Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Grecy nadal grają…

Grecy nadal grają…

2015-02-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
…swoją grę. Wczoraj po południu pisaliśmy, że strategia przypomina tzw. chicken game, która zakłada rozgrywkę aż do samego końca licząc na to, że druga strona pójdzie na jakieś ustępstwa. Dzisiaj rano agencje obiegły wpierw spekulacje, które zostały później potwierdzone przez rzecznika greckiego rządu – chcemy podpisać dokument jeszcze dzisiaj.
Orbex uruchamia TradeLab – system wymiany idei inwestycyjnych

Orbex uruchamia TradeLab – system wymiany idei inwestycyjnych

2015-02-18 Artykuł sponsorowany
Orbex, broker na rynku Forex, uruchamia nowy system służący do wymiany idei inwestycyjnych o nazwie Orbex TradeLab. Umożliwia on inwestorom z całego świata prezentowanie sygnałów i prognoz inwestycyjnych oraz dzielenie się nimi. Ponadto, inwestorzy mają możliwość śledzenia aktywności ekspertów branżowych, ich sygnałów i pomysłów w czasie rzeczywistym.

Co Grecja chce od strefy euro? Co rynek chce od FOMC?

Co Grecja chce od strefy euro? Co rynek chce od FOMC?

2015-02-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Grecja i strefa euro mogą być o krok bliżej porozumienia, co jest w zgodzie z nastawieniem rynku. Zmienność w ostatnich godzinach pozostaje ograniczona, gdyż rynki azjatyckie szykują się do obchodów Nowego Roku Księżycowego. Z USA uwagę przyciąga protokół FOMC, gdzie wiele będzie zależeć od interpretacji fragmentów tekstu.
Przed nami ważne dane i minutes FOMC

Przed nami ważne dane i minutes FOMC

2015-02-18 Rynki o poranku
Trzy tygodnie minęły od ostatniego posiedzenia, a więc dziś przyszedł czas na publikację zapisu tego wydarzenia. Uwaga inwestorów będzie skupiona przede wszystkim na dyskusji o wykreśleniu słowa „cierpliwie” z komunikatu FED.
Grecja wkrótce bez pieniędzy

Grecja wkrótce bez pieniędzy

2015-02-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Greckie banki proszą o większą pulę środków w ramach ratunkowego wsparcia płynności, banku centralnego. Brakuje pieniędzy w systemie finansowym, brakować za chwilę zacznie państwu. Tymczasem wciąż nie ma propozycji rozwiązania impasu ze strony rządu w Atenach. Czasu na decyzje jest już bardzo niewiele.
Złoty stabilny, ważne dane z Polski w kalendarzu

Złoty stabilny, ważne dane z Polski w kalendarzu

2015-02-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1900 PLN za euro, 3,6739 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,9223 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,308% w przypadku papierów 10-letnich.
Wpływ mogą mieć polskie dane

Wpływ mogą mieć polskie dane

2015-02-18 Raport poranny FMCM
Nadal bez wyjaśnień: Polskie dane mogą mieć wpływ, ale tylko na pary powiązane ze złotym, natomiast w przypadku EUR/USD liczyć się będą plotki i fakty z Grecji. Tak naprawdę jednak czekamy przynajmniej do piątku, kiedy to okaże się, na ile poważnie obie strony – Grecja i kraje Strefy Euro, ...
Grecy idą na konfrontację?

Grecy idą na konfrontację?

2015-02-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Z jednej strony mieliśmy dzisiaj wystąpienia europejskich polityków, którzy dyplomatycznym językiem mówili o szansach na zakończenie (chwilowe) greckiej nerwówki, a z drugiej zwyczajowo już „chłodną ocenę” sytuacji przez niemieckiego ministra finansów i typowo polityczne wystąpienie greckiego premiera na tzw. krajowe potrzeby.
EURUSD wciąż bez rozstrzygnięcia

EURUSD wciąż bez rozstrzygnięcia

2015-02-17 Rynki po południu
Na rynku walutowym, zwłaszcza na parze EURUSD, obserwujemy huśtawki kursu ciąg dalszy. Natomiast na rynkach akcji inwestorzy są bardziej zdecydowani odnośnie kierunku i w Niemczech czy we Francji obserwujemy kolor czerwony.
Grecka tragikomedia

Grecka tragikomedia

2015-02-17 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Wtorek upłynął pod wpływem doniesień, wywiadów, plotek i przemówień ministrów Eurogrupy w trakcie ich dzisiejszego spotkania w Brukseli, gdzie omawiana była kwestia pomocy Grecji. Jak można się było spodziewać do konkretnych ustaleń nie doszło i tym samym niepewność na rynkach pozostanie z nami jeszcze przez jakiś czas.
Euro w defensywie, ale na razie bez paniki

Euro w defensywie, ale na razie bez paniki

2015-02-17 Komentarz walutowy Saxo Bank
Wczorajsze rozmowy w sprawie Grecji nie zakończyły się sukcesem. W tym momencie najważniejszym problemem wydaje się żądanie Eurogrupy, aby Grecja podpisała bieżące porozumienie w sprawie bail-outu, zanim zostanie dopuszczona do nowego etapu negocjacji mającego na celu zmianę warunków programu.
Na Zachodzie mimo wszystko bez zmian

Na Zachodzie mimo wszystko bez zmian

2015-02-17 Raport popołudniowy FMCM
W miarę spokojnie: Eurodolar był dzisiaj rano dość nisko, w okolicach 1,1350 czy nawet niżej (jeśli brać pod uwagę kursy notowane w nocy i nad ranem), natomiast po 15:40 jest powyżej 1,14. W międzyczasie notowano zresztą wyjścia ponad 1,1450, czyli w sumie do strefy pierwszego oporu.
Ultimatum wobec Grecji

Ultimatum wobec Grecji

2015-02-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Według sondaży aż 68 proc. ankietowanych Greków chce „uczciwego” kompromisu z europejskimi partnerami, ale jednocześnie 81 proc. chce pozostania w strefie euro. Tylko 30 proc. twierdzi, że rząd powinien bronić swoich racji nawet za cenę powrotu do drachmy.
Nie ma porozumienia z Grecją

Nie ma porozumienia z Grecją

2015-02-17 Rynki o poranku
Wczorajsze rozmowy na linii Eurogrupa – Grecja ponownie nie przyniosły porozumienia. Ateny mają czas do piątku aby zdecydować się na przedłużenie obecnego programu pomocowego, w przeciwnym razie kolejnych pożyczek nie będzie, a to może oznaczać bankructwo Grecji.
Brak porozumienia ws. Grecji obciążeniem dla euro

Brak porozumienia ws. Grecji obciążeniem dla euro

2015-02-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Czasu na kompromis w kwestii przedłużenia pomocy dla Grecji jest coraz mniej, a szans na kompromis nie widać. Szkodzi to euro i niekorzystnie odbija się na złotym. Rodzima waluta będzie dalej tracić. W centrum uwagi odczyty z Niemiec i Wielkiej Brytanii.
W strefie euro panuje inna definicja ostatecznego terminu

W strefie euro panuje inna definicja ostatecznego terminu

2015-02-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Historia kryzysu zadłużenia strefy euro uczy, że ostatecznym terminem porozumienia stron jest moment uzyskania porozumienia, a wcześniejsze daty przeskakiwane są jak płotki na bieżni. Nie inaczej jest w przypadku ostatnich rozmów o wydłużenie pakietu pomocowego Grecji, a rynek doskonale zdaje sobie z tego sprawę.
Spokojny początek tygodnia na PLN

Spokojny początek tygodnia na PLN

2015-02-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację stabilizacji polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1760 PLN za euro, 3,6793 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,9391 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,191% w przypadku obligacji 10-letnich.
Grecja do piątku?

Grecja do piątku?

2015-02-17 Raport poranny FMCM
Witamy (niżej) na głównej parze: Zgodnie z naszymi wczorajszymi założeniami, poniedziałkowe rozmowy Eurogrupy nie przyniosły rozstrzygnięcia w sprawie Grecji. Nie doszło ani do porozumienia, ani do twardego, obustronnego "nie", które mogłoby zostać przypieczętowane trzaśnięciem drzwiami i wyjściem Grecji – z sali rokowań tudzież ze Strefy Euro.
Rozważania przed informacjami z Eurogrupy

Rozważania przed informacjami z Eurogrupy

2015-02-16 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Drugi już w ostatnich dniach szczyt ministrów finansów państw strefy euro poświęcony poszukiwaniu greckiego kompromisu rozpoczął się z pewnym opóźnieniem, gdyż przedstawiciel Grecji kazał na siebie poczekać (pytanie, czy minister Varoufakis nie ustalał jakichś politycznych kwestii z premierem Tsiprasem – na ile możemy sobie pozwolić, a gdzie stoimy już pod ścianą…).
Podskórne napięcie?

Podskórne napięcie?

2015-02-16 Raport popołudniowy FMCM
Działo się niewiele: Wykres EUR/USD poruszał się dziś w wąskim pasie wokół linii 1,14, raczej powyżej tego poziomu, ale niezbyt wysoko (chwilami ocierał się o wartości rzędu 1,1420). Nie było żadnych szczególnych danych makroekonomicznych, do gry nie wszedł handel amerykański (z uwagi na dzień wolny w USA), nie przyszły też jeszcze rozstrzygnięcia w temacie Grecji.