Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Szeroki rynek nie sprzyja złotemu, NFP na celowniku

Szeroki rynek nie sprzyja złotemu, NFP na celowniku

2013-08-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny handel w trakcie ostatniej sesji tego tygodnia przynosi próbę stabilizacji złotego po wczorajszych wyraźnych spadkach. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2570 PLN za euro, 3,2212 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,4366 PLN wobec franka szwajcarskiego.
FED nadal gra dość ostrożnie

FED nadal gra dość ostrożnie

2013-08-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W pierwszym momencie wczorajszy komunikat FED mógł wydawać się zaskakująco „gołębi” – Rezerwa Federalna podkreśliła, że w ostatnim czasie wzrost gospodarki był skromny (wcześniej określała, go jako umiarkowany), ale jednocześnie dodała, że spodziewa się jego odbicia w drugiej połowie roku (wcześniej tego zapisu nie było).

Lepsze odczyty z Polski nie pomogą złotemu

Lepsze odczyty z Polski nie pomogą złotemu

2013-08-01 Raport poranny FMCM
Eurodolar poniżej 1,3250: Dzisiejsza sesja zapowiada się niezwykle interesująco, poznamy wiele istotnych figur makroekonomicznych. Najpierw pojawią się finalne odczyty o PMI dla przemysłu dla najważniejszych gospodarek Europy oraz Strefy Euro jako całości (za lipiec), ...
Fed (nie) boi się dezinflacji

Fed (nie) boi się dezinflacji

2013-08-01 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Tak jak można było się spodziewać, Fed nie zdecydował się wczoraj na istotne zmiany w polityce pieniężnej. Inwestorom pozostało szukanie niuansów w komunikacie i jeden taki był. Wbrew pozorom jednak, zmiana nie jest tak istotna, jak mogłoby się wydawać. Dziś decyzje EBC i Banku Anglii.
Zjeść ciastko i mieć ciastko

Zjeść ciastko i mieć ciastko

2013-08-01 Komentarz walutowy Alior Bank
Należy stwierdzić, że komunikat po lipcowym posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) lekko rozczarował. W treści trudno doszukać się fragmentów, które świadczyłyby o diametralnej zmianie nastawienia banku centralnego.
Brak zapowiedzi ograniczenia QE

Brak zapowiedzi ograniczenia QE

2013-08-01 Poranny Szkic Walutowy AFS
W ocenie Fed gospodarka rozwija się w umiarkowanym tempie, a zagrożeniem są niska inflacja, wzrost oprocentowania kredytów oraz zacieśnienie fiskalne. Rezerwa nadal widzi, więc potrzebę wspierania gospodarki za pomocą akomodacyjnej polityki pieniężnej.
Brak wskazówek dotyczących QE3

Brak wskazówek dotyczących QE3

2013-08-01 Komentarz poranny TMS Brokers
W reakcji na wczorajszą decyzję amerykańskich władz monetarnych eurodolar pokonał poziom 1,3300, jednak obecnie powrócił do wczorajszych poziomów i znajduje się na 1,3270. Złoty umacnia się od wczoraj względem euro oraz dolara.
FED nieznacznie przecenił złotego, PMI i EBC w kalendarzu

FED nieznacznie przecenił złotego, PMI i EBC w kalendarzu

2013-08-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację lekkiego osłabienia zapoczątkowanego w trakcie wczorajszej sesji amerykańskiej. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2472 PLN za euro, 3,2029 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4459 PLN względem franka szwajcarskiego.
Wzrost aktywności

Wzrost aktywności

2013-07-31 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Od początku tygodnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie handlowano w kontekście oczekiwania na wydarzenia, które skumulowały się w kalendarzu od środy do piątku. W efekcie na pierwszych dwóch sesjach tygodnia rynek nie tylko wyznaczył rekord niskiej aktywności, ale znacząco podkreślił senną fazę w historii notowań.
Czekamy na wieczorny FED i nocne dane z Chin

Czekamy na wieczorny FED i nocne dane z Chin

2013-07-31 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Lepsze dane z USA wsparły dzisiaj dolara, ale przed nami kluczowe wydarzenie, czyli komunikat FED o godz. 20:00. Szacunki ADP nt. wzrostu etatów w gospodarce okazały się lepsze od prognoz (wzrost o 200 tys. wobec spodziewanych 180 tys. ), co zwiększyło apetyty przed piątkowymi odczytami Departamentu Pracy USA.
EURUSD czeka na dane z USA

EURUSD czeka na dane z USA

2013-07-31 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Mimo kilku istotnych danych publikowanych w dniu wczorajszym, zmienność na rynkach pozostawała niewielka. Eurodolar poruszał się w wąskim zakresie wahań. Na wykresie dziennym EURUSD od trzech dni generują się świece doji, świadczące o bardzo dużym niezdecydowaniu wśród inwestorów.
Dzisiaj będzie rollercoaster na rynkach

Dzisiaj będzie rollercoaster na rynkach

2013-07-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wracające spekulacje na temat wpływu Home Investment Act na umocnienie dolara (po wczorajszych słowach prezydenta Obamy), ale przede wszystkim czekające nas publikacje – tylko dzisiaj mamy szacunki ADP z rynku pracy, PKB za II kwartał, indeks Chicago PMI i wreszcie komunikat po posiedzeniu FED – to główne czynniki wpływające teraz na rynki.
Cisza przed burzą

Cisza przed burzą

2013-07-30 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Obroty na dzisiejszej sesji były nieco wyższe niż wczoraj, ale wypada zauważyć, że wczorajszy wolumen był najniższy w całym roku kalendarzowym. Marazm, który panuje na GPW ma kilka przyczyn.
Mieszane nastroje przed ważnymi publikacjami

Mieszane nastroje przed ważnymi publikacjami

2013-07-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Nieco wyższe od prognozowanych dane nt. szacunkowej inflacji konsumenckiej w Niemczech – wskaźnik HICP wzrósł o 0,4 proc. m/m i 1,9 proc. r/r, wobec oczekiwanych 0,3 proc. m/m i 1,8 proc. r/r – tylko na chwilę przełożyły się na umocnienie wspólnej waluty (po godz. 14:00).
W oczekiwaniu na FED

W oczekiwaniu na FED

2013-07-30 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers

Wtorkowa sesja ponownie nie przynosi dużej zmienności na rynkach. Inwestorzy wyraźnie wstrzymali oddech przed jutrzejszym komunikatem z posiedzenia FOMC. Sesja upływa pod znakiem umiarkowanych wzrostów na światowych giełdach, złoty umacnia się do głównych walut.
Rynki czekają na dane

Rynki czekają na dane

2013-07-30 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Poniedziałek upłynął bardzo leniwie. Niska zmienność panowała na większości walut. Do małej aktywności inwestorów przyczynił się brak ważnych danych makro. Eurodolar po raz trzeci z rzędu testował opór 1,3300, jednak brak impulsów z szerokiego rynku zanegował dalszy ruch wzrostowy.
Dolar nieco mocniejszy względem głównych walut

Dolar nieco mocniejszy względem głównych walut

2013-07-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Inwestorzy wolą zaczekać na kluczowe publikacje, które zaczną napływać na rynek już jutro – wyliczenia ADP, dane o PKB za II kwartał i komunikat FED. Mogą one pomóc dolarowi w drugiej połowie tygodnia. Na razie uwagę inwestorów zwracają mocne spadki AUD/USD po zaskakującej wypowiedzi szefa Banku Australii.
Zmienność nadejdzie w kolejnych dniach

Zmienność nadejdzie w kolejnych dniach

2013-07-29 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dzisiejsze kalendarium publikacji makroekonomicznych było niemalże puste (jak to zwykle bywa w poniedziałki), stąd też trudno oczekiwać było zwiększonej zmienności na parach z polskim złotym. Wyższa zmienność na rynkach ryzykownych aktywów, a więc także na złotym, pojawi się najprawdopodobniej w kolejnych dniach, ...
Ubiegły tydzień pod dyktando euro

Ubiegły tydzień pod dyktando euro

2013-07-29 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Ubiegły tydzień eurodolar zakończył 1 % wzrostem. Umocnieniu się euro pomogły zwłaszcza ubiegło tygodniowe dane ze strefy euro oraz Wielkiej Brytanii. Przypomnijmy, iż w środę opublikowane zostały indeksy PMI dla przemysłu i usług. Bardzo pozytywnie odebrany został odczyt PMI dla przemysłu w strefie euro.
Tydzień kluczowych rozdań

Tydzień kluczowych rozdań

2013-07-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Posiedzenie Fed, rynek pracy (payrolls, ADP), amerykański PKB, EBC, Bank Anglii – to nie jest lista wydarzeń na kolejny miesiąc, one są zagęszczone w ciągu zaledwie trzech dni! A w tle mamy takie publikacje jak indeks nastrojów Conference Board, ISM - najważniejszy wskaźnik aktywności w USA i podobne wskaźniki dla Chin (rządowy) i Wielkiej Brytanii.