Hydrobudowa Włocławek zadebiutowała

Hydrobudowa Włocławek zadebiutowała
Data dodania: 2007-09-22 (18:08) Giełda Papierów Wartościowych

W dniu 18 września zadebiutowała na Głównym Rynku GPW spółka Hydrobudowa Włocławek. Do obrotu giełdowego wprowadzone zostały akcje zwykłe na okaziciela serii A, B, C, D, E, F, G, H, I oraz J.

Hydrobudowa Włocławek to 49 debiutant w roku 2007. Po dzisiejszym debiucie na GPW notowanych jest 321 spółek. Spółka zakwalifikowana została do sektora "budownictwo".

W uroczystym debiucie wzięli udział:
Małgorzata Wiśniewska – Przewodnicząca Rady Nadzorczej Hydrobudowy Włocławek S.A.
Jerzy Wiśniewski – Prezes Zarządu PBG S.A.
Tomasz Woroch – Prezes Zarządu Hydrobudowa Włocławek S.A.
Tomasz Starzak – Wiceprezes Zarządu Hydrobudowa Włocławek S.A.
Edward Kasprzak – Wiceprezes Zarządu Hydrobudowa Włocławek S.A.
Rafał Damasiewicz – Członek Zarządu Hydrobudowa Włocławek S.A.
Andrzej Zwierzchowski - Członek Zarządu Hydrobudowa Włocławek S.A.
Joanna Zwolak - Członek Zarządu Hydrobudowa Włocławek S.A.

Prezes Zarządu spółki Hydrobudowa Włocławek Tomasz Woroch powiedział, że Giełda to wielka szansa dla każdej firmy. - Nasza firma jest świetnie przygotowana by wykorzystać tę szansę. Liczymy na stałą tendencję wzrostową w perspektywie najbliższych 6-8 lat. Mamy możliwości pozyskiwanych zleceń oraz doskonałą kadrę menedżerów, która umożliwia nam realizowanie najtrudniejszych inwestycji budowlanych, zwłaszcza w zakresie ochrony środowiska. Na pewno nie zawiedziemy udziałowców, a firma w najbliższych latach będzie dobrą inwestycją.

Informacje o spółce

W dniu 5 kwietnia 2007 r. walne zgromadzenie Emitenta podjęło uchwałę w przedmiocie połączenia ze spółką Hydrobudowa Śląsk S.A. w trybie przejęcia Hydrobudowy Śląsk przez Hydrobudowę Włocławek, poprzez przeniesienie całego majątku Hydrobudowy Śląsk na Hydrobudowę Włocławek, w zamian za akcje, które Hydrobudowa Włocławek wyda akcjonariuszom przejmowanej Hydrobudowy Śląsk.

W dniu 4.09.2007 r. akcje serii J zostały wydane akcjonariuszom spółki Hydrobudowa Śląsk S.A. w proporcji do posiadanych przez nich akcji Hydrobudowa Śląsk S.A., przy zastosowaniu parytetu wymiany: w zamian za 1 akcję Hydrobudowy Śląsk S.A. zostało wydanych 0,3873 akcji Hydrobudowy Włocławek S.A.
W związku z połączeniem kapitał zakładowy Hydrobudowy Włocławek został podwyższony z kwoty 73.500.000,00 zł do kwoty 138.673.200,00 zł, poprzez emisję 1.303.464 Akcji Serii J z przeznaczeniem dla uprawnionych akcjonariuszy Hydrobudowy Śląsk.
W dniu 23 sierpnia 2007 r. Sąd Rejonowy w Poznaniu, XXI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru wydał postanowienie, w którego treści postanowił wpisać w rejestrze przedsiębiorców KRS połączenie Emitenta z Hydrobudową Śląsk S.A. oraz podwyższenie kapitału zakładowego Emitenta w drodze emisji Akcji Połączeniowych.

Cele emisji akcji serii J:
Celem emisji jest wydanie Akcji Serii J Emitenta akcjonariuszom Spółki Przejmowanej w procesie Połączenia.

Działalność spółki
Spółka Hydrobudowa Włocławek działa w sektorze budowlanym specjalizującym się w budowie obiektów inżynierii wodnej, wykonawstwie robót inżynieryjnych i hydrotechnicznych budownictwa ogólnego, inżynierii wodnej i lądowej.

Zbadane przez biegłego rewidenta wyniki finansowe netto spółki (w tys. zł):
- 01.01.2006 r. - 31.12.2006 r. 11.991
- 01.01.2005 r. - 31.12.2005 r. 556
- 01.01.2004 r. - 31.12.2004 r. 282

Podmioty współpracujące przy sporządzaniu prospektu:
Oferujący: Dom Maklerski BZ WBK S.A.
Doradca Emitenta: Bank Zachodni WBK S.A. z
Doradca Prawny: Kancelaria Prawna Maciej Bednarkiewicz, Andrzej Wilczyński i Wspólnicy spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, Gessel. Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz i Wspólnicy Spółka Komandytowa z siedzibą w Warszawie
Biegły rewident: HLB Frąckowiak i Wspólnicy Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu

Źródło: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Giełda - Najnowsze wiadomości i komentarze

Czarne chmury wracają nad Wall Street?

Czarne chmury wracają nad Wall Street?

2022-10-05 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejsza sesja przynosi ostudzenie euforycznych nastrojów z ostatnich dni, gdy giełdowe indeksy notowały rekordowy od 20 lat, wzrostowy początek ostatniego kwartału roku. Raport ADP z rynku pracy okazał się mocny, dane okazały się być zdecydowanie lepsze oczekiwań analityków i przyczyniły się do spadku popytu na rynku akcji, w otoczeniu ponownie zyskującego na sile dolara.
Czy grozi nam

Czy grozi nam "powtórka z rozrywki"?

2022-10-03 Komentarz giełdowy XTB
Tym razem ratunek dla naszej giełdy przybył z zachodu w postaci słabych danych w postaci odczytu indeksu ISM dla przemysłu, który wyniósł 50,9 wobec oczekiwanych 52,2. Znacząco spadł subindeks zatrudnienia, który wyniósł 48,7 wobec oczekiwanych 53,0 oraz subindeks nowych zamówień w wysokości 47,1 wobec konsensusu na poziomie 51,3.
Najciemniej jest zawsze przed świtem?

Najciemniej jest zawsze przed świtem?

2022-09-30 Komentarz giełdowy XTB
Podczas wieńczącej tydzień sesji inwestorzy zdecydowanie nie mogą narzekać na nudę. Nieoczekiwanie Wall Street pnie się w górę mimo niepokojącego odczytu inflacji PCE i rewizji w dół indeksu zaufania konsumentów wg. Uniwersytetu Michigan. Czy popyt decyduje się powoli na odwrócenie spadkowych tendencji? Z punktu widzenia analizy technicznej amerykańskie indeksy znajdują się na kluczowych poziomach, NASDAQ utrzymuje się na linii 200 sesyjnej średniej kroczącej, którą ostatni raz złamał ... podczas kryzysu 2008 roku, co wiązało się kaskadową wyprzedażą. Czy popyt zdoła odzyskać momentum i wyjdzie cało z próby sił?
Nieszczęścia chodzą trójkami

Nieszczęścia chodzą trójkami

2022-09-28 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejsza sesja upływa pod znakiem spadków na GPW spowodowanych niepewnością wokół wprowadzenia podatku od zysków nadzwyczajnych, niejasności w kwestii sposobu jego naliczania oraz konkretnych kwot, które będą musiały zapłacić spółki. Niepewności wokół ogólnego sentymentu giełdowego sprzyja również incydent, jaki miał miejsce w przypadku Nord Stream 1 i Nord Stream 2.
Dolar po 5 złotych?

Dolar po 5 złotych?

2022-09-27 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejsza sesja przynosi nieśmiałe odreagowanie fatalnych nastrojów choć lekarstwo na bolączki rynków finansowych wciąż nie dotarło. Dotarły za to mocne dane z USA, gdzie nieoczekiwanie wzrosła sprzedaż jednorodzinnych domów, a wskaźnik pewności konsumentów okazały się być lepsze od prognoz. Takie odczyty wydają się wodą na młyn jastrzębiego Fedu. Patrząc na zniżkujące od wielu dni indeksy atak kupujących wydaje się uzasadniony choć jego trwałość zapewne zostanie ponownie przetestowana. Amerykańskie indeksy znajdują się o krok od spadku poniżej czerwcowych minimów, jednak byki wciąż walczą o powrót do wzrostów.
Pogrom na spółkach energetycznych

Pogrom na spółkach energetycznych

2022-09-26 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejsza sesja upływa pod znakiem drastycznych spadków na GPW spowodowanych zapowiedziami rządu o wprowadzeniu podatku od zysków nadzwyczajnych w wysokości aż 50%. W efekcie WIG20 traci ponad 1,69%, z czego największe spadki odnotowuje JSW , które jest 9.73% na minusie, PGE z wynikiem 6.75% pod kreską oraz PKN Orlen, który traci 6.14%. Absolutnym faworytem sesji jest CD Projekt, który opiera się spadkom, zyskując 13.47%.
Giełda w cieniu jutrzejszej decyzji zza oceanu

Giełda w cieniu jutrzejszej decyzji zza oceanu

2022-09-20 Komentarz giełdowy XTB
Wtorkowa sesja upływa pod znakiem wyprzedaży na GPW, która występuje nie tylko na naszym parkiecie, ale również na zagranicznych giełdach. WIG20 traci 1.95%. Najgorzej poradziły sobie akcje KGHM (-3,30%), PEKAO SA (-3.04%) i PKN Orlen (-2,87%). Najciekawsze informacje w dniu dzisiejszym pochodzą zza oceanu i dotyczą rynku surowców oraz kryptowalut. Bitcoin walczy o utrzymanie się powyżej poziomu 19 000 USD w obliczu słabego otwarcia indeksów na Wall Street. Rynki natomiast oczekują jutrzejszej decyzji Fed w sprawie stóp procentowych.
Król jednak nie powrócił

Król jednak nie powrócił

2022-09-19 Komentarz giełdowy XTB
Poniedziałkowa sesja upływa pod znakiem optymizmu na GPW. WIG20 zyskuje 1.69% Liderem wzrostów jest PGE wynikiem 5,86% oraz CCC, który zyskał 3,94%. Jednym z najciekawszych wydarzeń dnia dzisiejszego była sytuacja, jaka rozegrała się na akcjach CD Projektu. Część inwestorów dopatrywało się w serialu Edgerunners szansy na “Powrót Króla” dla akcji CD Projektu. Akcje spółki odnotowały dzisiaj na otwarciu znaczący, ponad 7% wzrost wartości po udanej premierze serialu Edgerunners na platformie Netflix.
Trzy wiedźmy straszą na GPW

Trzy wiedźmy straszą na GPW

2022-09-16 Komentarz giełdowy XTB
Piątkowa sesja upływa pod znakiem silnej wyprzedaży na GPW. WIG20 traci 2.46%. Silna wyprzedaż może być związana z tzw dniem trzech wiedźm, czyli datą wygasania kontraktów terminowych. W największym stopniu tracą spółki z sektora finansowego, w tym Santander z wynikiem 4,99% pod kreską oraz PEAKO z wynikiem 3,94% na minusie.
Jedna jaskółka pokoju nie czyni

Jedna jaskółka pokoju nie czyni

2022-09-12 Komentarz giełdowy XTB
Poniedziałkowa sesja upływa pod znakiem euforii na większości europejskich parkietów, zwłaszcza na naszym nieszczęsnym WIG20. Inwestorzy od dawna już czekali na jakiekolwiek dobre informacje z frontu wojennego w Ukrainie, stąd pozytywne informacje o skutecznej i wyjątkowo dynamicznej kontrofensywie wojsk ukraińskich w okolicach Charkowa wywołały eksplozję optymizmu. Indeks WIG-Ukraina rośnie dzisiaj o 7,85%, z czego absolutnym liderem jest Coal Energy ze wzrostem równym 76,27%.