Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Bez ważniejszych wiadomości para EUR/USD w górę

Bez ważniejszych wiadomości para EUR/USD w górę

2010-07-27 Raport poranny FMCM
Nastroje bez zmian: Wczorajsze dobre wiadomości ze Stanów Zjednoczonych pomogły podtrzymać pozytywne nastroje wśród inwestorów. Wzrostom wartości ryzykownych aktywów sprzyjały także zwyżki na giełdzie za oceanem.
Rynek spogląda na Main Street

Rynek spogląda na Main Street

2010-07-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Spokojny przez większość poniedziałkowego handlu rynek ożywił się po publikacji danych o sprzedaży nowych domów w USA. Co prawda pokazały one, iż sytuacja w maju była jeszcze gorsza niż wcześniej raportowano, jednak w czerwcu nastąpiła już znacząca poprawa.

Na światowych giełdach średnio, w Warszawie świetnie

Na światowych giełdach średnio, w Warszawie świetnie

2010-07-26 Podsumowanie dnia Gold Finance
W warunkach braku nowych impulsów inwestorzy na europejskich giełdach nie wykazywali większej ochoty na aktywność. Zmiany wartości indeksów były niewielkie. Kontemplacja wyników stress testów musiała wystarczyć za wyjaśnienie tego marazmu.
Notowania EUR/PLN coraz niżej

Notowania EUR/PLN coraz niżej

2010-07-26 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Początek nowego tygodnia przyniósł kontynuację umocnienia krajowej waluty. Kurs EUR/PLN, który zyskał potencjał spadkowy po wybiciu się dołem z ponad 2-miesięcznej formacji trójkąta, zszedł pod 4,0300. Poziom w kierunku którego w najbliższym czasie może zmierzać to czerwcowe minimum, usytuowane nieco ponad 4,0100.
4 złote za euro znów blisko

4 złote za euro znów blisko

2010-07-26 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Początek tygodnia przynosi umocnienie złotego. Przy relatywnie spokojnych rynkach globalnych inwestorzy przypomnieli sobie o dobrych informacjach z polskiej gospodarki. Pomogły też dane z USA. Złoty zyskał już na początku poniedziałkowego handlu, co było reakcją na publikację stress testów europejskich banków pod koniec minionego tygodnia.
EUR/USD przed atakiem na 1,30?

EUR/USD przed atakiem na 1,30?

2010-07-26 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Brak istotnych publikacji makroekonomicznych poza odczytem nt. sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA sprawił, że inwestorom przez kilka godzin brakowało „klucza” do realizacji któregoś ze scenariuszy. W efekcie EUR/USD pozostał poniżej 1,2950, ale już złoty minimalnie zyskał osiągając po południu okolice 4,03 zł za euro i 3,1150 zł za dolara.
Dobre nastroje utrzymały się na rynku

Dobre nastroje utrzymały się na rynku

2010-07-26 Raport popołudniowy FMCM
Dane lepsze od prognoz: Dzisiejszy poranek upłynął na rynku walutowym bardzo spokojnie. Kurs głównej pary walutowej utrzymywał się w okolicach poziomu 1,29, a brak istotnych danych makro sprzyjał wyciszeniu nastrojów. Dopiero końcówka sesji europejskiej przyniosła nieco więcej zmienności i ruch wzrostowy w okolice 1,2940.
Ostrożnie po stress-testach

Ostrożnie po stress-testach

2010-07-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Mimo, że część analityków wskazywała, iż kryteria przyjęte do przeprowadzenia testów wytrzymałościowych europejskiego sektora bankowego są zbyt łagodne (komunikat CEBS w piątek po południu stała się pretekstem do szybkiego spadku EUR/USD w okolice 1,28), to jednak sama publikacja wyników stress-testów poprawiła jednak nastroje na rynkach.
Banki przeszły test wytrzymałości

Banki przeszły test wytrzymałości

2010-07-26 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Końcówka tygodnia na rynkach europejskich upłynęła pod znakiem niewielkich wzrostów. Nastroje graczy podczas piątkowej sesji podyktowane były dobrymi wynikami kwartalnymi spółek, na czele z Apple i Fordem. Lepsze od oczekiwań były także dane makroekonomiczne.
Obniżona poprzeczka

Obniżona poprzeczka

2010-07-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W tym tygodniu czeka nas podsumowanie drugiego kwartału, który w wielu przypadkach (np. dla rynków akcji) był najsłabszy od feralnego czwartego kwartału 2008 roku – w USA podane zostaną dane o PKB.
Wzrostowe szanse WIG20

Wzrostowe szanse WIG20

2010-07-26 Komentarz poranny DM IDMSA
Ubiegły tydzień na GPW należy uznać za bardzo udany. Indeks największych spółek po wielu tygodniach marazmu wreszcie pozytywnie zaskoczył generując techniczne sygnały kupna. Minimalnym mankamentem zwyżki było to, że liderem był KGHM i tak naprawdę wzrost na rynku zawdzięczamy prawie wyłącznie 10% zwyżce cen miedzi ...
Inwestorzy zadowoleni z wyników testów

Inwestorzy zadowoleni z wyników testów

2010-07-26 Raport poranny FMCM
Najgorzej w Hiszpanii: Opublikowane w piątek wyniki testów wytrzymałości banków, na które czekali wszyscy inwestorzy, okazały się zadowalające. Na 91 przebadanych banków jedynie 7 instytucji nie przeszło tych prób. Najwięcej, bo aż 5 z nich pochodziło z Hiszpanii, natomiast po jednej z Niemiec i Grecji.
Duża zmienność i remis na koniec

Duża zmienność i remis na koniec

2010-07-23 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Doskonałe dane makroekonomiczne z Polski i Niemiec zdecydowanie wsparły w godzinach przedpołudniowych złotego. Po południu obawy przed wynikami i wiarygodnością stress-testów oraz opinie agencji ratingowych o Węgrzech, negatywnie odbiły się na jego notowaniach.
Tydzień pod znakiem oczekiwania na wyniki stress-testów

Tydzień pod znakiem oczekiwania na wyniki stress-testów

2010-07-23 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Bieżący tydzień na rynku złotego rozpoczął się od osłabienia polskiej waluty i wzrostu notowań EUR/PLN do poziomu 4,1500. Powodem tego była kolejna fala pesymistycznych informacji z regionu.
Poziom ten jednak okazał się wystarczająco silnym oporem, by powstrzymać dalsze osłabienie złotego.
Zmiana kierunku na EUR/USD?

Zmiana kierunku na EUR/USD?

2010-07-23 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Oczywiście kluczowe będą wyniki stress-testów dla europejskich banków, które poznamy dzisiaj o godz. 18:00, ale już teraz widać, że reakcja na publikację CEBS, który podał informacje o stosowanych w nich kryteriach pokazuje, że niezależnie od tego, co poznamy o godz. 18:00 notowania euro/dolara mogą wejść w „nieco dłuższy” trend spadkowy.
Giełdy spokojnie czekały na wyniki bankowych stress testów

Giełdy spokojnie czekały na wyniki bankowych stress testów

2010-07-23 Podsumowanie dnia Gold Finance
Na europejskich giełdach nie działo się dziś zbyt wiele. Trudno zresztą było spodziewać się sensacji. Po pierwsze, po czwartkowych szaleństwach należała się chwila spokoju. Po drugie, nie było dziś żadnych istotnych danych makroekonomicznych.
Wyniki spółek z USA decydowały o nastrojach

Wyniki spółek z USA decydowały o nastrojach

2010-07-23 Raport popołudniowy FMCM
Lepiej niż oczekiwano: Kończący się tydzień stał pod znakiem publikacji wyników finansowych przez amerykańskie spółki. Zdecydowana większość z nich okazywała się lepsze od prognoz rynkowych, co poprawiało nastroje inwestorów.
Dziś wyniki stress-testów europejskich banków

Dziś wyniki stress-testów europejskich banków

2010-07-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Notowania EUR/PLN zniżkowały we wczesnych godzinach porannych w okolice poziomu 4,0700 tj. dolnego ograniczenia, wyznaczonego przez formację trójkąta, rysującego się na wykresie tej pary walutowej już od przełomu kwietnia i maja bieżącego roku.
Stres przed stress-testami?

Stres przed stress-testami?

2010-07-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Doniesienia hiszpańskiej gazety El-Pais, iż część tzw. cajas, czyli kas oszczędnościowych mogła nie przejść testów wytrzymałościowych i będzie potrzebować dokapitalizowania, potwierdzają wcześniejsze obawy, iż to właśnie hiszpańskie i niemieckie instytucje (tutaj chodzi o lokalne landesbanki) mogła nie przejść pomyślnie i tak najpewniej dość łagodnych testów.
Stress-testy w Europie, bez stresu na GPW

Stress-testy w Europie, bez stresu na GPW

2010-07-23 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wydarzeniem piątku będzie publikacja wyników stress-testów, jakim zostało poddanych 91 europejskich instytucji finansowych, stanowiących 65% unijnego sektora bankowego. Wprawdzie ujrzą one światło dzienne dopiero o godzinie 18:00 polskiego czasu (dwie godziny później zaplanowana jest konferencja prasowa CEBS), ...