Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Azja w lepszych nastrojach

Azja w lepszych nastrojach

2014-01-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Od rana dolar amerykański lekko traci na wartości. Kurs EUR/USD wzrasta powyżej 1,3550, a USD/PLN zniżkuje do 3,0650. Złoty natomiast osłabia się w stosunku do wspólnej waluty. Kurs EUR/PLN wzrost pod 4,16.
Kiedy tło ma znaczenie

Kiedy tło ma znaczenie

2014-01-21 Komentarz walutowy Alior Bank
Ponieważ kalendarium makroekonomiczne z głównych rynków nie oferuje wiele (jedynie indeks ZEW z Niemiec o 11:00), inwestorzy na rynku złotego powinni skupić uwagę na wydarzeniach w regionie. Od strony danych z Polski GUS poda szacunki grudniowej produkcji przemysłowej oraz inflacji PPI (14:00).

Brak presji na wzrost cen w Polsce

Brak presji na wzrost cen w Polsce

2014-01-21 Poranny Szkic Walutowy AFS
Słaby wzrost wynagrodzeń daje solidne podstawy oczekiwać braku presji na odczuwalne przyspieszenie inflacji w tej połowie roku. Dziś dane o produkcji przemysłowej. W strefie euro nadal dominują wręcz tendencji deflacyjne. Stąd, każdy odczyt słabszy od oczekiwań zwiększy szanse na cięcie stóp EBC. W centrum uwagi o 11.00 odczyt nastrojów w Niemczech (ZEW).
Złoty stabilny na tle walut emerging markets

Złoty stabilny na tle walut emerging markets

2014-01-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lekkie umocnienie złotego kontynuując wczorajszy impuls. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1545 PLN za euro, 3,0686 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3631 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu ustabilizowały się blisko 4,317% w przypadku obligacji 10-letnich.
Święto na Wall Street, spokojnie na GPW

Święto na Wall Street, spokojnie na GPW

2014-01-20 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Centrum światowych finansów nadal znajduje się na Wall Street, więc jeżeli tamtejsza giełda nie pracuje, to handel na innych parkietach zamiera. Tak było właśnie dzisiaj, kiedy z uwagi na Dzień Martina Luthera Kinga Amerykanie odpoczywali.
Dobre dane z rynku pracy

Dobre dane z rynku pracy

2014-01-20 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dzień wolny w Ameryce tradycyjnie przekłada się na obniżoną płynność na rynku. Amerykanie świętują dzień Martina Luthera Kinga w związku z czym handel odbywa się dziś bez udziału Wall Street. Europejskie parkiety tracą podczas dzisiejszej sesji i WIG20 nie jest wyjątkiem. Polska waluta delikatnie zyskuje na wartości.
Nieznaczne umocnienie złotego

Nieznaczne umocnienie złotego

2014-01-20 Raport popołudniowy FMCM
Odreagowanie eurodolara: Dzisiejsza sesja to lekkie odreagowanie pary EUR/USD, obecnie wyceniana jest ona na 1,3562. W tej chwili sytuacja na wykresie jest dość ciekawa. Kilkudniowa linia trendu spadkowego przebiega w okolicach 1,3570 i jest w tej chwili ważnym oporem.
Zapowiada się ciekawy tydzień

Zapowiada się ciekawy tydzień

2014-01-20 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Początek tego tygodnia zapowiada się dość spokojnie na rynku walutowym, a to wszystko za sprawą święta Martina L.Kinga. W nocy zostały opublikowane dane z Chin zgodnie z którymi dynamika PKB spowolniła w czwartym kwartale do 7,7% w skali roku z 7,8% kwartał wcześniej. W ujęciu kwartalnym wzrost PKB wyniósł tylko 1,8% wobec oczekiwanych 2,0%.
Kredyt czy pożyczka? Warto znać różnicę

Kredyt czy pożyczka? Warto znać różnicę

2014-01-20 Poradnik kredytobiorcy
Rozmyślając o dodatkowym wsparciu finansowym nie zastanawiamy się nad tym, czy będzie to kredyt czy pożyczka? Dla większości z nas są to terminy synonimiczne. Okazuje się, że błąd, gdyż za każdym z pojęć kryje się oddzielna ustawa, a co za tym idzie prawa i obowiązki potencjalnego klienta.
Dane z Chin a GPW

Dane z Chin a GPW

2014-01-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Teoretycznie nie jest źle. Wzrost chińskiej gospodarki na poziomie 7,7% jest nawet nieco wyższy niż oczekiwano. Tylko dlaczego chińskie akcje są najtańsze od sierpnia? Dziś w USA mamy święto. W związku z tym na rynkach powinno być spokojniej. Ale sesja na GPW może być trudna.
Impuls przyszedł z USA

Impuls przyszedł z USA

2014-01-20 Raport poranny FMCM
Eurodolar poniżej 1,3550: Początek dzisiejszej sesji to lekkie odreagowanie po piątkowym spadku wartości głównej pary walutowej. Impuls popytowy na dolara pojawił się w piątek zaraz po wejściu Amerykanów na rynek. Doprowadziło to do przebicia kilkumiesięcznej linii trendu wzrostowego na tej parze, a obecnie znajdujemy się na poziomie 1,3546 i jest mało prawdopodobne, ...
Rynki wschodzące pod selektywną presją, ale do czasu

Rynki wschodzące pod selektywną presją, ale do czasu

2014-01-20 Komentarz walutowy Alior Bank
Chociaż opublikowane w piątek dane o listopadowym deficycie na rachunku bieżącymi Polski nie wpłynęły na notowania PLN, tak wydźwięk raportu uzasadnia, dlaczego w grupie walut rynków wschodzących złoty nie podziela losu np. tureckiej liry, czy południowoafrykańskiego randa.
Dolar najsilniejszy od dwóch miesięcy

Dolar najsilniejszy od dwóch miesięcy

2014-01-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar w końcu sforsował linię trendu wzrostowego i spadł do najniższego poziomu od listopada ubiegłego roku - 1,3505. Wpisuje się to w nasze oczekiwania na umocnienie amerykańskiego dolara w najbliższych tygodniach.
Przemysł USA najlepiej od 5 lat. Kolejna obniżka stóp EBC?

Przemysł USA najlepiej od 5 lat. Kolejna obniżka stóp EBC?

2014-01-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dolar zyskuje w reakcji na kolejne, dobre raporty z gospodarki USA oraz rosnące oczekiwania na obniżkę stóp procentowych w strefie euro. EUR/USD najniżej w tym roku. Złoty nico słabszy. Dziś w Stanach święto Martina L. Kinga. Zapowiada się spokojny handel.
Spokojny początek tygodnia na złotym

Spokojny początek tygodnia na złotym

2014-01-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi próbę umocnienia krajowej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1643 PLN wobec euro, 3,0794 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,3754 PLN za franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do okolic 4,308% w przypadku papierów 10-letnich.
Ożywienie w USA wspiera dolara

Ożywienie w USA wspiera dolara

2014-01-17 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Ubiegły tydzień przyniósł wymazanie negatywnego zaskoczenia raportem z amerykańskiego rynku pracy za grudzień oraz znaczne zmniejszenie obaw o wyhamowanie ożywienia w USA, a co za tym idzie oddalenie perspektyw wstrzymania ograniczania programu skupu aktywów przez Fed.
Inflacja nadal niska

Inflacja nadal niska

2014-01-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Złoty w tym tygodniu systematycznie osłabiał się w stosunku do większość najważniejszych walut. Najmocniej osłabił się w stosunku do brytyjskiego funta, którego notowania wzrosły głównie dzięki bardzo dobrym danym o sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii.
Eurodolar w stronę dolara

Eurodolar w stronę dolara

2014-01-17 Raport tygodniowy FMCM
Moc w amerykańskiej walucie? W tym tygodniu na parze EUR/USD ostatecznie zeszliśmy niżej, dochodząc w piątek po południu prawie do minimów z końcówki tygodnia poprzedniego. Prawie, bo dziś ok. 15:30 mamy kurs 1,3575, a tymczasem w poprzedni czwartek (9 stycznia) zdarzyło się nawet zejście poniżej 1,3550.
Dobre dane nie pomogą funtowi na długo

Dobre dane nie pomogą funtowi na długo

2014-01-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
We wczorajszym wystąpieniu Ben Bernanke nawiązał do programu QE, ale bardziej pod kątem akademickim – ważnych informacji dla rynku, zatem nie było. Widać, że pałeczka została już przekazana Janet Yellen, chociaż formalnie obejmie ona przewodnictwo w FED dopiero od lutego.
Funt zyskuje po danych

Funt zyskuje po danych

2014-01-17 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Sytuacja na eurodolarze ustabilizowała się. Generalnie opublikowane w tym tygodniu dane były pro dolarowe, jednak nie ma to większego przełożenia na spadki na EURUUSD. Wsparciem dla euro pozostają rosnące stawki EONIA, którymi w ostatnim czasie zaniepokojony jest Europejski Bank Centralny.