Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Siła euro i dane z Azji

Siła euro i dane z Azji

2014-04-01 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Podczas dzisiejszej sesji poznamy szereg przemysłowych indeksów PMI dla gospodarek europejskich i amerykańskiej. Pierwsze dane już za nami, a indeksy z Chin ponownie pokazują rozbieżność między stanem faktycznym i życzeniami rządu w Pekinie. Kupujący nadal rozdają karty na EURUSD, a złoty pozostaje stabilny.
Niska inflacja w strefie euro w cenach. Yellen łagodzi ton.

Niska inflacja w strefie euro w cenach. Yellen łagodzi ton.

2014-04-01 Poranny Szkic Walutowy AFS
Prezes Fed osłabiła wczoraj wydźwięk marcowego komunikatu Fed, co poprawiło nastroje na rynkach. Dolar tracił, a wspólna waluta zyskiwała na wartości. Pozycji tej ostatniej nie zagroził nawet niższy od prognoz odczyt inflacji CPI ze strefy euro. Dziś w centrum uwagi dane o aktywności w sektorze przemysłu (PMI, ISM).

Euro pod presją, złoty stabilny

Euro pod presją, złoty stabilny

2014-04-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Od początku sesji azjatyckiej kurs EUR/USD stabilizuj się w okolicach 1,3770. Stabilne pozostają również notowania polskiej waluty. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,1650, a USD/PLN na 3,0220.
Uważamy, że po wczorajszym odczycie inflacji w strefie euro na poziomie zaledwie 0,5 proc. r/r do czwartkowego posiedzenia ECB wspólna waluta pozostanie pod presją.
Zielono w Polsce i USA, w Europie troszkę więcej czerwieni

Zielono w Polsce i USA, w Europie troszkę więcej czerwieni

2014-03-31 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Poniedziałek przynosi całkiem niezłe nastroje na parkietach większości giełd na świecie. Po niezłej sesji w Azji, w Europie również dominowały wzrost. Najmocniejszym parkietem na Starym Kontynencie była giełda w Rosji (RTS: +3,36%). Wzrosty napędzały plotki o wycofywaniu się części wojsk Rosji spod granicy z Ukrainą.
Udane zakończenie trudnego kwartału

Udane zakończenie trudnego kwartału

2014-03-31 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejsza sesja kończyła pierwszy kwartał na globalnych parkietach. Ostatnie trzy miesiące z pewnością inwestorów nie rozpieszczały, gdyż „mini kryzysów” w ostatnim czasie nie brakowało. Sama końcówka tego trzymiesięcznego okresu przebiegała już w lepszych nastrojach i z cichą nadzieją na lepsze doniesienia w kolejnym kwartale.
Słabsze sygnały z USA

Słabsze sygnały z USA

2014-03-31 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Spadek indeksu Chicago PMI w marcu do 55,9 pkt. z 59,8 pkt. w lutym (oczekiwano 59,0 pkt.) stawia pod znakiem zapytania wiarygodność prognozy wzrostu ISM dla przemysłu, który poznamy we wtorek o godz. 16:00 (zakłada ona wzrost z 53,2 pkt. do 54,0 pkt.).
Trudne zadanie przed ECB

Trudne zadanie przed ECB

2014-03-31 Raport popołudniowy FMCM
Dezinflacja w Strefie Euro: Dzisiejsza sesja to wzrost wartości pary EUR/USD. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3788. Pretekstem do wzrostu wartości tej pary były dziś przede wszystkim wypowiedzi Ewalda Nowotnego z ECB, który stwierdził, że etap recesji w Strefie Euro został zakończony, a sytuacja gospodarcza uległa znacznej poprawie.
Weidmann mniej gołębi, rynek czeka na inflację w strefie euro

Weidmann mniej gołębi, rynek czeka na inflację w strefie euro

2014-03-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W wywiadzie opublikowanym w weekend szef Bundesbanku stwierdził, że strefie euro nie grozi deflacja. Dodał, że utrzymywanie bardzo niskich stóp procentowych przez dłuższy okres może być ryzykowne. Zwrócił też uwagę, że za 2/3 spadku inflacji w strefie euro odpowiada przecena cen energii, oraz żywności.
Dane o inflacji ze strefy euro w centrum uwagi

Dane o inflacji ze strefy euro w centrum uwagi

2014-03-31 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W tym tygodniu uwaga rynków skupi się na dwóch istotnych wydarzeniach. Pierwszym z nich jest decyzja w sprawie stóp procentowych i konferencja Europejskiego Banku Centralnego zaplanowana na czwartek. Drugą kluczową publikacją będzie raport z amerykańskiego rynku pracy. Temat danych z USA poruszę w kolejnych raportach, dziś natomiast warto skoncentrować się na ECB.
Stabilny złoty

Stabilny złoty

2014-03-31 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Ostatnie dni przyniosły nam dużą stabilizację kursu polskiej waluty. Kurs EURPLN powrócił do rejonów, w których znajdował się przez wiele miesięcy, a notowania USDPLN pozostają w konsolidacji już półtora miesiąca. Niewiele wskazuje na to, żeby sytuacja miała się zmienić w najbliższym czasie.
Cień drugiego kwartału

Cień drugiego kwartału

2014-03-31 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ostatni dzień pierwszego kwartału zaczyna się w dobrych nastrojach. Trudno spodziewać się, aby zarządzający chcieli popsuć sobie humory – oraz wyniki – na koniec okresu rozliczeniowego. Ale uwaga, za rogiem może być korekta.
Posiedzenie ECB wydarzeniem nadchodzącego tygodnia

Posiedzenie ECB wydarzeniem nadchodzącego tygodnia

2014-03-31 Raport poranny FMCM
Eurodolar w okolicach 1,3750: Ostatnie kilka godzin handlu na głównej parze walutowej to mała zmienność kursu w okolicach poziomu 1,3750. Dzisiejsza sesja przyniesie nam kilka ważnych odczytów makroekonomicznych. Poznamy odczyty dotyczące inflacji HICP ze Strefy Euro (marzec) oraz indeks Chicago PMI z USA (marzec).
Szef Bundesbanku zapowiada posiedzenie EBC bez niespodzianek

Szef Bundesbanku zapowiada posiedzenie EBC bez niespodzianek

2014-03-31 Komentarz walutowy Alior Bank
Prezes Bundesbanku banku Jens Weidmann w sobotę przypomniał o swoim jastrzębim nastawieniu, stwierdzając, że Europejski Bank Centralny nie powinien pochopnie reagować na spowolnienie inflacji, które w głównej mierze jest wywołane czynnikami cyklicznymi. Jego zdaniem za ok. 2/3 hamowania inflacji do 0,7% r/r w lutym, najniżej od recesji w 2009 r., ...
Hamowanie cen przesądzone

Hamowanie cen przesądzone

2014-03-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Dane wskazujące na deflację w Hiszpanii postawiły euro pod presją. Choć publikacje obrazujące tendencje cenowe w niemieckiej gospodarce przełożyły się na pokrywanie krótkich pozycji i w rezultacie pozwoliły kursowi EUR/USD oddalić się od wsparcia 1,3710, ...
Wymarzona sytuacja w gospodarce Niemiec

Wymarzona sytuacja w gospodarce Niemiec

2014-03-31 Poranny Szkic Walutowy AFS
Słabszy odczyt inflacji CPI z Niemiec za marzec nie wpłynął negatywnie na wspólną walutę. Dziś wstępna publikacja dla całej strefy euro. Cały tydzień pełen jest ważnych z punktu widzenia zachowania rynku danych i wydarzeń. Kluczowej będzie posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (EBC) oraz publikacja raportu z rynku pracy w USA.
Spokojny początek tygodnia na złotym

Spokojny początek tygodnia na złotym

2014-03-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia przynosi nieznacznie słabszego złotego, który jednak oscyluje w dalszym ciągu w 2-sesyjnym zakresie wahań. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1713 PLN za euro, 3,0319 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4176 PLN względem franka szwajcarskiego.
Tydzień pod znakiem mocnego złotego

Tydzień pod znakiem mocnego złotego

2014-03-28 Raport tygodniowy FMCM
Zobacz jak wyglądał miniony tydzień na rynku walut: Poniedziałkowa europejska sesja (24.03) to lekkie umocnienie dolara. Za pogorszeniem klimatu na rynkach tego dnia stały nie najlepsze odczyty PMI dla usług i przemysłu z najważniejszych gospodarek.
Miesięczne minimum na EUR/USD

Miesięczne minimum na EUR/USD

2014-03-28 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Od początku tygodnia waluty, które w gronie G-10 cieszą się renomą najbardziej ryzykownych, czyli dolary nowozelandzki, australijski i kanadyjski umocniły się do dolara amerykańskiego o około 2 proc. W tym samym czasie euro osłabiło się o ponad 0,5 proc., a kurs EUR/USD zniżkował do 1,37 (najniżej w tym miesiącu. =
Kluczowy dzień dla euro

Kluczowy dzień dla euro

2014-03-28 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
W przyszłym tygodniu odbędzie się posiedzenie EBC i to właśnie piątkowa sesja może rozstrzygnąć o tym, jakie decyzje podejmie Mario Draghi wraz z innymi członkami Europejskiego Banku Centralnego. Podczas sesji na rynek spływać będą dane dotyczące inflacji, a pierwsze odczyty już za nami, na razie euro traci.
Pro dolarowe otwarcie w Londynie

Pro dolarowe otwarcie w Londynie

2014-03-28 Raport poranny FMCM
Eurodolar poniżej 1,3750: Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównej parze walutowej to konsolidacja kursu poniżej poziomu 1,3750. Początek handlu w Londynie przynosi jednak wyraźne umocnienie dolara wobec euro i spadek wartości pary EUR/USD.