Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar pozostaje słabszy

Dolar pozostaje słabszy

2014-02-10 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Miniony piątek przyniósł mieszane dane z gospodarki amerykańskiej. Z jednej strony stopa bezrobocia spadła w styczniu do 6,6%, czyli najniższego poziomu od pięciu lat. Jednocześnie liczba miejsc pracy w sektorze poza rolnictwem wzrosła tylko o 113 tys. podczas gdy konsensus rynkowy zakładał wzrost o 185 tys.
Niewielkie zmiany na rynkach

Niewielkie zmiany na rynkach

2014-02-10 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Początek nowego tygodnia przynosi niewielkie zmiany w notowaniach złotego względem dolara oraz funta. Polska waluta bardziej traci do euro oraz do franka (do euro niecały grosz, a do franka 1,2 grosza).

Wall Street daje nadzieję na dalsze wzrosty

Wall Street daje nadzieję na dalsze wzrosty

2014-02-10 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy poranek przynosi kontynuację wzrostów na rynkach giełdowych na całym świecie. Indeks Nikkei rośnie o ponad 1,7%, zaś Shanghai Composite o ponad 2%. Wzrostom w Azji sprzyjają przede wszystkim dobre piątkowe nastroje na Wall Street, ale także plotki o bardzo dobrych wynikach wielu chińskich koncernów podczas okresu przed świętem Nowego Roku.
Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2014-02-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Słabszy od oczekiwań raport z amerykańskiego rynku pracy przedłużył słabość dolara względem euro. Kurs EUR/USD wzrósł do 1,3640, czyli w okolice oporu wyznaczonego przez zgrupowane zniesienia Fibonacciego oraz linię trendu spadkowego poprowadzoną od szczytu z grudnia ubiegłego roku.
Dolar najtańszy w tym miesiącu

Dolar najtańszy w tym miesiącu

2014-02-10 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko oporu: Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej rozpoczyna się od lekkiego wzrostu wartości eurodolara. Obecnie wyceniany jest on na 1,3635. W tej chwili kurs znajduje się blisko linii trendu spadkowego poprowadzonej po szczytach od 27 grudnia zeszłego roku, linia ta pełni obecnie rolę ważnego oporu.
Podkręcenie zmienności

Podkręcenie zmienności

2014-02-10 Komentarz walutowy Alior Bank
Z jednej strony styczniowe dane z amerykańskiego rynku pracy już drugi miesiąc z rzędu pokazują słabszy od prognoz przyrost zatrudnienia. Na podstawie informacji dostarczonych przez przedsiębiorstwa w ubiegłym miesiącu przybyło zaledwie 113 tys. miejsc pracy, podczas gdy oczekiwano 185 tys. po marnych 75 tys. (korekta z 74 tys.) w grudniu.
Nie taki słaby raport z rynku pracy w USA

Nie taki słaby raport z rynku pracy w USA

2014-02-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Publikacja danych z rynku pracy w USA powoduje zmniejszenie obaw o przyspieszenia redukcji programu QE przez Fed. Jednocześnie, w połączeniu z decyzja EBC o wstrzymaniu się z decyzjami łagodzącymi politykę pieniężną, zamyka drogę do nawrotu tendencji aprecjacji dolara wobec euro. Najbliższe kilka sesji przyniesie stabilizację notowań EUR/USD oraz złotego.
Złoty odrobił straty, możliwe przejście w stan konsolidacji

Złoty odrobił straty, możliwe przejście w stan konsolidacji

2014-02-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi nieznacznie mocniejsze otwarcie na polskiej walucie. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1731 PLN za euro, 3,0625 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4073 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą aktualnie 4,50% w przypadku papierów 10-letnich.
Rozczarowujące dane z USA

Rozczarowujące dane z USA

2014-02-07 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dzisiejsza publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy była drugim najważniejszym wydarzeniem mijającego tygodnia (pierwszym z nich była oczywiście wczorajsza decyzja EBC w sprawie stóp procentowych).
Nerwowy tydzień na rynku walut

Nerwowy tydzień na rynku walut

2014-02-07 Raport tygodniowy FMCM
Ten tydzień minął nam w cieniu wyczekiwania na dwa ważne wydarzenia. Czwartkowe posiedzenie ECB oraz dzisiejsze oficjalne dane na temat sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Do tego czasu kurs eurodolara pozostawał w konsolidacji nieco powyżej poziomu 1,35.
Złoty pokazał siłę

Złoty pokazał siłę

2014-02-07 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Po stosunkowo sennym początku tygodnia, w drugiej jego części zmienność na parze EUR/USD zdecydowanie wzrosła. Impuls do umocnienia euro dała decyzja ECB o pozostawieniu kosztu pieniądza na dotychczasowym poziomie, a katalizatorem wzrostu kursu EUR/USD okazał się rozczarowujący raport z amerykańskiego rynku pracy za styczeń.
Strefa euro bez tarczy obronnej?

Strefa euro bez tarczy obronnej?

2014-02-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Ciągnąca się od kilkunastu miesięcy sprawa, którą złożyła część niemieckich prawników w tamtejszym Trybunale Konstytucyjnym, zaczyna przybierać niepokojący obrót. Nie tak dawno niemiecka prasa donosiła, ...
W centrum uwagi raport z rynku pracy

W centrum uwagi raport z rynku pracy

2014-02-07 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Podczas czwartkowej sesji nie zabrakło większej zmienności na rynku walutowym. Mario Draghi rozczarował tych uczestników rynku, którzy liczyli na zmiany w polityce monetarnej, co przełożyło się na silną aprecjację euro.
Czekamy na dane z USA

Czekamy na dane z USA

2014-02-07 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Wczoraj Europejski Bank Centralny zadecydował, iż jest zbyt wcześnie na cięcie stóp w Strefie Euro i na ewentualne działania Mario Draghiego przyjdzie nam poczekać do następnych posiedzeń. Po decyzji EBC obserwowaliśmy znaczące umocnienie euro względem dolara, ...
Dane w USA w centrum uwagi

Dane w USA w centrum uwagi

2014-02-07 Raport poranny FMCM
Eurodolar lekko w dół: Ostatnie kilkanaście godzin handlu to odreagowanie po wczorajszej mocnej zwyżce kursu pary EUR/USD, dla której bodźcem była wczorajsza konferencja po posiedzeniu ECB. Przypomnijmy po słowach Mario Draghiego kurs pary EUR/USD dotarł, aż do poziomu 1,3617, ale od tamtej pory zniżkuje. Obecnie wartość eurodolara to 1,3587 PLN.
NFP w centrum uwagi

NFP w centrum uwagi

2014-02-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Brak obniżki stóp procentowych przez ECB wyraźnie umocnił wspólna walutę. Euro zyskało na wartości wobec wszystkich walut z grona G-10. Kurs EUR/USD wzrósł do 1,3615. Wzrosty eurodolara przełożyły się na spadki par złotowych. Kurs EUR/PLN osiągnął minimum na 4,1750, a USD/PLN na 3,07.
Stopy bez zmian, Draghi optymistycznie o sytuacji w regionie

Stopy bez zmian, Draghi optymistycznie o sytuacji w regionie

2014-02-07 Poranny Szkic Walutowy AFS
Brak obniżki stóp oraz mniej gołębi niż się spodziewano komunikat po posiedzeniu EBC umocnił euro. Scenariusz dalszych cięć został oddalony. Słabość akcji kredytowej i niska inflacja to procesy przejściowe. Gospodarka pozostaje w fazie łagodnego ożywienia.
Powrót zieleni

Powrót zieleni

2014-02-07 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na rynki akcji wrócił optymizm. Widać to było już podczas wczorajszej sesji w Europie, gdzie pomimo braku cięcia stóp przez EBC mieliśmy wyraźne wzrosty. Były one kontynuowane na Wall Street oraz dziś w Azji. Czy to już koniec korekty?
Kontynuacja umocnienia złotego, względnie udana aukcja długu

Kontynuacja umocnienia złotego, względnie udana aukcja długu

2014-02-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kursów polskiej waluty po 3-sesjach wzrostów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1805 PLN za euro, 3,0752 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4147 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie wzrosły i wynoszą aktualnie 4,564%.
ECB znów w centrum uwagi

ECB znów w centrum uwagi

2014-02-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W listopadzie członkowie Europejskiego Banku Centralnego zdecydowali się wykonać ruch wyprzedzający rynkowe oczekiwania i obniżyli stopy procentowe o 25 p.b. do 0,25 proc. Była to bezpośrednia odpowiedź na spadającą inflację, a także wciąż słabą koniunkturę. Istniały też spore obawy związane z ryzykiem pojawienia się trwalszych tendencji prowadzących do deflacji.