Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Sesja uboga w wydarzenia

Sesja uboga w wydarzenia

2014-04-07 Raport popołudniowy FMCM
Lekkie odbicie: Dzisiejsza, poniedziałkowa sesja była – tak jak zapowiadaliśmy – pozbawiona bardziej znaczących czy dramatycznych wydarzeń. W kalendarium makroekonomicznym rankiem poznaliśmy dynamikę (lutową) produkcji przemysłowej w Niemczech, ...
Dolar nieco słabszy na otwarciu nowego tygodnia

Dolar nieco słabszy na otwarciu nowego tygodnia

2014-04-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Czy rynek zaczyna już ustawiać się pod publikowane w środę zapiski z marcowego posiedzenia FED? Niewykluczone. Dane Departamentu Pracy jakie poznaliśmy w piątek były dobre, ale nie aż tak, jak się tego spodziewała spora część uczestników rynku.

Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2014-04-07 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Po dość emocjonującej końcówce zeszłego tygodnia początek tego tygodnia zapowiada się bardzo spokojnie. Dzisiaj rano poznaliśmy dane odnośnie sprzedaży detalicznej z Niemiec. Sprzedaż wzrosła w lutym powyżej oczekiwań rynkowych odpowiednio o 0,4% w ujęciu miesięcznym oraz o 4,8% w skali roku.
Dolna granica nadal mocna

Dolna granica nadal mocna

2014-04-07 Raport poranny FMCM
Przy 1,37: W okolicach poziomu 1,37 kończyliśmy ubiegły tydzień, w tym obszarze zaczynamy także nowy cykl notowań. W dłuższym terminie, jeśli brać pod uwagę dołki lokalne (np. z listopada, przełomu stycznia i lutego oraz te najnowsze) mamy wciąż trend wzrostowy na EUR/USD. A co może nas czekać w krótszym odcinku czasu?
Spokojny początek handlu na złotym

Spokojny początek handlu na złotym

2014-04-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego nie przynosi istotnych zmian w układzie notowań. Polska waluta w dalszym ciągu znajduje się w ramach paro-sesyjnej konsolidacji. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1630 PLN za euro, 3,0388 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4039 PLN względem franka szwajcarskiego.
QE coraz bliżej

QE coraz bliżej

2014-04-04 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Fed wychodzi z QE? Żaden problem. Pałeczkę w ubiegłym roku przejął już Bank Japonii, a wszystko wskazuje na to, że kolejny będzie Europejski Bank Centralny. Takie nadzieje sprawiły, że europejskie rynki akcji odnotowały trzeci tydzień silnych wzrostów.
NFP nie zaskoczyło, EBC przeprowadza symulację QE

NFP nie zaskoczyło, EBC przeprowadza symulację QE

2014-04-04 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy były drugim najważniejszym wydarzeniem, które było zaplanowane w kalendarzu makroekonomiczny w tym tygodniu. Pierwszym była wczorajsza decyzja EBC w sprawie stóp procentowych.
Europejski festiwal spekulacji czas zacząć

Europejski festiwal spekulacji czas zacząć

2014-04-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowanych przez Departament Pracy danych nie można uznać za złe, chociaż rozczarowały one część rynkowych optymistów – mimo mediany na poziomie 200 tys. nowych etatów w sektorach pozarolniczych w marcu, można było spotkać szereg opinii wskazujących na odczyty przekraczające 225 tys.
Euro coraz słabsze

Euro coraz słabsze

2014-04-04 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Ubiegły tydzień stał od znakiem umocnienia amerykańskiego dolara wobec zdecydowanej większości walut z grona G-10. Najsilniej straciły japoński jen oraz dolar nowozelandzki (niespełna 1 proc.). Kurs EUR/USD natomiast zniżkował do 1,3680, czyli najniższego poziomu od ponad miesiąca. Na wartości zyskała polska waluta.
Między wyraźnymi granicami

Między wyraźnymi granicami

2014-04-04 Raport tygodniowy FMCM
Trzydzieści siedem i osiem: Można powiedzieć, że ten tydzień na wykresie pary EUR/USD był czasem wahań pomiędzy dwoma dość klarownymi liniami: 1,38 u góry, 1,37 u dołu. Finiszujemy, jak się wydaje, bliżej tego drugiego poziomu.
Przeholowane oczekiwania?

Przeholowane oczekiwania?

2014-04-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejsze dane Departamentu Pracy USA będą obserwowane przez rynki z dużą uwagą. Odczyt wyraźnie lepszy od mediany na poziomie 200 tys. nowych etatów w sektorze pozarolniczym w marcu, a także spadek stopy bezrobocia do 6,6 proc. lub poniżej, zwiększałby prawdopodobieństwo zacieśnienia polityki przez FED.
EBC rozważa użycie niekonwencjonalnych instrumentów

EBC rozważa użycie niekonwencjonalnych instrumentów

2014-04-04 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Inwestorzy słusznie wyczekiwali na wczorajszą konferencję Mario Draghi’ego licząc na większą zmienność na rynku walutowym. Pomimo braku akcji ze strony Europejskiego Banku Centralnego (podjęto decyzję o pozostawieniu stóp procentowych na obecnych poziomach) nastąpiła silna przecena europejskiej waluty.
W oczekiwaniu na dane z rynku pracy w USA

W oczekiwaniu na dane z rynku pracy w USA

2014-04-04 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Po wczorajszym dniu, który przyniósł zdecydowane umocnienie dolara wobec walut krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się, dziś inwestorzy czekają na godz. 14:30 i dane z amerykańskiego rynku pracy.
Rozbieżne drogi ECB i Fed

Rozbieżne drogi ECB i Fed

2014-04-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Od rana euro kontynuuje osłabienie wobec większości głównych walut. Kurs EUR/USD pogłębia spadki – obecnie notowania zniżkują poniżej 1,37, czyli do najniższego poziomu od ponad miesiąca.
Wspólna waluta traci również wobec większości walut naszego regionu. Kurs EUR/PLN zniżkuje pod 4,16.
Draghi gołębio, osłabia euro. Mocny wzrost zatrudnienia w USA?

Draghi gołębio, osłabia euro. Mocny wzrost zatrudnienia w USA?

2014-04-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Poprzez złagodzenie komunikatu M. Draghi ogranicza presję na umocnienie euro. EBC jest gotowy zastosować niestandardowe narzędzia w polityce pieniężnej, jeśli okres niskiej inflacji będzie się przedłużał. W centrum uwagi dziś raport z rynku pracy. Spodziewamy się solidnego odczytu, który będzie dalej wspierał amerykańskiego dolara.
Europa będzie mocna

Europa będzie mocna

2014-04-04 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy będą czekać przede wszystkim na dane z amerykańskiego rynku pracy, które poznamy o 14.30. Mimo ich istotności, powinny być one dość neutralne dla rynku ponieważ rynek i tak wycenia cięcia programu QE3 na kolejnych posiedzeniach FED.
EUR/USD zmierza na południe?

EUR/USD zmierza na południe?

2014-04-04 Raport poranny FMCM
Ku 1,37? Poranna sytuacja na eurodolarze to ocieranie się o linię 1,37, pełniącą w tym wypadku rolę wsparcia. Zauważm, że dwa tygodnie temu zdarzały się wyjścia ponad 1,39, a w ostatnich dniach byki próbowały podejścia przynajmniej do 1,38. Na razie strona ta odpuściła, choć o sytuacji przesądzi właśnie kwestia 1,37 – jeszcze nie rozstrzygnięta.
Złoty pozostaje stabilny, trwa wyczekiwanie na dane z USA

Złoty pozostaje stabilny, trwa wyczekiwanie na dane z USA

2014-04-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację 5-sesyjnej konsolidacji na parach. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1613 PLN za euro, 3,0346 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4035 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do poziomu 4,218% w reakcji na wyniki wczorajszej aukcji.
ECB rozważa niekonwencjonalne działania – euro wyraźnie w dół

ECB rozważa niekonwencjonalne działania – euro wyraźnie w dół

2014-04-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wprawdzie do obniżki stóp procentowych w strefie euro dzisiaj nie doszło, ale Mario Draghi dał podczas konferencji prasowej do zrozumienia, że Europejski Bank Centralny jest bliżej, niż dalej decyzji nt. podjęcia niekonwencjonalnych działań.
EBC osłabia… franka

EBC osłabia… franka

2014-04-03 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
EBC po raz kolejny nie zdecydowało się na żadne kroki w celu walce z dezinflacją i niską akcją kredytową w Strefie Euro. Stopy procentowe pozostaną na niezmienionym poziomie co najmniej do następnego posiedzenia. Rynek mimo wszystko został zaskoczony, ponieważ możliwość wprowadzenia programu podobnego do amerykańskiego QE, jest bliższa niż kiedykolwiek.