Hydrobudowa Włocławek zadebiutowała

Hydrobudowa Włocławek zadebiutowała
Giełda Papierów Wartościowych
Data dodania: 2007-09-22 (18:08)

W dniu 18 września zadebiutowała na Głównym Rynku GPW spółka Hydrobudowa Włocławek. Do obrotu giełdowego wprowadzone zostały akcje zwykłe na okaziciela serii A, B, C, D, E, F, G, H, I oraz J.

Hydrobudowa Włocławek to 49 debiutant w roku 2007. Po dzisiejszym debiucie na GPW notowanych jest 321 spółek. Spółka zakwalifikowana została do sektora "budownictwo".

W uroczystym debiucie wzięli udział:
Małgorzata Wiśniewska – Przewodnicząca Rady Nadzorczej Hydrobudowy Włocławek S.A.
Jerzy Wiśniewski – Prezes Zarządu PBG S.A.
Tomasz Woroch – Prezes Zarządu Hydrobudowa Włocławek S.A.
Tomasz Starzak – Wiceprezes Zarządu Hydrobudowa Włocławek S.A.
Edward Kasprzak – Wiceprezes Zarządu Hydrobudowa Włocławek S.A.
Rafał Damasiewicz – Członek Zarządu Hydrobudowa Włocławek S.A.
Andrzej Zwierzchowski - Członek Zarządu Hydrobudowa Włocławek S.A.
Joanna Zwolak - Członek Zarządu Hydrobudowa Włocławek S.A.

Prezes Zarządu spółki Hydrobudowa Włocławek Tomasz Woroch powiedział, że Giełda to wielka szansa dla każdej firmy. - Nasza firma jest świetnie przygotowana by wykorzystać tę szansę. Liczymy na stałą tendencję wzrostową w perspektywie najbliższych 6-8 lat. Mamy możliwości pozyskiwanych zleceń oraz doskonałą kadrę menedżerów, która umożliwia nam realizowanie najtrudniejszych inwestycji budowlanych, zwłaszcza w zakresie ochrony środowiska. Na pewno nie zawiedziemy udziałowców, a firma w najbliższych latach będzie dobrą inwestycją.

Informacje o spółce

W dniu 5 kwietnia 2007 r. walne zgromadzenie Emitenta podjęło uchwałę w przedmiocie połączenia ze spółką Hydrobudowa Śląsk S.A. w trybie przejęcia Hydrobudowy Śląsk przez Hydrobudowę Włocławek, poprzez przeniesienie całego majątku Hydrobudowy Śląsk na Hydrobudowę Włocławek, w zamian za akcje, które Hydrobudowa Włocławek wyda akcjonariuszom przejmowanej Hydrobudowy Śląsk.

W dniu 4.09.2007 r. akcje serii J zostały wydane akcjonariuszom spółki Hydrobudowa Śląsk S.A. w proporcji do posiadanych przez nich akcji Hydrobudowa Śląsk S.A., przy zastosowaniu parytetu wymiany: w zamian za 1 akcję Hydrobudowy Śląsk S.A. zostało wydanych 0,3873 akcji Hydrobudowy Włocławek S.A.
W związku z połączeniem kapitał zakładowy Hydrobudowy Włocławek został podwyższony z kwoty 73.500.000,00 zł do kwoty 138.673.200,00 zł, poprzez emisję 1.303.464 Akcji Serii J z przeznaczeniem dla uprawnionych akcjonariuszy Hydrobudowy Śląsk.
W dniu 23 sierpnia 2007 r. Sąd Rejonowy w Poznaniu, XXI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru wydał postanowienie, w którego treści postanowił wpisać w rejestrze przedsiębiorców KRS połączenie Emitenta z Hydrobudową Śląsk S.A. oraz podwyższenie kapitału zakładowego Emitenta w drodze emisji Akcji Połączeniowych.

Cele emisji akcji serii J:
Celem emisji jest wydanie Akcji Serii J Emitenta akcjonariuszom Spółki Przejmowanej w procesie Połączenia.

Działalność spółki
Spółka Hydrobudowa Włocławek działa w sektorze budowlanym specjalizującym się w budowie obiektów inżynierii wodnej, wykonawstwie robót inżynieryjnych i hydrotechnicznych budownictwa ogólnego, inżynierii wodnej i lądowej.

Zbadane przez biegłego rewidenta wyniki finansowe netto spółki (w tys. zł):
- 01.01.2006 r. - 31.12.2006 r. 11.991
- 01.01.2005 r. - 31.12.2005 r. 556
- 01.01.2004 r. - 31.12.2004 r. 282

Podmioty współpracujące przy sporządzaniu prospektu:
Oferujący: Dom Maklerski BZ WBK S.A.
Doradca Emitenta: Bank Zachodni WBK S.A. z
Doradca Prawny: Kancelaria Prawna Maciej Bednarkiewicz, Andrzej Wilczyński i Wspólnicy spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, Gessel. Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz i Wspólnicy Spółka Komandytowa z siedzibą w Warszawie
Biegły rewident: HLB Frąckowiak i Wspólnicy Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu

Źródło: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Giełda - Najnowsze wiadomości i komentarze

Recesyjne nastroje na rynkach - WIG20 poniżej 1900 pkt

Recesyjne nastroje na rynkach - WIG20 poniżej 1900 pkt

2023-05-31 Komentarz giełdowy XTB
Fatalne dane z Chin obciążyły dziś nastroje inwestorów - nie tylko z WIG20. Główny polski benchmark stracił dziś niemal 2,7% i osunął się poniżej 1900 pkt. Tracił najmocniej na tle największych indeksów europejskich choć zarówno DAX jak i CAC40 odnotowały blisko 1,7% spadki. Kolejne odczyty makro z chińskiej gospodarki wskazały, że bardzo słabe odczyty z kwietnia nie były dziełem przypadku.
Byki z WIG20 ostrożne. Czekają na Wall Street

Byki z WIG20 ostrożne. Czekają na Wall Street

2023-05-29 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejsza sesja w Europie upływała bez istotnej zmienności, ponieważ sesje giełdowe w wielu krajach - przede wszystkim w USA nie odbyły się z uwagi na święta narodowe. Choć Demokraci z Republikanami wypracowali wstępne porozumienie ws. podniesienia limitu zadłużenia rynki wyraźnie wolą zaczekać na jutrzejszą reakcję Wall Street. Główne, europejskie benchmarki jak DAX czy CAC40 traciły dziś około 20% a WIG20 okazał się nie być pod tymw zględem wyjątkiem.
Marzenia o hossie wracają na GPW. WIG powyżej 2000 pkt

Marzenia o hossie wracają na GPW. WIG powyżej 2000 pkt

2023-05-22 Komentarz giełdowy XTB
Od wielu tygodni byki na polskim parkiecie czekały na wejście WIG20 powyżej 2000 pkt. Z problemami ale indeks przełamał główny, psychologiczny opór. Dziś polska giełda ma sie zdecydowanie lepiej na tle zarówno wiodących europejskich jak i amerykańskich benchmarków. Inwestorzy pozytywnie odebrali serię odczytów makro z polskiej gospodarki, gdzie wciąż widoczny jest szerszy dezinflacyjny trend, a płace zgodnie z oczekiwaniami, spadły w ujęciu miesięcznym.
Słabe Chiny, słabe USA? WIG zieloną wyspą w Europie

Słabe Chiny, słabe USA? WIG zieloną wyspą w Europie

2023-05-16 Komentarz giełdowy XTB
Główny, polski benchmark WIG20 zamknął dziś sesję blisko 0,43% wzrostem, który wyróżnił go na tle głównych, europejskich benchmarków jak DAX, FTSE czy CAC40. Wszystkie one traciły. Nastroje wsparł wyższy od oczekiwań odczyt PKB Polski. Niepokojąco wygląda jednak problem z przebiciem się do 2000 pkt. Byki są regularnie powstrzymywane w okolicach 1950 pkt. co może zwiastować zbliżające się wyczerpanie sił popytowych jeśli zabraknie pozytywnego katalizatora. Uwaga globalnych inwestorów skierowała się dziś przede wszystkim na odczytach danych makro z Chin i Stanów Zjednoczonych.
Czy Stany Zjednoczone mogą zbankrutować?

Czy Stany Zjednoczone mogą zbankrutować?

2023-05-15 Komentarz giełdowy XTB
Teoretycznie tak, praktycznie jest to jednak mało prawdopodobne. Od początku tego roku dyskutuje się na temat potrzeby podniesienia limitu zadłużenia w Stanach Zjednoczonych, ale w ostatnich dniach intensyfikuje się narracja potrzeby podniesienia limitu zadłużenia, aby amerykański rząd nie zbankrutował. Czy w zasadzie jest to jednak możliwe? Jak zachowa się rynek obligacji i jak może reagować na to Wall Street?
Byki próbują utrzymać wzrostowe momentum WIG20

Byki próbują utrzymać wzrostowe momentum WIG20

2023-05-08 Komentarz giełdowy XTB
W dzisiejszym dniu WIG20 wzrósł o niespełna 0,5% i zamknął sesję w okolicach 1922 pkt. Warto jednak zwrócić uwagę, że choć momentum ze środowej fazy sesji nie zostało utrzymane, główny polski benchmark bardzo szybko powstrzymał spadki w ostatnich dniach. Najmocniej świecącą gwiazdą WIG byl dziś z pewnością KGHM, którego akcje zwyżkowały o blisko 3%. Segment WIG-Banki pobił zwrotę z benchmark - lepsze nastroje wokół sektora bankowego wsparły notowania polskich banków. Czy byki zamienią 'marzenia' o przekroczeniu 2000 pkt w realny wynik?
Banki ponownie straszą upadkiem

Banki ponownie straszą upadkiem

2023-05-04 Komentarz giełdowy XTB
Rynki finansowe powinny zajmować się przede wszystkim ostatnimi decyzjami banków centralnych. Fed podniósł stopy procentowe i zakomunikował, że najprawdopodobniej jest to koniec podwyżek. Z kolei EBC zgodnie z oczekiwaniami zmniejszył skalę podwyżek, ale podkreślił, że nie jest to jeszcze koniec podwyżek. Mimo wszystko rynki patrzą w kierunku amerykańskich banków regionalnych, które wciąż zagrożone są upadkiem, patrząc na kilkudziesięcioprocentowe spadki, które miały miejsce w tym tygodniu.
WIG korektą zamyka udany tydzień

WIG korektą zamyka udany tydzień

2023-04-28 Komentarz giełdowy XTB
Byki na WIG20 przez chwilę były dziś bliżej 2000 niż 1900 pkt, ale finalnie wzrostowe momentum nie zdołało się utrzymać. Główny, polski benchmark zakończył sesję na blisko 1% stracie w okolicach 1926 pkt. W skali 5 dni wzrósł jednak o prawie 1,65%, przybliżając inwestorów do psychologicznego oporu przy 2000 pkt. Mimo słabości w końcówce sesji, na tle zagranicznych benchmarków tygodniowy wynik WIG20 wypada zdecydowanie lepiej sygnalizując, że przecenione akcje polskich spółek częściej lądowały w portfelach kupujących.
USA nie przestraszy się kryzysu bankowego? WIG poniżej 1900 pkt

USA nie przestraszy się kryzysu bankowego? WIG poniżej 1900 pkt

2023-04-26 Komentarz giełdowy XTB
Dalszy trend byka na Wall Street stanął pod znakiem zapytania wobec kolejnej fali problemów sektora bankowego, ale główne indeksy zza oceanu notowane są dziś na plusie. First Republic Bank stoi w centrum zainteresowania inwestorów, jego akcje spadły o blisko 85% w ciągu 2 sesji giełdowych ponieważ rynek obawia się dalszego odpływu depozytów. Doniesienia medialne CNBC wskazały, że politycy nie biorą pod uwagę ratowania sytuacji banku.
Sezon wyników w centrum uwagi

Sezon wyników w centrum uwagi

2023-04-25 Komentarz giełdowy XTB
Zarówno dzisiejsza sesja giełdowa, jak i nadchodzące w tym tygodniu będą upływały pod znakiem zwiększonej niepewności związanej z sezonem publikacji wyników okresowaych zarówno w Polsce, jak i w USA. W tym tygodniu na GPW wyniki okresowe opublikują takie spółki, jak Orange Polska (dzisiaj po sesji), LPP w środę i PEKAO we czwartek.