Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Bez wyraźnej przewagi na rynku walutowym

Bez wyraźnej przewagi na rynku walutowym

2010-11-02 Raport poranny FMCM
W dalszym ciągu bez zdecydowania: Wczorajszy dzień przyniósł początkowo kontynuację dobrych piątkowych nastrojów, dzięki czemu doszło do testu poziomu 1,40 na głównej parze walutowej. Z kolei późniejsze znacznie lepsze od oczekiwań dane makro z USA pomogły walucie amerykańskiej odrobić część strat.
Końcowe odliczanie

Końcowe odliczanie

2010-11-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Amerykańskie media żyją przede wszystkim wyborami do Kongresu, ale dla rynków w tym tygodniu kluczowe znaczenie ma wydarzenie, odnośnie którego spekulowano od ponad miesiąca – zaczynające się dziś posiedzenie Fed.

Fed wciąż najważniejszy

Fed wciąż najważniejszy

2010-10-29 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku eurodolara zgodnie z oczekiwaniami nie przyniosła rozstrzygnięcia, a notowania głównej pary walutowej utrzymywały się w przedziale 1,3800-1,3950. Wciąż kluczowa pozostaje decyzja, jaką podejmie Fed na najbliższym posiedzeniu w sprawie reaktywacji programu skupu aktywów.
Tydzień pod znakiem oczekiwania na decyzję Fed

Tydzień pod znakiem oczekiwania na decyzję Fed

2010-10-29 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Mijający tydzień na rynku złotego upłynął pod znakiem osłabienia polskiej waluty. Notowania EUR/PLN po odbiciu w poniedziałek z okolic poziomu 3,9000 zwyżkowały, stopniowo dochodząc pod wartość 4,0000. W piątek rano wiele wskazywało na to, że kurs wybił się górą z kanału spadkowego, jaki rysował się na wykresie EUR/PLN od początku sierpnia.
Rynek czeka na Fed

Rynek czeka na Fed

2010-10-29 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W oczekiwaniu na kluczowe rozstrzygnięcia w USA, które nastąpią w przyszłym tygodniu złoty tracił do dolara oraz euro drugi kolejny tydzień. Skala tych ruchów była jednak umiarkowana i póki co była to jedynie korekta wcześniejszego silnego umocnienia.
Rynek wyczekuje na decyzje odnośnie programu płynnościowego w USA

Rynek wyczekuje na decyzje odnośnie programu płynnościowego w USA

2010-10-29 Raport tygodniowy FMCM
Sporo dobrych danych: Za nami tydzień, w którym zdecydowanie przeważały pozytywne wiadomości makroekonomiczne. W przypadku Strefy Euro okazało się, że mocniej od oczekiwań wzrosły zamówienia przemysłowe (wyniosły 24,4% r/r) oraz inflacja CPI (wyniosła 1,9% r/r).
Inwestorzy pozycjonują się na komunikat FED

Inwestorzy pozycjonują się na komunikat FED

2010-10-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Reakcja rynku na dane o wzroście PKB w III kwartale, który wyniósł 2 proc. w ujęciu zanualizowanym i był tym samym zgodny z rynkowymi szacunkami, pokazuje, że inwestorzy zaczęli już się pozycjonować na przyszłotygodniowy komunikat FED.
Znowu głośno o PIIGS

Znowu głośno o PIIGS

2010-10-29 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Inwestorzy już od dłuższego czasu nie słyszeli słowa PIIGS. Część z nich zapewne zapomniała co ten termin oznacza. Rzeczywiście, w ostatnich miesiącach sytuacja w krajach należących do grupy PIIGS znacznie się uspokoiła.
Dziś dane o PKB z USA

Dziś dane o PKB z USA

2010-10-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początku dzisiejszej sesji złoty kontynuuje osłabienie względem euro, a notowania EUR/PLN testują górne ograniczenie kanału spadkowego. Jego zdecydowane przebicie może skutkować nawet wzrostem kursu w okolice 4,1000. Na drodze do tego poziomu stoją jednak co najmniej dwa silne opory – jeden usytuowany na poziomie 4,0000, a kolejny w pobliżu 4,0200 PLN za EUR.
Dolar będzie tracić przed decyzją FED i wyborami do Kongresu

Dolar będzie tracić przed decyzją FED i wyborami do Kongresu

2010-10-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj wieczorem notowania EUR/USD zdołały wzrosnąć w okolice 1,3950, do czego przyczyniły się niepotwierdzone informacje o interwencyjnych zakupach irlandzkiego długu przez Europejski Bank Centralny. Wcześniej chiński prezydent po spotkaniu z Nicolasem Sarkozym odniósł się przez moment do sytuacji w Portugalii, gdzie pojawił się impas w rozmowach o cięciach budżetowych.
Najważniejsze dane tego tygodnia

Najważniejsze dane tego tygodnia

2010-10-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
W dniu dzisiejszym opublikowane zostaną najważniejsze dane tego tygodnia. O 14.30 Bureau of Economic Analysis przedstawi raport na temat tempa wzrostu gospodarczego gospodarki USA w III kwartale.
Dane o PKB USA w centrum uwagi

Dane o PKB USA w centrum uwagi

2010-10-29 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Czwartkowa sesja na rynkach europejskich upłynęła pod znakiem niewielkich wzrostów. W trakcie sesji na rynku nie działo się zbyt wiele, ale publikowane wyniki kwartalne spółek oraz dane makroekonomiczne działały na korzyść kupujących.
Dziś poznamy ważne dane z USA

Dziś poznamy ważne dane z USA

2010-10-29 Raport poranny FMCM
Inwestorzy czekają na decyzję FOMC: Ostatnie dni przynoszą praktycznie w trendzie bocznym na głównej parze walutowej. Inwestorzy wyczekują przyszłotygodniowego posiedzenia FOMC, na którym może zapaść decyzja o uruchomieniu kolejnego programu płynnościowego.
Ostatni game-changer

Ostatni game-changer

2010-10-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś w kalendarzu o godzinie 14.30 mamy publikację danych o amerykańskim PKB. To nie tylko najważniejsza figura w tym tygodniu, ale także ostatnia publikacja, która może ewentualnie zmienić bilans oczekiwań przed posiedzeniem Fed w przyszłym tygodniu. Co więcej, może być decydująca dla losów ewentualnej korekty na globalnych rynkach akcji, które ważą się już od dwóch tygodni.
Spokojna sesja na rynku złotego

Spokojna sesja na rynku złotego

2010-10-28 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Za nami dość spokojna sesja na rynku złotego. Notowania EUR/PLN przez większość dnia pozostawały w przedziale 3,9500 – 3,9700. Kurs zbliżył się do wyższego z wymienionych poziomów po południu. Nieco ponad tą wartością przebiega jednak górne ograniczenie kanału spadkowego, jaki rysuje się w notowaniach EUR/PLN od początku sierpnia.
Dolar znów traci, ale w kraju widać pewną słabość złotego

Dolar znów traci, ale w kraju widać pewną słabość złotego

2010-10-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wzrost indeksu nastrojów gospodarczych Komisji Europejskiej do 104,1 pkt. w październiku, wobec oczekiwanych 103,2 pkt. stał się jednym z motorów dzisiejszej zwyżki wspólnej waluty. Niemniej amerykańska waluta zaczęła ponownie tracić na całym froncie, a o wtorkowych rewelacjach Wall Street Journal nikt już nie pamiętał.
Złoty zyskuje do dolara, traci do euro

Złoty zyskuje do dolara, traci do euro

2010-10-28 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Czwartek przynosi spore osłabienie dolara względem głównych walut, tj. euro, jena, funta i franka. To m.in. efekt informacji, iż nowojorski Fed wysłał do największych banków ankietę z pytaniami o konsekwencje interwencji na rynku długu, cementując oczekiwania rynku na taki ruch. Złoty odpowiada neutralnie – zyskując do dolara, ale tracąc do euro.
Lepsze dane z USA tym razem wsparły euro

Lepsze dane z USA tym razem wsparły euro

2010-10-28 Raport popołudniowy FMCM
Mocniejsze popołudnie na rynku: Po nie do końca pewnym poranku, gdy główna para walutowa nie mogła na trwałe odsunąć się od poziomu 1,38, druga część sesji europejskiej przyniosła już zdecydowanie lepsze nastroje. W dużym stopniu inwestorzy zawdzięczają to lepszym od prognoz danym z amerykańskiego rynku pracy, ...
Decyzje banków centralnych w centrum uwagi

Decyzje banków centralnych w centrum uwagi

2010-10-28 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Lepsze od oczekiwań dane ze Stanów Zjednoczonych, które napłynęły na rynek w ostatnim czasie, sprzyjają spadkom głównej pary walutowej. Przypomnijmy: w poniedziałek sprzedaż domów na rynku wtórnym, we wtorek indeks zaufania konsumentów Conference Board, ...
Kluczowa Enea i zachowanie się EUR/USD

Kluczowa Enea i zachowanie się EUR/USD

2010-10-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj późnym popołudniem złoty jeszcze stracił na wartości osiągając poziom 3,97 zł za euro i 2,8850 zł za dolara, co miało związek z czasowym złamaniem wsparcia na 1,3770 przez EUR/USD i słabością amerykańskiej giełdy.