Hydrobudowa Włocławek zadebiutowała

Hydrobudowa Włocławek zadebiutowała
Giełda Papierów Wartościowych
Data dodania: 2007-09-22 (18:08)

W dniu 18 września zadebiutowała na Głównym Rynku GPW spółka Hydrobudowa Włocławek. Do obrotu giełdowego wprowadzone zostały akcje zwykłe na okaziciela serii A, B, C, D, E, F, G, H, I oraz J.

Hydrobudowa Włocławek to 49 debiutant w roku 2007. Po dzisiejszym debiucie na GPW notowanych jest 321 spółek. Spółka zakwalifikowana została do sektora "budownictwo".

W uroczystym debiucie wzięli udział:
Małgorzata Wiśniewska – Przewodnicząca Rady Nadzorczej Hydrobudowy Włocławek S.A.
Jerzy Wiśniewski – Prezes Zarządu PBG S.A.
Tomasz Woroch – Prezes Zarządu Hydrobudowa Włocławek S.A.
Tomasz Starzak – Wiceprezes Zarządu Hydrobudowa Włocławek S.A.
Edward Kasprzak – Wiceprezes Zarządu Hydrobudowa Włocławek S.A.
Rafał Damasiewicz – Członek Zarządu Hydrobudowa Włocławek S.A.
Andrzej Zwierzchowski - Członek Zarządu Hydrobudowa Włocławek S.A.
Joanna Zwolak - Członek Zarządu Hydrobudowa Włocławek S.A.

Prezes Zarządu spółki Hydrobudowa Włocławek Tomasz Woroch powiedział, że Giełda to wielka szansa dla każdej firmy. - Nasza firma jest świetnie przygotowana by wykorzystać tę szansę. Liczymy na stałą tendencję wzrostową w perspektywie najbliższych 6-8 lat. Mamy możliwości pozyskiwanych zleceń oraz doskonałą kadrę menedżerów, która umożliwia nam realizowanie najtrudniejszych inwestycji budowlanych, zwłaszcza w zakresie ochrony środowiska. Na pewno nie zawiedziemy udziałowców, a firma w najbliższych latach będzie dobrą inwestycją.

Informacje o spółce

W dniu 5 kwietnia 2007 r. walne zgromadzenie Emitenta podjęło uchwałę w przedmiocie połączenia ze spółką Hydrobudowa Śląsk S.A. w trybie przejęcia Hydrobudowy Śląsk przez Hydrobudowę Włocławek, poprzez przeniesienie całego majątku Hydrobudowy Śląsk na Hydrobudowę Włocławek, w zamian za akcje, które Hydrobudowa Włocławek wyda akcjonariuszom przejmowanej Hydrobudowy Śląsk.

W dniu 4.09.2007 r. akcje serii J zostały wydane akcjonariuszom spółki Hydrobudowa Śląsk S.A. w proporcji do posiadanych przez nich akcji Hydrobudowa Śląsk S.A., przy zastosowaniu parytetu wymiany: w zamian za 1 akcję Hydrobudowy Śląsk S.A. zostało wydanych 0,3873 akcji Hydrobudowy Włocławek S.A.
W związku z połączeniem kapitał zakładowy Hydrobudowy Włocławek został podwyższony z kwoty 73.500.000,00 zł do kwoty 138.673.200,00 zł, poprzez emisję 1.303.464 Akcji Serii J z przeznaczeniem dla uprawnionych akcjonariuszy Hydrobudowy Śląsk.
W dniu 23 sierpnia 2007 r. Sąd Rejonowy w Poznaniu, XXI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru wydał postanowienie, w którego treści postanowił wpisać w rejestrze przedsiębiorców KRS połączenie Emitenta z Hydrobudową Śląsk S.A. oraz podwyższenie kapitału zakładowego Emitenta w drodze emisji Akcji Połączeniowych.

Cele emisji akcji serii J:
Celem emisji jest wydanie Akcji Serii J Emitenta akcjonariuszom Spółki Przejmowanej w procesie Połączenia.

Działalność spółki
Spółka Hydrobudowa Włocławek działa w sektorze budowlanym specjalizującym się w budowie obiektów inżynierii wodnej, wykonawstwie robót inżynieryjnych i hydrotechnicznych budownictwa ogólnego, inżynierii wodnej i lądowej.

Zbadane przez biegłego rewidenta wyniki finansowe netto spółki (w tys. zł):
- 01.01.2006 r. - 31.12.2006 r. 11.991
- 01.01.2005 r. - 31.12.2005 r. 556
- 01.01.2004 r. - 31.12.2004 r. 282

Podmioty współpracujące przy sporządzaniu prospektu:
Oferujący: Dom Maklerski BZ WBK S.A.
Doradca Emitenta: Bank Zachodni WBK S.A. z
Doradca Prawny: Kancelaria Prawna Maciej Bednarkiewicz, Andrzej Wilczyński i Wspólnicy spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, Gessel. Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz i Wspólnicy Spółka Komandytowa z siedzibą w Warszawie
Biegły rewident: HLB Frąckowiak i Wspólnicy Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu

Źródło: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Giełda - Najnowsze wiadomości i komentarze

Pauza we wzrostach na europejskich parkietach

Pauza we wzrostach na europejskich parkietach

2023-12-07 Komentarz giełdowy XTB
Czwartkowa sesja przyniosła mieszane nastroje na rynku akcji w Europe. Zdecydowana większość indeksów giełdowych ze Starego Kontynentu odnotowała straty, choć skala przeceny nie była duża. Francuski CAC 40 stracił 1%, londyński FTSE 100 zamknął się w rejonach poziomu odniesienia, z kolei niemiecki DAX zniżkował jedynie 0,16% i wciąż jest notowany blisko ustanowionych wczoraj rekordowych poziomów. Wydaje się, że dopóki indeks utrzyma się powyżej szczytów z lipca tego roku, bazowym scenariuszem jest dalszy ruch w górę. Dzisiejszą sesję należy więc traktować jako pauzę w silnym trendzie wzrostowym.
Gołębie zakłady w USA wspierają momentum na GPW

Gołębie zakłady w USA wspierają momentum na GPW

2023-12-05 Komentarz giełdowy XTB
Indeks WIG20 ma za sobą kolejną, bardzo udaną sesję, na której udało się mu przebić powyżej ważnego oporu 2300 punktów. Co prawda bykom finalnie nie udało się utrzymać powyżej psychologicznej strefy oporu, ale dalsze wzrosty pozostają scenariuszem bazowym, a prądy makro wieją w plecy inwestorów na GPW. Ekstrapolując dynamikę z dwóch poprzednich fal wzrostowych w 2023 roku, obecna trzecia fala powinna doprowadzić główny benchmark polskich akcji w okolice 2500 punktów, nim rozpocznie się głębsza korekta.
Rekordowe otwarcie grudnia na WIG20. Św. Mikołaj już zapukał do GPW?

Rekordowe otwarcie grudnia na WIG20. Św. Mikołaj już zapukał do GPW?

2023-12-01 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejsza sesja na GPW była bardzo udana, szczególnie dla WIG20, który zyskał 3,19%, przebijając się do 2285 punktów. Fala euforii przetacza się przez rynki, napędzana oczekiwaniami co do luzowania polityki monetarnej w 2024 roku oraz perspektywą miękkiego lądowania. W efekcie WIG20 odnotował rekordowe od 10 lat zamknięcie pierwszego dnia miesiąca. Co bardzo ciekawe wzrosty w Polsce mają miejsce w czasie, gdy indeksy chińskie osiągają nowe, roczne minima.
WIG20 został w tyle. Orlen tłumi nastroje na GPW

WIG20 został w tyle. Orlen tłumi nastroje na GPW

2023-11-29 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejsza sesja w wydaniu inwestorów na GPW nie należała do najlepszych, przede wszystkim z uwagi na akcje Orlenu, które bardzo źle zniosły zaproponowaną przez polityków opozycji 'składkę' w wysokości 14,6 miliardów złotych. WIG20 odnotował dziś blisko 0,8% spadek na tle 1,1% wzrostu głównego, niemieckiego benchmarku DAX. Akcje największej spółki w Polsce zamknęły sesję blisko 7,8% niżej, a niewielkie odreagowanie w końcowych godzinach notowań nie zdołało wymazać obrazu trudnej sesji.
Mieszana sesja na rynku akcji

Mieszana sesja na rynku akcji

2023-11-28 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejsza sesja na rynku akcji nie przyniosła większej zmienności. Generalnie nastroje były mieszane, a fakt, że w kalendarzu makro nie znajdowały się kluczowe odczyty - wspierał konsolidację. Początek dnia przyniósł nieznaczne cofnięcie na głównych indeksach giełdowych, jednak w kolejnych godzinach większość przeceny została wymazana. Ostatecznie niemiecki DAX zamknął dzisiejszą sesję 0,16% wyżej. Londyński FTSE100 stracił 0,07%, a francuski CAC40 przecenił się 0,21%.
Wyprzedaż na rynkach po Black Friday

Wyprzedaż na rynkach po Black Friday

2023-11-27 Komentarz giełdowy XTB
Wyniki sprzedażowe Black Friday oraz ostatnich dni wyprzedażowych nie należą do złych. Ocenia się, że w sam „Czarny Piątek” Amerykanie wydali w zakupach online blisko 10 mld dolarów, co stanowi 7,5% wzrost w ujęciu rocznym. Mimo pozytywnych wyników nie obserwujemy raczej pozytywnych nastrojów na najważniejszych rynkach, a co więcej, spora wyprzedaż miała miejsce na polskim rynków.
Indeksy giełdowe wstrzymują wzrosty

Indeksy giełdowe wstrzymują wzrosty

2023-11-21 Komentarz giełdowy XTB
Podczas dzisiejszej sesji mogliśmy obserwować nieznacznie gorsze nastroje na rynku akcji. Główne indeksy giełdowe ze Starego Kontynentu zakończyły handel niżej, jednak skala przeceny była ograniczona. Można powiedzieć więc że rajd wzrostowy, który trwa od początku miesiąca spowalnia, jednak jest zdecydowanie za wcześnie, aby stwierdzić, że to już jego koniec. Niemiecki DAX zamknął dzień w rejonach poziomu odniesienia, francuski CAC40 stracił 0,24%, z kolei londyński FTSE100 spadł 0,19%.
Rekordowa polska giełda

Rekordowa polska giełda

2023-11-20 Komentarz giełdowy XTB
Szeroki indeks WIG sięgnął dzisiaj nowych historycznych szczytów. Chociaż ostatecznie nie udało się zamknąć z nowym rekordowym poziomem, to jednak widać, że nastroje na polskim rynku znacznie się poprawiły. Czy jest szansa na stałe zawitanie hossy na polskim parkiecie. Jak ma się sytuacja za granicą? Warszawski Indeks Giełdowy, czyli szeroki indeks WIG sięgnął dzisiaj poziomu 75236 punktów, co było najwyższym poziomem w historii.
Wielkimi krokami zbliża się korekta na GPW?

Wielkimi krokami zbliża się korekta na GPW?

2023-11-16 Komentarz giełdowy XTB
Przez ostatnie dni byki z Wall Street wyznaczały rytm, w jakim poruszały się globalne rynki finansowe. W ślad za nimi podążyła Azja i Europa, gdzie sporym beneficjentem wzrostu apetytu na ryzyko stała się GPW. WIG20 był jednym z najlepiej radzących sobie benchmarków ostatnich dni. Dziś jednak wyraźnie złapał zadyszkę i finalnie zamknął sesję minimalnie pod kreską po tym jak sprzedający za oceanem doszli do głosu, po 11 wzrostowych sesjach na S&P500.
Mocne rozpoczęcie tygodnia na warszawskim parkiecie

Mocne rozpoczęcie tygodnia na warszawskim parkiecie

2023-10-30 Komentarz giełdowy XTB
Pierwsza w tym tygodniu sesja giełdowa na Starym Kontynencie przebiegała w pozytywnej atmosferze. Główne benchmarki z ulgą zareagowały na tylko „częściową” eskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie oraz budującą optymizm narrację rynkową dotyczącą kolejnej pauzy w cyklu zacieśnienia monetarnego w USA. W tym otoczeniu po raz kolejny dobrze odnajduje się nasz rodzimy WIG20, który ponownie okazał się jednym z liderów wzrostów w Europie.