Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar tanieje na przygaszonym rynku

Dolar tanieje na przygaszonym rynku

2013-05-27 Raport poranny FMCM
Dziś „tylko” Jörg Asmussen: Podczas dzisiejszej sesji z racji dni wolnych w USA i Wielkiej Brytanii nie mamy żadnych istotnych figur makroekonomicznych. Obędzie się jedynie publiczne wystąpienie członka zarządu ECB - Jörga Asmussena. Z tego względu spodziewamy się dziś umiarkowanej zmienności na rynku walutowym.
Japońskie byki straciły werwę

Japońskie byki straciły werwę

2013-05-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Niewątpliwie wydarzeniem ubiegłego tygodnia była czwartkowa panika na giełdzie w Tokio. To, co wydarzyło się w Japonii nie powinno dziwić, w końcu Nikkei w ciągu zaledwie pół roku niemal podwoił swoją wartość. Tym samym do odwrotu nie trzeba było wiele. Sytuacja na japońskim parkiecie może mieć istotny wpływ na inne rynki również w tym tygodniu.

Przedłużony weekend

Przedłużony weekend

2013-05-27 Komentarz walutowy Alior Bank
Dane makroekonomiczne ze strefy euro i USA, które zostały opublikowane przed weekendem, tchnęły nieco optymizmu w ocenę sytuacji gospodarczej po obu stronach Atlantyku. Indeks niemieckiego instytutu Ifo wskazał, że nastroje przedsiębiorców największej gospodarki Starego Kontynentu uległy silniejszej od oczekiwań poprawie.
Jest nadzieja na odrodzenia konsumpcji w Polsce

Jest nadzieja na odrodzenia konsumpcji w Polsce

2013-05-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Z uwagi na święto w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii dzisiejsza sesja najpewniej nie przyniesie żadnych gwałtownych zmian na rynku walutowym. Na przestrzeni tygodnia kluczowe będą odczyty PKB.
Niska zmienność gwarantowana

Niska zmienność gwarantowana

2013-05-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Od początku sesji żadna z walut państw wysokorozwiniętych nie zmienia swojej wartości do dolara o więcej niż 0,3 proc. Niska zmienność zapewne zostanie utrzymana, wszak dwa główne światowe centra finansowe: Londyn oraz Nowy Jork dziś nie pracują.
Lepszy tydzień wspólnej waluty

Lepszy tydzień wspólnej waluty

2013-05-24 Raport tygodniowy FMCM
Eurodolar w górę: Poniedziałkowa sesja przebiegała w spokojnym tonie, w zakresie małej zmienności. Brak było również istotnych impulsów z rynku. Eurodolar pod koniec sesji wyceniana była na 1,2850. We wtorek (21 maja) główna para walutowa, po porannym nieznacznym wzroście kursu, przez resztę dnia podążała na południe.
Złoty stabilny mimo niepokoju na giełdach

Złoty stabilny mimo niepokoju na giełdach

2013-05-24 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Bieżący tydzień był dość spokojny jeśli chodzi o rynek walutowy. Główne pary walutowe nie podlegały dużym wahaniom, podobnie zachowywał się polski złoty. Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja na rynku giełdowym.
Sprzeczne sygnały ws. QE3

Sprzeczne sygnały ws. QE3

2013-05-24 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W tym tygodniu najmocniejsze względem amerykańskiego dolara były japoński jen, szwajcarski frank i euro, które umocniły się odpowiednio o: 1,8; 0,9 i 0,7 proc. Kurs EUR/USD znajduję się obecnie na poziomie 1,2920.
Tydzień wzrostów na EURUSD

Tydzień wzrostów na EURUSD

2013-05-24 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Mijający tydzień będzie należeć do euro. Od poniedziałku wspólna waluta zyskała do dolara niemal 1%. W dniu dzisiejszym na EURUSD również dominuje strona popytowa. Ma ona wsparcie w danych fundamentalnych, które rano opublikowały Niemcy.
Mario Draghi uspokaja. Złoty lekko zyskuje.

Mario Draghi uspokaja. Złoty lekko zyskuje.

2013-05-24 Raport poranny FMCM
Eurodolar nadal w górę: Poranek na głównej parze walutowej rozpoczął się od lekkich wzrostów kursu, a obecnie wartość tej pary wynosi 1,2940. Warto dodać, że pomimo iż cały czas obowiązuje (jeszcze) krótkoterminowy trend spadkowy, to od dwóch dni kurs zmierza na północ, a pierwszym widocznym oporem są maksima z ostatnich dni czyli okolice 1,2958.
w Azji znów nerwowo, euro zyskuje

w Azji znów nerwowo, euro zyskuje

2013-05-24 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po czwartkowej panice w Azji nastroje podczas sesji w Europie i USA uspokoiły się. Natomiast dziś w Azji ponownie było nerwowo, co może sugerować, iż czar polityki Banku Japonii powoli pryska. Para EURUSD jak na razie odsunęła się od kluczowych wsparć, wykorzystując nieco lepsze dane o aktywności.
Na rynkach zagościł strach

Na rynkach zagościł strach

2013-05-24 Poranny Szkic Walutowy AFS
Obawy o skrócenie programu QE3, które pojawiły się po publikacji sprawozdania z ostatniego posiedzenia Fed, powodują odpływ kapitału z rynków wschodzących. Traci więc i złoty, który wyrównał tegoroczny rekord słabości.
Złoty odrobi straty

Złoty odrobi straty

2013-05-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Od rana wspólna waluta lekko zyskuje wobec amerykańskiego dolara. Kurs EUR/USD wzrasta do 1,2940. Wczoraj kurs EUR/PLN wzrósł do 4,21, tym samym odnotował najwyższy poziom od prawie czterech miesięcy. Notowania jednak powróciły poniżej 4,20 i przed rozpoczęciem sesji europejskiej znajdują się na 4,1950.
Złoty głuchy na czynniki lokalne

Złoty głuchy na czynniki lokalne

2013-05-24 Komentarz walutowy Alior Bank
Silnie gołębie sygnały z Rady Polityki Pieniężnej były niewystarczającym argumentem dla zatrzymania korekty na polskim rynku długu, a odpływ kapitału z Polski miał negatywne konsekwencje dla złotego, który w czwartek był najsłabszy do euro od końca stycznia, naruszając poziom 4,21 zł za jednostkę unijnej waluty.
Złoty najsłabszy od stycznia, trwa korekta na rynku długu

Złoty najsłabszy od stycznia, trwa korekta na rynku długu

2013-05-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ SA
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty w zakresie wczorajszych minimów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1975 PLN za euro, 3,2454 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3556 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wzrosły 10 sesję z rzędu i wynoszą aktualnie 3,49% w przypadku obligacji 10-letnich.
Panika w Azji nie sprzyja złotemu

Panika w Azji nie sprzyja złotemu

2013-05-23 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dziś na parach ze złotym obserwowaliśmy dużą zmienność. Sytuacja na rynku CHFPLN zmieniła się o 180 stopni w porównaniu do tego, co działo się wczoraj. Z kolei notowania EURPLN znajdują się na najwyższym poziomie od końca stycznia i testują istotne miejsce oporu.
Czy RPP stać na kolejne obniżki?

Czy RPP stać na kolejne obniżki?

2013-05-23 Raport popołudniowy FMCM
Lepsze dane ze Strefy Euro: Po wczorajszym spadku przez niemal całą dzisiejszą sesję główna para walutowa zmierzała na północ. Obecnie jej kurs wynosi 1,2907. Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy serię odczytów indeksów PMI dla najważniejszych gospodarek europejskich oraz Strefy Euro jako całości.
Ben Bernanke ostudził oczekiwania

Ben Bernanke ostudził oczekiwania

2013-05-23 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczoraj rynki wyczekiwały słów Bena Bernanke. Niestety, szef FEDu nie przekazał nic konkretnego. Mimo to już na samym początku wystąpienia kurs EURUSD poszybował do 1,2997. Jednak w miarę upływu czasu i braku konkretów w wypowiedziach Bena Bernanke kurs powrócił w rejony 1,2860 – 1,2890.
FED: Patrzmy na dane

FED: Patrzmy na dane

2013-05-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wbrew temu co można sądzić, polityka Bena Bernanke jest dość przemyślana. Szef FED zdaje sobie sprawę, że operacja wychodzenia z programu QE3 będzie o wiele bardziej trudniejsza, niż jego wprowadzenie. Dlatego też woli zawczasu przygotować na to rynki finansowe.
Rezerwa federalna rozbujała rynki

Rezerwa federalna rozbujała rynki

2013-05-23 Raport Home Broker
Tak, jak można było przypuszczać, wszelkie sygnały sugerujące zwiększoną skłonność Rezerwy Federalnej do ograniczania skupu aktywów wywołają negatywne reakcje inwestorów, zwłaszcza giełdowych.