Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wyniki spółek z USA nadzieją dla parkietów

Wyniki spółek z USA nadzieją dla parkietów

2014-04-14 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Street, w Europie i w Azji. Japoński Nikkei zanotował najgorszy tydzień od trzęsienia ziemi w marcu 2011 roku, niewiele lepiej było w USA, gdzie spadki na S&P500 powstrzymała dopiero długoterminowa linia trendowa.
Złoty w dół w ślad za spadkiem na eurodolarze

Złoty w dół w ślad za spadkiem na eurodolarze

2014-04-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poniedziałkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi wyraźny spadek wyceny polskiej waluty w ślad za niższym otwarciem na kwotowaniach eurodolara. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1882 PLN za euro, 3,0246 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4472 PLN względem franka szwajcarskiego.

Przecena dolara i indeksów giełdowych

Przecena dolara i indeksów giełdowych

2014-04-11 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Ubiegły tydzień upłynął pod znakiem spadku wartości amerykańskiego dolara oraz przeceny na giełdach. Dolar osłabił się wobec wszystkich walut z grona G-10, najsilniej wobec jena, szwajcarskiego franka oraz euro.
Początek kwietnia dla wspólnej waluty

Początek kwietnia dla wspólnej waluty

2014-04-11 Raport tygodniowy FMCM
Poniedziałowa sesja (7.04) pozbawiona była bardziej znaczących czy dramatycznych wydarzeń. W kalendarium makroekonomicznym rankiem poznaliśmy dynamikę (lutową) produkcji przemysłowej w Niemczech, która niemal wpisała się w prognozę, zaś o 10:30 pojawił się indeks Sentix.
Dolar odrabia straty

Dolar odrabia straty

2014-04-11 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Ostatnie dni zdecydowanie nie były udane dla amerykańskiej waluty, ale dzisiejsza sesja zapowiada korektę notowań dolara. Kilka par walutowych odbija się od istotnych poziomów, między innymi USDPLN oddala się od granicy 3 zł. Mimo wszystko, rynek walutowy jest dużo spokojniejszy od rynku giełdowego, gdzie nadal zdecydowanie panują niedźwiedzie.
Dolar szuka chwilowego dna

Dolar szuka chwilowego dna

2014-04-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Po tym, jak rynek odebrał środowe zapiski z marcowego posiedzenia FED jako „gołębie” (naszym zdaniem nie do końca słusznie), dolar był słaby jeszcze w czwartek, ale było widać próby zatrzymania przeceny. W międzyczasie rynek otrzymał też dobre dane nt. cotygodniowego bezrobocia, które spadło do 300 tys.
Dopłatę do mieszkania dla młodych (MDM) można stracić

Dopłatę do mieszkania dla młodych (MDM) można stracić

2014-04-11 Komentarz Home Broker
Niestosowanie się do zasad programu Mieszkanie dla Młodych oznaczać będzie problemy. Lepiej więc zapoznać się z regułami gry, bo ich złamanie oznacza odebranie dopłaty (nie całej, a jej części). Od tej zasady jest jednak wyjątek.
EURUSD coraz wyżej

EURUSD coraz wyżej

2014-04-11 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Czwartkowa sesja na rynku walutowym przebiegała pod znakiem dalszej wyprzedaży waluty amerykańskiej. Spadek liczy nowo zarejestrowanych bezrobotnych w USA do 300 tys. z 322 tys. po korekcie tydzień wcześniej nie zdołał powstrzymać deprecjacji dolara. Wzrosty na eurodolarze wyhamowały wczoraj tuż poniżej poziomu 1,39, który w dniu dzisiejszym był już testowany.
Eurodolar blisko 1,39

Eurodolar blisko 1,39

2014-04-11 Raport poranny FMCM
Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównej parze walutowej to konsolidacja kursu poniżej poziomu 1,39. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3892. Teraz, jeżeli popytowi w kolejnych godzinach udałoby przebić się wspomniany opór (1,39) możliwe byłyby dalsze wzrosty, nawet do marcowych maksimów.
Marcowe umocnienie wymazane

Marcowe umocnienie wymazane

2014-04-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Trwa osłabienie dolara amerykańskiego. Kurs EUR/USD wzrasta do 1,39. Tym samym w bieżącym tygodniu eurodolar wzrósł już 200 pipsów i wymazał całości umocnienia amerykańskiego dolara z drugiej połowy ubiegłego miesiąca. Jeżeli tydzień zakończy się przy 1,39, będzie to największa tygodniowa strata dolara wobec euro od września ubiegłego roku.
Wall Street w mocnej czerwieni

Wall Street w mocnej czerwieni

2014-04-11 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Indeksy w Stanach Zjednoczonych zakończyły wczorajszy dzień na znaczących minusach. Giełdę w dół ciągnęły ponownie spółki technologiczne i biotechnologiczne, których wyceny są postrzegane przez inwestorów jako zbyt wysokie.
Kapitał płynie na peryferie Europy

Kapitał płynie na peryferie Europy

2014-04-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wspólna waluta pozostaje mocna dzięki napływowi kapitału na peryferyjne rynki strefy euro. Kurs EUR/USD dociera w pobliże 1,40. Dobre dane z USA nie wspierają dolara. Graczy nie trwoży wizja braku tanich pieniędzy Fed. Wykorzystują oni okazje by zarobić, dopóki banki centralne wciąż wspierają płynność. W ostatnim czasie głównie poza rynkami macierzystymi.
Dług najmocniejszy od 9-miesięcy, możliwe spadki na PLN

Dług najmocniejszy od 9-miesięcy, możliwe spadki na PLN

2014-04-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku przynosi kontynuację stabilizacji złotego pomimo wczorajszej próby osłabienia. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1721 PLN za euro, 3,0058 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4277 PLN względem franka szwajcarskiego.
Czy FED był rzeczywiście „gołębi”?

Czy FED był rzeczywiście „gołębi”?

2014-04-10 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Inwestorzy zinterpretowali opublikowane wczoraj zapiski z marcowego posiedzenia, jako sygnał, że FED nie będzie się spieszył z podwyżkami stóp procentowych. Dyskusja wśród członków tego gremium nie potwierdziła tezy, którą wygłosiła podczas konferencji prasowej Janet Yellen (pierwsza podwyżka stóp w okresie pół roku od zakończenia QE3), ...
AUD umacnia się po danych z rynku pracy

AUD umacnia się po danych z rynku pracy

2014-04-10 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Protokół z marcowego posiedzenia Rezerwy Federalnej ujawnił, iż członkowie Komitetu Otwartego Rynku chcą odejść od obecnych ilościowych kryteriów wykorzystywanych do sygnalizowania możliwości zmian w polityce monetarnej na rzecz jakościowych przesłanek, które miałyby służyć realizacji celów w zakresie zatrudnienia i stabilności cen.
Dolar ciągle słabnie

Dolar ciągle słabnie

2014-04-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Bardziej „gołębia” niż oczekiwano treść protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC podtrzymała słabość amerykańskiego dolara. Kurs EUR/USD wzrósł do najwyższego poziomu od trzech tygodni (1,3870), natomiast USD/PLN po raz pierwszy w tym roku zniżkował do 3,0.
Protokół z posiedzenia FOMC osłabia dolara

Protokół z posiedzenia FOMC osłabia dolara

2014-04-10 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,3850: Ostatnie godziny handlu na głównej parze walutowej to lekkie spadki kursu, ma to jednak miejsce po wczorajszym mocnym wzroście wartości eurodolara do którego w głównej mierze przyczyniła się publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC.
Akcje zyskują po minutes, danych

Akcje zyskują po minutes, danych

2014-04-10 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wall Street zapomniała już o piątkowej wyprzedaży. Za pretekst do odbicia posłużyła publikacja minutes z ostatniego posiedzenia Fed w dniu wczorajszym. Rynkom pomogły także publikowane w nocy dane. Kontrakt na WIG20 tymczasem nadal walczy z oporem na poziomie 2460 pkt.
Zagrywka Fed: łagodzenie tonu wobec nieuniknionego

Zagrywka Fed: łagodzenie tonu wobec nieuniknionego

2014-04-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Publikacją minutes Fed łagodzi przekaz powstały bezpośrednio po posiedzeniu Komitetu, co poprawia nastroje na rynkach. Perspektywy polityki pieniężnej w USA nie ulegają jednak zmianie. Ostatni raport z rynku pracy przesądza o kontynuowaniu cyklu cięć na każdym kolejnym posiedzeniu banku.
Zapiski FED na korzyść PLN, RPP bez niespodzianki

Zapiski FED na korzyść PLN, RPP bez niespodzianki

2014-04-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy obrót na rynku złotego przynosi kontynuację stabilizacji po wczorajszej próbie umocnienia polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1639 PLN za euro, 3,0070 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4189 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 4,047% w przypadku obligacji 10-letnich.