Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Powrót optymizmu na rynki finansowe

Powrót optymizmu na rynki finansowe

2008-10-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Obecnie obserwujemy powrót optymizmu na rynki finansowe – awersja do ryzyka nieznacznie spadła, indeksy giełdowe wzrosły, umocnił się złoty. Bezpośrednim impulsem do dość istotnej zmiany nastawienia są oczekiwania na obniżki stóp procentowych, wzbudzone przez komentarze przedstawicieli Bank of Japan i prezesa EBC, J.C. Tricheta.
Dane i wydarzenia – Odbicie od dna

Dane i wydarzenia – Odbicie od dna

2008-10-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Taka sesja musiała w końcu nastąpić. Po tak ogromnych spadkach wystarczy niewielka przewaga kupujących, aby skłonić posiadaczy krótkich pozycji do realizacji zysków i przyczynić się do naprawdę imponujących wzrostów.

Kontratak rozpoczęty

Kontratak rozpoczęty

2008-10-29 Komentarz poranny DM IDMSA
Wtorek był drugą z rzędu bardzo udaną sesją na GPW. Dzięki niezłemu klimatowi inwestycyjnemu od rana mieliśmy do czynienia ze wzrostami i choć doszło dość szybko do naturalnego po wysokim otwarciu ostudzenia nastrojów, to druga połowa notowań przebiegła pod dyktando byków.
Oczekiwania pokierowały rynkiem

Oczekiwania pokierowały rynkiem

2008-10-29 Raport poranny FMCM
EUR/USD w końcu odbija: Podczas wczorajszej sesji amerykańskiej zanotowaliśmy znaczny wzrost eurodolara. W dużej mierze spowodowane to było z jednej strony oczekiwaniami inwestorów co do dzisiejszej decyzji FED (prawdopodobnie stopy procentowe w USA zostaną obniżone o 50pb), ...
GPW odbija się od dna

GPW odbija się od dna

2008-10-28 Komentarz giełdowy Gold Finance
Nasz rynek, który wczoraj rósł pod prąd wbrew innym giełdom europejskim, dzisiaj rósł nadal przy wsparciu ze strony światowych parkietów. Indeks WIG20 już na początku notowań zyskał prawie 4% i istniało ryzyko, że, podobnie jak w ostatnim czasie, kupującym będzie ciężko utrzymać wysokie poziomy z otwarcia przez cały dzień.
Dobra sesja dla złotego

Dobra sesja dla złotego

2008-10-28 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Na rynku eurodolara obserwowaliśmy dziś zmienną sesję. Po porannym osłabieniu dolara względem euro do poziomu 1,2600, w trakcie sesji kurs konsolidował się w przedziale 1,2460 – 1,2520. Z większą zmiennością mieliśmy do czynienia po otwarciu giełd w USA.
Odreagowanie na parach walutowych

Odreagowanie na parach walutowych

2008-10-28 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przyniosła odreagowanie na parach walutowych powiązanych z polskim złotym, dzięki lepszym nastrojom na rynkach zagranicznych. Kurs EURPLN spadł poniżej 3,70, USDPLN zszedł poniżej psychologicznej bariery 3 zł.
Polska ma wejść do Strefy Euro w 2012 roku

Polska ma wejść do Strefy Euro w 2012 roku

2008-10-28 Raport popołudniowy FMCM
Dalszy brak zdecydowania na eurodolarze: Dzisiejsza sesja to ponownie spore zmiany na głównej parze walutowej, tyle tylko, że na wyższych poziomach. Dodatkowo brakowało dziś wiadomości makro, które mogłyby stanowić podstawę do tych zmian.
Euro celuje poniżej 3,70 zł

Euro celuje poniżej 3,70 zł

2008-10-28 Puls Walutowy FIT DM
Przedstawiona wczoraj sugestia, co do szybkiego spadku notowań EUR/PLN w okolice 3,70 zł, okazała się być nadzwyczaj trafna. Wyraźne wzrosty zagościły dzisiaj także na warszawskim parkiecie, chociaż wczorajsza końcówka handlu na Wall Street nie należała do najlepszych (Dow spadł o 2,42 proc., a S&P o 3,18 proc.).
Światowe giełdy na plusie

Światowe giełdy na plusie

2008-10-28 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Od początku dzisiejszej sesji w Azji na światowych giełdach obserwujemy poprawę nastrojów. Co ciekawe ta przynajmniej chwilowa zmiana atmosfery nie miała zbyt silnych podstaw fundamentalnych. Z Japonii napłynęły dzisiaj słabe dane na temat sprzedaży detalicznej we wrześniu.
Korekta napędzana zamykaniem krótkich pozycji

Korekta napędzana zamykaniem krótkich pozycji

2008-10-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Mark Twain powiedział kiedyś, że październik to jeden ze szczególnie niebezpiecznych miesięcy do spekulowania na giełdzie. Dodając zaraz, że pozostałe to lipiec, styczeń, wrzesień, kwiecień, listopad, maj, marzec, czerwiec, grudzień, sierpień i luty.
Ukryte koszty planów ratunkowych

Ukryte koszty planów ratunkowych

2008-10-28 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Banki centralne za wszelką cenę chcą uniknąć deflacji w systemie. Spadek aktywności kredytowej i straty związane z rynkiem nieruchomości uruchomiły proces destrukcji kredytu, który wpływa deflacyjnie na gospodarkę.
Dziś raport o cenach domów w USA

Dziś raport o cenach domów w USA

2008-10-28 Komentarz poranny Open Finance
Ekonomiści oczekują, że ceny domów w USA mogły spaść o 16,6 proc. w porównaniu do zeszłego roku, po tym jak miesiąc temu spadek wyniósł 16,4 proc. Między innymi spadek cen domów, ale przede wszystkim ostatnie zawirowania na rynkach finansowych - spadek wartości oszczędności w akcjach (w tym także planów emerytalnych), ...
Poprawa sentymentu do złotego

Poprawa sentymentu do złotego

2008-10-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsze informacja o tym, że agencja ratingowa S&P obniżyła perspektywę ratingu długoterminowego zadłużenia Polski w walucie obcej z „pozytywnej” do „stabilnej” oraz opublikowany raport banku JP Morgan, według którego ...
Azja szkodzi, Azja pomaga

Azja szkodzi, Azja pomaga

2008-10-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
To co w poniedziałek ciążyło warszawskiej giełdzie, we wtorek stanie się atutem. Mianowicie zachowanie rynków azjatyckich. Wtorek przyniósł bowiem zdecydowane odreagowanie piątkowo-poniedziałkowej panicznej wyprzedaży na giełdach azjatyckich. Giełda w Toki wzrosła o ponad 6 proc., w Seulu o ponad 5 proc., a w Hong Kongu aż o 12 proc.
Dane i wydarzenia –Zmienne nastroje

Dane i wydarzenia –Zmienne nastroje

2008-10-28 X-Trade Brokers Daily
Poniedziałkowa sesja na Wall Street zakończyła się bardzo złowrogo. W ostatnich piętnastu minutach notowania po prostu się załamały i indeks S&P500 zakończył dzień niewiele ponad poziomem minimum z 10 października.
Nie będzie interwencji na rynku walutowym

Nie będzie interwencji na rynku walutowym

2008-10-28 Raport poranny FMCM
Znaczne wahania eurodolara: W nocy mieliśmy do czynienia z kolejnym osłabieniem eurodolara Do 2,5-rocznego minimum poniżej 1,2330. Było to efektem wczorajszej wypowiedzi francuskiego ministra gospodarki, że państwa z grupy G7 nie będą interweniowały na rynku walutowym.
Kontratak rozpoczęty

Kontratak rozpoczęty

2008-10-28 Komentarz poranny DM IDMSA
Ostatni poniedziałek października przyniósł wreszcie inwestorom garść pozytywnych emocji. Drugi dzień z rzędu na GPW pojawił się kontratak byków, na co bez wątpienia wpływa wyraźne zmniejszanie się presji sprzedających. Po kilku sesjach zachowywania się gorzej od rynków światowych, tym razem GPW była wyjątkowo silnym parkietem.
Rentowność bonów wzrosła o 40 punktów

Rentowność bonów wzrosła o 40 punktów

2008-10-27 Komentarz wieczorny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Ministerstwo Finansów sprzedało na dzisiejszej aukcji 13-tygodniowe bony skarbowe o wartości 703,5 mln PLN z oferty wartej 1 mld PLN. Popyt wyniósł 2,1 mld PLN. Przed tygodniem nieudana aukcja bonów była zapowiedzią późniejszej przeceny złotego i wzrostu rentowności obligacji skarbowych.
Uspokojenie na rynku złotego

Uspokojenie na rynku złotego

2008-10-27 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Początek dzisiejszej sesji europejskiej to dynamiczne umocnienie dolara względem euro i wyznaczenie nowego tegorocznego minimum na poziomie 1,2334. Ruch ten zapoczątkowała kontynuacja panicznej wyprzedaży akcji na giełdach w Azji.