Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Protokół z wrześniowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej

Protokół z wrześniowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej

2010-10-22 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Opublikowany w czwartek protokół z wrześniowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej pokazał, że drugi miesiąc z rzędu pod głosowanie poddano podwyżkę stóp procentowych o 50 pb. Podwyżka jednak nie zdobyła większości, co oznacza, że „jastrzębia” frakcja w RPP konsekwentnie dąży do rozpoczęcia zacieśniania polityki monetarnej, jednak nadal pozostaje w mniejszości.
G20 w centrum uwagi

G20 w centrum uwagi

2010-10-22 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś w Gyeongju (Korea Południowa) rozpoczyna się dwudniowe spotkanie ministrów finansów i szefów banków centralnych krajów G20. Będzie ono poprzedzać zaplanowany na 11-12 listopada szczyt przywódców G20 w Seulu (Korea Południowa).

Zabrakło sił do utrzymania wzrostów

Zabrakło sił do utrzymania wzrostów

2010-10-22 Raport poranny FMCM
Główna para ponownie pod 1,40: Wczorajsza sesja europejska przebiegała po myśli kupujących ryzykowne aktywa. Niestety im bliżej sesji amerykańskiej, tym sytuacja wyglądała coraz gorzej. Inwestorom nie udało się utrzymać głównej pary powyżej poziomu 1,40, mimo że napływające dane makro temu sprzyjały.
Wzrost zmienności w notowaniach eurodolara

Wzrost zmienności w notowaniach eurodolara

2010-10-21 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Za nami dość zmienna sesja w notowaniach eurodolara. Kurs EUR/USD po wczorajszej zwyżce pod poziom 1,4000, dziś rano kształtował się w pobliżu 1,3900. Od początku notowań w Europie podlegał on jednak systematycznej zwyżce, która wyciągnęła go ponad wartość 1,4000, gidze zdołał utrzymać się do końca sesji europejskiej.
Kolejna sesja nie przyniosła rozstrzygnięć

Kolejna sesja nie przyniosła rozstrzygnięć

2010-10-21 Raport popołudniowy FMCM
Nieudany test poziomu 1,40: Kolejna sesja za nami i w dalszym ciągu widać spore niezdecydowanie inwestorów. Wyraźnie słabsza forma byków spowodowała, że pomimo pozytywnego przebiegu sesji i osiągnięciu lokalnego maksimum na poziomie 1,4050, kurs EUR/USD ostatecznie wrócił w rejon wczorajszego zamknięcia i w efekcie notował wartości poniżej 1,40.
Wall Street pomaga złotemu

Wall Street pomaga złotemu

2010-10-21 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Czwartek przynosi kontynuację środowego umocnienia złotego, choć już w mniejszej skali. Notowaniom polskiej waluty pomagają notowania na rynkach giełdowych, tym zaś – kwartalne wyniki spółek. Kolejne amerykańskie (a tak naprawdę często globalne) spółki prezentujące swoje wyniki za miniony kwartał pokazują, iż sektor przedsiębiorstw radzi sobie nieźle w relacji do tego, ...
Dolar znowu traci przez 500 mld USD

Dolar znowu traci przez 500 mld USD

2010-10-21 Komentarz walutowy Easy Forex
Dolar stracił wczoraj sporo na wartości pomimo wcześniejszej zaskakującej dla rynków finansowych podwyżki stóp procentowych w Chinach. Ludowy Bank Chin podnióśł stopy procentowe o 25 punktów bazowych co wywołało przedwczoraj ucieczkę od ryzyka w stronę bezpiecznych aktywów oraz realizację zysków na krótkich pozycjach dolarowych.
Perspektywy dla funta coraz gorsze

Perspektywy dla funta coraz gorsze

2010-10-21 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wprowadzenie drastycznych cięć w wydatkach budżetowych potwierdził wczoraj brytyjski minister finansów George Osborne. Mają one spowodować ograniczenie deficytu budżetowego z 11 do 2% PKB w ciągu najbliższych pięciu lat.
Strona popytowa wciąż silna

Strona popytowa wciąż silna

2010-10-21 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Wczorajsza sesja na Wall Street przyniosła solidne wzrosty, które prawie całkowicie zniwelowały wtorkowe straty. Indeks Dow Jones zwyżkował o 1,18 proc., S&P 500 o 1,05 proc., natomiast technologiczny Nasdaq zyskał 0,84 proc.
Duże wahania kursu EUR/USD

Duże wahania kursu EUR/USD

2010-10-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Złoty zdołał w środę odrobić część strat poniesionych na początku tygodnia. Kurs EUR/PLN odnotował spadek o ponad 2 grosze do poziomu 3,9500 (dzisiaj kształtuje się nieco wyżej), natomiast USD/PLN zszedł na moment nawet w okolice 2,8250, co oznacza zniżkę o niemal 7 groszy.
Kolejne banki centralne mogą podnieść stopy

Kolejne banki centralne mogą podnieść stopy

2010-10-21 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Środa na parkietach europejskich rozpoczęła się od niewielkich spadków, które w trakcie sesji zostały całkowicie zniwelowane. W trakcie wczorajszej sesji niewiele się działo, warto jednak wspomnieć o mieszanych wynikach amerykańskich banków. Zysk Wells Fargo był większy od oczekiwań analityków, natomiast Morgan Stanley zanotował zaskakujący spadek przychodów.
Walutowy rollecoaster

Walutowy rollecoaster

2010-10-21 Raport poranny FMCM
Eurodolar nadrobił większość strat: Sytuacja na rynku walutowym jest bardzo dynamiczna. Bardzo nerwowa reakcja na podwyższenie stopy procentowej banku centralnego Chin w 100% została zanegowana wczorajszą zwyżką. Niezdecydowanie inwestorów powoduje bardzo gwałtowne zmiany cen, przez co ciężko znaleźć jednoznaczne sygnały co do aktualnego trendu.
G20 o walutach

G20 o walutach

2010-10-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W najbliższy weekend w Seulu odbędzie się spotkanie G20. Szczyt zdominują zapewne kwestie kursu walutowego, co jest ciekawym zbiegiem okoliczności, gdyż to właśnie kraje azjatyckie (w tym Korea Płd.) doświadczają sporych problemów i zagrożeń wynikających z polityki taniego pieniądza w USA. Na rynek napływają już „taktyczne” komentarze z przeciwnych obozów tej debaty.
Odbicie w notowaniach par dolarowych

Odbicie w notowaniach par dolarowych

2010-10-20 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Notowania eurodolara po zniżce we wtorek w okolice poziomu 1,3700, odbiły dziś, dochodząc pod koniec sesji europejskiej w okolice 1,3980. W ciągu dnia na rynek nie napłynęły żadne istotne dla tej pary walutowej dane.
Dolar znów słaby

Dolar znów słaby

2010-10-20 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Mocne słowa kanclerz Angeli Merkel, iż należałoby się zastanowić nad zakończeniem programów stymulacyjnych w Eurolandzie, a także ranna wypowiedź członka ECB, Juergena Starka, iż bank centralny mógłby podnieść stopy procentowe przed pełnym zakończeniem programów ilościowego poluzowania, ...
Mocne odreagowanie wczorajszych spadków

Mocne odreagowanie wczorajszych spadków

2010-10-20 Raport popołudniowy FMCM
Szansa na opanowanie sytuacji przez byki: Po znacznym umocnieniu dolara, które zostało wywołane wczorajszymi wydarzeniami makroekonomicznymi, dzisiejszy dzień przyniósł silny ruch powrotny. Waluta amerykańska, do pewnego stopnia dzięki brakowi istotnych publikacji makro, które mogłyby dalej psuć nastroje, ulegała przez cały dzień stabilnemu osłabianiu.
Nieoczekiwana podwyżka stóp procentowych w Chinach

Nieoczekiwana podwyżka stóp procentowych w Chinach

2010-10-20 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Przełamanie kluczowych wsparć i pierwsze oznaki przełamania trendu wzrostowego na głównej parze walutowej były wydarzeniem wczorajszego dnia. Czynnikiem fundamentalnym, który miał swój największy udział w przecenie euro w stosunku do dolara, była decyzja władz Banku Centralnego Chin o podwyżce stóp procentowych.
Odreagowanie będzie krótkie

Odreagowanie będzie krótkie

2010-10-20 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj wieczorem trend na umocnienie był napędzany nie tylko przez nieoczekiwaną decyzję Ludowego Banku Chin, ale także informacje, jakie nieoficjalnie pojawiły się wokół Bank of America. Wraca tym samym sprawa papierów zabezpieczonych długiem hipotecznym, ...
Inwestorzy mają pretekst do sprzedawania akcji

Inwestorzy mają pretekst do sprzedawania akcji

2010-10-20 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
We wtorek raporty kwartalne oraz dane makroekonomiczne zostały zepchnięte na dalszy plan. W centrum uwagi inwestorów była decyzja chińskiego banku centralnego, który podwyższył stopy procentowe o 25 punktów bazowych.
Nieoczekiwana podwyżka przez chiński bank centralny

Nieoczekiwana podwyżka przez chiński bank centralny

2010-10-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Nieoczekiwana podwyżka stóp procentowych przez chiński bank centralny wprowadziła spore zamieszanie na rynkach finansowych. Bank zdecydował o podwyższeniu stóp o 25 punktów bazowych, doprowadzając oprocentowanie rocznego depozytu do 2,5 proc. a rocznej pożyczki do 5,56 proc.