w swoich trzech funduszach inwestujących w sektorze „trudnych” pożyczek hipotecznych sub-prime.
Eurodolar szuka kierunku

Eurodolar szuka kierunku

2007-08-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Obecny tydzień do tej pory nie przyniósł większych rozstrzygnięć na rynku eurodolara. Kurs czwarty dzień z rzędu porusza się w zakresie 1.3730 – 1.3830 i niewiele wskazuje na to, aby w dniu dzisiejszym sytuacja ta mogła ulec zmianie - na rynek nie napłynął już bowiem żadne istotne dane makroekonomiczne.
Na rynku walutowym rośnie nerwowość

Na rynku walutowym rośnie nerwowość

2007-08-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja upłynęła pod znakiem aprecjacji złotego, które było spowodowane spadkiem notowań dolara amerykańskiego na rynkach zagranicznych. Kurs USD/PLN zniżkował w okolice poziomu 2,7250, z kolei EUR/PLN znalazło się na poziomie 3,7650. Spadek wartości amerykańskiej waluty to efekt przedwczorajszych komentarzy FED-u na temat utrzymującego się ryzyka inflacyjnego, które należy bacznie obserwować.
FED swoje, rynki swoje

FED swoje, rynki swoje

2007-08-09 Komentarz walutowy Money Expert
Patrząc na to, co działo się z dolarem w środę, przypomina się przysłowie o jajku mądrzejszym od kury. Wygląda bowiem na to, że rynki nie uwierzyły w deklaracje zawarte we wtorkowym komunikacie FED. Początkowo, tak jak się można było spodziewać, komunikat wzmocnił dolara.
Dolar koryguje środowe wzrosty

Dolar koryguje środowe wzrosty

2007-08-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środa była wyjątkowo niespokojnym dniem dla amerykańskiego dolara. Para EUR/USD wzrosła z 1,3720 rano w okolice 1,3820 popołudniu, pomimo że wczorajszy dzień był ubogi w dane ekonomiczne. Również dzisiejsze publikacje makroekonomiczne nie powinny teoretycznie przynieść bodźców do gwałtownych ruchów amerykańskiego dolara. O godzinie 14:30 poznamy tygodniową liczbę nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA (prognoza: 310 tys.; poprzednio: 307 tys.).
Piąta podfala wzrostowa eurodolara

Piąta podfala wzrostowa eurodolara

2007-08-09 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień potwierdza, że brak zmiany tonu we wtorkowym komunikacie FED została odebrana jako gołębi sygnał. Eurodolar po zakończył wczoraj korekcyjną podfalę czwartą w ramach pięciofalowej struktury wzrostowej rozpoczętej ostatnio na poziomie 1,3610. Oznacza to, że w najbliższym czasie powinniśmy być świadkami kolejnej piątej podfali wzrostowej, której zakres ruchu wypada w okolicy 1,3850, co oznacza, że eurodolar powinien przetestować poziom oporu, jakim jest dotychczasowy historyczny szczyt.
Dzień zdecydowanych wzrostów eurodolara

Dzień zdecydowanych wzrostów eurodolara

2007-08-08 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Nieoczekiwanie środa to dzień zdecydowanych wzrostów eurodolara. Inwestorzy zdecydowali, iż mimo utrzymywania stóp procentowych w USA na niezmienionym poziomie spready między USA a resztą świata będą zmieniać się na niekorzyść „zielonego”. Dzieje się tak pomimo stosunkowo jastrzębiej wymowy komunikatu FOMC, który zrobił najmniejszy możliwy krok w stronę neutralności, na jaki mógł sobie obecnie pozwolić.
Dolar ponownie pod presją wyprzedaży

Dolar ponownie pod presją wyprzedaży

2007-08-08 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Po wczorajszym, popołudniowym umocnieniu dolara, dziś sytuacja się odwróciła. Inwestorzy na nowo zinterpretowali komunikat FED, zapominając o podtrzymaniu przez Bank Rezerwy Federalnej zdecydowanego nastawienia w walce z inflacją. Na pierwszy plan wyszły słowa o spowolnieniu gospodarczym w Stanach z powodu sektora nieruchomości, które jednakże nie przeszkodzi największej gospodarce świata rozwijać się w umiarkowanym tempie.
Funt rośnie w siłę

Funt rośnie w siłę

2007-08-08 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Na rynku funta od wczesnych godzin porannych obserwujemy zwiększającą się przewagę obozu byków. Brytyjska waluta rozpoczęła dzień od dynamicznego osłabienia względem dolara, osiągając tuż po godz.8:00 dzienne minimum ceną 2,0155. Później było już tylko lepiej, inwestorzy wiązali bowiem spore nadzieje z kwartalnym raportem BoE dotyczącym inflacji i kurs powoli rozpoczął swą wędrówkę na północ.
Wydarzenie tygodnia - „Jastrzębi” FED

Wydarzenie tygodnia - „Jastrzębi” FED

2007-08-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Mamy już za sobą najbardziej oczekiwane wydarzenie tego tygodnia – wtorkowe posiedzenie Komitetu Otwartego Rynku i następujący po nim komunikat. Tak jak przypuszczaliśmy, FED podkreślił, że największym zagrożeniem dla gospodarki jest ryzyko, że inflacja nie ustabilizuje się na spodziewanym umiarkowanym poziomie. Dlatego też nie należy oczekiwać cięcia stóp procentowych.
Rynek walutowy po decyzji FOMC

Rynek walutowy po decyzji FOMC

2007-08-08 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowe notowania na rynku walutowym przebiegały w oczekiwaniu na decyzję FOMC w zakresie poziomów stóp to procentowych na rynku Stanów Zjednoczonych. Przed danymi kurs EURUSD osłabił się we wtorek spadając z poziomu 1,3815 do 1,3734. Inwestorzy ewentualnego bardziej dynamicznego ruchu spodziewali się po godzinie 20:15 naszego czasu, czyli tuż po publikacji.
FED nie zmienił stóp procentowych

FED nie zmienił stóp procentowych

2007-08-08 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Zgodnie z oczekiwaniami FED nie zmienił wczoraj stóp procentowych. Także komunikat niewiele różnił się od poprzedniego. Główną różnicą było użycie słowa ‘korekta’ zamiast ‘dostosowanie’ w odniesieniu do sytuacji na rynku nieruchomości i stwierdzenie, że rynki finansowe były zmienne w ostatnim czasie. Dwa najważniejsze wnioski to: FOMC nadal uważa, że głównym zagrożeniem jest wzrost inflacji i nie zamierza interweniować na rynkach obniżając stopy.