Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Indeks Ifo pozytywnie zaskoczył

Indeks Ifo pozytywnie zaskoczył

2014-02-24 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Kolejny tydzień za nami i po raz kolejny już od trzech tygodni euro zyskuje na wartości względem waluty amerykańskiej. Eurodolar porusza się w ramach kanału wzrostowego na wykresie dziennym, jak na razie broniąc linii poprowadzonej po ostatnich minimach lokalnych.
Duża zmienność na parach z GBP

Duża zmienność na parach z GBP

2014-02-24 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Już w piątek w godzinach popołudniowych obserwowaliśmy większą zmienność na parach z brytyjskim funtem. Waluta ta była wyprzedawana po godzinie 17:00 względem większości innych walut, a dokładne przyczyny tego ruchu nie są znane.

Ważny odczyt z niemieckiej gospodarki

Ważny odczyt z niemieckiej gospodarki

2014-02-24 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,374: Ostatnie kilkanaście godzin handlu to stabilizacja kursu pary EUR/USD w okolicach poziomu 1,374. Wspólna waluta pozostaje nadal mocna, jednak na wykresie widać w tej chwili brak siły popytowej mogącej poprowadzić kurs tej pary na wyższe poziomy.
ECB znów pod ścianą

ECB znów pod ścianą

2014-02-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD od rana porusza się wzdłuż linii trendu wzrostowego poprowadzonej dołka z pierwszego tygodnia lutego. Obecnie notowania wzrastają do 1,3750. Od rana notowania złotego pozostają relatywnie stabilne. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,15, a USD/PLN na 3,02.
Mocna przecena w Chinach

Mocna przecena w Chinach

2014-02-24 Komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Poniedziałek będzie teoretycznie dość spokojny na rynkach. W kalendarzu mamy jedynie publikację niemieckiego indeksu Ifo. Nerwowo było natomiast w Chinach, gdzie indeksy tracą niemal 2%. Otwarcie na kontraktach w Warszawie i Europie Zachodniej pokazuje jednak, że inwestorzy na naszym kontynencie podchodzą na razie do tematu spokojnie.
Uspokojenie dzięki Ukrainie. Sporo danych makro

Uspokojenie dzięki Ukrainie. Sporo danych makro

2014-02-24 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty i euro pozostają mocne. Sprzyja im obniżenie ryzyka destabilizacji na Ukrainie. Kluczowe informacja dziś o 10. Wskaźnik nastrojów z Niemiec może zaskoczyć negatywnie. Dane z Polski raczej bez silniejszego wpływu na rynek. Na przestrzeni tygodnia w centrum uwagi wstępne dane o inflacji CPI w Niemiec i strefy euro oraz wystąpienie J. Yellen przed Senatem.
Utrzymanie siły złotego, kluczowa sytuacja zewnętrzna

Utrzymanie siły złotego, kluczowa sytuacja zewnętrzna

2014-02-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi mocniejsze otwarcie na wycenie polskiej waluty. Złoty kwotowany jest przez rynek następująco: 4,1510 PLN za euro, 3,0207 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4035 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu ustabilizowały się blisko poziomu 4,485% w przypadku papierów 10-letnich.
Rośnie presja na ECB

Rośnie presja na ECB

2014-02-21 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Po wzroście do 1,3770, kurs EUR/USD zniżkował do linii trendu wzrostowego poprowadzonej od dołka z pierwszego tygodnia lutego i osiągnął minimum na 1,3690. Uważamy, że wspomniana linia może zostać przebita już w poniedziałek, po rozczarowaniu jakie przyniesie odczyt indeksu Ifo ...
Poznaliśmy dane z Wielkiej Brytanii i Kanady

Poznaliśmy dane z Wielkiej Brytanii i Kanady

2014-02-21 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Wśród dzisiejszych publikacji największy wpływ na rynek walutowy miały dane o sprzedaży detalicznej w styczniu w Wielkiej Brytanii, oraz dane o inflacji CPI w Kanadzie. Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii spadła w ujęciu miesięcznym o 1,5% oraz wzrosła o 4,3% r/r. Rynek oczekiwał kolejno spadku o 0,9% m/m i wzrostu o 5% w ujęciu rocznym.
Tydzień słabości euro

Tydzień słabości euro

2014-02-21 Raport tygodniowy FMCM
Zobacz jak wyglądał miniony tydzień na rynku walut: Miniony tydzień na głównej parze walutowej przyniósł wyhamowanie wzrostów i stabilizację kursu w okolicach poziomu 1,371. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3709. Pierwsza część tygodnia należała do kupujących wspólną walutę. Para EUR/USD osiągnęła swoje maksimum w nocy 19 lutego i były to okolice 1,3774.
Dolar może znów stracić

Dolar może znów stracić

2014-02-21 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Pogorszenie się nastrojów wywołane słabszymi odczytami z Chin, jakie napłynęły w nocy ze środy na czwartek, okazało się krótkotrwałe. Także w przypadku rynków wschodzących, co pokazuje, że inwestorzy nie mają zamiaru powielać styczniowego scenariusza.
Wielka Brytania i Kanada w centrum uwagi

Wielka Brytania i Kanada w centrum uwagi

2014-02-21 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Za nami większość najważniejszych pozycji makroekonomicznych tego tygodnia, jednak na piątek zostały jeszcze dwa ważne odczyty. Pierwszy poznamy już o 10.30, a mowa o styczniowej sprzedaży detalicznej z Wielkiej Brytanii. Rynek oczekuje, iż sprzedaż urosła o 5% w relacji rocznej i spadła o 0,9% w relacji miesięcznej.
GBP słabnie tuż przed danymi

GBP słabnie tuż przed danymi

2014-02-21 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Podczas czwartkowej sesji napłynęły mieszane dane z gospodarki amerykańskiej. Z jednej strony mieliśmy bardzo dobry odczyt indeksu PMI dla amerykańskiego sektora przemysłu, który wzrósł w lutym do 56,7 pkt. z 53,7 pkt., spadek liczby nowo zarejestrowanych bezrobotnych oraz zgodny z oczekiwaniami odczyt indeksu wskaźników wyprzedzających koniunkturę.
Złoty nieznacznie zyskuje

Złoty nieznacznie zyskuje

2014-02-21 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,37: Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównej parze walutowej to konsolidacja kursu w okolicach poziomu 1,371. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3711. Na gruncie analizy technicznej najbliższym wsparciem dla tej pary są okolice 1,37, gdzie przebiega dwutygodniowa linia trendu wzrostowego. Oporem są ostatnie maksima na poziomie 1,377.
Dane wbrew dłuższym tendencjom

Dane wbrew dłuższym tendencjom

2014-02-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Od początku sesji azjatyckiej na parze EUR/USD dominowała niska zmienność. Obecnie notowania zniżkują do 1,3750. Złoty wymazał już całość osłabienia z wczorajszego poranka. Obecnie kurs EUR/PLN zniżkuje w kierunku 4,16, a USD/PLN do 3,0350.
Kluczowy test w USA

Kluczowy test w USA

2014-02-21 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Większość kluczowych w tym tygodniu danych poznaliśmy wczoraj. Do tego minutes z posiedzeń ważniejszych banków centralnych również zostały już opublikowane. Dziś w USA jedynie dane o sprzedaży domów. Mogłoby więc wydawać się, iż czeka nas nudny koniec tygodnia. Nic podobnego, dzisiejsze rozdanie w USA może mieć poważne konsekwencje.
Zadyszka w wynikach PMI w Europie. Stabilna inflacja w USA

Zadyszka w wynikach PMI w Europie. Stabilna inflacja w USA

2014-02-21 Poranny Szkic Walutowy AFS
Słabsze odczyty indeksów PMI spowodowały lekką przecenę euro. Kurs EUR/USD oddalił się od linii tegorocznych szczytów. Złoty stabilny. Sygnały rozwiązywania kryzysu na Ukrainie sprzyjają polskiej walucie. Dzisiejsza sesja zapowiada się spokojnie. Brak istotnych wydarzeń oraz danych z gospodarek.
Słabsze dane z Europy umacniają dolara

Słabsze dane z Europy umacniają dolara

2014-02-20 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar blisko 1,37: Dzisiejsza sesja przyniosła spadek wartości pary EUR/USD, obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3714. Za powyższy stan rzeczy odpowiadają przede wszystkim poranne gorsze odczyty indeksów PMI dla przemysłu i usług (za luty) z najważniejszych gospodarek Strefy Euro oraz Eurolandu jako całości.
W centrum uwagi indeksy PMI

W centrum uwagi indeksy PMI

2014-02-20 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Styczniowy protokół Fed potwierdził chęć kontynuacji ograniczania programu QE3. Część członków FOMC argumentowała również, że o ile perspektywy gospodarcze nie zmienią się znacząco, to powinno się domyślnie zakładać dalsze ograniczenie programu skupu aktywów o 10 mld USD miesięcznie.
Indeksy PMI rozczarowują

Indeksy PMI rozczarowują

2014-02-20 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Indeksy PMI, czyli indeksy mierzące na podstawie ankiet aktywność sektora usług oraz produkcji rozczarowują. Początek słabej passy miał miejsce w Chinach, gdzie PMI za styczeń dla przemysłu wyniósł 48,3 pkt. (konsensus 49,4). Jest to najniższy odczyt od 7 miesięcy.